Při založení s. r. o. je proveden vklad do základního jmění 200.000 Kč. Musí být použity jen pro provoz s. r. o?
Mohou být peníze ze základního jmění použity jakoliv, i pro soukromé účely? Děkuji, Bořivoj

ODPOVĚĎ:
Pokud máte na mysli soukromými účely např. nákup nemovitosti pro osobní bydlení, tak zcela jistě by se k tomuto účelu použít vklad použít neměl. Vkladem do obchodní společnosti se totiž tyto finance stávají kapitálem obchodní společnosti, nikoliv Vašim osobním.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

Využití základního jmění s. r. o. - musí být kapitál jen pro účely chodu a podnikání spol. s. r. o. nebo může být využit pro soukromé potřeby členů s. r. o. ?

Všechny články v sekci Nový občanský zákoník 2014: