Počet stránek ve webu: 38.420

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebovala bych poradit. Pracuji v mateřské škole, kde se dlouhodobě potýkáme s velkou vlhkostí a plísněmi. Plíseň je ve třídách, na chodbě a v jídelně v přízemí. V jídelně se používá germicidní lampa. Největší výskyt je však po celém linoleum v chodbě, kde dětí chodí do šaten, jídelny a umývárny. Zřizovatel o tomto problému ví delší dobu, bylo nám pouze řečeno, že probíhá studie na sanaci (2017-2019).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byla jsem na gynekologické prohlídce a mám z toho následky, že jsem se mi vrací  ošklivé psychické stavy. Byl mi jako mladé ženě, která je ještě virgo (neměla  nikdy pohlavní styk) dělán poprvé vaginálne ultrazvuk. Lékařka mi u toho  přehlížela. Z mého pohledu to bylo takto: Lékařka mi vždy dělá ultrazvuk  rektálně. Vždy na mě hovoří během vyšetření a dává na mě pozor a vyptává se zda něco nebolí, a rozhodně přes bolest nic nedělá.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Může na oddělení akutní lůžkové péče ORL pracovat sestra v noci a o víkendech sama bez fyzické přítomnosti lékaře, kdy lékař ORL je k dispozici jen na telefonu? Časová dostupnost dojezdu lékařů je v rozmezí minimálně 10-25 minut? Jakou nese v této situaci sestra právní odpovědnost? Jak se může sestra bránit, aniž by jí bylo vyhrožováno uzavřením oddělení a tudíž ztrátou zaměstnání? Děkuji, Alena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím Vás o radu jak mohu dále postoupit v mém případě. Zubařka mi na pohotovosti 01/2017 vyčistila v rychlosti kanálky u zubu, protože mě zub hodně bolel. Neměla jsem svého zubaře, protože jsem žila v cizině a přijela jsem jen na prázdniny. 06/2017 návštěva již zubaře stálého. Ten mi řekl, že zub musí být vytržen, protože mi zubařka provrtala kanálek. Tak jsem o zub přišla. Byla to pro mě velká bolest, protože zub mohl být zachráněn.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jako soukromý lékař občas potřebuji zajistit zástup. Musí být zastupující lékař poučen o ochraně osobních údajů? Děkuji, MUDr. Edvard Dvořák

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Provozuji soukromou lékařskou praxi. Před nedávnem mne bez ohlášení navštívili zástupci Státního ústavu pro kontrolu léčiv a dožadovali se vstupu do ordinace, a to i přes skutečnost, že jsem měl v té chvíli plnou čekárnu pacientů. Jak mohu v této situaci postupovat? Má SÚKL právo provádět kontrolu bez předchozího ohlášení?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem zaměstnancem ambulance v nemocnici. V poslední době se řada pacientů snaží domáhat kompletního vyšetření či poskytnutí zdravotní péče mimo ordinační hodiny, aniž bychom na tomto postupu byli předem domluveni. Jak mohu v těchto případech postupovat? Děkuji, MUDr. Břetislav Břeh

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám povinnost/právo léčit pacienta, který nechce sdělit své rodné číslo a léčbu chce hradit ze svého? Tento požadavek může někomu připadat absurdní, ale opravdu se stává, že pacient nechce mít záznam v žádných zdravotnických registrech. Děkuji, MUDr. Marta Martová

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pokud si pacient vyloženě nepřeje, abych poslal zprávu jeho praktickému lékaři, můžu to nerespektovat a zprávu poslat? Na jedné straně je naše povinnost dle zákona o zdravotních službách č. 372/2011, na druhé právo pacienta na soukromí dle Listiny práv a svobod. Děkuji, MUDr. Imrych Imrych

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pokud pacient nesdělí jméno svého praktického lékaře nebo řekne, že žádného nemá – je naší povinností jej dohledat např. na portálu zdravotní pojišťovny nebo telefonickým dotazem na zdravotní pojišťovnu?