Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám prosím dotaz k článku o odborném dohledu nad lékařem s certifikátem o kmeni. Jsem radiolog s atestací pracující v ambulanci, jsem zaměstnanec. Když bych chtěla na výpomoc (SONOGRAFIE) lékaře se splněným tříletým kmenem (lékaře L2), myslím tedy po radiologickém kmeni, a splňuji podmínku, že budu v dosahu do 30min a telefonicky zastižitelná nepřetržitě, jak za něj ručím v případě, že bude nějaké pochybení, nějaká stížnost pacienta atd. děkuji, Agáta.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

7/2023 mi výrobní pás vzal pravé zápěstí (jsem seřizovač). Bylo to uznané jako pracovní úraz. Bohužel první diagnóza bylo vyvrtnuté zápěstí a od té doby se mé přetrvávající bolesti dokládaly. Všichni doktoři na trauma mě vyháněli do práce, řekli mi, že si mám vzít ortézu a ukončit PN. Dokonce i zdravotní bratr zasáhl a začal mi tvrdit, že na ně tlačí ČSSZ, nebyla to pravda, volal jsem tam.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych se Vás zeptat, zda můžu požadovat odškodnění za zub, o který jsem přišel z důvodu, že mi skončila zubařka a přes dva roky jsem nemohl najít nového zubaře. Nikdo nás pacienty vůbec neinformoval, že skončí. Bývalá zubařka mi nechala 2 nedodělané zuby, jeden mi zaplomboval nějaký zubař z Ukrajiny, který jí v její ordinaci zastupoval, ale ten asi po dvou měsících také skončil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebovala bych poradit postup, jak podat žalobu na poškození zdraví. Můj syn začal mít v 16 letech psychické potíže. Psychiatrička mu bez jakékoliv psychodiagnostiky nasadila benzodiazepiny, na kterých se syn stal závislý. Byl to chytrý, citlivý, inteligentní kluk. Nyní po cca čtyřech letech je z něho invalidní důchodce, má za sebou desítky pokusů o sebevraždu, mravní delikty, není schopen samostatného života.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2012 jsem byla na operaci odstranění štítné žlázy v Motole. Byla mi poškozena jedna hlasivka, ale lékař mě ujistil, že se zotaví, což mi řekl i na následné kontrole. V roce 2020 jsem byla v nemocnici v Krči na odstranění krční mandle a lékař se mě ptal, jestli vím, že mi jedna hlasivka vůbec nefunguje. Byla jsem překvapená, nicméně jsem to asi nechtěla řešit, protože jsem nepociťovala žádné problémy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je mi 27 let a diagnostikovali mi paranoidní schizofrenii. Osobně si myslím, že takto závazné onemocnění nemám, protože psycholog řekl, že učinil na základě chudého obrázku. žiju s matkou, která mě psychicky šikanuje a chce mě znesvéprávnit. V minulosti jsem byla 4x pro její šikanu hospitalizována na psychiatrii a pravidelně docházím k ambulantnímu psychiatrovi.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Momentálně jsem hospitalizovaná na psychiatrii a neznám svá práva. Doktor mi nasadil léčbu, která mi nedělá dobře, a odmítá mi ji vysadit. Neznám způsob, jak svůj pobyt tady zkrátit nebo zdobrovolnit. Budu ráda, když mi napíšete jaká mám a nemám práva, co si smím a nesmím líbit. Jestli můžu léčbu odmítnout, jak injekční, tak pilulky, když mi nedělá dobře.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Maminka upadla v prosinci 2023 v nákupním supermarketu kvůli chybě zaměstnance, který uprostřed uličky umístil ukotvení mrazících boxů. Maminka (ročník 1951, v důchodu) měla komplikovanou frakturu ramene a bohužel má doživotní následky. Od supermarketu, respektive od společnosti, která byla odpovědná za tato ukotvení jsme dostali formuláře a jeden z nich je posudek o bolestném.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zajímalo by mě, jestli nesvéprávná osoba má právo odmítnout léčbu předepsanou doktorem. Třeba ve formě injekcí. Popřípadě co by se stalo, kdyby léčebný postup odmítl, či se k doktorovi nedostavil. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Může osoba mající opatrovníka a žijící v domě sociálních služeb dát blízké osobě (sestře) souhlas s informováním o jeho zdravotním stavu ze strany tohoto domu sociálních služeb, aniž by k tomu musel dát souhlas opatrovník? Pokud ano, jakým způsobem? Martina.