Počet stránek ve webu: 42.677

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Moje dcera podstoupila 20.9.2022 rekonstrukci ušního boltce v USA. 2 měsíce po návratu domů do ČR začaly problémy, otok a zarudnutí, které vypadaly jako zánět. Vše jsme řešili s chirurgem z USA a léčili. Nyní se opět problémy objevily a pan doktor konečně přiznal problémy s implantáty značky Starpore. Tyto problémy má více dětí z celého světa.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zastupuji jedno nestátní zdravotnické zařízení a v rámci marketingových služeb provozujeme webové stránky a profily na sociálních sítích. Rozhodujeme se naplánovat novou službu v rámci naší nabídky. Služba se týká vlasové terapie s aplikací kmenových buněk. Naše kolegyně udává, že termín "kmenové buňky" je prý zakázané používat na internetových stránkách a sociálních sítích, že prý se jedná o experimentální léčbu a hrozí za to sankce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Má vůbec cenu se angažovat v podání žádosti o náhradu újmy po očkování proti covid-19? Druhý den po očkování jsem měla zdravotní potíže a po vyšetření mi za 21 dní byla diagnostikovaná roztroušená skleróza. Vysoce aktivní forma, kde po více jak roce nejsem stabilizovaná a musela jsem měnit léčbu. Podle dostupných informací zatím nikomu nebyla náhrada přiznána. Tak mě zajímá, jestli má vůbec smysl se o to snažit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pravidelně chodím do nemocnice. Zapsali mě tam bez titulu. Sestře jsem říkala, že mám titul Mgr. a ukazovala jsem jí občanku. kde mám titul zapsaný. Ona říkala, že mi ho napíše, napsala ho jen ale na papírovou kartu, nikoli do systému. Všechny zprávy tedy dostávám bez titulu. Při jedné z dalších návštěv jsem říkala sestře v kartotéce, aby mi zapsala titul do systému.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak řešit situaci, kdy po provedené operaci kožního nádoru, při které mi byly odebrány i uzliny pod oběma podpažími, se zjistilo, že nádor zhoubný nebyl. Před operací jsem neměla žádné problémy a rozhodnutí o jejím provedení učinilo lékařské konzilium z důvodu zhoubného nádoru.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V prosinci 2022 mi zemřel otec. Na soudním lékařství mi řekli, že mi mohou dát pitevní zprávu, ale je to zpoplatněné. Pokud požádá praktický lékař zemřelého, je to zdarma. Telefonicky jsem požádala praktického lékaře o pitevní zprávu. Byl arogantní s tím, že "chci na svém tatínkovi ušetřit." To jsem příliš nepochopila, protože nevidím důvod, proč vydávat zbytečně peníze, které potřebuji (jsem matka samoživitelka s dvěma dětmi a vysokou hypotékou).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

14.11.2022 jsem byla na plánované operaci kýly. Domů jsem byla propuštěná po 4 dnech s jedním drénem z břicha, ale stav byl uspokojující. Během týdne, kdy jsem pravidelně jezdila na kontroly. 25.11.2022 byl drén vyndán i přes to, že stále vytékala tekutina z drénu. Z díry po drénu vytékal hnis, ze kterého vzali stěry. Antibiotika nenasadili.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pokud za mnou (všeobecnou sestrou pracující v nemocnici) přijde opatrovník pacienta a vyžaduje okamžité nahlédnutí do pacientovo dokumentace, jsem povinná mu ji k náhledu poskytnout? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

21 letý vnuk je čtvrtým rokem na uzavřeném psychiatrickém oddělení léčen pro schizofrenii vyvolanou požíváním drog. V září 2022 to jsou přesně 3 roky. Před 14 dny byl přemístěn na otevřené oddělení, kdy se mohl volně pohybovat po areálu nemocnice. V tomto týdnu měl povolenou první samostatnou vycházku do města.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně doprovodu dítěte na rehabilitaci u dětí do 19 let. Může přijít dítě na cvičení samo nebo musí přijít v doprovodu rodiče. Nebo stačí mít podepsaný souhlas k péči rodičem? Je to rozlišené věkem do 15 let a do 19 let. Děkuji za odpověď, pěkný den, Magdaléna.