Počet stránek ve webu: 42.858

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem ředitelkou soukromého 4-letého gymnázia (pobíráme dotace od Hl. M. Praha a jsme v rejstříku škol MŠMT) a potřebuji detailně propracovat možnost a případný postup při ukončení smlouvy o studiu ze strany školy v průběhu školního roku. Jsme školou s inovativním přístupem a s netradičním hodnocením, který však od žáků vyžaduje značné zapojení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Ředitel školy nařídil suplovanou hodinu, přičemž v daném týdnu byl státní svátek, na jeden den ředitel vyhlásil ředitelské volno a na tento den nařídil ředitel učitelům povinné školení. Může mi ředitel tuto suplovanou hodinu označit jako suplování za odpadlou hodinu? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Ina.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera se rozhodla učit se hře na violoncello. Výuka probíhá na ZUŠ mimo základní školu, kterou navštěvuje. Rozvrh je však takový, že musí na hodinu hudby spěchat hned po vyučování ve škole. Musí si tedy nástroj přinést do základní školy, kterou navštěvuje a po dobu vyučování ho tam mít. Škola se brání, že za nástroj nenese odpovědnost, že ho tam dcera mít nesmí, že si ho má hlídat sama atd.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Naše škola vstoupila v září 2023 do registru, na pracovní výchovu dětí užíváme dílnu, která není součástí prostor školy, ale je součástí budovy, ve které sídlí spolek XXX, který je zřizovatelem školy. Děti v dílně pracují zhruba 1 hodinu týdně. Zajistili jsme perfektní osvětlení, bohužel je místnost v suterénu a proto nemá venkovní osvětlení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala, zda mám šanci uspět (a pokud zde vůbec je právní opodstatnění), kdybych podala žalobu na chování paní ředitelky ve státní MŠ.   Primární konflikt vznikl na základě toho, že prý porušuju školní řád tím, že při odchodu ze školky zadává můj syn kód k odblokování dveří. Ředitelce jsem na její obvinění sdělila, že takové nařízení je protiústavní (omezování osobní svobody tím, že nám diktuje, jak odcházet ze školky).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V prosinci 2022 jsem podepsala smlouvu se soukromou MŠ, která je platná do 31.8.2023. Ve školce jsem na konci května nahlásila, že syn bude školku navštěvovat pouze do července 2023. Bohužel jsem si neuvědomila, že je potřeba dát písemnou výpověď (v domnění, že je školní rok počítán do konce června 2023 jako standardně v státní MŠ).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2022/2023 jsem začal studovat na 2 vysokých školách současně:
- Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (FTVS UK).
- Fakulta mezinárodních vztahů - Vysoká škola ekonomická v Praze (FMV VŠE).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla jsem se zeptat na správnost udělení třídní důtky. Syn ve 3. třídě dostal třídní důtku během pobytu na povinném plaveckém kurzu. Incident se odehrál mezi synem a holčičkou, nicméně nikdo z dospělých nebyl svědkem. Pouze snad jen pár dětí. Na základě tohoto incidentu byl poslán domů, bylo to po 1. dni na kurzu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dceru přijali na soukromou střední školu, ale čekáme ještě na to jak dopadne odvolání na jiné škole. Jenže na té soukromé škole po mně chtějí podepsat už teď smlouvu o studiu a vyčíslení školného. Jenže já mám strach, že když to podepíšu a náhodou vyjde odvolání, aby po mně nechtěli zaplacení výše školného. Mohou to po mně chtít? Lze od smlouvy bez sankcí odstoupit?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Syn na střední škole dostal loni (2022) podmíněné vyloučení na 12 měsíců. Popral se s klukem, který mu "balil" jeho holku. Podmínka končí v září 2023. V té době nesměl mít žádný kázeňský postih. V lednu 2023 si v pokoji domova mládeže bouchl dvě petardy, které propálily matraci a na udání od jednoho spolužáka se to řeší až teď.