Momentálně vypracovávám na VŠ kvalifikační práci a z osobních důvodů bych chtěl žádat o odložení jejího online zveřejnění, což ze zákona možné je, a to až na tři roky. Předpokládám ale, že když na žádost jednoduše uvedu "z osobních důvodů", tak mi uznána nebude, pravé důvody přitom rozebírat nechci. Jak takovou žádost odůvodnit, abych měl co největší šanci, že mi bude uznána? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Tibor.
Přidat komentář (0 Komentářů)Naše ZŠ v pátek 27.9.2024 e-mailem oznámila přísný zákaz vstupu rodičů do budovy ZŠ s platností od 30.9.2024, tedy prakticky ze dne na den bez žádného času vzetí na vědomí. S tím, že dozor školy má rodiče právo vykázat. Děti ráno u vchodu hlídají uklízečky. Starší děti opouští školu samy. Mladší děti, které jsou umístěny celkem do 4 družinových tříd jsou pak po domluvě s rodičem samotné vysílané domů, nebo si je rodič do 27.9. osobně vyzvedával (zazvonil na zvonek, byl vpuštěn do budovy a vyzvedl si osobně dítě).
Přidat komentář (0 Komentářů)Mám dotaz ohledně školního řádu na mé střední škole. Dle školního řádu, i když je žák plnoletý a svéprávný, jeho omluvní list za jakoukoliv absenci musí být vždy podepsán zákonným zástupcem. Tohle odůvodňují tím, že žák pořád žije u rodičů a ti mají vyživovací povinnost. Jelikož žák má rodiče s vyživovací povinností, tak se s žákem plnoletým jedná stejně, jako s žákem nezletilým. Zde je úryvek ze zákonu o školství:
Přidat komentář (0 Komentářů)Chtěla bych se zeptat na dohledy nad žáky. Jedná se o druhý stupeň. Máme dvě budovy a žáci končící po šesté hodině odchází domů nebo na obědy. Jídelna je právě ve druhé budově. Přímo v jídelně jsou dohledující učitelé, další učitel, který žáky odvedl do šatny tam stojí, dokud žáci neodejdou. Mě ale zajímá, zda žáci mohou přecházet sami z jedné do druhé budovy.
Přidat komentář (0 Komentářů)Dcera studuje 1. ročník na soukromé střední škole. Bohužel jí škola nevyhovuje a chce studium ukončit a jít na jinou státní školu. Dle smlouvy, ale nevím, zda je možné odejít a neplatit i nadále školné. Děkuji.
Přidat komentář (0 Komentářů)Syn je žákem střední školy. Byl na část dne odeslán ze školy. Podezření, že je pod vlivem drog. Jednalo se o orientační testování ze slin. Následně další den návštěva adiktologickeho pracoviště. Standartní test na drogy negativní. Škola, ale počítá tu část dne, kdy syna poslala domů za neomluvené hodiny. Má na to právo? S pozdravem.
Přidat komentář (0 Komentářů)Jsem studentem středního odborného učiliště, a když jsem nemocný po dobu praxe, škola po nás požaduje omluvenku od doktora. Chtěl bych se zeptat, zda je to zákonné. Snažil jsem se o tom něco dočíst, ale nic jsem nenašel. Děkuji.
Přidat komentář (0 Komentářů)Syn studuje třetím rokem střední školu. V listopadu 2023 mu bylo 18 let, je tedy plnoletý. Jejich třídní učitelka řešila maturitní ples, zda se zúčastní, či nezúčastní a kolik jich na maturitní ples půjde. Čtyři ze třídy včetně mého syna se rozhodli, že se maturitního plesu nezúčastní. Učitelka se s tím zjevně nemůže smířit, řešila to i na třídní schůzce, kde jmenovala ty, kteří se zúčastnit nechtějí.
Přidat komentář (0 Komentářů)Jsem ředitelkou soukromého 4-letého gymnázia (pobíráme dotace od Hl. M. Praha a jsme v rejstříku škol MŠMT) a potřebuji detailně propracovat možnost a případný postup při ukončení smlouvy o studiu ze strany školy v průběhu školního roku. Jsme školou s inovativním přístupem a s netradičním hodnocením, který však od žáků vyžaduje značné zapojení.
Přidat komentář (0 Komentářů)Ředitel školy nařídil suplovanou hodinu, přičemž v daném týdnu byl státní svátek, na jeden den ředitel vyhlásil ředitelské volno a na tento den nařídil ředitel učitelům povinné školení. Může mi ředitel tuto suplovanou hodinu označit jako suplování za odpadlou hodinu? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Ina.
Přidat komentář (0 Komentářů)