Počet stránek ve webu: 42.688

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je mi 50 let a zaměstnavatel mi chce dát výpověď, protože jsem i přes poranění kolene chodila s ortézou do práce, kde jsem práci vykonávala řádně. Jsem zaměstnána jako průvodkyně v galerii, ale s kolegyněmi se střídáme rovněž na pokladně. Seděla jsem tedy od úrazu za pokladnou a tu předávala v pořádku. To zda budu na pokladně nebo provádět je na naší interní dohodě se 3 kolegyněmi.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji v jednotřídní mateřské školce MŠ, mám 2 roky před důchodem, se smlouvou na dobu neurčitou. Pracuji s ředitelkou, ta je již 2 roky v důchodu a v prosinci 2023 jí končí funkční období. Je vypsaný konkurz a ředitelka mi řekla, že má nárok se vrátit na místo učitelky a se mnou ukončí pracovní poměr. Tedy v případě, že nastoupí do funkce nová ředitelka. Má pravdu? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V současné době čerpám rodičovskou dovolenou RD (do 6. 8. 2023), u zaměstnavatele mám uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou. Poštou mi zaměstnavatel během července 2023 doručil výpověď z pracovního poměru pro nadbytečnost (§ 52 písm. c) zákona č. 262/2006 Sb. s dvouměsíční výpovědní lhůtou a odstupným. V červnu jsem se byla u zaměstnavatele domlouvat na nástupu, měla jsem nastupovat dne 7.8.2023.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Končím k 27.8.2023 rodičovskou dovolenou (3 roky). Od ledna 2023 řeším návrat do zaměstnání - bez výsledku. Tento týden jsem měla telefonický hovor s manažerkou a personalistkou, že moje pozice je již obsazená novým zaměstnancem na dobu neurčitou a ve firmě pro mě již není místo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem aktuálně v dočasné pracovní neschopnosti (DPN) po vážnějším úrazu (nejde o pracovní úraz), odhadovaná doba rekonvalescence jsou dva měsíce. Nyní mi můj přímý nadřízený vysvětlil, že musel řešit moje zastoupení a rozhodl se přijmout místo mě někoho jiného. Řekl mi, že o tom už stejně uvažoval, protože nebyl se mnou spokojen (měl jsem každý měsíc nějaký pozdní příchod a občas udělal nějakou chybu), ale nechce se se mnou rozejít ve zlém.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zaměstnavatel mé partnerky si po půl roce vzpomněl, že nemá její zápočtový list od minulého zaměstnavatele a už kvůli tomu obdržela jeden vytýkací dopis. Hrozí jí kvůli tomu výpovědí. Na zápočtový list si vzpomněl, když mu oznámila, že je těhotná a od té doby začala z jeho strany značná šikana a ponižování, ale to asi budeme řešit soudně.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Má zaměstnavatel právo nařídit zaměstnancům tzv. pojistku na blbost, kterou si musí platit sami. Pod pohrůžkou výpovědi nebo základní mzdy bez odměn. A může zaměstnavatel nutit zaměstnance chodit na pracoviště o 25 minut dříve (samozřejmě zadarmo). Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych se zeptal na možnost ukončení pracovního poměru dle § 51a.   Situace: Jednatelé (majitelé) Gama Ocel, spol. s r. o. 25.8.2022 prodali své obchodní podíly společnosti GACEL Holding s. r. o. Zaměstnanci se o provedeném úkonu dozvěděli 26.8.2022. Já osobně jsem nyní podal výpověď dle § 51a zákoníku práce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji rok v jedné firmě. Nastupovala jsem na zpracování objednávek a po půl roce mě povýšili do oddělení logistiky. Měnila se mi i smlouva, kde je pracovní zařazení pracovník oddělení logistiky. Jde o to, že jsme se sblížili s jedním kolegou, který je manžel mé šéfové. Protože obchodní ředitel nezvládal práci, tak ho dali na logistiku a mě bylo řečeno, že půjdu zpět na objednávky protože na logistice stačí jen 2 lidi na logistice (je tam ještě 1 kolega).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem maminka na rodičovské dovolené a před uplynutím 3 let dcerky jsem chtěla nastoupit zpět do zaměstnání. Vzhledem k aktuální situaci na trhu firma omezuje stavy pracovníků, a proto mi oznámila, že pracovní pozice byla zrušena a navrhuje rozvázání pracovního poměru dohodou. Domnívám se však, že pozice zrušena nebyla, částečně byla zrušena má pracovní náplň, firma během mé rodičovské dovolené přijala novou zaměstnankyni a další teď „nepotřebuje“.