Počet stránek ve webu: 42.116

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V § 345 TŘ se uvádí "narušení rodinných vztahů". Jaké jsou prosím znaky nebo projevy narušení rodinných vztahů v kontextu § 345? Děkuji Libor.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pokud matka píše emaily třetím osobám, jako školní psycholožce atd. o tom, že ji otec napadl, bouchnul nebo na ní páchal domácí násilí, jak se proti tomu může otec bránit? Páchá matka přestupek nebo trestný čin? Pokud by došlo na soud, bude se řešit, jestli se to stalo nebo ne? Protože pak je to slovo proti slovu. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přišla mi od někoho SMS, kde mi ten někdo říká, že jsem idiot a že bych měl jít do blázince. Nechci to vlastně řešit, ale chtěl bych se zeptat, jestli už tohle stačí, aby to bylo bráno jako přestupek, urážka, když tam není vyhrožování a vlastně ani vulgarity... Zatím je to jen jedna SMS. Díky za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

04/2022 jsem se zaevidovala mezi uchazeče o zaměstnání na úřadu práce ČR. Byla mi přiznána podpora. Bohužel nevědomky a s nepochopením jsem uvedla souvislé zaměstnání trvající déle než 2 roky a zaměstnání poslední, které trvalo jen 11 dní jsem neuvedla. Ne úmyslně ale tím, že bylo jen krátké, tak jsem si to neuvědomila. Prý jsem se dopustila trestného činu??? Je to pravda, jaké následky mi nyní hrozí, prosím o radu jak postupovat. Děkuji Ivana.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jako Sbor dobrovolných hasičů pořádáme kulturní akce. U vstupu do areálu je návštěvníkům kontrolován věk a jsou odlišeni barevným náramkem. Následně u baru obsluha kontroluje tyto náramky a podává alkohol pouze osobám starším 18 let. Je tento postup v pořádku a dostatečný? Co nám může hrozit, pokud do areálu kulturní akce mladistvý dorazí pod vlivem alkoholu, propašuje vlastní alkohol, případně mu podá alkohol jeho starší kamarád?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera odešla od partnera s kterým má dvě děti. On si vynutil střídavou péči.   Stále jí píše přímo odporné SMS a maily, nadává, vyhrožuje, uráží ji neustále a velmi velmi hnusně. Je velmi zámožný. Vyhrožuje že se s dětmi odstěhuje do zahraničí, bere je na exotické dovolené aniž by se ohlížel na její souhlas,   dává je do velmi drahých soukromých školek, takže ona je musí dávat do běžných protože ty jeho by nezaplatila.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Exmanželka kamaráda mu vlezla do telefonu, nafotila si konverzace co tam měl s jinými ženami (i když už byli v rozvodovém řízení) a rozesílá to dal po lidech. Je to trestní čin? Ex manželka s 2 dětmi stále bydlí ve společném bytě, který je teď předmětem rozvodu a SJM a vše platí kamarád. Jak donutit exmanželku platit aspoň půlku? Může ji zrušit vodu, plyn, elektřinu? Nebo jaké jsou možnosti?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vzal jsem si úvěr na zařízení bytu u stavební spořitelny, kterým ale byl refinancován i úvěr, za který jsme si pořídili auto. Uvedl jsem tedy nepravdivé údaje. Celé jednání o tomto úvěru sjednala s poradcem manželka, která je momentálně na mateřské dovolené, ale není podepsaná na úvěrové smlouvě, která byla na částku 700.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Bývalý přítel a kolega v zaměstnání mě 2,5 roku (nyní 1/2022) v intervalech stalkuje. Píše nevyžádané zprávy, nadává mi i v práci před zákazníky, když telefonuji, číhá na mě cestou z práce a honí mě v autě, vytvořil mi na FCB falešný profil a úvodní foto dal nahou fotku, jeho chování je nepředvídatelné, mám strach i o syna. Předem moc děkuji za radu. S pozdravem Linda.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je to týden (nyní 26.1.2022) co se u mě na bytě (zděděno po otci) objevil neoprávněný odběr elektřiny v podobě kabelu mimo hodiny distributora napojený na akumulační topení v bytě. Zálohy za elektřinu platím řádně a o tomto problému jsme nevěděl, jelikož otec byl elektrikář a nějakým způsobem to dokázal udělat. Od té doby mě vyšetřuje policie a ČEZ.