Počet stránek ve webu: 41.232

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vzal jsem si úvěr na zařízení bytu u stavební spořitelny, kterým ale byl refinancován i úvěr, za který jsme si pořídili auto. Uvedl jsem tedy nepravdivé údaje. Celé jednání o tomto úvěru sjednala s poradcem manželka, která je momentálně na mateřské dovolené, ale není podepsaná na úvěrové smlouvě, která byla na částku 700.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Bývalý přítel a kolega v zaměstnání mě 2,5 roku (nyní 1/2022) v intervalech stalkuje. Píše nevyžádané zprávy, nadává mi i v práci před zákazníky, když telefonuji, číhá na mě cestou z práce a honí mě v autě, vytvořil mi na FCB falešný profil a úvodní foto dal nahou fotku, jeho chování je nepředvídatelné, mám strach i o syna. Předem moc děkuji za radu. S pozdravem Linda.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je to týden (nyní 26.1.2022) co se u mě na bytě (zděděno po otci) objevil neoprávněný odběr elektřiny v podobě kabelu mimo hodiny distributora napojený na akumulační topení v bytě. Zálohy za elektřinu platím řádně a o tomto problému jsme nevěděl, jelikož otec byl elektrikář a nějakým způsobem to dokázal udělat. Od té doby mě vyšetřuje policie a ČEZ.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Co si počít s matkou sousedky, která mně a manžela verbálně napadá, lhostejno kde (ulice, prostory domu, obchod). Je to nesmírně obtěžující. Vše začalo, když jsme ji upozornili, že nemá manipulovat s ventily na topení a od toho okamžiku peklo. Na její výpady se snažíme nereagovat, ale víte, jak to je. Je-li ve vaší bezprostřední blízkosti, tak ji odpálkujeme ať pokračuje v cestě a snažíme se pokračovat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl bych dotaz ohledně přeprodeje pozemku v zahraničí. V roce 2017 jsem se nechal nalákat od kamaráda, který v té době napůl žil v ČR a napůl na ostrově Roatan (Honduras). Tehdy říkal, že tam obchoduje s pozemky a že na tom velmi vydělává. Zkrátka že může levně koupit a se ziskem do roka prodat dál.   Koupil jsem tedy "téměř na dobré slovo" pozemek a čekal, že do roka se mi to zhodnotí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zajímá mě, jestli může cizí osoba z ulice beztrestně otevřít dveře osobního vozu, ve kterém zrovna sedí řidič vozu. Stalo se mi to ve chvíli, kdy jsem seděla na místě řidiče v zaparkovaném voze a cizí osoba z ulice mi chtěla něco sdělit. Je na toto počínání pohlíženo jako na hrubé, případně jako vniknutí do osobní zóny? Dveře nebyly zamčeny, ale zavřený a já jsem seděla sama na místě řidiče. Děkuji vám za odpověď. Klaudie.

1 1 1 1 1 Hodnocení 2.00 (1 hlas)

Máme internetový obchod a kamennou prodejnu, asi patříme mezi growshopy, ale snažíme se prezentovat jako zahradnictví pro vnitřní prostory, ale i venkovní. Každopádně hlavním sortimentem, kde jsou pěstební světla, pěstební boxy, hnojiva atd, tak spadáme nejspíš do kontroverznějšího oboru. Nicméně teď v kamenné prodejně bychom rádi přidali do sortimentu CBD květy a oleje, vlastně všechny produkty legální z konopí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc při řešení mého dopravního přestupku. Dnes (19.01.2022) jsem vyzvedl z datové schránky rozhodnutí Měú v Trutnově, které Vám zasílám v příloze. Domnívám se, že přestupek by měl být promlčen a rozhodnutí bylo vydáno po promlčecí lhůtě a tím pádem by mělo být nepravomocné.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zemřel nám otec, sestra měla jeho účet pod svým (ale sama neví, jestli je disponent) a v den úmrtí z účtu vybrala nějaké peníze. Peníze se použily na zaplacení pohřbu, zbylou částku má na účtu. Teď se bude řešit dědictví a dotaz je - zda jí za to něco nehrozí, případně jak se to dá vyřešit? Byla domluvena, že kdyby se otci něco stalo, může si peníze poslat, ale to samozřejmě řešila jen s ním a nikdo další o tom nevěděl. Moc děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně narušení soukromí skrze nepovoleného nabourání se do Facebookového účtu uživatele. Manželka mého kamaráda mu vnikla na Facebook bez jeho vědomí a následně šířila citlivý obsah, který jsem s ním sdílela, třetím stranám. Může z tohoto vyplynout nějaký postih? Pro onu manželku jsem cizí osoba, neměla žádné povolení k tomu, aby mé zprávy kdekoliv šířila. Moc vám děkuji za odpověď.