Počet stránek ve webu: 41.917

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem vlastníkem 1/4 nemovitostí, dalšími spoluvlastníky je můj bratr 1/2, jeho 2 synové mají po 1/8. Můj podíl a podíl jednoho ze synů by chtěla odkoupit dcera jednoho ze synů a poté do nemovitostí investovat a zrekonstruovat ji. Já v nemovitosti nežiju, s odprodejem souhlasím, ale ráda bych věděla, jak se vypočítá cena tohoto podílu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Po mámě budu dědit pozemky (orná půda, vinohrad). Všechny jsou v užívání místního zemědělského družstva. Družstvo na některých, se souhlasem majitele, vysadilo vinohrad s tím, že při případném vrácení pozemku, po uplynutí doby dané smlouvou, vrátí pozemek uvedený do původního stavu, nebo doplatíme zbytkovou cenu vinohradu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně odhadu nemovitosti. 2018 mi zemřel manžel a neměl vyřešený majek se svou bývalou ženou. Jde o polovinu domu, kterou odkupovali od babičky manžela. Já jí teď musím vyplatit z 1/4 domu a ona chce vysokou částku. Nechala jsem si udělat odhad, se kterým ona nesouhlasila a nechala si udělat svůj.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

10/2018 jsem se rozvedla. Jednalo se o sporný rozvod, protože jsme se s mým bývalým manželem nedohodli na rozdělení SJM. Od samotného počátku jsem se nechala zastupovat paní advokátkou, které jsem udělila plnou moc (zastupování v plném rozsahu) a které jsem předala veškeré podklady týkající se SJM.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak se bránit proti nepravdivému znaleckému posudku, který soud používá ve svém jednání? Děkuji, Pavel

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V souvislosti s výstavbou dálnice D55 jsem obdržela kupní smlouvu pro odkoupení mých pozemků. Nesouhlasím s odhadní cenou pozemku, proto jsem podala návrh dohody o ceně pro odkup pozemku. Doposud jsem od společnosti, která se o odkoupení pozemků stará, neobdržela odpověď. Zajímalo by mě, zda se lhůta 90 dní stanovená pro podpis kupní smlouvy prodlužuje o dobu, po kterou čekám na odpověď mého návrhu dohody o ceně pozemku. Děkuji, Leona

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Otec v 11/2017 pořídil audio nahrávku z vyšetření dcery, ale bez vědomí znalkyně. Audio nahrávku chce použít jako důkaz a nabídnout ji při jednání soudu, kdy znalkyně ve zprávě z vyšetření uvádí nepravdy. Je pořízení trestné? Co hrozí otci? Děkuji za odpověď. Hana.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítel na mně převedl nemovitost, jedná se o průmyslový objekt, kvůli finančnímu úřadu se na tuto nemovitost musel udělat znalecký odhad. Nemovitost vlastní zároveň jiný spoluvlastník, se kterým je přítel v dlouhodobém sporu. Při zadávání znaleckého posudku jsme nechtěli, aby jakékoliv informace, nebo zpracovaný znalecký odhad byl poskytnut druhému spoluvlastníkovi a o to znalkyně byla požádána.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebovala bych vědět, jak a kdo stanoví celou cenu pozůstalosti v době uzavření smlouvy o dědictví a poradit kam se obrátit o uskutečnění smlouvy o dědictví za slušnou cenu. Děkuji, Berta

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Chtěla jsem se zeptat na možnosti a možný výsledek napadení nadhodnoceného odhadu. Jedná se o rodinný dům. Vypořádání má zprodlení 25 let. Dědici jsou čtyři. Tomáš má 11/32, ostatní po 7/32 (Vašek, Petra, Jan). Tomáš zemřel, jeho vnuk (o kterém nikdo nevěděl a ve spojení s rodinou nikdy nebyl) provedl nyní kroky k prodeji domu přes realitní kancelář.