Počet stránek ve webu: 40.287

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Hovořím i za sousedy, napříč "naší" ulicí, kde jsme většina v nájmu. Každé ráno v 6 hodin nás obtěžuje muž ukrajinského původu, který pravidelně vyleze před dům kouřit a začne u toho hlasitě a dávivě kašlat, "chrchlat" a plivat. Není to nárazové, ale opravdu denně. Je to nechutné a otravné, budí to lidi i děti, obzvláště v létě, když jsou otevřená okna.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S bývalou přítelkyní máme 3 syny. Nejstarší, 10 let, bydlí z vlastní vůle se mnou. O víkendu, když byl u bývalé přítelkyně mu její současný partner dal facku a syn už tam nechce jezdit. Mohu ho nějak žalovat? Děkuji Dalibor.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zřejmě jsem poslala platbu kartou přes internet na podvodný web. Zatím mi žádná škoda nevznikla, ale bojím se, aby si na mě někdo nevzal půjčku, nezaložil bankovní účet apod. Mám něco podnikat, např. někde hlásit, podat trestní oznámení? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl jsem kratší známost. Po asi 2 měsících (nyní 5/2020), kdy jsme se s ohledem na nouzový stav viděli asi 5x, pak u mě strávila nějakých deset dní. Během té doby jsme měli opakovaně nechráněný styk. Za tu dobu jsem si uvědomil, že to není žena, se kterou bych chtěl budovat vztah.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem soudem stanoveným opatrovníkem své babičky, která má Alzheimerovu nemoc, a byla zbavena svéprávnosti. Zajímá mne, zda okamžikem její smrti opatrovnictví zanikne automaticky, nebo zda budu muset o ukončení opatrovnictví žádat u soudu (nebo jiné instituce). Pokud opatrovnictví nadále trvá i po smrti opatrovance (což mi ale nepřipadá logické), jak dlouho? Předem děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem na mateřské dovolené MD a od ledna 2020 jsem hlášená jako OSVČ na vedlejší činnost (dohoda o pracovní činnosti DPČ). Učím cizí jazyky osobně a po Skypu. Polovina zákazníků (5 osob) odmítla nabízenou výuku po Skypu, když byl vyhlášen nouzový stav 13.3.2020, čerpala jsem tedy do dubna kompenzační příspěvek pro OSVČ.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci se informovat na povinnost úhrady poplatků při ukončení studia na vysoké škole. Původně jsem žádal školu o přerušení studia, ale nebylo mi to umožněno v průběhu semestru. Rozhodl jsem se tedy pro ukončení studia. Platbu jsem měl rozvrženu na měsíční splátky po 4.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o právní názor, zda pandemie je živelnou pohromou. V příloze zasílám dopis od pojišťovny, kde je odmítnut nárok na pojistné plnění z důvodu, že klient z důvodu zákazu své vlády nemohl vycestovat z místa svého trvalého bydliště. Děkuji a zdravím. Bernard.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu co bychom mohli udělat pro to, abychom nemuseli propouštět zaměstnance a rušit firmu. V důsledku koronaviru nám poklesla poptávka, takže nejdéle od 17.4. nebudeme mít pro zaměstnance žádnou práci a nebudeme schopni je dál platit. Jsme s. r. o. , tak nevíme, jestli se na nás vztahuje program Antivirus a také na co bychom mohli mít nárok.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl jsem se zeptat, zda mohu jako léčitel (živnost volná) pomáhat alkoholikům k překonání jejich závislosti (metodou postupného snižování + přírodní léčba). Podotýkám, že nemám vzdělání v oblasti psychologie ani zdravotnictví. Za odpověď předem děkuji. S pozdravem, Zbyšek.