Počet stránek ve webu: 42.413

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Provozujeme solární studio v malém obchodním centru. Na našem patře je většina zkrášlovacích služeb (nehty, vlasy, dámské fitness). Bohužel vedle naší provozovny umístili prodejnu se psím žrádlem. Z prodejny jde neskutečný zápach, který trápí nás i zákazníky. Ačkoliv to již soustavně řešíme s Pronajímatelem, který má OC na starost, bohužel zápach je cítit neustále (při svozu nového zboží, nebo už i skrz zeď).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracovala jsem u jedné firmy, kde jsem po měsíci musela ukončit pracovní poměr, jelikož se mi nelíbil přístup vedení k zaměstnancům a také bezpečnost dětí na pracovišti. Tohle jsem vše napsala na google recenze a nyní je mi vyhrožováno, že pokud příspěvek nesmažu bude mne kontaktovat firemní právník.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S aktuální zkušeností otce žáka třetí třídy bych Vás velmi rád poprosil radu a o odpověď na dvě otázky:
1) Je eticky a právně v pořádku, aby žáci po zvonění před příchodem učitele stáli na svých místech? Nemyslím, aby vstali, když učitel vejde, ale aby stáli od zvonění na hodinu až do příchodu učitele (má to zajistit zklidnění žáků před vyučováním)?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně omylem zastavěného pozemku naší garáží, který je ve vlastnictví SPÚ (0,95 m 3,5 m). Pozemek (úzký pruh podél plotu výměra 53m2) máme trvale pronajatý. Ve chvílí, kdy se toto nedopatření stalo jsme zažádali SPÚ o odkup pozemku. SPU provedl odhad (trval 2 roky) a v únoru 2023 ho ocenili na takřka 700.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz spíše ze zvědavosti. Je sezona plesů a s plesy se samozřejmě pojí i tomboly. Jednu kavárnu jsem viděla už několikrát, přičemž pokaždé darují pouze pár dárkových košů s produkty jiných značek, které s kavárnou nemají nic společného a kavárna je standardně nenabízí (myšleno třeba brambůrky Bohemia, šampaňské Moet, balení Red bullů atd.) a kavárna na koš jenom nalepí svoje logo a předávají to jako svůj dar.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měli jsme opakovaně problém s odtokem odpadů. Týden zpět (nyní 4.3.2023) jsme oslovili město, neboť problém je za hranicí našeho pozemků. K brance odpad odteče, problém je pod silnicí. Silnicí/ulicí = veřejné prostranství. Přišlo nám vyjádření od VAS, že bylo zjištěno to a to (viz příloha). Že to máme opravit na naše náklady.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bohužel řeším závažný problém šikany ze strany učitele školy. Nejen, že syna neustále ponižuje před spolužáky, že je neschopný, neumí mluvit atd. , ale také na něj řve, vydírá ho, že dostane 2 z chování, za to že nemá hodiny omluvené od lékaře, ale ode mne, že ho nenechá nastoupit do 5. třídy, ačkoli jeho známky jsou 1-3.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera k 1. pololetí školního roku 2022/2023 dostala rozhodnutí o prodloužení klasifikace. Nicméně teď, 20.2.2023 dostala vysvědčení, kde je téměř ze všech předmětů neklasifikována. Slučuje se toto se školským zákonem? Dcera je hodně nemocná a škola se snaží, aby přešla na jinou školu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manželce zemřela před Vánoci máma, tedy moje tchyně. Tchán je "ležák" v LDN. Má ještě bratra, který je zdravotně a i mentálně postižen. Rodiče mají rodinný dům a asi 2,5 ha pozemku, vč. kousku lesa. Bratr má zažádáno o umístění do "chráněné dílny" tedy do ústavu. Prozatím jestli se to dá tak nazvat je správcem nemovitosti, ale správu elektrické energie jsme si s manželkou převedli na sebe, aby jsme se vyhnuli případným nedoplatkům.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl bych dotaz ohledně pochopení výjimek v případě mobilizace. Narazil jsem na § 25 třetí bod viz odkaz (pokud je tedy stále platný).   https://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-o-branne-povinnosti-a-jejim-zajistovani-branny-zakon/f2882290/#p25.   Chápu správně, že v případě manželů, kterým se narodí dítě, mají tak dítě automaticky ve společné péči a na oba dva se tedy vztahuje tato výjimka?