Počet stránek ve webu: 40.905

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Poslední dva týdny (nyní 19.12.2021) mne zastavují policisté, když jezdím autem a vyptávají se mne na drogy (opiáty před jízdou, hlavně marihuanu), pokaždé podstoupím testy s negativním výsledkem. Když se to stalo poprvé, vypadalo to následovně. Přijel jsem na dvůr ke svému bytu, zaparkoval auto a chcípl.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Od 1.1.2021 je povinností tuzemských dovozců nebo distributorů (i ze států EU) ohlašovat dovážené nebezpečné chemické směsi dle zákona č. 350/2011 Sb. , potažmo NEPaR č. 1272/2008 dle přílohy č. VIII do evropského systému ECHA (systém PCN). Dosud se tak dělo přes server Ministerstva zdravotnictví - registr CHLAP, který byl v českém jazyce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Při vyplnění žádosti o státní úvěr musím vyplnit čestné prohlášení, kde jako podmínka je: "v době podání žádosti není proti mě veden výkon rozhodnutí, není proti mě zahájeno nebo vedeno trestní řízení a nebyl jsem odsouzen pro trestný čin jehož skutková podstata souvisí s předmětem mé činnosti nebo pro trestní hospodářský čin nebo trestní čin proti majetku."

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před třemi lety (2018) mi zemřel otec a doposud nevím, kde je pohřben, jelikož mi to nechce jeho manželka sdělit. Teď mi bylo řečeno, že na to nemám právo, takže mi to zřejmě asi ani neřekne. Mám tušení, kde by mohl být, ale pokud jeho pohřbení nenahlásili, tím pádem to není nikde zapsáno, tak se to momentálně nemám možnost nijak dozvědět. Je tedy prosím nějaká právní cesta, jak tuto situaci řešit? Předem děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Moje 84 letá kamarádka se bojí, že jí soud zbaví svéprávnosti. Občas, ji přepadne strach a pak je hospitalizována na psychiatrii. Ale mimo toto období, je soběstačná. Je tedy imobilní - vozíček nebo berle mimo domácnost. Platí si pomocnici, která jí pomůže s úklidem a nakoupí. Vaří a peče ráda. Pobírá příspěvek na péči a bydlení, takže s penězi dobře vychází.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych se zeptat na právní názor ohledně této situace: Stojím u přechodu pro chodce s elektrickou koloběžkou vedle sebe. U přechodu jsou semafory, které jsou vypnuté. Na druhém konci chodníku stojí chodci. Auta projíždí, já čekám až projedou všechny nebo některé dá přednost. Na druhé straně u chodců zastaví auto a dává jim přednost.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před časem jsem přistoupila na to, že se stanu bílým koněm pro firmu (s. r. o.) mého bratra na Slovensku. "Jsem tam jednatel". Nyní máme ale s bratrem spory a já se bojím, aby nejednal proti mně. Má načtená data z mého OP. Zároveň prodáváme dům po rodičích (Třebíč) a já se bojím, aby také nejednal za mými zády proti mým zájmům.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl jsem absolvovat kurz odečtu bodů jako řidič vozidla. Zaplatil jsem 5.999 Kč. Nesplnil jsem ale podmínky kurzu, což je moje chyba, uznávám. Chci ale peníze zpět i s případným storno poplatkem. Administrativní pracovnice na telefonu reagovala s tím, že mám poslat Žádost na email. Což jsem udělal před měsícem. Od té doby nereagují. Co dál? Děkuji za radu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zajímalo by mě, zda je prodej sebeobranné klíčenky (obsahuje: kubotan, alarm, sebeobrannou kočku) nějak omezen. Např. věkově nebo jestli zde musí být nějaké upozornění či varování. Popřípadě jaké, aby případné zranění byli na zodpovědnost vlastníka. S tím souvisí dotaz, zda musí být na prodej zákazníkovi vystavena faktura. Předem děkuji!

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Dostal jsem ve škole (střední škola) od třídního učitele ředitelskou důtku a vynadáno a přijde mi bezdůvodná, nesmyslná, že jsem jí dostal kvůli úplné hlouposti. Jeho cílem podle mně bylo jenom ublížit mi, poškodit mně, připravit mně o studium. Přišlo mi, že nepostupoval, tak jak by se mělo, protože to byl jenom jediný přešlap, co jsem udělal za celé tři roky (2018-2021), co na té škole studuji.