Počet stránek ve webu: 40.457

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj dotaz se týká vysokoškolského zákona a poplatků spojených se studiem, rád bych si ověřil, že jsem tento zákon pochopil správně.
1) Je pravda, že poplatek za další studium byl zrušen? Tedy pokud budu studovat v dalších bakalářských či navazujících magisterských studiích, nebude tento poplatek uplatňován?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Může nájemník koupit v rámci privatizace obecní byt (Praha), když vlastní jinou nemovitost určenou k trvalému bydlení?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Během i po dešti z kanálu před naším domem vytéká splašková voda, která se rozlévá před našimi vraty a při prudkých deštích zaplavuje část našeho pozemku, kde bydlíme v rodinném domu. Toto se děje po několik let přibližně 3-4x do roka. Problém jsme předali společnosti, která se stará o místní vodovody a kanalizace, ale dle jejich vyjádření se během deště do stokové sítě dostávají i srážkové vody čemuž nelze zabránit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V lednu 2020 zemřela moje dcera. Nebyla vdaná, takže veškerý její majetek zdědily její dvě nezletilé děti (3 roky a 7 let). Jejich zákonným zástupcem je jejich otec. Součástí zděděného majetku je i osobní automobil, který byl již přepsán na děti a jako provozovatel byl uveden jejich otec.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manželka je zapsaná ve smlouvě o pronájmu zahrady - tím se stala členem základní organizace českého zahrádkářského svazu. Mohu ji já nahradit či zastoupit, pokud mám úředně ověřenou plnou moc (tu mám), ve všech záležitostech týkající se pronajatého pozemku? Tedy se můžu zúčastnit i jednání výboru, pokud o to požádáme?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Hovořím i za sousedy, napříč "naší" ulicí, kde jsme většina v nájmu. Každé ráno v 6 hodin nás obtěžuje muž ukrajinského původu, který pravidelně vyleze před dům kouřit a začne u toho hlasitě a dávivě kašlat, "chrchlat" a plivat. Není to nárazové, ale opravdu denně. Je to nechutné a otravné, budí to lidi i děti, obzvláště v létě, když jsou otevřená okna.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S bývalou přítelkyní máme 3 syny. Nejstarší, 10 let, bydlí z vlastní vůle se mnou. O víkendu, když byl u bývalé přítelkyně mu její současný partner dal facku a syn už tam nechce jezdit. Mohu ho nějak žalovat? Děkuji Dalibor.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zřejmě jsem poslala platbu kartou přes internet na podvodný web. Zatím mi žádná škoda nevznikla, ale bojím se, aby si na mě někdo nevzal půjčku, nezaložil bankovní účet apod. Mám něco podnikat, např. někde hlásit, podat trestní oznámení? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl jsem kratší známost. Po asi 2 měsících (nyní 5/2020), kdy jsme se s ohledem na nouzový stav viděli asi 5x, pak u mě strávila nějakých deset dní. Během té doby jsme měli opakovaně nechráněný styk. Za tu dobu jsem si uvědomil, že to není žena, se kterou bych chtěl budovat vztah.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem soudem stanoveným opatrovníkem své babičky, která má Alzheimerovu nemoc, a byla zbavena svéprávnosti. Zajímá mne, zda okamžikem její smrti opatrovnictví zanikne automaticky, nebo zda budu muset o ukončení opatrovnictví žádat u soudu (nebo jiné instituce). Pokud opatrovnictví nadále trvá i po smrti opatrovance (což mi ale nepřipadá logické), jak dlouho? Předem děkuji za odpověď.