Počet stránek ve webu: 40.205

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl jsem kratší známost. Po asi 2 měsících (nyní 5/2020), kdy jsme se s ohledem na nouzový stav viděli asi 5x, pak u mě strávila nějakých deset dní. Během té doby jsme měli opakovaně nechráněný styk. Za tu dobu jsem si uvědomil, že to není žena, se kterou bych chtěl budovat vztah.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem soudem stanoveným opatrovníkem své babičky, která má Alzheimerovu nemoc, a byla zbavena svéprávnosti. Zajímá mne, zda okamžikem její smrti opatrovnictví zanikne automaticky, nebo zda budu muset o ukončení opatrovnictví žádat u soudu (nebo jiné instituce). Pokud opatrovnictví nadále trvá i po smrti opatrovance (což mi ale nepřipadá logické), jak dlouho? Předem děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem na mateřské dovolené MD a od ledna 2020 jsem hlášená jako OSVČ na vedlejší činnost (dohoda o pracovní činnosti DPČ). Učím cizí jazyky osobně a po Skypu. Polovina zákazníků (5 osob) odmítla nabízenou výuku po Skypu, když byl vyhlášen nouzový stav 13.3.2020, čerpala jsem tedy do dubna kompenzační příspěvek pro OSVČ.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci se informovat na povinnost úhrady poplatků při ukončení studia na vysoké škole. Původně jsem žádal školu o přerušení studia, ale nebylo mi to umožněno v průběhu semestru. Rozhodl jsem se tedy pro ukončení studia. Platbu jsem měl rozvrženu na měsíční splátky po 4.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o právní názor, zda pandemie je živelnou pohromou. V příloze zasílám dopis od pojišťovny, kde je odmítnut nárok na pojistné plnění z důvodu, že klient z důvodu zákazu své vlády nemohl vycestovat z místa svého trvalého bydliště. Děkuji a zdravím. Bernard.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu co bychom mohli udělat pro to, abychom nemuseli propouštět zaměstnance a rušit firmu. V důsledku koronaviru nám poklesla poptávka, takže nejdéle od 17.4. nebudeme mít pro zaměstnance žádnou práci a nebudeme schopni je dál platit. Jsme s. r. o. , tak nevíme, jestli se na nás vztahuje program Antivirus a také na co bychom mohli mít nárok.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl jsem se zeptat, zda mohu jako léčitel (živnost volná) pomáhat alkoholikům k překonání jejich závislosti (metodou postupného snižování + přírodní léčba). Podotýkám, že nemám vzdělání v oblasti psychologie ani zdravotnictví. Za odpověď předem děkuji. S pozdravem, Zbyšek.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Píši Vám ohledně problému s prodejem státního pozemku, který má ve správě organizace SPRÁVA ŽELEZNIČNÍ DOPRAVNÍ CESTY. K lepšímu pochopení situace přikládám ilustrační obrázek, kde je znázorněno rozmístění pozemků, kterých se týká zmiňovaný problém.   Vysvětlení ilustračního obrázku:

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně poplatku za delší studium na VŠ. Studuji dálkově VŠ ZČU v Plzni. Bohužel studium při práci je trochu náročnější a překročil jsem dobu na studia 3+1 rok. 2019 jsem prvně platil poplatek za delší studium za letní semestr. Ale protože mám všechny předměty ze zimního semestru hotové, tak jsem hned v září 2019 podal žádost o přerušení studia.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

K žádosti o přijetí žáka do Základní školy k plnění povinné školní docházky jsou potřeba podpisy obou rodičů, zákonných zástupců. Matka je rozhodnuta odstěhovat se svými dvěma dcerami z Brněnska, kde dosud žije s partnerem, otcem děti, do Prahy. Zde bude mít s dětmi trvalé bydliště.