Počet stránek ve webu: 41.301

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji poradit ohledně této situace: Otec trpí Alzheimerovou chorobou a je prakticky vyřazen z normálního života (nemluví, nevyjadřuje se, je trvale upoután na lůžko) a je trvale umístěn v brněnském Alzheimer centru. V roce 2015, kdy otec byl ještě ve stavu “způsobilém” sepsali rodiče plnou moc o zastupovaní otce mojí matkou v jeho záležitostech s neomezenou platností.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera je ve druhém ročníku střední školy a dotaz se týká předmětu písemné elektronické komunikace. Učitelka dává dceři na vysvědčení "neklasifikována, " i když známky má, viz soubor. Učitelka se neřídí žádným průměrem a váhy známek ji také nezajímají. Dcera bude mít na vysvědčení jedničky a nějaké dvojky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

31.5.2022 bude ukončen můj HPP z mé strany (zaměstnance). Na úřad práce se musím přihlásit do tří pracovních dnů, stejně tak zažádat o podporu v nezaměstnanosti? Dále bych chtěla pracovat jako autolakýrník, mám nějaké zkušenosti, ale nemám oficiální vzdělání. Zaplatí mně ÚP rekvalifikační kurz v hodnotě přibližně 30.000 Kč, který si vyberu sama?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Moje 85 letá maminka žila 2 roky u mé sestry. V té době dala maminka plnou moc ke svému bankovnímu účtu sestře a také převedla svůj byt na nás 3 sourozence. Nyní je maminka v domově stáří. Každý ze sourozenců má doplácet skoro 2.000 Kč. Sestra dál spravuje maminky účet. Na moje prosby, že bych rád viděl, výpisy z účtu, jak spravuje maminky peníze, mi nechce vyhovět.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby žák ve školní jídelně odebíral a platil pouze polévku. Pracuji ve školní kuchyni a je na mě veden nátlak ze strany vedení školy, že někteří žáci chtějí chodit pouze na polévky. Nechtějí si objednat a platit celý plnohodnotný oběd, ale pouze polévku a tu následně zaplatit. Podle mého názoru toto ve školním stravování možné není, protože žáci dostávají na obědy příspěvky a program strava.cz umožňuje objednat pouze celý oběd.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj dotaz bude směřovat k pochopení rozúčtování energie v rámci energetického zákona. V mém případě chci provozovat rekreační areál, bohužel nemám u areálu vlastní odběrné místo a tak chci v rámci stavebního řízení řešit přípojku od souseda, který vedle areálu vlastní bývalý průmyslový areál, z něhož je mi ochotný připojit přes elektroměr nainstalovaný v mém areálu odběr elektřiny.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2021 jsem měl spoustu výdajů, přičemž spousta z nich byly faktury s DPH. Nicméně účetní mi neřekla, že ji musím každý měsíc posílat také výdajové faktury a já nabyl dojmu, že to není třeba, ale že je třeba je poskytnout až následující rok při ročním daňovém přiznání za předchozí rok. ¨Účetní mi sdělila, že si myslela, že nemám žádné výdaje, takže tyto skutečnosti neřešila, ale že je to škoda, jelikož mi mohl stát daně vrátit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Sousedovi jsem povolil stavbu opěrné zídky na mém pozemku. Bohužel, smlouvu o pronájmu části pozemku, kterou zídka zabírá i za symbolické nájemné odmítá, rovněž tak i prodej za tržní cenu v místě obvyklou. Stavební úřad jej donutil, aby stavbu upravil tak, aby nepodléhala stav. povolení. Tím pokládá věc za vyřízenou. Mám si stěžovat na stavební úřad, komisi veřejného pořádku, nebo jít k soudu? Dle mého je to neoprávněné vžívání pozemku. Stav trvá již 9 let.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych se Vás zeptal na problematiku omlouvání absence u zletilých studentů středních škol. Učím na SŠ v Liberci a zde se striktně dodržuje školní řád a v něm se praví toto:
3. Zásady omlouvání absence:

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám trochu komplikovanější dotaz ohledně poplatků za studium. Můj vysokoškolský život vypadá takto: Po střední škole jsem šla studovat magisterský pětiletý obor (bez bakaláře, rovnou pětiletý), po celých dvou letech (4 semestrech) jsem zjistila, že to není nic pro mě a studium ukončila (zanechala) - klasicky jsem hned podala žádost o ukončení.