Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (3 hlasů)

Vlastním na vesnici pozemek zahrady. Můj pozemek je v současné době přístupný jediným způsobem, a to přes pozemek ve vlastnictví obce. Obecní pozemek pro přístup není vedený jako komunikace, je to ostatní plocha (jiná plocha) a fyzicky se jedná o zatravněnou plochu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nabízíme krátkodobý pronájem chaty zkolaudované k osobní (individuální) rekreaci. Můžu takto zkolaudovaný objekt pronajímat? Živnostenský úřad po mně požaduje otevření živnosti ubytovací služby, i když toto není můj hlavní příjem a zároveň chatu chce definovat jako provozovnu, tudíž označení provozovny a kolaudační rozhodnutí o tom, že objekt může být využíván ke krátkodobému pronájmu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Dovoluji si Vás požádat o vzor dokumentu Společenské záruky za vězně. Jsem starobní důchodce a tu žádost budu připravovat za neziskový spolek. Tak věřím, že nám snad dokážete takový vzor darovat. S pozdravem Josef.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mé matce zemřel manžel (můj otčím) a v době jeho úmrtí byla i má matka v nemocnici. Poprosila tedy o zařízení pohřbu a souvisejících záležitostí syna svého zesnulého manžela z prvního manželství. Syn pohřeb zařídil a byli domluveni, že má matka, až se dostane z nemocnice, vyzvedne si urnu s pozůstatky a manžela pochová do hrobu v místě jejich bydliště.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl bych prosbu ohledně žádosti o udělení českého občanství. Nikde jsem nenašel vzor, a tudíž nevím, jak takovou žádost napsat. Chtěl bych znát Váš názor, ohledně úspěšnosti dané žádosti, a proto, pokud dovolíte, napíšu něco o sobě. Jmenují se Miroslav Božik a narodil jsem se v Československu (ve slovenském městě Bánovce nad Bebravou) v roce 1972.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlím v malé obci ve Středočeském kraji a přímo u domu se nachází odpadkové kontejnery. Občas se stává, že popeláři přijíždí ještě před 6h a mě vzbudí. Už jsem si stěžoval několikrát policii, věc řešil okresní Odbor správních činností a přesto porušování nočního klidu pokračuje. Chtěl bych podat žalobu u soudu. Je reálné něco dostat? Kolik by stála vaše práce? Nebo co mám vykonat? Předem děkuji za odpověď. Zdraví.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych se vzdělal v oblasti státní vyhlášky povinnosti nosit roušku v uzavřených prostorách. Byl jsem vykázán již z několika obchodů, státních instituci (úřad práce, aj.), protože jsem neměl zakrytá ústa rouškou. Již nedávno jsem diskutoval s kamarádem ohledně lidských práv a svobod a svobodného slova.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2012 jsme zrušili synovi stavební spoření vedené na jeho jméno. Peníze jsme půjčili příbuzné a následně za ně pořídili nemovitosti, které jsou ve vlastnictví mém a bývalé ženy (matky). Nyní je syn plnoletý a požaduje po nás peníze, které jsme mu naspořili (cca 237.000 Kč). Musíme je synovi vrátit? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Můj dotaz se týká vysokoškolského zákona a poplatků spojených se studiem, rád bych si ověřil, že jsem tento zákon pochopil správně.
1) Je pravda, že poplatek za další studium byl zrušen? Tedy pokud budu studovat v dalších bakalářských či navazujících magisterských studiích, nebude tento poplatek uplatňován?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Může nájemník koupit v rámci privatizace obecní byt (Praha), když vlastní jinou nemovitost určenou k trvalému bydlení?