Počet stránek ve webu: 38.420

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Od kdy resp. po jakou dobu škola přebírá zodpovědnost za dítě/žáka. Konkrétně se jedná o situaci, kdy základní škola má dvě různé budovy pro výuku, přičemž jedna se nachází v druhé obci. Děti prvního stupně odjíždějí ráno linkovým autobusem v doprovodu učitelky (protože také jede do oné školy) do školy v druhé vesnici. Výuka a oběd jsou v této budově, přičemž do družiny se musí vrátit zpět linkovým autobusem do první vesnice.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Povezu v ČR v autě 3 děti ve věku 7, 6 a 3 roky. Do auta se vejdou na zadní sedadlo jen 2 sedačky. Slyšela jsem, že v tom případě může být jedno z děti pouze na sedadle mezi sedačkami. Prosím o odpověď, kterou použiji v případě kontroly policií na cestě. Děkuji. Vanda

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na konci 2016 jsem podepsala v dobré víře smlouvu na nájem bytu. Později jsem zjistila, že se nejedná o byt, ale ateliér, tedy nebytový prostor, ve kterém se nesmí bydlet. Na to mě upozornili až na Úřadě práce ČR, kde jsem přišla v lednu 2018 žádat opět na příspěvek na bydlení, který jsem doposud pobírala na minulé adrese. Okamžitě jsem byla vyloučena a příspěvek mně byl odejmut.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Problémů je celkem dost a zaměstnavatel to se mnou nechce nijak řešit, naopak mi za to začal sahat na osobní ohodnocení a pokutovat. Nastoupil jsem do Casina jako krupiér a narazil jsem na pár věcí, které podle mně nejsou v pořádku. Některé i porušují zákon.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jaké by pro mě mělo důsledky pokud při prodeji bytu zatajím trvalý pobyt cizince, který není evidovaný na evidenci obyvatel, ale pouze na cizinecké policii? Nový majitel nemovitosti na to sám nepřijde. Jde o to, že dotyčný má insolvenci a v případě, že by nemohl jí plnit hrozila by exekuce. Jsem tomu člověku hodně vděčná a pokud bych ho odhlásila, velmi by se mu zkomplikovala životní situace, protože se mu nepodařilo sehnat bydlení s trvalým pobytem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

09/2018 jsem od svého automechanika koupila vůz. Vše proběhlo v pořádku a můj starý vůz měl zlikvidovat. Po pár dnech mi řekl, že má někoho kdo by si to auto ještě vzal. Souhlasila jsem ale s tím, že auto nechci mít psané na sebe. Dal mi plnou moc na přepis vozu ať ji nechám potvrdit a přivezu zpět. To jsem udělala auto jsem mu předala se všemi doklady a plnou mocí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat, zda byste mi mohli poradit s výkladem Školského zákona, konkrétně § 37 níže. Syn je narozený 31.8.2012 (narozen plánovaným císařským řezem týden před termínem porodu). V 4/2018 jsme žádali o odklad školní docházky pro nezralost dítěte. Vzhledem k datu narození šlo z naší strany o formalitu, protože pokud by byl narozen o den později, měl by "odklad" automaticky. Každopádně jsme vyběhali potřebné kolečko - lékař, PPP a zápis, odklad vyřízen.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na mém pozemku vede vysoké napětí, kde nemám zapsáno věcné břemeno a potřeboval bych u tohoto vedení udělat přeložku do obecní cesty. Mohu nárokovat přeložení na náklady zřizovatele elektrického vedení nebo přeložku budu muset uhradit sám? Jde o přeložku 3 sloupů a transformátoru. Děkuji, Bivoj

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych se zeptal, zdali je povinná příspěvková organizace zřízená městem sdělit (zařízení pro tělovýchovu), kolik zaměstnancům vyplatila odstupné za poslední dva roky podle žádosti dle zákona 106 (svobodný přístup k informacím). Děkuji za odpověď. Mario

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dotaz k šíření mých osobních údajů konkrétní fyzickou osobou, která je účastníkem řízení ve věci Návrhu na neplatnost voleb. Vztah uzavřený nemáme, jsme jen občany jednoho města. Já jsem návrh podala v 10/2018 ke Krajskému soudu. Soud rozeslal sken návrhu, včetně data narození, účastníkům řízení k vyjádření (5 volebních uskupení).