Počet stránek ve webu: 42.688

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Potřebovala bych poradit ohledně koupi podílu nemovitosti. Půjčuji přítelovi, který po rozvodu momentálně vyplácí v rámci majetkového vyrovnání určitou částku za nemovitost bývalé ženě, na toto peníze a raději bych měla nově svůj podíl v nemovitosti.   Na dům splácí přítel úvěr, je v zástavě u banky. Vzhledem k tomu, co vše musí přítel splácet (úvěr, další půjčku od rodiny na vyrovnání), bych raději než jen vyloženě půjčku tu částku jakoby vložila do svého podílu nemovitosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Od r. 1988 se starám o úzký pruh pozemku, který leží mezi mnou a sousedem. Dle katastru se jedná o vodní plochu (bývalý náhon, 361 m2), ve skutečnosti to byl roky neudržovaný a silně zaplevelený pozemek. Nebyly ani jasné hranice pozemku, protože zde nebyl plot (jen zhruba na polovině byl můj plot, ten však byl dle prodávajícího na mém pozemku (což potvrdilo i nedávné geodetické vyměření).

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Zajímal mě názor ohledně předkupního práva. Nemovitost, dělená na dva 1/2 podíly. Majitel jednoho podílu zemřel a v rámci dědického řízení, byl ustanovený jeden dědic. Vzniká zde předkupní právo? Týká se i podílu, který nebyl dotčen dědickým řízením, nebo by vzniklo pouze v rámci děděného podílu, pokud by bylo více dědiců? Děkuji. Bea.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám sestru, která propadla online hazardu. Prohrála už dost peněz na naše poměry. Máme po rodičích rodinný dům, který na nás rozdělili po třetině, jsme tři děti. Nedávno jsem se dozvěděl, že jedno z řešení je zaregistrovat mou sestru na tuto stránku, aby už nehrála a byla vedena jako člověk, který nemá povolené hrát. Posílam odkaz https://portal.hazard.mfcr.cz/aisg/verejny/rejstrik-vyloucenych-osob/zapis-vymaz.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dostala jsem v roce 2008 od rodičů starý dům s pozemkem, kde oni bydleli. V roce 2018 jsme se s manželem a rodiči domluvili, že na pozemku postavíme nový dům, dvougenerační, kam se i oni přestěhují. V listopadu 2020 jsme se tedy všichni stěhovali do nového domu. Rodiče zde mají věcně břemeno doživotního užívání nemovitosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měla jsem generální plnou moc, dispoziční číslo k účtu, kam jsem vkládala i já peníze a souhlas před svědky majitele účtu, že si mohu převést a vybrat částky na účtu ve dvou termínech, jak přicházely od kupce (peníze pocházely z prodeje pozemku, který mi matka chtěla darovat a měl cenu 260.000 Kč, ale já jsem pozemek zhodnotila projektem a kupec byl ochotný kvůli projektu zaplatit částku převyšující hodnotu pole bez bonity).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na vás s prosbou o řešení problému týkající se střídavé péče o psa. Věřím, že takový případ není ojedinělý a lze ho řešit. V době trvání manželství si dcera s manželem pořídili psa s tím, že je to dárek pro ní (písemně to nemá, ale jsou na to svědci, že pejsek byl dárek pro dceru). Finančně se na koupi podíleli rovným dílem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Řeším vandalismus - zničení živého plotu. Od roku 2018 jsme měli na chalupě spor s novými sousedy, že máme plot a keře na cizím pozemku - na místní účelové komunikaci, která patří holandskému majiteli, nikoliv jim. Sousedé na nás podali podnět k prošetření na Stavební úřad. Zaměřením se zjistilo a stavební úřad uznal, že máme pravdu my.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dostal jsem se do sporu se sousedem ohledně kabelu na mém pozemku. Jedná se o chatovou oblast. Při připojování chat od společné elekroměrové skříně se vedl kabel našeho souseda za jističem společně ve výkopu na našem pozemku. Problém vznikl za předešlého vlastníka v roce 1996 a nebyla vyhotovená žádná smlouva. Sousedovi přestala jít jedna fáze a chce po nás, abychom si rozkopali zahradu. Děkuji Mikuláš.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Postavili jsme s bývalým přítelem rodinný dům RD kolaudovaný 2017. Vše jsme dělali společně, ale on zaplatil více peněz, tak 3/4, ale já se o vše starala apod. Nemovitost je v podílovém spoluvlastnictví 1/2. 2021 jsem ho opustila (je nám 68 let), už nekomunikujeme, jen přes email a z jeho strany jen urážky, jak ho chci okrást.   2022 mi vyplatil 1.000.000 Kč, jako předběžnou zálohu na budoucí vyrovnání, abych si mohla zrekonstruovat svůj domek.