Počet stránek ve webu: 41.917

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj otec chce darovat kousek zahrady svému vnukovi. Na pozemku je v souladu s územním plánem obce možnost postavit rodinný dům, tedy RD. Bohužel se stalo, že otec (dědeček obdarovaného) podepsal smlouvu o smlouvě budoucí o uložení věcného břemene VB na konec pozemku (téměř na hranici pozemku). Nyní mu přišla od E. ON k podpisu smlouva na zřízení věcného břemen VB.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vyzvali jsme občana (příloha), který neoprávněně užívá část našeho pozemku a ví o tom, protože když byla digitalizace, někdy kolem roku 2010, byl u vyměření hranic pozemku. Co máme dělat v případě, že bude pozemek nadále neoprávněně užívat? Můžeme jeho oplocení odstranit? Děkuji s pozdravem Taťána.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S manželkou bydlíme v domě, který jsem vlastnil před uzavřením sňatku a který jsme společně rekonstruovali v průběhu let po uzavření sňatku. V katastru nemovitostí ČR jsem jako majitel uveden já. Chtěl bych jako spolumajitele domu připsat do katastru i svou manželku. Poraďte mi jak to mám provést. Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám v osobním vlastnictví pozemek, jehož část užívá soused. Jím užívanou část jsem geometricky oddělila (samostatné parcelní číslo) a druhý pozemek chci prodat. Na katastru nemovitostí ČR jsem zjistila, že mi OBA pozemky zablokoval právní zástupce souseda, čímž mi znemožnil prodej druhého pozemku. Sousedovi jsem jím užívaný pozemek nabídla k prodeji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem ze tří sourozenců. V červnu 2022 nám zemřel otec, domluvili jsme se mezi sebou, že se zřekneme dědictví vůči mamce. Sestra si chtěla vzít auto po tátovi a ústně se se mnou a naším bratrem domluvila na vyplacení. Po ukončení dědictví jí mamka darovala to auto a nám sestra řekla, že jsme se zřekli a nic nám nedá. Vím, že to je má hloupost, dohoda mezi námi byla jen ústní, ale teď se děje další věc, se kterou potřebuji poradit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zeť daroval dceři 1/3 rodinného domu, který byl v jeho vlastnictví. Smlouva podepsána 14.12.2022. Tentýž den večer zeť v opilosti dceru napadl, zasahovala policie. Může zeť tuto smlouvu anulovat nebo zrušit, když ještě nebyl proveden vklad do KN? Atak ze strany zetě nebyl nijak vyprovokován dcerou a nebylo to poprvé. Děkuji za odpověď. Radana.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dostal jsem od prarodičů pozemek, kde jsem se rozhodl stavět. Větší část jsem financoval sám. Bohužel vzhledem k současné situaci došlo k navýšení ceny a bylo potřeba sehnat další finanční prostředky. Přítelkyně si na to vzala úvěr a částečně financuje stavbu ona (z celkové ceny 5.120.000 financuje přítelkyně 1.000.000 Kč).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlím s přítelkyní v jejím domečku. Do nemovitosti jsem investoval asi 250.000 Kč, platím měsíčně 10.000 Kč. Může mne kdykoliv, bez náhrady, vykázat z domu? Děkuji. Karel.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Začátkem roku 2021 převedla matka na moji sestru dům i zahradu, kde spolu s matkou a rodinou bydlí. Nyní jsme zjistili, že skutečná hranice zahrady neodpovídá oplocení zahrady, které se více než 60 let nezměnilo. Digitalizace obce proběhla cca 2016. Lze na přihrazený pozemek uplatnit vydržovací právo, když je napsaný na pozemkový fond?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem oficiální majitelka svého domácího mazlíčka (kočičky). Nechala jsem ji načipovat a jsem vedena jako právoplatný majitel v Národním registru majitelů zvířat. Jde o to, že už delší dobu (cca 3 roky) mám spor se svou matkou, jež bydlí v jiném městě. Vyhodila mě na ulici a já byla nucena přestěhovat se k příteli a jeho rodině. Přítelova sestra, která se nyní odstěhovala, byla silnou alergičkou na kočky a tudíž jsem si nemohla svou kočičku vzít od matky do nového bydliště.