Počet stránek ve webu: 42.413

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně rozdělení SJM po rozvodu. Soudkyně vynesla rozsudek tak, že nemovitost pořízená za dobu trvání manželství připadne manželovi bývalému, avšak hypoteční úvěr na tuto nemovitost nám oběma. Soudkyně absolutně ignorovala rozsudek nejvyššího soudu číslo 22Cdo 753/2020, kde se společný dluh vzniklý v souvislosti s pořízením věci, která je předmětem vypořádání, považuje za mimořádnou okolnost a měl by být přikázán tomu, komu bude přikázána nemovitost.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před nedávnem jsem podala předžalobní výzvu a později žalobu na určení otcovství. Poté, kdy mi přišlo předvolání k soudu, se protistrana ozvala s tím, že soud nechce a souhlasí s testem určení otcovství. Bohužel jsem se mezitím dozvěděla, že advokátka, které jsem v souvislosti s touto záležitostí udělila plnou moc, už v dané kanceláři nepracuje.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o názor - je v praxi u soudu nepřijatelné zapírání příjmů matkou za účelem získat vyšší výživné? Proběhl soud o stanovení formy péče o dítě, několik stání. Matka dle její výpovědi pobírá rodičovský příspěvek, otec doložil své příjmy z podnikání a vždy výživné bez výhrad platil. Soud nyní rozhodl o střídavé péči. Dnes (17.04.2023) se matka odvolala.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nad 12 letým klukem byla soudem pravomocně nařízena ochranná výchova z důvodu nadměrného páchání činnosti jinak trestné. Vykonává ji od září r. 2022, nyní s ohledem na to, že se výrazně zlepšil a posunul, zvažujeme z pozice OSPOD buď nad zrušením či přeměnu na ústavní výchovu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Advokát špatně sepsal žalobu (důkaz je v rozsudku) a způsobil mi tím škodu 400.000 Kč.
1) Mohu požadovat způsobenou škodu po advokátovi?
2) Jak ji mohu vymoci, nedokážu se s advokátem soudit a spor vyhrát.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych Vás poprosila o radu ohledně vypořádání spoluvlastnického podílu. Nezletilý syn (15 let) je 1/2 vlastníkem nemovitosti. Druhou půlku vlastní jeho teta. Pro nepřetržité problémy, jak s nemovitostí, tak vztahové (kdy se absolutně nejsme schopni domluvit na ničem, ještě v nemovitosti probíhají vulgární hádky), jsme se rozhodli podat k soudu žalobu ohledně zrušení spoluvlastnického podílu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj opatrovanec (babička 91 let) vlastní dům a chtěla by ho darovat své jediné dědičce (dceři) již nyní. Tento dům je starý 80 let a již 8 let neobyvatelný, podmočený do 1 m výše stěn a myslíme si, že v brzké době může hrozit spadnutí na vedlejší dům a pozemek jiného vlastníka. Babička bydlí v domově důchodců a její zdravotní stav (pouze ležící s rozvinutou demencí) jí už nikdy nedovolí do tohoto domu jít bydlet.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Poprosil o vzor, jak napsat stažení návrhu na zahájení soudního řízení. Šlo o návrh na zvýšení výživného, ale s dcerou jsme se před zahájením řízení dohodli a rádi bychom stáhli původní návrh na zahájení řízení. S pozdravem Ivan.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2013 nám bylo odcizeno vozidlo. Obdrželi jsme dopis Policie Plzeň, že vozidlo bylo při přepisu odstaveno na policejní parkoviště a spolu s námi na něj uplatňuje nárok poslední kupující z Plzně. My bydlíme v Hlučíně, okr. Opava. Prosím o info, jakou formou a ke kterému soudu, máme podat žádost o rozhodnutí o vlastnictví vozidla. Od posledního majitele známe jméno, příjmení a datum narození, stačí to? Děkuji. Marta

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nějaká firma začala provádět na místním sídlišti výkopové práce, pokládá optické kabely asi. Nikde žádná cedule - kdo kope, jak dlouho, žádná vedoucí osoba, telefon, nic. Veškeré žádné zabezpečení výkopů, v jednom domě bydlí zrakově postižený pán, ten snad už týden nebyl venku, když jsem jednoho pracovníka upozornil, že na chodníku nemá hlína a beton co dělat, sdělil mi, že když tam není dlažba tak to žádný chodník není.