Počet stránek ve webu: 40.457

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

9/2019 byla provedena inventura na prodejně, kde jsem dělala pokladní. Pracovní poměr trval až do 1/2020. Pracovní smlouva ukončena dohodou. Není uvedeno, že bych cokoli měla zaměstnavateli hradit. Hmotná zodpovědnost končila dnem ukončení pracovního poměru. Po 9 měsících od bývalého zaměstnavatele přišel požadavek na úhradu manka.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dědeček byl před cca třemi týdny (nyní 15.10.2020) přijat do nemocnice s diagnostikovanou leukemií, při příjmu (v pátek) byl jeho test na covid negativní, při převozu do krajské nemocnice (v pondělí) byl nový test pozitivní. Vzhledem k prvnímu negativnímu testu i skutečnosti, že před svou hospitalizací nebyl v kontaktu s nikým pozitivním, je zřejmé, že se nakazil v nemocnici.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj syn při sjíždění z chodníku na silnici přehlédl automobil a ten jej následně srazil. Byla přivolána dopravní policie, která nehodu začala vyšetřovat. Syn byl uznán jako viník dopravní nehody (s tím souhlasím), při nehodě vznikla škoda na vozidle. Na místě jsem se domluvil s majitelem vozu a škodu uhradím. To prý nejde.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak postupovat v případě odstoupení od smlouvy o dílo. V červenci 2020 jsem požádala řemeslníka - zedníka o stavební úpravy na mé rekreační chalupě. Jednalo se o dvě zakázky. 1 zakázka oprava místnosti na koupelnu se sprchou a zakázka č. 2. likvidace suchého wc a výstavba zídky z beton. tvárnic se stříškou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem vlastníkem jedné garáže v řadě 6-ti garáží s rovnou střechou (bez atiky). Vlastník sousední garáže léta neudržuje svou část střechy (lepenku), která je z hlediska krytiny již naprosto nefunkční, popraskaná, vydrolená a mně od něho zatéká do garáže - při dešti kape ze stropu i po stěně a opadává omítka.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Večer ve 20:30 hod jsem projížděl nákladním automobilem obcí s nákladem jehož výška byla 3,75 metru a strhl jsem telefonní dráty, které vedly nad silnicí. V poledne přede mnou projížděl nákladní automobil, který ty dráty popotáhl a odjel od události. Přitom starostka o té první události věděla a nechala to na druhý den. Co mě čeká? Děkuji Hynek.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měla jsem několikaměsíční románek s jedním člověkem, který mě nakazil chlamydiemi a teď ještě řeším nějakou jinou bakteriální nákazu. Potom jsem objevila jeho blog www.lovcuvdenik.cz, kde jsem se dočetla, že žije velmi riskantním sexuálním životem (má sex se spoustou lidí), na což mě nikdy sám neupozornil a tudíž jsem se neměla šanci ochránit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Kolega si do práce přinesl bez vědomí zaměstnavatele svůj přímotop, který nechal běžet přes noc a v rozporu s návodem ho navíc částečně zakryl. Bohužel ten přímotop způsobil požár na pracovišti. Kolega byl hasiči označen za viníka požáru a zaplatil drobnou pokutu 500 Kč a myslel si, že tím to pro něj skončilo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V autoškole při výcviku na skupinu A2 se mě na tréninkové hřišti, při druhé výukové hodině, stala nehoda. Při provádění úkonu jsem místo brzdy zmáčkla plyn a narazila do stromu. Tato nehoda byla bez zranění a údajná škoda na motocyklu je 10.000 Kč. Motocykl má autoškola pojištěný zákonným povinným ručením a pak má ještě pojistku na nehody, při kterých dojde k úrazu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera bude platit odškodné, trvalé bydliště má u rodičů, dům je rodičů, může být v exekuci zabaven? Nemá vlastní příjem, musí za ni exekuci zaplatit rodiče? Mohou exekutoři zabavit i peníze na účtu otce nebo matky. Děkuji.