Počet stránek ve webu: 41.368

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před několika týdny (nyní 6/2022) jsem zavinil dopravní nehodu. Při výjezdu na hlavní silnici jsem přehlédl přijíždějící automobil a nedal jsem přednost v jízdě. Dopravní nehoda nebyla závažná, škoda na obou automobilech nepřesáhla dohromady 100.000 Kč. Spolucestující poškozeného automobilu po stížnostech na bolest krční páteře (podezření na distorzi) nastoupila na nemocenskou (trvá déle než 7 dní).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

8.5.2022 při fotbalovém utkání v poločase (o pauze) střelil hráč klubu míč za plot. Svědkové slyšeli ránu. Po skončení utkání, jsem zjistila, že mám prasklé celé přední sklo na autě v místě, kam letěl dotyčný míč. Stála jsem autem za plotem, které mimo jiné fotbalový klub doporučuje jako parkovací místo pro rodiče, účastníky, hosty, atd.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se poradila ohledně postupu - zakoupila jsem produkt zn. TIANDE, konkrétně Natural Veil - krystal Alunit, který je údajně multifunkční produkt, funguje jako deodorant, ale mě byl doporučen jejich poradkyní na proplach nosu (Alunit má složení z kamence), používá se i na bodnutí hmyzem a dezinfekce. Dle instrukcí poradkyně jsem nos a dutiny propláchla konvičkou - krystal nechala louhovat (ale asi trochu déle - nikde ale nebylo konkrétně napsáno, jaké je maximum a že to jinak poškodí zdraví).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Správcovská firma našeho SVJ má smlouvu s úklidovou firmou. Úklidové firmě zapůjčila správcovský klíč od našeho objektu. Zástupce správcovské firmy si nechal v MHD klíče ukradnout z batohu (nepozornost). O tom byl sepsán policejní protokol, ten je k dispozici. Správcovskou firmu jsem požádala o zajištění a uhrazení výměny vložek a klíčů do zámků, které se tímto klíčem otevírají.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na podzim 2021 vnikla na můj pozemek (zahradu) soukromá stavební firma za účelem řešení prý havarijní situace. Jednalo se o prasklé potrubí na odvod splašků z kanalizace. Bez vědomí majitele (mě) došlo k rozkopání určité části mého pozemku, inkriminované místo se nacházelo v oblasti nad prudkou strání, po zjištění tohoto jsem komunikací z vedoucím firmy byl ubezpečen, že bude pozemek vrácen do původního stavu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala na náhradu škody způsobenou střechou, která díky silnému větru odlétla, a poté dopadla na náš osobní automobil. Kovová střecha byla nějakým způsobem ukotvena do trávy - dle slov zástupkyně ředitelky, a nacházela se na pozemku Speciální základní školy (Zřizovatelem je Ústecký kraj). Školka má pojištění odpovědnosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Od 3.3.2021 jsme s bývalou manželkou rozvedeni. Doposud nedošlo k majetkovému vyrovnání. Exmanželce jsem nechal k užívání vůz, kterým jsem provozovatelem zaspaný ve velkém i malém technickém průkaze. Vůz tedy patří do nevypořádaného SJM. Ex partnerka s tímto vozem způsobila několik přestupků, o kterých mě vyrozuměl městský úřad a musel jsem je uhradit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

18.11.2021 jsem šla navštívit mou matku do panelového bytu (něco jsem jí nesla). Nebyla ještě doma. (V mé komunikaci v emailu to není zmíněno - přiložený soubor). Prošla jsem vchodovými dveřmi, mám klíče. Až později jsem zjistila, že jsem celá od barvy, nátěru, zřejmě laku. Ten den proběhl nátěr vnitřního prostoru vstupní chodby.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Rád bych se zeptal na to, mám-li nárok na odškodnění nemajetkové újmy. Můj rodič byl zavražděn, soud s jejím vrahem ještě nezačal, ale již se přiznal. V současnosti je mi 22 let a studuji na univerzitě, tudíž jsem stále nezaopatřené dítě. Budu tedy velice rád, jestliže mi osvětlíte situaci, například jestli nárok mám tak kdy o odškodnění žádat. Předem děkuji za váš čas. S pozdravem, Benedikt.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Na konci května 2021 moji 10letou dceru pokousal pes od sousedů, který vyběhl z vrat a zakousl se jí do břicha. Byla přivolána policie a RZ. V nemocnici ji byly rány zašity a propuštěna do domácí péče. Po cca měsíci ji byl v břiše nalezen hematom a musela na operaci, kde jí byl hematom odstraněn. Bohužel se bojí vyjít ze vrat, pes stále běhá po zahradě.