Počet stránek ve webu: 42.116

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Požárem sklepních prostor mi byla způsobena škoda na uskladněných věcech. Dle zprávy od HZS byl požár způsoben vznícením akumulátoru v jiné sklepní kóji, která byla určena (je tedy určen i uživatel této sklepní kóje). Je tato osoba odpovědná za škodu, která mi tímto vznikla na uložených věcech v mé kóji? Jakým způsobem případně vzniklou škodu vymáhat v případě, že tato osoba není pojištěná (nájemce bytu a uživatel sklepní kóje, kde vznikl požár) a zdráhá se vzniklou situaci řešit?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byl jsem v KFC a v jídle jsem měl šroub, managerka z KFC přiznala, že mají rozbitý toastovač, že ho hledala. Bohužel, jsem díky tomu přišel o zub. Vše je sepsané, jako pojistná událost. KFC určitě nebude mít problém, mi zub proplatit. Ale mám strach, že za dva roky se s ním něco stane a bude to už na mně a další věci s tím spojené, počítám, že za jednu návštěvu mi zubař asi zub nevyrobí a vznikají tím další náklady. V příloze zasílám foto, mám prostě štěstí. Děkuji Aleš.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Máme s partnerem dotaz ohledně uchování našeho nábytku u bývalého pronajímatele. 2022 můj partner měl silnou mánii (diagnostikovaná bipolární porucha), ještě v době léčení se ozval pronajímatel bytu o zničení bytu (výmalba, apod.). Přítel byl ještě v nemocnici donucen, pod pohrůžkou soudu, k podpisu uznání dluhu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V stredu 25.1.2023 svokor nechtiac zrazil psa pri zabáčaní na parkovisko v Prahe na Karlovom náměstí. Auto hneď zastavil a k nehode zavolal syna, mojho manžela, nakoľko nehovorí plynule česky, aby sa nehoda doriešila. Pri nehode ešte bola nejaká slečna, najprv si manžel myslel, že je to majiteľka, pretože si na neho pýtala kontakt, ktorý jej samozrejme dal, aby sa mohli ďalej skontaktovať ohľadom psa, no nakoniec zistil, že to majiteľka ani nebola.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Problém se týká vzdání se natrvalo a bezejmenně práva na náhradu škody vzniklé stromy z lesa Lesů ČR, s. p. + úhrady za zvýšené náklady na hospodaření v lese vzniklé v souvislosti s omezeními, které přinesou nemovité věci umístěné v ochranném pásu lesa atd. Čl. II/2 standardní dohody s Lesy ČR. Jsme vlastníci pozemku (zahrady s chatkou v těsné blízkosti lesa) 8 km od Zlína (nejedná se o chráněnou lokalitu, jsme v podstatě jen z druhé strany kopce nad Zlínem, pod Filmovými ateliéry).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

02/2020 jsem byla na PMU (permanentní make-up) obočí. Během procedury jsem silně krvácela (při správné aplikaci PMU by ke krvácení nikdy nemělo dojít, tehdy jsem to nevěděla). Po zákroku bylo obočí zelenošedé. Kosmetička se jen vymlouvala. Diskuze internetu: zelenošedé zbarvení je z důvodu aplikace pigmentu příliš hluboko do kůže.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem majitel lesního pozemku. Potřeboval jsem provést vytěžení kůrovcem napadeného porostu. Vzhledem ke špatnému přístupu na místo jsem daroval stromy k vytěžení třetí osobě, resp. bývalé manželce. Na to nemám žádný dokument, pouze odeslaný mail s přesným určením místa a instrukcemi.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2022 jsem udělal firmě s. r. o. recenzi na googlu Cituji můj text: "Neseriózní jednání, dejte si pozor, zálohu vám neodečtou od kupní ceny nemovitosti jako každý jiný, mají neskutečně nepřehledné obchodní podmínky, pokud budete kupovat nemovitost přečtěte si opravdu každé slovo… jinak bych já nekupoval, nemají společnost v Praze, je těžké si s nimi domluvit schůzku, já po jejich zkušenosti aukci už nikdy více.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Při výkopu kanalizace v těsné blízkosti našeho domu byl bagrem přetržen drát starého hromosvodu, který byl umístěn v této obecní komunikaci a o kterém jsme nevěděli. Při jeho stržení došlo k poškození nové fasády. Firma chce cenovou nabídku (CN), ale všichni se tváří, že o něm nikdo nevěděl a že tam neměl co dělat v obecní komunikaci, takže záleží na dobré vůli společnosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pokusím se dotaz co nejvíce zestručnit:
- čtvrtek - nebyl jsem doma, pošťák nechal lístek ve schránce, že bude na ZDEJŠÍ poště další den
- pátek - byl jsem na ZDEJŠÍ poště, čakal jsem před poštou 35 minut než se na mě dostala řada (mám svědky), bohužel dle sdělení pošťačky za přepážkou je balíček neznámo kde, mám si zavolat na centrálu dispečinku