Počet stránek ve webu: 43.147

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Soused o patro výš mě už 5x vytopil (koupelnu). Naposledy 2x to bylo z ucpaného odpadu, který se rozhodl vyměnit. Musel jsem si kvůli toho sám rozbit sádrokarton na stropě (na kterém už bylo asi 40 kg suti, kterou jsem musel taky uklidit. Nadále příčku (kapsu), která schovávala odpadní trubky (staré litinové) sádrokarton + obklady, od podlahy ke stropu cca 3,2m.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Celé roky soused ničí svůj plot na hranici pozemků a to tak, že pletivo je deformované a betonové sloupky vyhnuté k nám, nebo zcela zlomené. V plotu jsou díry. Třetí rok chybí asi 20 m plotu, který odstranil s tím, že bude dělat nový. Není to však reálné. Před pěti lety říkal, že bude dělat fasádu, před deseti kopat kanalizaci atd. Nic z toho se neudálo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Za plotem mého pozemku cca 5 metrů od domu je pozemek obecního úřadu společně s přístupovou cestou k budově obecních bytů. Pozemek rozděluje podezdívka mého plotu, část dřevěné letě a část pletivo. Obecní pozemek je pouze 2,5 metru široký pás nezpevněné louky podél obecní příjezdové cesty. Obec ale tento prostor využívá k dočasnému parkování vozidel pro návštěvníky lyžařského vleku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V zahrádkářské kolonii mám plot společný s důchodkyní, která chová kočky. Má jich asi 10. Kočky k nám i ostatním zahrádkářům chodí na záhony vykonávat potřebu, všude hrabou a ničí tím rostliny, lezou na terasu, po nábytku a houpačce, vše znečišťují. Všude to od nich zapáchá. Trvá to už několik let a všichni jsme z toho nešťastní a zoufalí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byla jsem na policii nahlásit znásilnění (taxikář mi chtěl ''pomoci'' s taškou do bytu, viděl, že jsem opilá a v bytě mě začal líbat, držel mě, abych nic nemohla a sahal mi do kalhotek). Policie po měsíci mě pozvala znovu na výslech a chtějí zahájit trestní řízení (našli stopy jeho dna na mém oblečení). Ale jelikož je pachatel cizinec, chce se mimosoudně vyrovnat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Soused si před cca 20 lety na jeho cestu položil zatravňovací tvárnice. Tyto jsou položeny těsně bez izolace na zeď mojí sousedící garáže. V rozměru asi půl metru x metr začala zeď garáže vlhnout a částečně opadla omítka. Přes několikerou ústní žádost o odstranění přiléhajících tvárnic souseda to nezajímá.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dne 4.11.2023 v 16:53 jsem na parkovišti na dálnici D1 zakopla o obrovský kámen, který je umístěný na chodníku (takových kamenů je na celém chodníku hned několik). Pozemek je ve vlastnictví státu - ŘSD, tam jsem napsala e-mail s dotazem, proč jsou tam tyto kameny umístěny s tím, že jsou hlavně po tmě velice špatně vidět.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Řeším vlastnický problém plotu oddělujícího dva stavební pozemky, na který bych chtěl znát odborný právní názor. Historie – před 6 lety (2017) jsme s manželkou koupili hotový RD na stavebním pozemku. V té době byl RD již 10 let po kolaudaci. Pozemek má z přední strany příjezdovou komunikaci, po pravé i levé straně se nacházejí sousední stavební parcely, rovněž ze zadní strany.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlíme v SVJ a naši sousedé, také vlastníci, jsou tzv. nepřizpůsobiví. Matka je alkoholička, 18 letý nezaměstnaný syn je majitelem bytu (byl mu darován před smrtí otce, protože bylo jasné, že matka by byt propila), sedmiletá dcera začala chodit do školy. Nájemné se platí z dávek a sirotčích důchodů. 2022 jsem asi 12x volala policii kvůli bitkám v bytě.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2019 jsme dostavěli dům a vodo topo práce nám dělala na zakázku firma. Před měsícem nám volali z vodáren, když se připravovalo vyúčtování, že porovnáním posledního odečtu, který je uveden na této faktuře, byla zjištěna zvýšená spotřeba vody oproti minulému období o více než 50% a zároveň více než 50 m³. Zjistilo se, že dochází k úniku vody díky prasklému pojistnému ventilu.