Počet stránek ve webu: 40.885

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Sestra se rozešla s přítelem, bydleli v bytě, kde je nájemcem sestra. Sestra má z předchozího vztahu syna (5 let), a spolu s expřítelem mají dceru (1 rok). Dceru má sestra z rozhodnutí soudu svěřenou do péče (už před několika měsíci se rozešli, ale zase se dali dohromady). No teď se rozešli, expřítel přišel o práci, docela často pije, poté se chová urážlivě, vyvolává hádky a uráží sestřina syna.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Řeším aktuálně novou nájemní smlouvu. Jedná se o zprostředkování přes realitní kancelář. Zajímalo by mě, zda je v pořádku toto. Smlouva byla původně účinná od 1.1.2022. Teď jsem se dozvěděla, že jelikož si byt budu přebírat již 20.12.2021, žádá se po mně úhradu části nájmu za prosinec.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o Vaši radu ohledně schvalování v bytovém družstvu. Konala se u nás členská schůze bytového družstva, na které se hlasovalo o rekonstrukci balkonů (velká investiční akce s předpokládaným úvěrem 20.000.000 Kč). Členské schůze se účastnilo 80 členů z celkového počtu 117 členů tj. schůze byla usnášeníschopná.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Při kontrole vyúčtování elektřiny ve společných prostorách domu jsem zjistil, že asi na 3 LED světla máme spotřebu cca 0,8 MWh/rok, což dělá přibližně 2,5 kWh denně. Částka se mi zdá nepřiměřená. Při žádosti, aby byla účtovaná částka reklamována u dodavatele, jsem byl současným předsedou SVJ, který je jediným zmocněncem při jednání s dodavatelem, odmítnut.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlím v panelovém domě, byt v osobním vlastnictví. Nad nás se nastěhovali nájemníci, kteří jsou velice hluční, tím myslím, že opravdu strašně dupou, několikrát jsme je žádali jestli by nebyli ohleduplní, ale nic se nezměnilo. Naopak nám dělají naschvály. Proto jsem oslovila majitelku bytu. Ta mi řekla, že to bude řešit, ale bohužel už mi nezvadá telefon. Chci se zeptat, zda se mohu nějak bránit. Děkuji předem za odpověď. Ulrika.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat kdo platí výměnu bojleru v domě, v případě nájmu a zda to patří do provozních nákladů domu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Má pověřený předseda právo na přeúčtování nákladů za "pojištění odpovědnosti" to znamená své činnosti, kterou vykonává na základě  mandatorní smlouvy pro naše SVJ? Smlouvu na toto pojištění uzavřel až po 1 roce od uzavření mandatorní smlouvy s našim SV J bez vědomí a souhlasu našeho SVJ. V případě, že odmítneme úhradu tohoto pojištění k tíži našeho SVJ může být toto považováno ze strany pověřeného předsedy za důvod k odstoupení od smlouvy? Děkuji Dalimil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Společenství vlastníků bytových jednotek SVJ má ve společném vlastnictví dvorek, kde je 12 parkovacích míst na 15 bytových jednotek. Komerční správce SVJ se snaží znemožnit využití parkovacího místa nájemci bytové jednotky a nevybíravě tlačí až šikanuje majitele jednotky v nájmu (obyvatelé se snaží auta spíše stěsnat).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem vlastníkem orné půdy. Současnému pachtýři jsem v červnu 2021 podal výpověď, výpovědní lhůta je 5 let. Je možné sepsat novou pachtovní smlouvu s novým pachtýřem již teď? Nebo musíme počkat na vypršení výpovědní lhůty a podepsat ji až potom? Vím, že můžeme sepsat smlouvu o smlouvě budoucí, raději bych ale sepsal novou pachtovní smlouvu již teď, s tím, že pozemky budou novému pachtýři k dispozici až po vypršení výpovědní lhůty. Bude taková smlouva platná? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V sobotu (6.11.2021) nám soused postavil na jeho pozemku, ale přichycený na fasádě domu přístřešek pro auto. Ačkoliv týden předtím jsem mu psala, aby mi poslal návrh, abych věděla, jak to bude vypadat vcelku a na kolik to naruší kompaktnost celé stavby, to odmítl. Jsme celkově 6 vlastníků a k tomu stvrzení došlo pouze mezi 3 osobami.