Počet stránek ve webu: 42.677

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Pronajímám svůj byt firmě, která ho pronajímá dál (konkrétně "Tvůj správce"). Na základě plné moci s firmou si na sebe nechali přepsat elektřinu. Následně jsem se dozvěděla, že elektřinu dále přepsali na reálné podnájemníky (o tomto kroku mě vůbec neinformovali), kteří elektřinu řádně neplatili a byl odpojen elektroměr.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Pronajímáme nebytové prostory, kde jsou jen nebytové prostory. Mám dotaz k vyúčtování služby elektřiny, tzn. elektrické energie. V domě jsou 2 hlavní elektroměry a z toho mají 3 prostory podružné měření. Máme od 12/2021 nového nájemníka, který má podružné měření, kde pronájem má za účelem provozování kadeřnictví - barber, kde ohřev vody je přes bojler, plocha užívaného prostoru je 18 m2.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Dotaz se týká nového domovního řádu v bytovém domě. V jednom oddílu je psáno "Na požádání členů výboru SVJ musí majitel zvířete předložit jeho zdravotní dokumentaci a zaplacení poplatků za chov zvířete." Mají na toto nárok? Děkuji Oleg.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem v situaci, kdy mě čeká rozvod. Návrh nejspíš manžel již podal. Bydlíme v nájemním bytě, do kterého jsem se přistěhovala za manželem, tím pádem je nájemní smlouva na něj. On se zhruba před měsícem rozhodl, že zčásti odejde ke své milence. Domů si chodil z počátku pro věci, nyní sem chodí jen sporadicky. Samozřejmě veškeré své oblečení kromě pár věcí, které si zabalil postupně, kdy sem chodil zpočátku má ještě tady.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Provozujeme kavárnu v pronajatém prostoru od majitele domu. Prostor byl původně bytový, na naše náklady jsme provedli rekonstrukci celého prostoru a zkolaudovali na nebytový prostor k provozu kavárny. Smlouvu na pronájem ještě na 2 roky, kterou bychom rádi postoupili za odstupné. Majitel si prý najde sám dalšího zájemce o pronájem kavárny.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Soused mi poslal předžalobní výzvu týkající se pronájmu části jeho zahrady o rozměru 20m2, přes kterou přejíždím v chatové oblasti Praha-západ, ke svému domu. Požaduje 35m2, tedy 8.400 Kč/rok. Zaplatit samozřejmě chci, ale cena za m2 je několikanásobně vyšší než je cena obvyklá. Kontaktovala jsem několik realitních kanceláři, abych si to prověřila. Jsem nucena přistoupit na cenu souseda? Jak mám reagovat na výzvu. Děkuji Miriam.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme 9-ti členné družstvo, já jsem místopředsedkyně. Proti bývalému představenstvu vedeme žaloby za špatné hospodaření. Za právní služby již bylo vydáno za 1 rok 940.000 Kč a tato částka se bude dále zvyšovat. Předsedkyně odmítá tuto skutečnost sdělit členům - prý se neptají. Kromě toho žaloba je vedena proti dvěma členům bývalého představenstva, nicméně i oni jsou členové družstva.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych se zeptal, jak dál pokračovat. Bydlel jsem v rodinném domě, na kterém byla nájemní smlouva. Tato smlouva nebyla na moje jméno, ani jsem ji nikterak nepodepisoval. Ve smlouvě jsem byl pouze uveden jako osoba, která může pronajatou nemovitost využívat (byl jsem rodinný příslušník). Bohužel mám na dané nemovitosti napsané na svoje jméno plyn a elektřinu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2021 mi zemřel manžel a doposud není ukončené dědické řízení. Z tohoto důvodu mi stavební bytové družstvo SBD odmítá vyplácet roční přeplatky z nákladů na bydlení, které snad do dědictví nespadají. Byt i ostatní nemovitý majetek jsme měli s manželem ve společném vlastnictví a po ohodnocení se stal předmětem dědictví /dědí ještě syn a dcera/.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám podnájemní smlouvu na nebytové prostory, ve kterých poskytuji jako OSVČ kosmetické služby. Mám pronajaté dvě místnosti. Nyní nastala taková situace, že mi pronajímatelka brání v podnikání a to tím, že do těchto mých pronajatých prostor vstupuje a vykonává také tyto služby. Paní pronajímatelka má salon v pronájmu a já tedy v podnájmu 2 místnosti.