Počet stránek ve webu: 40.040

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nájemní smlouvu mám sepsanou do konce března 2020, byla sepsána od 1.3.2019 na dobu určitou konec března 2020. Nájemníka jsem upozornil, ale nijak se neohlásil a předpokládám, že se neohlásí a byt, který je v mém vlastnictví neopustí a neotevře, jelikož si je vědom že smlouva prodloužena nebude.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem majitel bytu (1+kk) v bytovém domě. Byt jsem si pořídil, když jsem rekonstruoval dům, který se po dobu rekonstrukce stal neobyvatelným. Po dokončení rekonstrukce jsem se z bytu přestěhoval do rodinného domu a byt pronajímal. V současné době je byt po odchodu nájemníka prázdný, také z důvodu provedení nutných oprav vzniklých v důsledku užívání.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlíme v paneláku v družstevním bytě, sousedé hned pod námi mají psa. Majitelka psa odchází do práce každý všední den v cca 06:03 hodin, poté pes až půl hodiny „šílí“ – velmi naléhavě štěká. Dále pes hlasitě štěká několikrát za den, a např. v sobotu večer i po 22 hodině, když sousedé byt opustí a psa nechají doma samotného.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

09/2019 zemřel náš vzdálený příbuzný, který neměl zákonné dědice. Zanechal, ale dopis ve formě závěti, kde vše odkazuje své prasestřenici. Než se vše ověřilo, uběhlo půl roku a v 3/2020 se rozhodlo o uznání pravosti závěti. Do té doby se nemohlo s majetkem nakládat včetně vyklizení nemovitosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pronajímatel po nás chce zaplatit za čistění čerpadla odpadních vod. Bydlíme v nájmu a voda nám jde přes firmu, ke které patří i bytovka. Firma nám dělá vyúčtování. Od Vás už víme, že nejsme povinni za čištění čerpadla odpadních vod platit. Fakturu jsme nepodepsali a tak jsme dostali další výzvu na zaplacení čistění čerpadla. Přikládám přesné znění e-mailu:

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

6.10.2019 jsem uzavřela nájemní smlouvu s nájemníky. Moje chyba byla, že jsem si je neprověřila. Hned první měsíc začaly problémy. Hádky, řev, násilí - volání policie. Dále rušení klidu v domě apod. Zjistila jsem, že pán má elektrický hlídač na noze, takže je v domácím vězení a v mém bytě je namontované zařízení na hlídání vězňů a to bez mého vědomí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak mám postupovat, chci-li syna vystěhovat z domu. Zjistila jsem, že nepracuje, bere drogy, půjčuje si peníze a nevrací je. Doma bývá občas - přijde si vyprat a vyspat se. Musím mu nejdříve poslat - předat dopis, ať se vystěhuje? Dobrovolně to nepůjde. Bojím se návštěvy exekutora. Děkuji Vám.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koupili jsme s manželem byt v osobním vlastnictví, ovšem necelý půl rok po koupi jsme zjistili, že je na bytě dluh přes 13.000 Kč z úvěru na rekonstrukci. Rekonstrukce však byla dokončena a úvěr bance zaplacen více než rok před koupí. Předchozí majitel však nedoplatil peníze SVJ.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj dotaz se bude týkat pronájmu nebytových prostor firemní provozovny kadeřnictví, ale problém, který Vám popíší je stejný i v bytě sídlící v téže budově. Jedná se o budovu Obecního úřadu (Obecní úřad je i majitelem a pronajímatelem), kde v přízemí mám v pronájmu dvě propojené prostory jako provozovnu, a také byt, kde bydlím se dvěma dětmi. Byt i provozovnu mám v nájmu již více než 15 let (nyní 3/2020). Budova je navíc i historickým a památkově chráněným objektem. Přízemí budovy je již několik let ve velice špatném stavu, venkovní zdi jsou místy bez omítky až na cihlu, větší i menší otvory ve zdi, které vedou až pod podlahu, okna která jsou taktéž ve velice špatném stavu, netěsní místy i 1 cm mezera.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem podnájemcem v družstevním bytě, jelikož majitel je sám nájemcem. Na bytě jsem ještě s jedním spolubydlícím. Smlouvu s majiteli mám podepsanou jenom já, protože majiteli to takhle vyhovuje a nechce to měnit. Ve smlouvě je sice napsáno, že všichni obyvatelé bydlící v bytě jsou ze smlouvy vázaní společně a nerozdílně, avšak nikde ve smlouvě se neuvádí jeho údaje.