Počet stránek ve webu: 39.528

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítel má po rozvodu určené návštěvy nezletilých dětí každých 14 dní. Bývalá manželka bydlí cca 200 km daleko. Návštěva probíhá v jejím scénáři, kdy dětem prakticky nedovolí jakkoliv s otcem pobýt o samotě. Brání jim v obejmutí. Dělá scény na veřejnosti. Děti jsou staré dcera 8 a syn 5 let.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám přítele, který má deseti a sedmiletou dceru, které jsou v péči matky. Míváme je co 14 dní na víkend. Starší dcera své matce po dobu, kdy je s námi, musí stále psát každý náš krok. To by mi ani nevadilo, je mi jasné, že matku zajímá co dělají (je na své děti bohužel velmi, ale opravdu velmi fixovaná).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych poprosit o radu ohledně společné péče o dítě. Jsem rozvedená a bývalý manžel je libanonské národnosti s trvalým pobytem v ČR. Máme soudně upravenou společnou péči o 4 letého syna. Syn má trvalé bydliště u mě a tráví u mě převážnou část týdne. O syna se řádně starám.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám soudně určenou výhradní péči na dcerku. Otci žádné styky určeny nebyly, že není jeho povinnost malou navštěvovat. Otec se o dceru nezajímá, nepodílí se na výchově ani ji nenavštěvuje a nejsme spolu ve styku. Má otázka zní, zda potřebuji jeho souhlas se stěhováním v rámci ČR. Nyní od otce bydlíme 300km, ale z finančních důvodů (nabídka práce) mám možnost se přistěhovat ke svým rodičům (15km od otce). Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S manželkou jsme v rozvodovém řízení a již 08/2019 proběhne u soudu rozvod manželství. Soudem již v minulosti byla nařízena výlučná péče našich 2 dětí manželce, s rozšířeným stykem, který já jako otec mám. Před soudem bylo domluveno, že o prázdninách budeme mít děti každý 14 dnů v červenci a 14 dní v srpnu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zdají se mi rozporuplná dvě stanoviska:
1) Nový občanský zákoník, §865: Rodičovská odpovědnost náleží stejně oběma rodičům...
2) Běžnou praxí je, aby otec při styku s dítětem toto dítě přebíral i navracel v místě jeho trvalého bydliště (tedy u matky).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám s exmanželem dvě dcery 4 a 9 let. Jsme rozvedeni 2017-2019. Dcery jsou v mé péči, on vždy víkend 1x za 14dní. 2019 starší dcera hodně marodila, leden a únor černý kašel a od dubna 4x po sobě jdoucí angíny a prodělanou infekční mononukleozu. Mladší dceru si exmanžel nebral, že prý mu pláče po mamince a právě taky kvůli tomu, že její ségra zůstává doma, takže třeba 3 měsíce neviděl ani jednu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřeboval bych poradit, jak postupovat v mé situaci. Mám syna a dceru z předchozího vztahu. Syn Daniel se narodil 19.10.2009 a dcera Diana 19.1.2016. V lednu po narození mé dcery Diany, mě její matka, má bývalá přítělkyně vyhodila na ulici, protože jsem dělal problémy. Díky své matce jsem se vrátil zpět do Anglie, kde jsem dříve žil 8 let. V Anglii jsem poznal svoji nynější přítelkyni, se kterou mám také dvě děti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych znala váš názor na situaci, ve které se s dcerou nacházíme. S jejím otcem2017-2019 nežijeme ve společné domácnosti. Naše soužití neprobihalo dle mých očekávání. Otec dcery se mnou potažmo námi netrávil žádný čas, domů se vracel prakticky denně - 5,6x v týdnu opilý. Bylo to doprovázeno hádkami, mlátil na okna, kopal do dveří, byl agresivní. Vztah jsem ukončila já. Dohodli jsme se, pouze ústně tedy, že u návštěv dcery budu přítomna, v době rozchodu jí bylo 6 měsíců, otec souhlasil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Tchýně mi vyhrožuje, že mě dá k soudu, pokud jí nebudu půjčovat syna. Synovi je 7 týdnů, je kojený, je na mně závislý. Na co všechno má právo a co jí musím umožnit? Pokud jí řeknu, že syna může vidět jen v našem bytě za naší přítomnosti, může u soudu vymáhat, abych jí syna dávala i bez našeho dozoru? Případně může to vymáhat v pozdějším věku syna? Děkuji, Michaela