Počet stránek ve webu: 42.858

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Syn byl svěřen do výhradní péče otce z rozšířeným stykem matky od středy do neděle 1krát za 14 dnů.
1. Pokud bude syn nemocný - vysoké teploty, infekční neštovice apod. Jak to má otec nebo i matka řešit?
2. Pokud se u matky změnily poměry, přišla o bydlení, jak to má otec řešit? (Matka spí různě po rodině) ale syna jí předat musí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Rozešla jsem se s otcem své dcery (5 let). Bydleli jsme v Pelhřimově, od 1.7.2023 bydlím v Jihlavě u svých rodičů. Na OSPOD jsme se domluvili, že v červenci a srpnu malá bude 14 dnů u mě a 14 u otce. Od 16.7. dcera je u otce, brečí že tam nechce a evidentně je na ní psychicky nátlak, kdy otec navádí dceru proti mě.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Snacha brání mému styku s vnoučaty tvrzením, že jsem psychicky nemocná. Před vnoučaty o mně mluví sprostě a plete jim hlavu výklady proč se nemají se mnou bavit. Vnoučatům je 5 a 4 roky. Se mnou se nebaví vůbec a tak dohoda není možná. Já mám o styk s vnoučaty trvalý zájem. Jak mám postupovat?   Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám problém s bývalou přítelkyní. Rozešli jsme se, manželé jsme nebyli. Máme spolu 4 leté dítě, které teprve bude od září 2023 chodit do mateřské školky. Já si našel jinou přítelkyni, která má starší dítě 6 let. Máme po soudu, kde jsme se dohodli, že matka 4letého dítěte bude mít v péči. Samozřejmě že oba chceme pro malého to nejlepší.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Otec dítěte mne s dítětem vyhodil z bytu, bydlíme momentálně u mé matky, on oficiálně souhlasil s naším bydlištěm. Otec dítěte má prokazatelně problémy s alkoholem (momentálně v trestním řízení za autonehodu pod vlivem alkoholu se zákazem řízení) hrozí mu podmínka. Já jsem se mu snažila vyjít ve všem vstříc, se vším co chtěl jsem souhlasila (s tím, že bude posílat 5.000 Kč měsíčně výživné - to zatím posílá od dubna 2023 a že bude posílat půlku z kindergeld které pobírá, to ale nikdy neposlal ani mi je nikdy nedával).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz k péči o děti v případě rozvodu. Nyní bydlíme v Praze a pokud bychom se rozvedli a dohodli se / soud nařídil rozšířenou péči nebo střídavou, přičemž matka by měla děti v péči, protože já asi na to nemam šanci i když bych chtěl, tak jak je to s bydlištěm? Mám informace, že není možné, abych se já po rozvodu odstěhoval třeba 50 km od Prahy a mohl si vždy pro děti přijet, mohl je vídat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2016 byl můj bývalý partner vykázán z důvodu, že se na mě opakovaně dopouštěl domácího násilí. Díky organizaci OSPOD měl určený zákaz styku po dobu dvou měsíců než proběhl soud, který mi dceru svěřil do plné péče a stanovil jejímu otci výši alimentů. Alimenty přibližně dva roky neplatil vůbec a o dceru nejevil zájem. Po podání exekuce se jeho dluh vyrovnal a prostřednictvím jeho matky mám již alimenty každý měsíc.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Během těhotenství mi zemřel partner. Přibližně za měsíc mám termín porodu. Mají jeho rodiče nárok na styk s vnučkou, i když nevzniklo žádné citové pouto mezi dítětem a prarodiči? Za celou dobu jsem se s nimi viděla cca 6 krát a naše vztahy nebyly nejlepší. Po přítelově smrti se vztahy zhoršily - kromě urážení mé osoby, začali urážet i mé rodiče.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci se zeptat jaké možnosti má můj syn. Rozešel se po 11 letech s přítelkyní. Už 4 roky žijí odděleně. Nebyli manželé a ze vztahu mají syna, kterému bude za 2 měsíce 15 let. Styk otce s dítětem mají jen po ústní dohodě. Syn za tu dobu měl jeden vztah, který skončil po roce a půl. V té době mu matka syna nechtěla dávat a dělala neskutečné problémy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mezi otcem a dětmi je styk upraven na základě předběžného opatření. Předávání dětí je však extrémně stresující, otec nedodržuje stanovení soudu a děti mi vrací téměř vždy později. Během předávání si mě vždy natáčí, kope do dveří, křičí před domem, píše mi velmi nevhodné a stresující zprávy, např. chce vysvětlení, když má syn štípanec na líci a vyhrožuje, že půjde oznámit, že dětem ubližuji.