Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel má 3 děti z předchozího vztahu. Dle soudu si je bere každých 14 dní na víkend. Po 2,5 letech děti k nám nechtějí chodit. A to z důvodu, že si musí po sobě uklízet, poslouchat, učit se do školy a další běžné věci které se musí v domácnosti dělat a pomáhat. Věk je 13, a skoro 10 a 9 let. 10 let má dawnuv syndrom. Děti nám dělají různé naschvály, ignorují nás, nedá se s něma vyjít.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Z mileneckého poměru se mi narodila dcera (nyní 5 let), jelikož jsem vdaná, otec byl automaticky zapsaný jako můj manžel, byl i u porodu. Věděl všechny skutečnosti, rozvod jsme si oba nakonec rozmysleli, i přes okolnosti jsme chtěli zůstat spolu. Biologický otec dceru vídal do jejích prvních narozenin, chtěl se podílet na výchově.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych se zeptal, jaká mám práva a povinnosti jako otec v nesezdaném partnerství k mému 2 letému synkovi, respektive k jeho matce. Partnerka mi vyhrožuje tím, že odejde ze zajištěného vztahu z mého domu pryč, protože se jí údajně stýská po rodině a vadí jí moje 9-ti hodinová pracovní doba včetně toho, že ji neberu dostatečně na víkendové pobyty.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych od Vás informaci, jak to bude cca. fungovat, až půjdeme s expartnerem na sociální odbor, protože se obávám, že nás to nemine. Máme spolu 8 letá dvojčata, holčičku a chlapečka, rozešli jsme se po dlouhodobých neshodách ke konci června 2023. Nebyli jsme manželé. Odstěhoval se ke svým rodičům, 9 km od nás do velkého rodinného domu, kde je celé jedno patro volné, děti tam mají spoustu kamarádů a mají to tam rádi.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám otázku ohledně dítěte a střídavé péče. Bydlím s přítelkyní, která má se svým bývalým přítelem dítě a mají střídavou péči po 3 dnech - soudem nařízenou. Jenže bývalý přítel tvrdil u soudu, že bude v České republice pracovat na home office. Nestalo se tak. Má podepsanou sportovní smlouvu profesionální v zahraničí a dítě přebírá a hlídá jeho matka, takže střídava péče je spíš s ní než s ním.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Syn byl svěřen do výhradní péče otce z rozšířeným stykem matky od středy do neděle 1krát za 14 dnů.
1. Pokud bude syn nemocný - vysoké teploty, infekční neštovice apod. Jak to má otec nebo i matka řešit?
2. Pokud se u matky změnily poměry, přišla o bydlení, jak to má otec řešit? (Matka spí různě po rodině) ale syna jí předat musí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Rozešla jsem se s otcem své dcery (5 let). Bydleli jsme v Pelhřimově, od 1.7.2023 bydlím v Jihlavě u svých rodičů. Na OSPOD jsme se domluvili, že v červenci a srpnu malá bude 14 dnů u mě a 14 u otce. Od 16.7. dcera je u otce, brečí že tam nechce a evidentně je na ní psychicky nátlak, kdy otec navádí dceru proti mě.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Snacha brání mému styku s vnoučaty tvrzením, že jsem psychicky nemocná. Před vnoučaty o mně mluví sprostě a plete jim hlavu výklady proč se nemají se mnou bavit. Vnoučatům je 5 a 4 roky. Se mnou se nebaví vůbec a tak dohoda není možná. Já mám o styk s vnoučaty trvalý zájem. Jak mám postupovat?   Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám problém s bývalou přítelkyní. Rozešli jsme se, manželé jsme nebyli. Máme spolu 4 leté dítě, které teprve bude od září 2023 chodit do mateřské školky. Já si našel jinou přítelkyni, která má starší dítě 6 let. Máme po soudu, kde jsme se dohodli, že matka 4letého dítěte bude mít v péči. Samozřejmě že oba chceme pro malého to nejlepší.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Otec dítěte mne s dítětem vyhodil z bytu, bydlíme momentálně u mé matky, on oficiálně souhlasil s naším bydlištěm. Otec dítěte má prokazatelně problémy s alkoholem (momentálně v trestním řízení za autonehodu pod vlivem alkoholu se zákazem řízení) hrozí mu podmínka. Já jsem se mu snažila vyjít ve všem vstříc, se vším co chtěl jsem souhlasila (s tím, že bude posílat 5.000 Kč měsíčně výživné - to zatím posílá od dubna 2023 a že bude posílat půlku z kindergeld které pobírá, to ale nikdy neposlal ani mi je nikdy nedával).