Počet stránek ve webu: 38.815

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřeboval bych poradit, jak postupovat v mé situaci. Mám syna a dceru z předchozího vztahu. Syn Daniel se narodil 19.10.2009 a dcera Diana 19.1.2016. V lednu po narození mé dcery Diany, mě její matka, má bývalá přítělkyně vyhodila na ulici, protože jsem dělal problémy. Díky své matce jsem se vrátil zpět do Anglie, kde jsem dříve žil 8 let. V Anglii jsem poznal svoji nynější přítelkyni, se kterou mám také dvě děti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych znala váš názor na situaci, ve které se s dcerou nacházíme. S jejím otcem2017-2019 nežijeme ve společné domácnosti. Naše soužití neprobihalo dle mých očekávání. Otec dcery se mnou potažmo námi netrávil žádný čas, domů se vracel prakticky denně - 5,6x v týdnu opilý. Bylo to doprovázeno hádkami, mlátil na okna, kopal do dveří, byl agresivní. Vztah jsem ukončila já. Dohodli jsme se, pouze ústně tedy, že u návštěv dcery budu přítomna, v době rozchodu jí bylo 6 měsíců, otec souhlasil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Tchýně mi vyhrožuje, že mě dá k soudu, pokud jí nebudu půjčovat syna. Synovi je 7 týdnů, je kojený, je na mně závislý. Na co všechno má právo a co jí musím umožnit? Pokud jí řeknu, že syna může vidět jen v našem bytě za naší přítomnosti, může u soudu vymáhat, abych jí syna dávala i bez našeho dozoru? Případně může to vymáhat v pozdějším věku syna? Děkuji, Michaela

5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Ráda bych se zeptala, zda je pravda a podle jakého zákona, paragrafu, je pravdivé tvrzení, že když je soudem určen styk otce s dětmi, děti k otci nechtějí a otec si je bere nepravidelně, cca 1x za několik měsíců, zda je pravda, že pokud si je nevezme 3 měsíce v kuse, tak už nemám povinnost děti k pobytu u otce nutit a předat mu je. Děkuji, Pavlína

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak se bránit, když jeden z manželů, který má dítě ve své péči (předběžné rozhodnutí, manželé zatím nejsou rozvedeni, ale žijí odděleně), nechce dítěti umožnit absolvovat zahraniční, již zaplacenou dovolenou druhému z rodičů? Děkuji.

5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

S bývalou přítelkyní máme devítiletého syna. Syna má v péči bývalá přítelkyně a já ho mám jednou za 14 dní pá-ne. Tento styk je stanoven soudně. Jedná se mi o to, že chci se synem o prázdninách k moři do zahraničí v již předem dohodnutém termínu, který jsme si domluvili po SMS zprávách. Po bývalé přítelkyni jsem chtěl, aby mi syna na dvě hodiny ve středu dala, abych synovi mohl udělat pas, jelikož ve dny, kdy ho mám, tak pas vyhotovit nejde.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel má z předchozího vztahu dceru, které bude v srpnu 7 roků, do jejích 3 let o ní nevěděl (bývalá přítelkyně tvrdila, že dcera je někoho jiného). Bývalé přítelkyni byla dcera odebrána v roce 2013, kdy dcery nebyl jestě ani rok z důvodu, že upřednostnila svoje potřeby nad potřeby svého dítěte. Dceru dostala do péče 80letá prababička dcery, která se o ni stará se svým synem, tudíž s prastrýcem, který bude letos (2019) slavit 61. narozeniny.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Syn má 4 roky, s otcem dítěte spolu již nežijeme, nebyli jsme manželé. Syn tedy žije se mnou, avšak bývalý partner vyhrožuje právníky a soudy, pokud mu syna nebudu dávat, kdy on vyloženě určí. Avšak nebere v potaz, že doposud jsem mu vycházela vstříc a se synem se zpravidla ve všední dny na celá odpoledne scházel.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně stanovených termínů, kdy mohu vídat své děti. Pokud mám v rozsudku o dětech napsáno, že otec je povinnem matce oznámit termíny o letních prázdninách doporučeně do 30.4., znamená to, že pokud to matce oznámím, ona to musí respektovat?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat, mám velké problémy s rodiči mého přítele, který je na jejich straně ve všem. Máme spolu dvouletého chlapce a pouze spolu žijeme. Rodiče mého přítele pravidelně vídají vnuka dvakrát týdně, ale zdá se jim to málo. Prý budou dělat všechno proto, aby ho vídali častěji.