Počet stránek ve webu: 41.896

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám syna (9 let) svěřeného do péče. Každý víkend navštěvuje otce. Při poslední návštěvě se otec snažil nabourat do telefonu, který má syn ode mne půjčený k užívání. I přes můj nesouhlas, otec prováděl na telefonu změny a nastavil i sledování polohy telefonu.   Nepřeji si, aby otec měnil jakékoli nastavení telefonu a sledoval syna (nebo nás), kde se zrovna nacházíme. Je možné se proti tomu bránit? Předem děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla jsem se zeptat, jestli když má dcera už svěřenou vnučku do péče a teď bude podávat návrh na rozvod manželství k soudu, jestli se znovu bude projednávat i svěření vnučky. Manžel jí 11/2022 podepsal před soudem dohodu o svěření dítěte do péče matky, s tím, že má nárok vidět dceru co 14 dnů na víkend. Alimenty stanovené ve výši 5.000 Kč. No a teď bude podávat návrh na rozvod manželství, ale manžel chce najednou střídavou péči. Děkuji Sofie.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rozhodla jsem se rozvést s manželem, se kterým máme osmiměsíčního syna. Jaké jsou tam možnosti skrze péči o syna? V noci ještě neumí spát ani celou noc v kuse, fakt že k němu manžel ani jednou nevstal soud asi zajímat nebude, ale ráda bych se informovala o tom, zda mu ho svěří třeba i na celý víkend či déle. Jsou s takhle malým dítětem jiné zákony/pravidla? Doplňující informace, že syn již není kojený. Předem Vám mnohokrát děkuji za informaci. S pozdravem Radoslava.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Synovi Jirkovi bude 03/2023 13 let. Manželka má Jirku v trvalé péči cca 2020-2022, do té doby jsme měli střídavou péči. Důvod proč máme změněnou péči byl ten, že jsem požádal soud a to z důvodu mého nového působení a podnikání v USA. Máme nastaveno v rozsudku jak a kdy se s Jirkou v době, kdy budu v ČR budeme stýkat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Snacha na mě podala trestní oznámení, které jako nedůvodné bylo odloženo. Přesto nám zakazuje styk s vnučkou, protože synovi, tedy manželovi, tvrdí, že stále nezná výsledky šetření jejího trestního oznámení, což není pravda. V jakém vztahu k rodinnému právu je její svévolný zákaz? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rozchod partnerů, nejsou sezdaní, mají 4 leté dítě. Matka dítěte má trvalé bydliště v bytě otce dítěte, ale chtěla by se s dítětem odstěhovat 100 km daleko. Styk s dítětem by byl umožněn, ale asi v nějaké omezené míře, vzhledem k vzdálenosti.   Otec dítěte vše nechává na matce, tak předpokládám, že by to bylo i po rozchodu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (2 hlasů)

Na základě znaleckého posudku jsou nám doporučeny asistované kontakty. Aktuálně není volná žádná organizace, která tyto kontakty bezplatně nabízí. Můj dotaz zní, zda soud může nařídit rodičům placené asistované kontakty, když se na místě konání a platbě kontaktů nemůžeme dohodnout, případně zda by do placeného zařízení schválil předběžné opatření. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S otcem mé dcery máme velmi špatné vztahy. Alkoholik, narkoman. Dcera k němu občas jezdila na víkend, když byl se svou rodinou na chalupě. Chtěla. Poslední návštěva byla vyhrocená, a on ji i mě napadl a to slovně i fyzicky. S dcerou odmítáme další návštěvy.   Nechtěla bych, po čase, aby dcera otce neznala vůbec.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Žena se chce nechat rozvést a vyhrožuje mi, že nebudu vídat děti. Odešel jsem z našeho společného domova, kde mají děti své zázemí. Na tomto místě teď nejsem vítán. Bydlím v hotelu, kde zároveň pracuji. Mám k dispozici vybavený soukromý pokoj a veškeré vybavení hotelu (kuchyně, dětská herna, prádelna). Dětem jsou 3,5 roku a 1,5 roku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci podat žádost k soudu ohledně stanovení styku se svým synem tzn. které dny si ho budu moct brát. S jeho matkou, moji bývalou manželkou, nejsem schopný se rozumně domluvit, protože mi syna dává jen když ona potřebuje hlídaní či když je nemocný. Moji současnou partnerku nerespektuje a uráží.