Počet stránek ve webu: 40.457

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel má s bývalou ženou 2 děti. Syna ve střídavé péči, styk je stanoven na týden u matky a týden u otce a dceru, která je v péči matky, styk je stanoven co 14 dní od čtvrtka do neděle. Matka dětí má rakovinu a prochází chemoterapií, má strach z covid-19 a proto nechce, aby děti chodily k otci, obě děti si chce nechat u sebe a nechce je pouštět ani do školy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V současné chvíli jsem rozvedená. Před rozvodem byl podán Návrh na určení otcovství souhlasným prohlášením rodičů dle ust. § 777 Občanského zákoníku a § 416 ZŘS. Nyní jsme předvoláni. V předvolání se píše, že mám zajistit účast biologického otce. V době, kdy byl tento návrh podán, jsme se na všem takto domluvili a podepsali.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme s manželem před rozvodem, máma 16 měsíčního syna. Manžel byl před lety na 2 léčeních kvůli pervitinu, obě neúspěšně. Před svatbou jsem věděla, že je uživatelem marihuany, na základě dohody, že se již drog nikdy nechytil jsme se vzali. Půl roku po svatbě byl na operaci, domů přinesl lékařskou zprávu a já se dočetla, že má poruchu osobnosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S matkou mého syna (3 roky), jsme rozvedeni od prosince 2018. Syn byl svěřen do její péče a já syna mám na víkend 1x za 14 dní. Ovšem do loňského roku, přesněji do října 2019, kdy jsem se seznámil se svou nynější přítelkyní, jsem s matkou syna vycházel výborně a syna jsem mohl vídat i v týdnu či jsem ho měl víkend navíc v měsíci.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak ochránit syna (5 let) před nevhodným chováním jeho otce. Otec byl již v minulosti šetřen za agresi s napadením a obtěžování mé osoby. Nyní měl přítelkyni, zhruba rok a půl, která se o syna řádně starala, když byl u nich, ale tu bohužel také již po třetí napadl a je to v šetření policie.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám 2 děti (4 a 7 let) ve výlučné péči. Styk otce s dětmi není určen soudně, ale dohodou. Problém je, že otec dohody mezi námi neuznává. Po doporučení OSPOD si při předávání dětí podepisujeme den a časový interval, kdy si děti předáváme. On tyto časy však neustále přepisuje (a tedy nedodržuje). Mám právo mu děti nevydat, pokud dohodu nepodepíše, nebo na místě opět přeškrtá? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dceru 12 let a syna 8 let, od 2015 máme uzavřenou dohodu, že děti jsou v mé péči. Děti jezdí k otci 1 x za 14 dní na víkend. Otec si podal 2019 návrh na svěření děti do péče. 1 den před soudem žádost stáhl. Od té doby jsou děti ve svém chování k otci zdrženlivější, bylo jim totiž na OSPODu oznámeno, že táta chce, aby teď bydlely u něho.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S ohledem na současnou situaci ohledně koronaviru, mi bývalá manželka, matka naší dcery, oznámila, že ruší do jejího odvolání můj styk s dcerou, protože se "bojí o své zdraví a zdraví její rodiny". Existuje prosím nějaký zákonný důvod, aby se mohla takto svévolně rozhodnout, a jaké kroky je třeba podniknout, abych mohl být se svou dcerou (6 let) i nadále v kontaktu?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala, s ohledem na nouzový stav ČR a ohrožení zdraví a života díky koronaviru, jak postupovat v případě předávání dětí na styk. Na víkendový styk jsem v rámci Prahy otcovi sama zajistila dovoz a odvoz dětí osobním autem, jelikož mám zato nejenom já, ale evidentně u vláda ČR, že je nebezpečné se zbytečně pohybovat v MHD.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

26.1.2019 mi na OSPODu bylo sděleno, že se mám obrátit na svého advokáta, aby podal oznámení k soudu, že otec nevodí kluky ve stanovenou dobu soudem. Buď je dovede pozdě nebo brzo, s tím, že mi zavolá - "Jsi doma? Vezu ti kluky". Stává se to pravidelně.   Když jsem kontaktovala svého advokáta, tak mi řekl, že to je nesmysl a že se s tím ještě nesetkal a pokud to prý vadí sociálce, ať to na soud podá ona.