Počet stránek ve webu: 41.270

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S bývalým manželem máme spolu tři děti 12,11 a 9 let. Jsme cca šest let (2016-2022) od sebe. Teď má novou partnerku, má s ní dvě děti. A dotaz zní, on i jeho žena jim říkají, že když k nim jezdit nechtějí, tak nemusí. Problém nastává v tom, že když řeknou, že jet nechtějí a já tu informaci předám ex, tak mi vyhrožuje policií, sociálkou atd.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Syn s bývalou přítelkyní mají skoro dvouletou dceru. Matka mu dělá pořád velké problémy, už byli i na OSPODU a u soudu. Vždy dali zatím i úřady za pravdu synovi. Zítra (16.05.2022), podle rozsudku soudu v Praze ze dne 4.3.2022, si má syn vyzvednout svojí dceru v 10.00 u matky v bydlišti v Praze, protože však zítra (16.05.2022) musí syn výjimečně do práce a to od 6 do 14,00 hodin, napsal sms matce, že si dceru vyzvednu já, jako jeho matka - babička, matka mu odpověděla, že mi dceru nedá.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám svěřené do péče děti (7 a 9 let) a v rozsudku máme dohodnuté, že bývalý manžel si bere děti každý týden pátek – sobota. Prázdniny nemáme určené, vše je na dohodě. Fungujeme na bázi mimosoudní dohody, kdy si odsouhlasujeme termíny na několik měsíců dopředu, otec děti má častěji, než máme v rozsudku. Můj dotaz se týká dovolené.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám péči roční dceru. Rozsudkem je dáno, že ji otec vídá 1x14 dní v sobotu na pár hodin odpoledne, jezdí se svou matkou. Nyní dal otec k soudu, že by ji chtěl mít přes noc. Když si otec dceru bere, tak pláče, protože není na něho zvyklá. Je fixovaná na mě.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Snažím se pomoct známému, který se rozvádí. Mají od soudu rozsudek ohledně střídavé péče, předávání děti každou neděli mezi 16-18 hod /děti jsou na jednom místě, rodiče se po týdnu střídají/. Nyní mu manželka dala jen dvě ze tří dětí a nejmladší si odvezla, a dokonce na Slovensko, bez jeho souhlasu. Ohradila se tím, že je v zájmu dítěte, aby byla s ní a prostě odjela.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám problém se svojí dcerou. Když se za mnou a mým novým manželem přestěhovala do Čech ze Slovenska, pomohly jsme jí s adaptováním, sehnali jí práci, bydlení. Pak se vdala, narodil se vnouček, pak se rozvedla, rok bydlela i s vnoučkem u nás, pak se osamostatnila a založila novou rodinu. Na vše, s čím jsme ji, samozřejmě rádi pomohli, asi zapomněla.

1 1 1 1 1 Hodnocení 2.00 (1 hlas)

Syn je ve střídavé péči (týden/týden) dohodou, která je soudně potvrzená. Před dohodou byl styk o prázdninách soudně upraven, o prázdninách běžný styk neprobíhá a v dohodě o střídavé péči je zapsané, že původní rozsudek, co se týká prázdnin zůstává nedotčen. Tzn. v sudém roce má syna o velikonočních prázdninách otec a já prosím potřebuji vědět, zda, když je to lichý týden (kdy je u otce) a běžný styk neprobíhá, zda si ho vezme až v den prázdnin nebo musí syn zůstat od začátku. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Žiji s přítelem, který má s bývalou partnerkou dvě děti. Měsíčně na ně přispívá 5.000 Kč na obě dvě děti. Nejdříve s námi komunikovala normálně, brala telefony, odepisovala ale teď bohužel ani jedno nedělá. Soud proběhl, vyšel nějaký určitý rozsudek, který díky tomu, že se přestěhoval do jiného města nemůže plně dodržovat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem Slovenka, žijící přechodným pobytem v Česku, kde i pracuji. S přítelem, který je Čech, mám dvouměsíční miminko. Přítel se sice dle vlastních slov na miminko těšil, ale od porodu ani jednou neprojevil zájem o dceru. Sám od sebe se jí vůbec nevěnoval. Před těhotenstvím i v průběhu něj pil alkohol na celkem pravidelné bázi, a i přes moji snahu s tím nepřestal.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám syna 5 let. Jeho otec nyní 3 roky ve výkonu trestu. Nebránila jsem mu ve styku s jeho prarodiči ani s návštěvami ve věznici. Šťastně jsem se vdala, syn říká mému manželovi tati. Celkem máme 4 děti a vše výborně klape. Prarodiče od bývalého a jeho sourozenci nám dělají zle. Synovi zakazují, aby mému manželovi říkal tati apod.