Počet stránek ve webu: 40.890

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji ve společnosti, která se zaobírá kovovýrobou. Někteří zaměstnanci, zde pracují v nepřetržitém provozu. Já pracuji u této společnosti ve dvousměnném provozu na osmi hodinových směnách, od pondělí do pátku. Mé otázky jsou, zda mám povinnost jít do práce na Štědrý den, za jakých okolností mi může být tato směna nařízena a kdy nejpozději, má zaměstnavatel povinnost mi toto oznámit. Děkuji za Vaší odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji na zkrácený úvazek, kdy mám stanovenou pracovní dobu od pondělí do pátku od 8.00 do 14.00. Zaměstnavatel mi zdůrazňuje, že jakmile neodejdu z práce přesně ve 14 hodin, ale už třeba ve 14.01, naskočí mi ze zákoníku práce povinná půlhodinová přestávka. Musím ji dokončit ve 14.30, abych nepřišla o 0,5 hodiny z odpracované doby.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zadali jsme zaměstnanci naší firmy dohlížení na tvorbu webových stránek.   Nyní s ním máme nějaké rozepře a on tvrdí, že je autorem stránek on, protože pomáhal s jejich tvorbou – konzultacemi, zásahy do vzhledu a vlastními nápady. Brání nám v jejich úpravách, že v podstatě my na ně nemáme žádné právo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem již rok a půl (nyní 12/2020) učitelkou v jedné pražské školce. Na začátku listopadu 2020 se stalo, že jsem byla nemocná a tak jsem byla týden doma, se šéfovou jsem se telefonicky domluvila na tom, že si to vezmu z dovolené, protože jsem jí měla hodně. O týden později jsem byla stále nemocná a k tomu se přidaly psychické potíže a tak jsem nastoupila do pracovní neschopnosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně koronaviru. Všude se vše zavírá kvůli omezeni kontaktu s lidmi. Politici apeluji "Omezujte kontakt, zůstaňte doma". Já musím ale chodit do práce, ačkoliv bych rád zůstal doma. Jaké mám možnosti? Mohu zůstat doma z důvodu obavy o své zdraví a zdraví svých blízkých?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera pracuje v knihovně na plný úvazek. V jedné knihovně pracuje 6 hodin denně. Poté odchází domů a odpoledne pracuje další 2 hodiny denně/každý den je jiná odpolední pracovní doba. Dosud se to praktikovalo tak, že půl hodina z pracovní doby se započítávala na cestu z jedné knihovny do druhé.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych poradit ohledně odpracovaných směn v energetice v nepřetržitém provozu. Máme rozpis na 5 směn. Úvazek 36 hodin. Teď od října 2020 se má zavést tzv. covid harmonogram. Problém je v tom, že nám každý měsíc budou chybět hodiny podle našeho stabilního ročního rozpisu. Tedy každý měsíc půjdeme do mínusu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji na pozici pracovníka v sociálních službách v chráněném bydlení. Naše organizace má několik domácností v různých městech a stacionář. Já pracuji ve městě, kde je i zázemí organizace se stacionářem. Místo výkonu zaměstnání mám ve smlouvě uvedeno město. Naše domácnost je na druhém konci města, než je sídlo organizace se stacionářem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Může mně zaměstnavatel nařídit, že jeden pracovní den v týdnu (středa) mám zůstat doma a během ostatních čtyř pracovních dnů musím odpracovat zákonem stanovený počet 40 hodin/týden (s přestávkami 42,5 hod. /týden)? Tzn. , že bych každý zbývající den (pondělí, úterý, čtvrtek a pátek) musel být v práci 10 hodin. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Pracovník má pružnou pracovní dobu, z toho 5 hod. povinných a má z důvodu koronaviru COVID-19 nařízeno home office. Musí vykazovat ve dnech home office celých 8 hod. nebo stačí pouze těch povinných 5, když zbytek hodin si plně odpracuje ve dnech, kdy je normálně v práci? Porušuje tím něco? Děkuji.