Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci se zeptat zda a za jakých podmínek jsou možné 24 hodinové směny? Jsme kolektiv 5 zaměstnanců a všichni bychom je velmi ocenili. Pracujeme v sociální službě (azylový dům) s provozem 24/7. Zaměstnavatel by nám i rád vyhověl, ale tvrdí, že je to nezákonné. Víme, ale že někde (zdravotnictví, policie...) to jde. Šlo by napsat něco jako smlouvu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, že tento typ služeb (24h.) vyžadujeme?

ODPOVĚĎ:
Zákoník práce v § 83 jednoznačně říká, že délka směny nesmí přesáhnout 12 hodin.
V tomto případě není přípustná jakákoli dohoda mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Pokud máte zkušenost, že to je někde možné, jedná se obcházení zákoníku práce.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.