Počet stránek ve webu: 42.688

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Po smrti mého tatínka jsem si přepsala veškeré platby na své jméno, jen jsem zapomněla na platbu za TV a rozhlas. Dle mého jsem si TV a rozhlas na sebe nepřihlásila, protože pokud ano tak by přišla upomínka, kterou bych okamžitě uhradila. TV a rozhlas jsem si přihlásila nicméně deset let se tyto služby neplatily. Nevím co dělat, mám strach, že mi vznikl dluh a nejspíš i pokuta.   Předem děkuji za radu. S pozdravem Alice.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jde o dluh na poplatcích, který mám u České televize. Činil 1.200 Kč. Prý mi poslali upomínku ale já se přestěhovala, tím nebudu zdržovat. Podali na mě žalobu s téměř 140% navýšením o právní poplatky. Vše jsem zaplatila. Ale až na rozhodnutí vidím, že na žalobě byl uvedený ten dluh za období kdy jsem zálohy uhrazené měla.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Tvořím návody na různé handmade výrobky: háčkování, korálky apod. Zajímá mě zda mohu nějak právně vymáhat svá práva při jejich zneužití. Například si můj návod někdo koupí, přeloží do jiného jazyka a prodává ho, přestože jsem v něm výslovně uvedla, že si to nepřeji. Dočetla jsem se, že autorský zákon nechrání nápad, ideu, metody ani postupy či návody, ale zajímalo by mě vyjádření přímo od právníka, děkuji. Pokud to vymahatelné je, tak jak, jak vysoké jakou pokuty apod.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně autorského práva. Jsme krajská galerie, k novému edukačnímu samoobslužnému prostoru jsem pro návštěvníky připravila leporelo s obrázky, které není k prodeji, pouze k nahlédnutí (max. ho občas někomu dáme). Obrázky jsem reprodukovala z knih či z internetu, vždy je uvedený přesný zdroj.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o právní radu ohledně ochranné známky. Letos (2023) 8.3.2023 jsem si otevřel v Plzni Centrum Ohnivý Drak, které slouží jako místo pro setkávání lidí, přednášky, workshopy a také jako místo, kde poskytuji lidem služby osobního charakteru (koučink, poradenství). V pátek 30.6.2023 jsem dostal e-mail od pána, který si 8.4.2023 podal žádost o zapsání ochranné známky na název "Ohnivý Drak".

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně autorského práva fotografií. Fotografka fotila moje oděvní kolekce, kterou jsem navrhla a ušila sama v rámci diplomové práci. A teď mám dotaz, jestli jsem spoluautor těchto fotografií nebo ne. Jestli můžu dávat on-line fotografii bez její souhlasu a jestli můžu taky zakázat používat tyto fotografii bez mého souhlasu. Děkuji. S pozdravem, Miluše.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

S kolegou chceme vyrábět bytové doplňky a umělecká díla, které prodáme přes internet. Jde o to, že na produktech by byl motiv peněz, konkrétně českých bankovek (tisícovek). První produkt by byl malý stolek stejný jako tento - vizte obrázek.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci se zeptat, co mohu jako autor hudby dělat, aby na mém díle neprofitovala OSA. Nepřeji si být touto organizací zastupován, ani si nepřeji, aby za prezentaci mých děl vybírala poplatky. Domnívám se, že já jako autor přece musím mít právo toto ovlivnit. Ze strany OSA však mám informaci, že bude za prezentaci mého díla vybírat poplatky i proti mé vůli, protože jí to umožňuje autorský zákon.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mohu jako fyzická osoba provozovat, popřípadě zpeněžit Facebookovou skupinu, která nese název značky? Například jako značka Sconto nebo Lego.   Mohu tuto stránku mít nazvanou s ochrannou známkou bez souhlasu vlastníka této ochranné známky? Případně mohu s jinou firmou uzavřít dohodu o sdílení příspěvků ve skupině, aniž bych se jakkoliv dohodl s firmou, co vlastní ochrannou známku? Je za toto postih? Děkuji. Ctirad.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Se spolužáky jsme polemizovali nad vytvořením filmového festivalu na naší fakultě přičemž bychom ideálně rádi promítali vedle studentských filmů i zahraniční profesionální filmy. Jsme lékařská fakulta, takže by promítání mohlo probíhat v prostorách nemocnice, takže by se na to teoreticky mohl vztahovat §38e autorského zákona, ale v našem případě by primární cílovou skupinou nebyli pacienti, ale studenti fakulty a veřejnost, což by mohl být problém.