Počet stránek ve webu: 40.292

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl bych dotaz z oblasti vývoje softwaru a autorského práva. V minulosti jsem byl poptán (jakožto živnostník) na dodávku SW pro jednu společnost. Software byl implementován a dodán, ale nebyla stanovena žádná smlouva či licenční politika. Software byl vyfakturován jakožto hotové dílo a dodán v podobě spustitelných souborů (bez zdrojových kódů).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Připravuji knihu o mé rodné obci, která bude založena jen na zprávách ze starších periodik, které se jí týkají. Zprávy z periodik budou v rozmezí let 1840 -1945 ve formě výstřižků. Jedná se hlavně o kriminální oznamy nebo různé události, inzeráty atd.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Tvoříme knihu s významnými, slavnými osobnostmi z určitého kraje – zesnulými především a chceme použít fotografie těchto osobností. Zároveň řešíme problematiku autorizace textu, kdy o těchto osobnostech zároveň píšeme. Potřebujeme vědět, zda je nutné mít u všech fotografií např. licenční smlouvu či souhlas dotyčného (příbuzných pozůstalých) popř. v jakém případě toto třeba není. Ta samá otázka zní pro text. Děkuji, Lea.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych na svých webových stránkách psal články, jejichž nápad si vypůjčím z jiných zahraničních zdrojů. Pod článkem samozřejmě zdroj uvedu. Nebudu tímto nijak porušovat zákon? Zákon o autorských právech znám, nicméně nevím, jak konkrétně funguje, když např. zahraniční zdroj bude psát o nejkrásnějších módních obchodech, já článek přeložím, pozměním a použijí fotky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S kamarádem se chceme věnovat natáčení videoklipů, které jsou parodiemi na již vzniklé písně /klipy/ texty již existujících českých autorů (klipů, textů, písní). Zajímá nás legalnost těchto aktivit a úskalí s nimi spojené. Parodie coby právně nekodifikovaná licence žánr může teoreticky vstoupit do rozporu s občanským zákoníkem, autorským zákonem či Ústavou atd.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla jsem se zeptat na promítání filmů v domově důchodců, doposud jsem zjistila toto: V ČR je kopírování (tedy i stahování) autorských děl (nikoli však softwaru či databází) pro vlastní (osobní) potřebu zcela legální. Nelegální je však šíření (sdělování veřejnosti) takových děl bez povolení autora.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je nejlepší pro založení podnikatelské firmy o minimálně dvou vlastnících, ji realizovat formou spolešnosti s. r. o. ? Naš produkt, který jsme vytvořili chceme vnést jako vlastnický vklad a další partner jej nejen finančně podpoří pro to, aby se mohl začít realizovat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zakoupil jsem obraz od nežijícího umělce. Je možné publikovat fotografickou reprodukci obrazů v knize (s uvedením autorství obrazů), nebo je nutné žádat o licenci? Jak je případně možné vyhledat majitele autorských práv? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Lze použít na výstavních panelech muzejní výstavy obrázky přebalů LP gramofonových desek a titulních stran knih? Pokud ano, jak ošetřit citaci, aby nerušila obrázky? Děkuji moc, Věra.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěli bychom s přáteli založit šipkarský tým. Vymysleli jsme název RYCHLÁ ROTA - podle animovaného seriálu. Můžeme název použít? A co se týká loga? Můžeme v logu (na dresech) použít postavičky z animovaného seriálu? Popřípadě logo, nebo název? Děkuji za odpověď. V příloze zasílám návrh loga.
Děkuji, Miroslav