Počet stránek ve webu: 38.420

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám nápad na obchodní záměr spojený s aplikací do telefonu. Jak jsem schopen podle zákona chránit svůj nápad z hlediska autorského práva a autorského zákona? Děkuji, Zikumd

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám firmu na zdobení sklenic pískovanými motivy a rád bych zařadil do nabídky sklenice s vlastnoručně kreslenými obrázky s filmovou tématikou.   Dotaz se týká obrázků hraných postav (ne kreslených - animovaných).   Obrázky je možné na sklenice umisťovat pouze ve formě křivek (vektorový obrázek) - jsou to linky vyplněné černou a bílou barvou. Ty si kreslím kompletně celé sám, většinou inspirované fotografií.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vymyslela jsem produkt, který bych chtěla prodávat (samozřejmě pod záštitou živnostenského oprávnění). Produkt je založen převážně na truhlářské práci, ale je potřeba do něj vložit produkt volně dostupný v obchodech. Mohu takový složený produkt prodávat jako produkt svůj? Pod svým logem a názvem? Nebo je potřeba s firmou, která mi součást produktu může nabídnout, sepsat nějakou smlouvu? Dále bych se chtěla zeptat, zda je potřeba si takový nový výrobek nechat patentovat? Nebo jej mohu prodávat pod svým logem i v případě, že se někde obdobný produkt již prodává? Nejsem si jistá, zda tento produkt někde již neexistuje. Děkuji. Tina

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych od Vás získal odpověď, neboť pořádáme tábory pro děti a v roce 2018 bychom rádi měli téma tábora: Harry Potter. Nechtěli bychom si ale zkomplikovat život nějakými autorskými právy. Je v pořádku mít tábor s názvem Harry Potter?   Budeme tuto informaci mít na webu, plakátech a letáčcích. Sice nebudeme žádné produkty s Harrym Potterem prodávat, ale produktem by mohl možná být i samotný tábor, takže potřebujeme radu. Dále máme vždy táborová trička i náramky, kde se píše název tábora.
Je možné používat i originální grafiku, případně obrázky?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně výroby elektroniky. Pokud vyrobím například obrazovku k počítači, ale použiju při výrobě starší komponent z jiného monitoru dá se stále prodávat jako nový výrobek? Lubomír

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci sepsat knihu o dětství několika známých nežijících osobnostech. Kniha by měla podobu čtenářského deníku - tak jako si čtete a děláte si výpis psaný vlastními slovy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat na co máme nárok, když jsme si nechali vytvořit dekor na obtisky. Dekory jako takové máme chráněné ochrannou známkou na UPV. Máme je chráněné v těchto skupinách:

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zajímalo by mne, zda je možné prodávat obrázky na stěnu, které budou zapaspartované pohlednice s obrázky českých výtvarníků? Předpokládám, že se na to vztahuje autorské právo a toto právo je uplatnitelné celosvětově tzn. je třeba získat souhlas patřičného výtvarníka? Jednalo by se o prodej na Novém Zélandu. Děkuji, Zita.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Řeším autorská práva. Chtěla bych prodávat portréty celebrit obkreslené z fotek. Nevím, jak dalece se portrét musí lišit od fotografie (detaily, barvou, obrysem, pozadím), aby toto, bez souhlasu celebrity, nebylo právně napadnutelné. Mohu vystavovat portréty, které jsou věrné kopie? Děkuji. Uršula.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mým podnikatelským záměrem je digitalizovat (skenovat a v PC upravovat) materiály zákazníků. Některé z těchto materiálů mohou být autorskými díly (např. knihy). Nebude samozřejmě v mých silách ani v mém zájmu vyžadovat od zákazníka potvrzení a sám jej pak ověřovat. Je možné odpovědnost delegovat na zákazníka, např. ve smyslu § 30 Autorského zákona? Děkuji, Petr.