Počet stránek ve webu: 40.890

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych na 3D tiskárně tiskla vykrajovátka ve tvaru pohádkových postaviček (Rumcajs, Krteček, Křemílek a Vochomůrka, ale například i logo Batmana). Tisk by probíhal z vlastních výkresů a výrobky bych ráda nabídla k prodeji maminkám ve facebookové skupině. Je to z právního pohledu v pořádku a neporušuji autorské právo autorů těchto pohádkových postaviček?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Napsala jsem pohádkovou knížku, kterou teď budu vydávat a k tomu budu mít další výrobky, pexeso, omalovánky, hrníčky a další. Jak to je s ochranou známkou, aby to nemohl někdo zneužít? Já jsem autor textu a paní nakreslila obrázky. Chce pak z prodeje 3%, protože dala obrázky. A teď chystám i CD s písničkami k této knize.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych věděla, jestli bych porušila autorská práva, kdybych sestříhala film do krátkého klipu s vlastním komentářem a umístila ho na YouTube? Děkuji, Evelýna.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Složila jsem písničku, text a melodii. Pan učitel z lidové školy dodělal k tomu hudbu a nazpíval to ve škole s neteřemi. Bylo to na zakázku. Chtěla jsem se zeptat, buď chce zaplatit za práci a nebo polovinu a písničku používat. Chtěla bych mu zaplatit za práci celou částku, ale nevím jak to je potom, když bych jí používala na YouTube, pro vlastní potřebu, nebo když se bude líbit, tak i veřejně.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Podléhají autorskému právu i katalogy zboží (vydané v letech 1960-1999) – potažmo zejména fotografie, v těchto katalozích umístěné? Je nebo není legální digitalizovat, množit a šířit ve sběratelských zájmových kruzích kopie těchto katalogů a jejich částí?

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Ve volném čase se věnuji malování na kameny. Nyní mě napadlo pomoci ve veřejné sbírce na plošinu pro handicapované v místní knihovně. Uvažovala jsem, že na kamínky budu malovat ilustrace z různých knih (Malý princ, Dášeňka čili život štěněte, Justýnka a asistenční jednorožec atd.) - jedná se i o knihy a ilustrace, jejichž autoři ještě nejsou po smrti více než 70 let.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci založit web, na kterém budou převzatá videa (pomocí původního odkazu, neplánuji je stahovat a nahrávat na svůj server) vytvořená uživateli z jiného webu (uživatel -> cizí web -> vlastní web). Součástí by byly reklamy jako hlavní zdroj příjmu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem majitelkou webu www.ceskavmalajsii.cz a autorkou veškerých článků zde. Začátkem července 2020 jsem zjistila, že jiný web použil část mého textu do svého článku. Bez uvedení zdroje, bez ničeho. Informací, které ode mě opsali je spousta, u něčeho by se dalo říct, že se pouze informovali a nic s tím neudělám. Je ale jedna pasáž, kterou okopírovali a jen promazali.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl bych dotaz z oblasti vývoje softwaru a autorského práva. V minulosti jsem byl poptán (jakožto živnostník) na dodávku SW pro jednu společnost. Software byl implementován a dodán, ale nebyla stanovena žádná smlouva či licenční politika. Software byl vyfakturován jakožto hotové dílo a dodán v podobě spustitelných souborů (bez zdrojových kódů).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Připravuji knihu o mé rodné obci, která bude založena jen na zprávách ze starších periodik, které se jí týkají. Zprávy z periodik budou v rozmezí let 1840 -1945 ve formě výstřižků. Jedná se hlavně o kriminální oznamy nebo různé události, inzeráty atd.