Počet stránek ve webu: 39.858

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je nejlepší pro založení podnikatelské firmy o minimálně dvou vlastnících, ji realizovat formou spolešnosti s. r. o. ? Naš produkt, který jsme vytvořili chceme vnést jako vlastnický vklad a další partner jej nejen finančně podpoří pro to, aby se mohl začít realizovat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zakoupil jsem obraz od nežijícího umělce. Je možné publikovat fotografickou reprodukci obrazů v knize (s uvedením autorství obrazů), nebo je nutné žádat o licenci? Jak je případně možné vyhledat majitele autorských práv? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Lze použít na výstavních panelech muzejní výstavy obrázky přebalů LP gramofonových desek a titulních stran knih? Pokud ano, jak ošetřit citaci, aby nerušila obrázky? Děkuji moc, Věra.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěli bychom s přáteli založit šipkarský tým. Vymysleli jsme název RYCHLÁ ROTA - podle animovaného seriálu. Můžeme název použít? A co se týká loga? Můžeme v logu (na dresech) použít postavičky z animovaného seriálu? Popřípadě logo, nebo název? Děkuji za odpověď. V příloze zasílám návrh loga.
Děkuji, Miroslav

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Při zjišťování podmínek kotlíkové dotace bylo zjištěno na katastru nemovitostí ČR, že jsou zapsány 4 bytové jednotky. Dům je straší zástavby s chodbou a schodištěm, které prochází středem domu. I když dům je dvoupodlažní, podkroví žádné podlaží nemá samostatný vchod. Proto nelze mluvit o samostatných bytových jednotkách.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Máme na Vás dotaz ohledně autorských poplatků z prodeje uměleckých děl. Jsem jednatelem internetové aukční síň, kde jsme pouze zprostředkovatelé prodeje uměleckých děl (nikoli majitelé uměleckých děl). Částka za vydražený obraz jde majiteli tohoto díla a nám zůstane pouze provize z prodeje.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zajímalo by mě, jak je to s licenčními poplatky za tzv. provozování veřejné produkce - začínáme poskytovat ubytování - jedná se o ubytování v soukromí (malý zahradní domek, dva pokoje a kuchyň) a máme zde jednu televizi v kuchyni. Jsme povinni platit tyto poplatky společnosti OSA a dalším které sdružuje? Poplatek na 12 měsíců vypočetli na 8.500 Kč! Děkuji, Igor

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím Vás o radu, jak je to s placením rozhlasových a TV poplatků v případě, že jsem OSVČ a sídlo mám v místě bydliště. Poplatky platim jako fyzická osoba za domácnost, musím platit ještě dvakrát, protože jsem OSVČ nebo za každý přístroj extra? Např. za autorádio je zaplaceno v rámci domácnosti, auto nepoužívam k podnikání, musím za to platit ještě neco, protože jsem OSVČ? A co kdyz autorádio nefunguje, není tam anténa? Pokud mám mobil nebo tablet, kde se dá poslouchat rádio, je to jako rozhlas? Děkuji, Petra

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dělám videa na YouTube a to převážně z hokeje. Na ČT Sport ze záznamu a nebo na isport.cz si nahraju záběry, ty následně sestříhám a udělám z toho své video. Videa jsou veřejná, takže se kdokoliv může podívat.   Zástupce firmy BPA mi napsal email, že porušuji jejich autorská a marketingová práva a žádá o odstranění všech videí. Je mi jasné, že vysílací práva patří ČT Sport, O2 sport atd. ale sestřihů je na YouTube mraky a stále tam jsou a nikdo je nesmazal, proto mi to není jasné.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Při malování obrazů se často inspiruji obrázky na internetu. Někdy použiji jen část obrazu, někdy jej v podstatě "okopíruji" celý (samozřejmě nikdy to není naprosto věrná kopie nerozeznatelná od originálu). Na obraze se vždy podepisuji svým jménem. Chci se zeptat, jestli by toto kopírování představovalo problém, kdybych obrazy chtěla prodávat? Případně za jakých podmínek by bylo možné okopírovaný obraz prodat, aniž by mi ze strany autora hrozila žaloba za plagiátorství? Děkuji. Jana