Počet stránek ve webu: 41.301

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji pro marketingovou agenturu. A spustili jsme reklamu, pro klienta, který má eshop (evibrator.cz), kde jsme uvedli "sexshopík plný zboží" - viz příloha. Pak jsme obdrželi dopis (viz příloha) od eshopu sexshopik.cz, kde eshop požaduje po nás 20.000 Kč (sexshopík se mi zdá hodně universální a běžné spojení).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych založila firmu s názvem Babybela (e-shop s dětskými potřebami). Co jsem se dívala na různé ověřovače pro firmy, shoda je velmi minimální tudíž název by měl projít. Co se ale chci zeptat je, že existuje babybel sýr, který má i svoji vlastní webovou stránku, zda to nevadí. Jinak webová stránka babybela je volná. Děkuji moc za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Stáhnul jsem z internetu fotografii ze zahraničního filmu. Chtěl bych ji zvětšit do velikosti plakátu a dát do své provozovny. Je možné použít vůbec tuto fotografii v komerčních prostorách? Případně kde je možné zaplatit případnou licenci. Vztahuje se na fotografii nějaké vlastnické právo za toto užití? Děkuji za odpověď. Bohumír.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera bezplatně vystupuje s repertoárem písní. V současné době jde o repertoár veskrze francouzský, nicméně zpívala i české písně (mnohokrát také na soutěžích apod.). Vystupuje bez nároku na honorář. Jde především o její koníček. Nicméně někdy vystupuje na akcích jako je například vernisáž spojená s prezentací galerie.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebovala bych zjistit informaci týkající se autorských práv a to ve spojitosti s malbou mých vlastních obrazů. Konkrétně bych chtěla malovat předměty z oblasti módy, např. : lodička na jehlovém podpatku, kabelka, flakonek parfému. Ale, jednalo by se pouze o obrysy těch věcí. A mě by zajímalo, kdybych si vybrala např. ikonickou kabelku od známého návrháře, kterou někteří jedinci poznají už i jen z toho obrysu, protože se jedná o relativně specifický tvar, tak zda už i to je vnímáno jako kopírování, zneužití a pod.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Moje otázka se týká autorského práva k využití filmu jako inspirace pro vytvoření vlastní grafiky (komiksu). Výsledná grafika (komiks) bude jakousi parafrází na film Světáci. Budou na ní zobrazeny podobizny (nikoliv portréty, ale komiksová grafika) tří českých hereček, paní Jiráskové, paní Janžurové a paní Bohdalové. Grafika bude vytištěna na trička pro komerční účely.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj manžel zemřel a zdědila jsem po něm obrazy, které maloval. Chci obrazy nafotit a vytvořit z nich portfolio k výstavám a kalendář. Jakou smlouvou prosím ošetřit, aby fotograf a další lidé v procesu výroby portfolia a kalendáře nemohli fotky obrazů zneužít a bez mého souhlasu šířit? Případně, co vše je důležité v této záležitosti pohlídat? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chystám se uspořádat velkou výstavu v muzeu na téma Harry Potter, všechny věci jsou moje. Jedná se především o repliky různých předmětů, které byly ve filmech k vidění. Výstava bude doplněna věcmi podle filmů, které jsou vyrobené na zakázku. Bude doplněná o mé vlastní fotografie z londýnských filmových studií a bude tam k vidění i mé vlastní video z ateliérů.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Obracím se na Vás s dotazem ohledně autorských práv. Rádi bychom se začali věnovat podnikání v odvětví potisku hrnečků a triček. Nemohli jsme ovšem dohledat konkrétní informace o tom, zda bychom mohli natisknout na hrneček hlášku z filmu či seriálu, případně obrázky spojené přímo se seriálem (nějaká věc jež se v seriálu opakuje a je pro něj typická, například logo Central Perk z Přátel).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych na 3D tiskárně tiskla vykrajovátka ve tvaru pohádkových postaviček (Rumcajs, Krteček, Křemílek a Vochomůrka, ale například i logo Batmana). Tisk by probíhal z vlastních výkresů a výrobky bych ráda nabídla k prodeji maminkám ve facebookové skupině. Je to z právního pohledu v pořádku a neporušuji autorské právo autorů těchto pohádkových postaviček?