Počet stránek ve webu: 40.457

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Složila jsem písničku, text a melodii. Pan učitel z lidové školy dodělal k tomu hudbu a nazpíval to ve škole s neteřemi. Bylo to na zakázku. Chtěla jsem se zeptat, buď chce zaplatit za práci a nebo polovinu a písničku používat. Chtěla bych mu zaplatit za práci celou částku, ale nevím jak to je potom, když bych jí používala na YouTube, pro vlastní potřebu, nebo když se bude líbit, tak i veřejně.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Podléhají autorskému právu i katalogy zboží (vydané v letech 1960-1999) – potažmo zejména fotografie, v těchto katalozích umístěné? Je nebo není legální digitalizovat, množit a šířit ve sběratelských zájmových kruzích kopie těchto katalogů a jejich částí?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ve volném čase se věnuji malování na kameny. Nyní mě napadlo pomoci ve veřejné sbírce na plošinu pro handicapované v místní knihovně. Uvažovala jsem, že na kamínky budu malovat ilustrace z různých knih (Malý princ, Dášeňka čili život štěněte, Justýnka a asistenční jednorožec atd.) - jedná se i o knihy a ilustrace, jejichž autoři ještě nejsou po smrti více než 70 let.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci založit web, na kterém budou převzatá videa (pomocí původního odkazu, neplánuji je stahovat a nahrávat na svůj server) vytvořená uživateli z jiného webu (uživatel -> cizí web -> vlastní web). Součástí by byly reklamy jako hlavní zdroj příjmu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem majitelkou webu www.ceskavmalajsii.cz a autorkou veškerých článků zde. Začátkem července 2020 jsem zjistila, že jiný web použil část mého textu do svého článku. Bez uvedení zdroje, bez ničeho. Informací, které ode mě opsali je spousta, u něčeho by se dalo říct, že se pouze informovali a nic s tím neudělám. Je ale jedna pasáž, kterou okopírovali a jen promazali.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl bych dotaz z oblasti vývoje softwaru a autorského práva. V minulosti jsem byl poptán (jakožto živnostník) na dodávku SW pro jednu společnost. Software byl implementován a dodán, ale nebyla stanovena žádná smlouva či licenční politika. Software byl vyfakturován jakožto hotové dílo a dodán v podobě spustitelných souborů (bez zdrojových kódů).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Připravuji knihu o mé rodné obci, která bude založena jen na zprávách ze starších periodik, které se jí týkají. Zprávy z periodik budou v rozmezí let 1840 -1945 ve formě výstřižků. Jedná se hlavně o kriminální oznamy nebo různé události, inzeráty atd.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Tvoříme knihu s významnými, slavnými osobnostmi z určitého kraje – zesnulými především a chceme použít fotografie těchto osobností. Zároveň řešíme problematiku autorizace textu, kdy o těchto osobnostech zároveň píšeme. Potřebujeme vědět, zda je nutné mít u všech fotografií např. licenční smlouvu či souhlas dotyčného (příbuzných pozůstalých) popř. v jakém případě toto třeba není. Ta samá otázka zní pro text. Děkuji, Lea.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych na svých webových stránkách psal články, jejichž nápad si vypůjčím z jiných zahraničních zdrojů. Pod článkem samozřejmě zdroj uvedu. Nebudu tímto nijak porušovat zákon? Zákon o autorských právech znám, nicméně nevím, jak konkrétně funguje, když např. zahraniční zdroj bude psát o nejkrásnějších módních obchodech, já článek přeložím, pozměním a použijí fotky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S kamarádem se chceme věnovat natáčení videoklipů, které jsou parodiemi na již vzniklé písně /klipy/ texty již existujících českých autorů (klipů, textů, písní). Zajímá nás legalnost těchto aktivit a úskalí s nimi spojené. Parodie coby právně nekodifikovaná licence žánr může teoreticky vstoupit do rozporu s občanským zákoníkem, autorským zákonem či Ústavou atd.