Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Může Úřad práce požadovat vrácení podpory v nezaměstnanosti z titulu zpětného přiznání III. stupně invalidity i v případě, že celou věc způsobily chybně vypracované posudky ČSSZ o zdravotním stavu?

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

V listopadu 2019 jsem nastoupila na nemocenskou kvůli rizikovému těhotenství, která mi skončila v dubnu 2020, kdy jsem začala čerpat mateřskou. V květnu, 3 týdny po porodu nám syn ale zemřel, takže jsem do července ještě byla na mateřské a potom šla opět na nemocenskou. Ta trvá doposud, ale přišel mi minuly týden dopis, že končí podpůrčí doba a budu si muset zažádat o prodloužení nemocenské vždy jednorázově o tři měsíce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Podal jsem žalobu pro nepřiznaní invalidního důchodu a na základě toho již proběhlo posouzení před PK MPSV, která mě důchod přiznala. Dotaz: mohu na základě tohoto posudku stáhnout žalobu a poté co soud zastaví svým usnesením celé řízení mi ČSSZ důchod přizná NEBO musím trvat na žalobě, aby soud nařídil ČSSZ rozhodnout znovu? Děkuji Dominik.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bratr dostane na konci října 2020 výpověď z práce s tím, že mu firma vyplatí tříměsíční odstupné. Pochopila jsem z informací od ÚP, že pokud si nenajde do té doby jinou práci, může se do tří pracovních dnů přihlásit do evidence uchazečů o zaměstnání úřadu práce ČR a má nárok, aby za něj stát v té době hradil sociální a zdravotní pojištění.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Trvalé bydliště mám v ČR. Mohu pobírat na potřebnou dobu příspěvek na péči o osobu blízkou (tchána), žijícího na Slovensku, kde bych v té době měla přechodné bydliště přímo v bytě této osoby? Příspěvek na péči zatím pobírá dcera tchána, která se však této péče chce vzdát. Mám 57 let, proto je pro mě důležité, aby mi tato činnost byla započítána k odpracovaným rokům. Moc děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na vás s následujícím dotazem, ktery dle mého názoru patří jednak do problematiky pracovního práva, ale i do problematiky sociálního zabezpečení (které s tímto právem má souvislost). Před cca měsícem (nyní 7/2020) jsem (po řádném čtyřletém studiu) ukončil maturitní zkouškou svá studia na SŠ.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám v úmyslu pronajmout byt v rodinném domě o třech bytových jednotkách, které však nejsou samostatně zkolaudovány. Nicméně k bytu přináleží vlastní koupelna, kuchyně, uzamykatelné dveře - to celé na samostatném patře s vlastní nájemní smlouvou se zjevnými náklady na bydlení, kde zároveň zřetelně stojí, kdo je nájemcem bytu a kdo v něm bydlí (já a syn).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je mi 59 let. Po 37 odpracovaných letech, jsem šla do předčasného důchodu. Dotaz: mohu si najít brigádu, práci na zkrácený úvazek, nebo na dohodu? Potřebuji si přilepšit finančně k důchodu, který mi doufám tímto nebude krácen nebo odebrán (odňat). Děkuji za odpověď. Přeji hezký den. Eva.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2011-2020 jsem pracoval v Německu jako Innendienstverkaufer. Bohužel firma se po 100 letech své existence dostala do finančních problémů, které skončily insolvenci společnosti. Žádný investor se vlivem současné pandemie nenašel a vlivem těchto skutečností jsem obdržel od insolvenčního správce výpověď k 1.5.2020.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Během smlouvy na dobu určitou (horník OKD) jsem utrpěl vážnější úraz ruky (nepracovní úraz) a odešel na nemocenskou v dubnu 2019. V srpnu 2019 mi vypršela roční pracovní smlouva na dobu určitou, které nebyla prodloužena. Až do února 2020, jsem pravidelně nosil zaměstnavateli "lístek na peníze", ten byl bez výhrad zaměstnavatelem akceptován.