Počet stránek ve webu: 41.499

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

04/2022 jsem se zaevidovala mezi uchazeče o zaměstnání na úřadu práce ČR. Byla mi přiznána podpora. Bohužel nevědomky a s nepochopením jsem uvedla souvislé zaměstnání trvající déle než 2 roky a zaměstnání poslední, které trvalo jen 11 dní jsem neuvedla. Ne úmyslně ale tím, že bylo jen krátké, tak jsem si to neuvědomila. Prý jsem se dopustila trestného činu??? Je to pravda, jaké následky mi nyní hrozí, prosím o radu jak postupovat. Děkuji Ivana.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jako Sbor dobrovolných hasičů pořádáme kulturní akce. U vstupu do areálu je návštěvníkům kontrolován věk a jsou odlišeni barevným náramkem. Následně u baru obsluha kontroluje tyto náramky a podává alkohol pouze osobám starším 18 let. Je tento postup v pořádku a dostatečný? Co nám může hrozit, pokud do areálu kulturní akce mladistvý dorazí pod vlivem alkoholu, propašuje vlastní alkohol, případně mu podá alkohol jeho starší kamarád?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před několika lety jsem se jako OSVČ dostala do dluhové pasti a z nerozvážnosti zfalšovala doklad totožnosti pro zajištění úvěrů u cca třech společností. Ačkoliv jsem kromě OSVČ pracovala ještě na dalších pozicích DPČ, nebyla jsem schopna své závazky uhradit a byla jsem na základě dvou ze zmíněných společností podmínečně odsouzena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Slyšel jsem o člověku, který měl dopravní nehodu na motorce, kterou šetřila policie a posléze byl u soudu. Ten mu vyměřil zákaz řízení motorových vozidel na 6 měsíců s tím, že pokud by během této doby tento zákaz porušil, půjde na 1 rok do vězení protože to asi nebylo poprvé, co něco takového udělal.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera odešla od partnera s kterým má dvě děti. On si vynutil střídavou péči.   Stále jí píše přímo odporné SMS a maily, nadává, vyhrožuje, uráží ji neustále a velmi velmi hnusně. Je velmi zámožný. Vyhrožuje že se s dětmi odstěhuje do zahraničí, bere je na exotické dovolené aniž by se ohlížel na její souhlas,   dává je do velmi drahých soukromých školek, takže ona je musí dávat do běžných protože ty jeho by nezaplatila.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Exmanželka kamaráda mu vlezla do telefonu, nafotila si konverzace co tam měl s jinými ženami (i když už byli v rozvodovém řízení) a rozesílá to dal po lidech. Je to trestní čin? Ex manželka s 2 dětmi stále bydlí ve společném bytě, který je teď předmětem rozvodu a SJM a vše platí kamarád. Jak donutit exmanželku platit aspoň půlku? Může ji zrušit vodu, plyn, elektřinu? Nebo jaké jsou možnosti?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na Vás s dotazem ohledně falešného udání na OSPOD. Byla jsem udána na OSPOD kvůli týrání dcery a alkoholismu. Vše bylo smyšlené nejspíš za účelem poškození mého dobrého jména. Sociální pracovnice po návštěvě mateřské školy a našeho vysvětlení vše uzavřela a celá věc putovala do archivu. Můj dotaz zní, je možné zjistit člověka, který mě udal i za cenu trestního oznámení?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Žiji ve společné domácnosti se svým partnerem, se kterým mám nezletilého syna. Nemovitost je napsána na mou osobu. Jako partneři si již nerozumíme a já bych byla ráda, kdyby se z domu vystěhoval. Snažím se o to již dva roky, ale on se z domu prostě nepohne. Pokud mu najdu pronájem a tím tedy zajistím, aby se měl kam přestěhovat tak mi poví, že v domě má syna a ani se nehne.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vzal jsem si úvěr na zařízení bytu u stavební spořitelny, kterým ale byl refinancován i úvěr, za který jsme si pořídili auto. Uvedl jsem tedy nepravdivé údaje. Celé jednání o tomto úvěru sjednala s poradcem manželka, která je momentálně na mateřské dovolené, ale není podepsaná na úvěrové smlouvě, která byla na částku 700.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Bývalý přítel a kolega v zaměstnání mě 2,5 roku (nyní 1/2022) v intervalech stalkuje. Píše nevyžádané zprávy, nadává mi i v práci před zákazníky, když telefonuji, číhá na mě cestou z práce a honí mě v autě, vytvořil mi na FCB falešný profil a úvodní foto dal nahou fotku, jeho chování je nepředvídatelné, mám strach i o syna. Předem moc děkuji za radu. S pozdravem Linda.