Počet stránek ve webu: 40.890

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Půjčil jsem klíče od auta kamarádovi bez řidičského oprávnění v podnapilém stavu. Jeli jsme spolu a měli jsme nehodu, přičemž nevznikla škoda třetí osobě, pouze na mém vozidle. Při dechové zkoušce jsme nadýchali přes 1 promile, ale byli jsme odvezeni na krev, kde to spadlo řidiči pod 1 promile. Údajně by se mělo jednat o přestupek. Chci se zeptat jaký postih může hrozit mě? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Stal jsem se obětí podvodníků v oblasti bitcoinů. V bance jsem proto zablokoval přístup k účtu, kartě atd. Na policii jsem nic nehlásil, protože po zkušenostech z neobjasněností v několika mých dávných případech jsem se tím prostě neobtěžoval. Po pár dnech mi volal kriminalista, že se musím dostavit na kriminálku vypovídat. Moc se mi nechce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V příloze přikládám výpis z RT, chtěla bych se zeptat, kdy mi bude záznam z RT vymazán, případně jestli si můžu zažádat sama a kdy nejdříve, jakou formou? Kde jaký dokument s tímto požadavkem poslat/zanést? Děkuji, hezký den, Ivona.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zemřel nám otec, sestra měla jeho účet pod svým (ale sama neví, jestli je disponent) a v den úmrtí z účtu vybrala nějaké peníze. Peníze se použily na zaplacení pohřbu, zbylou částku má na účtu. Teď se bude řešit dědictví a dotaz je - zda jí za to něco nehrozí, případně jak se to dá vyřešit? Byla domluvena, že kdyby se otci něco stalo, může si peníze poslat, ale to samozřejmě řešila jen s ním a nikdo další o tom nevěděl. Moc děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj přítel byl odsouzen za krádež k trestu odnětí svobody na rok s podmínkou 3 let a k úhradě škody. Jednalo se o odcizení peněz osobě v příbuzenském vztahu. Tato osoba souhlasí s vrácením poloviny částky a druhou část odpustí. Sepsala by se o tom dohoda s ověřenými podpisy, je toto takto možné? A co by mělo být v dohodě uvedeno?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně narušení soukromí skrze nepovoleného nabourání se do Facebookového účtu uživatele. Manželka mého kamaráda mu vnikla na Facebook bez jeho vědomí a následně šířila citlivý obsah, který jsem s ním sdílela, třetím stranám. Může z tohoto vyplynout nějaký postih? Pro onu manželku jsem cizí osoba, neměla žádné povolení k tomu, aby mé zprávy kdekoliv šířila. Moc vám děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 2.33 (3 hlasů)

V lednu 2020 jsem byl odsouzen za úmyslný trestný čin k peněžitému trestu 21.000 Kč. O 3 měsíce později jsem dostal pokutu 2.500 Kč za překročení povolené rychlosti v obci o 20 km/h. Můj dotaz zní. Bude soud zohledňovat tuhle pokutu při rozhodování o výmazu z rejstříku trestu? Podotýkám, že peněžitý trest nebyl spáchán v oblasti dopravy. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak je to s focením na veřejnosti, konkrétně když vyfotím nějaký přestupek, ale fotku mám jen pro svou potřebu a ukázaní PČR. Např. auto stále parkuje na chodníku a já s kočárkem musím vždy vstoupit do velice frekventované silnice. Toto auto chci vyfotit (i s jeho SPZ) a poslat fotku na místní policejní stanici.

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

Napsala jsem stížnost na jednání konkrétní prodavačky (vedoucí prodejny), anonymně z toho důvodu, že jsem tam dříve pracovala. Nyní jsem na PN a budu odcházet na MD. Dozvěděla jsem se, že vedoucí stížnost nesnesla a dala výpověď, nyní vyhrožuje, že má “známého” u tajné policie a že zjistí kdo to poslal.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2018 jsem si vzal spotřebitelský úvěr od společnosti Proficredit Czech ve výši 78,000 Kč, s měsíční splátkou 6.604 Kč, později jsem z rodinných důvodů nemohl platit a tak mě byl po 65 dnech neplacení úvěr sesplatněn. Dohodl jsem se s Proficreditem, že budu nadále platit splátku ve výši 6.604 Kč, což také každý měsíc posílám, přesto 8.10.2020 roku můj úvěr žalovali a nyní mám předvolání k jednání na 9.2.2021 k Soudu Praha 9.