Počet stránek ve webu: 43.086

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci se zeptat jak jednat v případě, kdy soused nerespektuje hranice pozemku. Já si dám třeba na pozemek věci, on mi je okamžitě vyhodí, dala jsem si tam provizorně malý plotek, okamžitě mi ho vytrhal, že prý je pozemek jeho a nic tam nebude. Geodet zde byl vyměřovat hranice pozemku a stejně si on pořád mluví svoje.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vzal jsem si hodně nevýhodnou půjčku. Že je tak nevýhodná jsem zjistil až tehdy, když každý měsíc musím platit 8.000 Kč a více a to platím jenom úrok. Dlužná částka zůstává stejná. Při pořádném přečtení smlouvy jsem zjistil, že úroková sazba je 40.0% p. m. , což se mi zdá hodně, ale spíš mě zarazilo RPSN 5541.1%.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Mám dotaz týkající se mého klienta. Klient byl přichycen bezpečnostním pracovníkem obchodu, který si ho vzal do kanceláře, aby se projednala krádež. Klient tvrdí, že při spáchání činu nebyl sám. Bezpečnostní pracovník spočítal odcizené věci z obchodu ve výši cca 6.000 Kč. Tuto částku nerozdělili mezi ně, nýbrž ji zaměstnanci Policie ČR dali oboum.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (2 hlasů)

Před mou garáží složil někdo těžký stavební odpad. Pachatele jsem našel a podal podnět na magistrátu města odbor životního prostředí dne 12.10.2023. Policie oznámení postoupila magistrátu jako přestupek.   Situace: na parcele je 44 garáží. Pozemek pod garáži je majetek majitele garáže. Nezastavěná část parcely je společný majetek všech garážníků.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zajímal by mě nezaujatý pohled odborníka na situaci, kterou jsem zažil nedaleko svého domu na vycházce. Na účelově pozemní komunikaci, nedaleko od mé obce, na které je běžný provoz (zkratka, spojnice mezi dvěma obcemi) jezdí zde auta, cyklisté, pohybují se zde chodci, děti a mimo jiné je cesta vedena jako cyklostezka, se pohybovala skupina myslivců se zjevně nabitými dvouhlavňovými brokovnicemi (zbraně byli v nesklopeném stavu se zavřeným závěrem, tak předpokládám, že nabité).

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (2 hlasů)

Provozujeme webovou stránku, zaměřenou primárně k inzerci holek na sex. Web je zdarma, kdokoliv se může registrovat, vytvořit profil a má tak reklamu zdarma na našem webu v kategorii kterou si určí např. erotické masáže, bdsm, sex. Přemýšlíme, že bychom to zpoplatnili tu inzerci, že si mohou vytvořit účet, ale aktivní bude až po uhrazení částky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V rejstříku trestů mám záznam, kde je uvedeno zahlazení ze zákona. Zkušební doba byla do 3.9.2023. Dle právníka by mělo k zahlazení ze zákona bez nutnosti žádat o výmaz u soudu. Každopádně i tak jsem se soudu připomněla a přes datovku poslala žádost o zahlazení.   Chci se zeptat i zde je předpoklad, že RT bude čistý až za 2-3 měsíce?

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.33 (3 hlasů)

Chtěl bych Vás poprosit o vysvětlení bezúhonnosti podle § 22 Zákona o zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. Jelikož jsem byl ve svých 20-ti letech poprvé odsouzen podmíněně k trestu odnětí svobody na tři léta se zkušební dobou na tři léta s § 141 odst. 1 ve stádiu pokusu § 21 odst. 1 Trestního zákoníku - 40/2009 Sb.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.33 (3 hlasů)

Měl jsem jeden web, do kterého jsem přispíval ze začátku já, ale později jsme byli dva. Ty stránky ještě nebyli hotové, tak jsem mu půjčil svůj účet. On tam napsal něco, co neměl (popírání genocidy), někdo se toho chytnul a nahlásil to. Jelikož to byl můj účet jsem za to stíhán já. Kdo je ale z trestního hlediska za to opravdu odpovědný? Já nebo on? Nemám nikomu jak dokázat, že jsem články nepsal já. Web byl registrován na mě a měl jsem tam i svojí přezdívku. Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před lety jsme koupili chatu, byli jsme původními majiteli upozorněni, že jeden (konkrétní) soused jim otrávil nějaké stromy, které byly v části zahrady těsně sousedící s jeho. Našli prý u kořenů zahrabanou jedovatou skalici (modrou či zelenou, už nevím). Taktéž prý takto otrávil i strom (y) jeho sousedům z druhé strany. Těsně po koupi chaty jsme zjistili, že "někdo" uřízl jeden ovocný stromek, který byl taktéž blízko hranice zahrady onoho souseda.