Počet stránek ve webu: 41.301

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Exmanželka kamaráda mu vlezla do telefonu, nafotila si konverzace co tam měl s jinými ženami (i když už byli v rozvodovém řízení) a rozesílá to dal po lidech. Je to trestní čin? Ex manželka s 2 dětmi stále bydlí ve společném bytě, který je teď předmětem rozvodu a SJM a vše platí kamarád. Jak donutit exmanželku platit aspoň půlku? Může ji zrušit vodu, plyn, elektřinu? Nebo jaké jsou možnosti?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na Vás s dotazem ohledně falešného udání na OSPOD. Byla jsem udána na OSPOD kvůli týrání dcery a alkoholismu. Vše bylo smyšlené nejspíš za účelem poškození mého dobrého jména. Sociální pracovnice po návštěvě mateřské školy a našeho vysvětlení vše uzavřela a celá věc putovala do archivu. Můj dotaz zní, je možné zjistit člověka, který mě udal i za cenu trestního oznámení?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Žiji ve společné domácnosti se svým partnerem, se kterým mám nezletilého syna. Nemovitost je napsána na mou osobu. Jako partneři si již nerozumíme a já bych byla ráda, kdyby se z domu vystěhoval. Snažím se o to již dva roky, ale on se z domu prostě nepohne. Pokud mu najdu pronájem a tím tedy zajistím, aby se měl kam přestěhovat tak mi poví, že v domě má syna a ani se nehne.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vzal jsem si úvěr na zařízení bytu u stavební spořitelny, kterým ale byl refinancován i úvěr, za který jsme si pořídili auto. Uvedl jsem tedy nepravdivé údaje. Celé jednání o tomto úvěru sjednala s poradcem manželka, která je momentálně na mateřské dovolené, ale není podepsaná na úvěrové smlouvě, která byla na částku 700.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Bývalý přítel a kolega v zaměstnání mě 2,5 roku (nyní 1/2022) v intervalech stalkuje. Píše nevyžádané zprávy, nadává mi i v práci před zákazníky, když telefonuji, číhá na mě cestou z práce a honí mě v autě, vytvořil mi na FCB falešný profil a úvodní foto dal nahou fotku, jeho chování je nepředvídatelné, mám strach i o syna. Předem moc děkuji za radu. S pozdravem Linda.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je to týden (nyní 26.1.2022) co se u mě na bytě (zděděno po otci) objevil neoprávněný odběr elektřiny v podobě kabelu mimo hodiny distributora napojený na akumulační topení v bytě. Zálohy za elektřinu platím řádně a o tomto problému jsme nevěděl, jelikož otec byl elektrikář a nějakým způsobem to dokázal udělat. Od té doby mě vyšetřuje policie a ČEZ.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byl mi uložen podmínečný trest jehož součástí je úhrada vzniklé škody soukromé osobě. Ráda bych tuto částku uhradila, ale nevím jak tuto osobu kontaktovat. Nemá sociální sítě a pro mne je k nedohledání. Jak prosím postupovat?   Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Co si počít s matkou sousedky, která mně a manžela verbálně napadá, lhostejno kde (ulice, prostory domu, obchod). Je to nesmírně obtěžující. Vše začalo, když jsme ji upozornili, že nemá manipulovat s ventily na topení a od toho okamžiku peklo. Na její výpady se snažíme nereagovat, ale víte, jak to je. Je-li ve vaší bezprostřední blízkosti, tak ji odpálkujeme ať pokračuje v cestě a snažíme se pokračovat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl bych dotaz ohledně přeprodeje pozemku v zahraničí. V roce 2017 jsem se nechal nalákat od kamaráda, který v té době napůl žil v ČR a napůl na ostrově Roatan (Honduras). Tehdy říkal, že tam obchoduje s pozemky a že na tom velmi vydělává. Zkrátka že může levně koupit a se ziskem do roka prodat dál.   Koupil jsem tedy "téměř na dobré slovo" pozemek a čekal, že do roka se mi to zhodnotí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zajímá mě, jestli může cizí osoba z ulice beztrestně otevřít dveře osobního vozu, ve kterém zrovna sedí řidič vozu. Stalo se mi to ve chvíli, kdy jsem seděla na místě řidiče v zaparkovaném voze a cizí osoba z ulice mi chtěla něco sdělit. Je na toto počínání pohlíženo jako na hrubé, případně jako vniknutí do osobní zóny? Dveře nebyly zamčeny, ale zavřený a já jsem seděla sama na místě řidiče. Děkuji vám za odpověď. Klaudie.