Počet stránek ve webu: 40.040

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Žiji s přítelkyní již delší dobu v bytě v Praze. Já jsem pracující na hlavní pracovní poměr + pracuji na dohodu o provedení práce ještě v jiné společnosti. Ona bude studovat ještě 3 roky (2020-2023) VŠ a pracuje na poloviční úvazek. Chodí asi 5x měsíčně do práce. Chtěli bychom se vzít, jenže se bojíme, aby přítelkyně nepřišla o alimenty, které dostává od obou rodičů.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme nezisková organizace. V orgánech máme zvoleny členy, přičemž členem může být pouze právnická osoba. Právnickou osobu pak zastupuje fyzická osoba, a to buď osoba, která je právnickou osobou k zastupování určena, anebo statutární zástupce fyzické osoby.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Plánujeme založit s. r. o. s tím, že sídlo firmy bude v bytě, který je ve vlastnictví jednoho ze společníků. Plynou z udělení souhlasu vlastníků bytu nějaká právní rizika pro vlastníky bytu, o kterých bych měl vědět, např. v případě problémů společnosti apod? Četl jsem zde podobný dotaz, i odpovědi z jiných webů, a hlavně firmy, co poskytují sídla za úplatu, dost straší, co se týče umístění sídla ve vlastním bytě.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem veden jako jednatel ve společnosti KOTE-Tyvan trans s. r. o. IČO: 07375379 s jediným společníkem chci se vyvázat z toho jednatelství respektive podat rezignaci a nevím jak. Všude píšou, že to musím oznámit valné hromadě nebo vtomto případě jedinému společníkovi. Jenže společník se mnou nekomunikuje a nechce mě vyvázat, tak co mám dělat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel podniká s bratrem jako automechanik, kdy do 31.12.2018 měli smlouvu - sdružení podnikatelů. To ze zákona, jak jsme byli informováni zaniklo. Chtěla bych se zeptat, protože stále podnikají spolu a to ve stejné dílně, dělí se o náklady a příjmy, ale je to složité (rozdělují si zákazníky, objednávky materiálu apod.).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Co je potřebné a jak se postupuje při výmazu v. o. s. z obchodního rejstříku. Společnost žádala o výmaz již v roce 2013, ale jelikož nebyla řádně oznámena likvidace, bylo to obchodním rejstříkem zamítnuto. Je nutno znovu uskutečnit valnou hromadu společnosti, která ukončí činnost, jmenuje likvidátora a pak se zahájí likvidace.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych si ověřit, zda kroužky pro děti do tří let věku jsou živností volnou. Nejde o specializované cvičení, ale spíše o tancování, zpívání, čtení, hraní si, kdy je samozřejme dítě v doprovodu rodiče. Před měsícem jsem volala na živnostenský úřad, kde mi řekli, že jde o živnost volnou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Otec se chystá na mě a mého bratra přepsat firmu s. r. o a k tomu i jeden barák a budovy firmy, které má otec psané na fyzickou osobu. Je tady možnost, že já bych byla z firmy vyplacena a dostala k tomu ten barák, což se mi tato varianta zamlouvá. Teď ovšem potřebuji vědět, jak postupovat v případě, že máme budovy firmy 50 na 50 % a já bych chtěla jednou svoji polovinu prodat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Otec před několika lety, když jsem ještě studovala, založil s. r. o. , kde jsme byly já a má sestra zapsáni jako jednatelé. Idea byla taková, že otec firmu rozeběhne a v budoucnu nám ji předá. Po nějakých rodinných neshodách jsme já i sestra z firmy vystoupily (nejprve ona, po pár letech i já).

5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Prosím o odpověď na několik dotazů ohledně vedení účetnictví pro OSVČ. Jsem lektor jazyka a doposud jsem učila pouze studenty z firem a vypisovala jim tedy faktury. Chci teď učit TAKÉ jednotlivce.