Počet stránek ve webu: 41.499

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně ukončení pracovního poměru a začátku práce na IČO s platbou paušální daně. Co všechno je k tomu potřeba a jak je nejlepší to časově naplánovat? Je mezi tím potřebná nějaká prodleva než bude vše vyřízeno? Je nutné v tom mezidobí přejít na pracovní úřad?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můžu si já, jakožto OSVČ (bez živnostenského oprávnění) vydat vlastním nákladem neperiodickou publikaci (časopis) a dále ji také prodat, ne přes e-shop, ale prostě na "ulici"? (viz podnikání bez živnosti - činnost autorů)? Děkuji za zodpovězení dotazu. S pozdravem Alfons.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz, jestli je možné na jedné webové stránce mít více provozovatelů. Konkrétní příklad: na webu www.xy.cz prodávám fyzické produkty (eshop), tak i digitální produkt (online kurz). Rád bych eshop prodával pod SRO a online kurz pod jiným subjektem (OSVČ).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem OSVČ a mám pronajatý obchod registrovaný na úřadě na mé IČO. V obchodě se střídám s manželem, který je rovněž OSVČ a pracuje na své IČO jako osoba spolupracující, tak podáváme i daňová přiznání. Manžel již pobírá starobní důchod. Od září 2021 má známost s jinou ženou, o rozvodu neuvažuje, a bydlí většinou se mnou ve společné domácnosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Budu nucen začít likvidaci malé s. r. o. , kde jsem jednatelem a mám více než 2/3 podíl (70%), 2. společník nepodniká (důchodce). Jako jednatel neberu mzdu, jsem zaměstnanec po celou dobu (> 20 let).   Otázka: pokud se stanu sám likvidátorem a jelikož proces je prý záležitostí min. 6 měsíců, mohu zůstat jediným zaměstnancem až "do konce"?

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V roce 2019 naše SVJ najalo firmu na funkci Profesionálního předsedy. Ve smlouvě je uvedeno, že funkci předsedy (statutárního orgánu) vykonává firma zastoupená jednateli firmy pány X a Y. Smlouva je těmito dvěma také podepsaná. Na jaře 2021 pan X z firmy odešel. Firma časem oznámila jméno pana X1, který nás “dostal na starost”, který není jednatelem firmy a nefiguruje ve výpisu z rejstříku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji poradit svému klientovi. Je to OSVČ elektromontér a chtěl by si založit sám s. r. o. Byl by tedy jediným společníkem, měl by funkci jednatele, ale hlavně by nadále pracoval ve svém řemesle. Je vůbec možné takové s. r. o. založit a jak to vše správně udělat. Jsem účetní, ale toto nemohu nějak dát dohromady. Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat na podmínky převodu nemovitostí (cca 5x), které patří slovinskému občanovi na českou společnost s. r. o. , která mu také patří (jediný společník). Většina nemovitostí je splacena, na jedné je hypotéka. Předem děkuji za odpověď. Ilona.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním a provozuji internetový obchod www.onlyforcars.cz. Dnes (22.10.2021) se mi ozvala paní majitelka e-shopu www.allforcars.cz, který provozuje jako OSVČ na své jméno. Napsala, že název mého e-shopu je zavádějící a dá se zaměnit s jejím, že je to protiprávní a může to ničit její e-shop.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem provozovatelem online bazaru, žádné funkce nejsou zpoplatněny, celkově projekt není nijak monetizován, tudíž negeneruje žádný příjem, přestože v budoucnu je možnost následného zpeněžení. Jsem povinen v současném stádiu vlastnit živnostenské oprávnění? Kdo a jakým způsobem posuzuje, zdali je účelem dosažení zisku? Předem děkuji za odpověď.