Počet stránek ve webu: 40.710

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat na podmínky převodu nemovitostí (cca 5x), které patří slovinskému občanovi na českou společnost s. r. o. , která mu také patří (jediný společník). Většina nemovitostí je splacena, na jedné je hypotéka. Předem děkuji za odpověď. Ilona.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním a provozuji internetový obchod www.onlyforcars.cz. Dnes (22.10.2021) se mi ozvala paní majitelka e-shopu www.allforcars.cz, který provozuje jako OSVČ na své jméno. Napsala, že název mého e-shopu je zavádějící a dá se zaměnit s jejím, že je to protiprávní a může to ničit její e-shop.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem provozovatelem online bazaru, žádné funkce nejsou zpoplatněny, celkově projekt není nijak monetizován, tudíž negeneruje žádný příjem, přestože v budoucnu je možnost následného zpeněžení. Jsem povinen v současném stádiu vlastnit živnostenské oprávnění? Kdo a jakým způsobem posuzuje, zdali je účelem dosažení zisku? Předem děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chystám se založit webové stránky, na kterých chci nabízet hudební nahrávky ke stažení za poplatek. Nebude se jednat o klasický eshop, ale o webové stránky, na kterých bude napsáno něco ve smyslu: "pokud máte zájem o nahrávku této skladby, prosím kontaktujte mě emailem, služba je zpoplatněna".

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl bych na vás dotaz ohledně prodeje společnosti pravděpodobně v rámci daňového dotazu. Jsem jednatelem a společníkem ve společnosti s ručeným omezeným se základním kapitálem 100.000 Kč, který je 100% splacen. Mám možnost odprodat společnost skrze zprostředkovatele za 80.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci začít podnikat jako realitní makléř, pouze jako fyzická osoba na OSVČ. Prosím vás, po dokončení zprostředkovaní realitních služeb, u dokončené zakázky jaké doklady musím dle zákona archivovat jako fyzická osoba podnikající na OSVČ? A na jak dlouho musím mít archivace dokladu? Děkuji za vaši odpověď. S pozdravem Daniela.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem předseda SR o. p. s. Potřebujeme přesunout sídlo společnosti a po schválení na VS nás soud vyzval, že musíme doložit jejich souhlas se změnou v zakladatelské smlouvě. Chci se zeptat, jakým způsobem se řeší převod práv zakladatelů na jiné osoby, tak aby v budoucnu už nenastala podobná situace, ve které bychom museli obracet na zakladatele s takovouto žádostí (nebo v podobných situacích).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zdědil jsem po otci podíl v s. r. o. Kdo dává rejstříkovému soudu podnět ke změně v obchodním rejstříku? Já, jednatel s. r. o. nebo notář? Pokud já, co vše k tomu potřebuji? Předem děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem předseda správní rady o. p. s. Naše společnost přesouvá své sídlo ze soukromé adresy v Brně na virtuální adresu v Praze. Jsme zapsáni u krajského soudu v Brně. Jak máme postupovat ve věci přesunu pod pražský městský soud? V červnu 2020 máme valné shromáždění, kde se schválí nový statut společnosti (adresa) a zvolí se členové správní a dozorčí rady.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vládní návrh Zákona - poslanecký tisk 807/0 se týkal rovněž jednání správních orgánů právnických osob: (1) Pokud uplyne funkční období člena voleného orgánu právnické osoby, prodlužuje se jeho funkční období do uplynutí 3 měsíců ode dne následujícího po dni skončení mimořádného opatření při epidemii; to platí i tehdy, uplyne-li funkční období v době 1 měsíce ode dne následujícího po dni skončení mimořádného opatření při epidemii.