Počet stránek ve webu: 39.528

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Otec před několika lety, když jsem ještě studovala, založil s. r. o. , kde jsme byly já a má sestra zapsáni jako jednatelé. Idea byla taková, že otec firmu rozeběhne a v budoucnu nám ji předá. Po nějakých rodinných neshodách jsme já i sestra z firmy vystoupily (nejprve ona, po pár letech i já).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o odpověď na několik dotazů ohledně vedení účetnictví pro OSVČ. Jsem lektor jazyka a doposud jsem učila pouze studenty z firem a vypisovala jim tedy faktury. Chci teď učit TAKÉ jednotlivce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem vedena jako jednatelka ve firmě a potřebovala bych se z toho vyvázat. Ve firmě jsem jednatelem jen já a moje sestra, od které mám generální plnou moc. Mohu si na základě této plné moci podepsat usnesení z valné hromady, kde bude odsouhlaseno mé zrušení jednatelství a můžu na základě této plné moci jednat s notářem, který mi musí udělat notářský zápis pro obchodní rejstřík?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je mi 27 let, pracuji na plný úvazek ve firmě ve Vídni, která za mě odvádí sociální a zdravotní. V Česku si neplatím nic. Založila jsem si projekt na content editing, protože mě to baví. Pro mě je to vedlejší činnost ve volném čase. Nemám živnost jelikož nevím, jak se to uchytí. Mam čerstvě svoje webstránky, kde nemám uveden ceník.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji poradit ohledně postupu při žádosti o vymazání společníka z firmy s. r. o. Situace je následující: oba dva společníci jsou cizinci, žádost bude podávat cizinec, který vystupuje ve firmě jako společník i jednatel. Druhý společník, který má být vymazán se nemůže dostavit do ČR. Odůvodnění vyloučení společníka je vzájemná dohoda obou společníků.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych Vás požádat o radu ohledně provozování vázané živnosti - Psychologické poradenství a diagnostika. Jak jsem se již dočetla, podmínkou je VŠ vzdělání ve studijním oboru psychologie a v případě jednooborového studia 1 rok praxe v oboru a v případě víceoborového studia 3 roky praxe v oboru.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jakým způsobem postupovat, pokud bych pěstoval a prodával Microgreens (offline mezi kamarády, na trzích a on-line na e-shopu) t. j. minizelenina, ve druhé fázi svého života, po vyklíčení. Je nutné zažádat o živnostenský list v oblasti zemědělství a za každý prodej vystavovat fakturu a veškeré příjmy zahrnout do daňového přiznání (aktuálně jsem zaměstnanec)?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S kamarádkou máme zájem otevřít si tantrické masáže. Máte nějaké informace o tomto druhu živnosti? Děkuji.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měla bych dotaz na podmínky a možnosti k nabízení pozemku (prostor) na stanování (přenocování, kemping), popř. možnost přistavění vlastních karavanů společnosti Permission Marketing Europe s. r. o. , Ostrava IČO 02879395 nebo možnost parkování vlastním karavanem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Firma Lime v Praze provozuje pronájem elektrokoloběžek, které je nutno dobíjet. Dobíjení přenechává na dobrovolnících za drobný úplatek. Uvažuji, že s dobíjením koloběžek občas pomůžu, pokud bude nějaká v mém blízkém okolí. Mým záměrem není výdělek, ale spíš pomoc dobré věci. Po prostudování smlouvy od Lime a přečtení pár článků na internetu to vypadá, že si musím zřídit živnostenský list, nahlásit se na zdravotní a sociální pojišťovnu.