Počet stránek ve webu: 40.890

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V roce 2019 naše SVJ najalo firmu na funkci Profesionálního předsedy. Ve smlouvě je uvedeno, že funkci předsedy (statutárního orgánu) vykonává firma zastoupená jednateli firmy pány X a Y. Smlouva je těmito dvěma také podepsaná. Na jaře 2021 pan X z firmy odešel. Firma časem oznámila jméno pana X1, který nás “dostal na starost”, který není jednatelem firmy a nefiguruje ve výpisu z rejstříku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji poradit svému klientovi. Je to OSVČ elektromontér a chtěl by si založit sám s. r. o. Byl by tedy jediným společníkem, měl by funkci jednatele, ale hlavně by nadále pracoval ve svém řemesle. Je vůbec možné takové s. r. o. založit a jak to vše správně udělat. Jsem účetní, ale toto nemohu nějak dát dohromady. Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat na podmínky převodu nemovitostí (cca 5x), které patří slovinskému občanovi na českou společnost s. r. o. , která mu také patří (jediný společník). Většina nemovitostí je splacena, na jedné je hypotéka. Předem děkuji za odpověď. Ilona.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním a provozuji internetový obchod www.onlyforcars.cz. Dnes (22.10.2021) se mi ozvala paní majitelka e-shopu www.allforcars.cz, který provozuje jako OSVČ na své jméno. Napsala, že název mého e-shopu je zavádějící a dá se zaměnit s jejím, že je to protiprávní a může to ničit její e-shop.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem provozovatelem online bazaru, žádné funkce nejsou zpoplatněny, celkově projekt není nijak monetizován, tudíž negeneruje žádný příjem, přestože v budoucnu je možnost následného zpeněžení. Jsem povinen v současném stádiu vlastnit živnostenské oprávnění? Kdo a jakým způsobem posuzuje, zdali je účelem dosažení zisku? Předem děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chystám se založit webové stránky, na kterých chci nabízet hudební nahrávky ke stažení za poplatek. Nebude se jednat o klasický eshop, ale o webové stránky, na kterých bude napsáno něco ve smyslu: "pokud máte zájem o nahrávku této skladby, prosím kontaktujte mě emailem, služba je zpoplatněna".

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl bych na vás dotaz ohledně prodeje společnosti pravděpodobně v rámci daňového dotazu. Jsem jednatelem a společníkem ve společnosti s ručeným omezeným se základním kapitálem 100.000 Kč, který je 100% splacen. Mám možnost odprodat společnost skrze zprostředkovatele za 80.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci začít podnikat jako realitní makléř, pouze jako fyzická osoba na OSVČ. Prosím vás, po dokončení zprostředkovaní realitních služeb, u dokončené zakázky jaké doklady musím dle zákona archivovat jako fyzická osoba podnikající na OSVČ? A na jak dlouho musím mít archivace dokladu? Děkuji za vaši odpověď. S pozdravem Daniela.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem předseda SR o. p. s. Potřebujeme přesunout sídlo společnosti a po schválení na VS nás soud vyzval, že musíme doložit jejich souhlas se změnou v zakladatelské smlouvě. Chci se zeptat, jakým způsobem se řeší převod práv zakladatelů na jiné osoby, tak aby v budoucnu už nenastala podobná situace, ve které bychom museli obracet na zakladatele s takovouto žádostí (nebo v podobných situacích).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zdědil jsem po otci podíl v s. r. o. Kdo dává rejstříkovému soudu podnět ke změně v obchodním rejstříku? Já, jednatel s. r. o. nebo notář? Pokud já, co vše k tomu potřebuji? Předem děkuji za odpověď.