Počet stránek ve webu: 41.896

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Co je potřeba, abych mohla vykonávat služby, sousedské hlídání. Živnostenský list již mám, počítám s dětmi 3 roky a více, ne kojenci. Děkuji Maletinska.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nemohu nalézt v judikatuře a potřeboval bych se poradit. Smlouva o převodu obchodního podílu, kdy společnost převádí podíl ve společnosti na FO (nepodnikatele). Nalezeno dle rozsudku Nejvyššího soudu, že i v tomto případě se jedná o spotřebitelskou smlouvu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Už několik let se věnuji sportovnímu sázení, jsem v dlouhodobém plusu, od spoustu mých přátel mi bylo řečeno, že bych se tím mohl živit a prodávat své tipy a zkušenosti. Tak jsem se rozhodl něco vygooglit co a jak, ale nic jsem nenašel. Nevím co by bylo potřeba pro provozování takové živnosti zařídit? A o jakou živnost se jedná?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem kadeřník, ale nemám, ani nechci mít provozovnu. Můžu i přesto provozovat svou činnost? Třeba formou mobilního kadeřníka? Nebo u sebe doma i když nemůžu kolaudovat na provozovnu, protože bydlím v pronájmu. Stejný dotaz se týká kosmetických služeb a péče o tělo. Jak se pak právně ze zákona může moje firma jmenovat abych neměla problémy s úřady (hygiena apod.). Děkuji, Sabina.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pro získání živnosti účetní bych měl potřebovat 3 roky praxe jako účetní (mám středoškolské, účetnictví a daní - obchodní akademie Pelhřimov, obor ekonomika, účetnictví daně; a vysokoškolské vzdělání v oboru ekonomiky - fakulta managementu VŠE). Mám vlastní poradenskou firmu (s. r. o.) a jsem v ní jediný jednatel/společník, bez zaměstnanců.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak přesně má být v návrhu/formuláři na výmaz z OR fyzické osoby OSVČ dobrovolně v něm zapsané zformulován "právní důvod pro výmaz", pokud důvodem je, že daná osoba už v OR zapsána jednoduše být nechce? Čili co prosím se tam má přesně napsat  (aktuálně je podnikání této osoby navíc přerušeno, od 2016 prozatím do 11/2022)?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně ukončení pracovního poměru a začátku práce na IČO s platbou paušální daně. Co všechno je k tomu potřeba a jak je nejlepší to časově naplánovat? Je mezi tím potřebná nějaká prodleva než bude vše vyřízeno? Je nutné v tom mezidobí přejít na pracovní úřad?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můžu si já, jakožto OSVČ (bez živnostenského oprávnění) vydat vlastním nákladem neperiodickou publikaci (časopis) a dále ji také prodat, ne přes e-shop, ale prostě na "ulici"? (viz podnikání bez živnosti - činnost autorů)? Děkuji za zodpovězení dotazu. S pozdravem Alfons.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz, jestli je možné na jedné webové stránce mít více provozovatelů. Konkrétní příklad: na webu www.xy.cz prodávám fyzické produkty (eshop), tak i digitální produkt (online kurz). Rád bych eshop prodával pod SRO a online kurz pod jiným subjektem (OSVČ).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem OSVČ a mám pronajatý obchod registrovaný na úřadě na mé IČO. V obchodě se střídám s manželem, který je rovněž OSVČ a pracuje na své IČO jako osoba spolupracující, tak podáváme i daňová přiznání. Manžel již pobírá starobní důchod. Od září 2021 má známost s jinou ženou, o rozvodu neuvažuje, a bydlí většinou se mnou ve společné domácnosti.