Počet stránek ve webu: 42.688

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Založila jsem si živnost na kosmetiku a činnosti porušující integritu kůže a měla bych následující dotazy:
1) V případě poskytování kosmetiky je běžné, že kosmetičky dojíždí ke klientovi domu. Lze nabízet i permanentní makeup (činnost porušující integritu kůže) u klienta doma?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych otevřela vzdělávací kroužek pro děti od 5 let. Uvažuji o výdělečné činnosti na živnostenský list. Mám letitou praxi v DDM a ZUŠ (vždy jako zaměstnanec) + pedagogické minimum (učitelství odborných předmětů, UK Praha). Ráda bych si ověřila, zda mohu pořádat na můj živnostenský list jako volnou živnost:
► volné živnosti obor činnosti „72. Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti“◄

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Kupuji byt s tím, že ho budu pronajímat. Ráda bych věděla, co mimo sjednání smlouvy s nájemníkem musím zařídit. Když budu mít nájemní smlouvu s nájemníkem, jak poté z nájmu odvádět nějaké daně z příjmu, nejsem podnikatel ani OSVČ, musím si založit nějaký živnostenský list nebo tak něco?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem občanem 3. země a mám povolení k dlouhodobému pobytu za účelem sloučení rodiny, které mi umožňuje volný přístup k trhu práci v Česku. Je možné poskytovat přeshraniční poskytování služeb online? To znamená, že bych stále žil v České republice, ale poskytoval služby společnosti ve Švýcarsku. Byl bych zdaněn v ČR. Pokud ano, je povinné mít OSVČ, nebo stačí smlouva?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych ukončit činnost firmy. Jedná se o s. r. o. - právnickou osobu. se zaměstnanci jsem učinil dohodu, ale mám problém s auty. S. r. o. má v majetku (vlastní) 5 osobních automobilů, na některé bylo uplatňováno odpočet DPH. Nechci je prodávat do bazaru, ale zaměstnancům a sobě (i já jsem zaměstnanec). Jak můžu postupovat. Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Kvůli úmrtí v rodině řešíme nastalou situaci ve firmě s. r. o. Jediným společníkem a 100% vlastníkem je 8leté dítě. Jednatelem s. r. o. je jeho babička. Zákonnou zástupkyní malé je její matka. Otec s matkou nebyli sezdáni. Potřebujeme se dostat k penězům společnosti tak, abychom nemuseli žádat opatrovnický soud o žádný souhlas.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem fyzická osoba, pracuji na HPP. Zvažuji mít ve volném čase osobní vzdělávací internetové stránky. V případě, že návštěvníkům obsah stránek přijde užitečný a rádi by jejich provoz podpořili - mohu umožnit příjem dobrovolných finančních darů na bankovní účet, aniž bych si musel zakládat živnost?   Resp. postačovalo by dary uvést/zdanit při podání daň. přiznání nebo bych měl i jiné povinnosti? Jak by bylo vhodné postupovat, abych splnil všechny zákonné povinnosti s co nejjednodušší administrativní zátěží? Děkuji. Jaromír.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Som certifikovaný profesionálny mazlič s prechodným pobytom v ČR, slovenská národnosť, a plánujem ponúkať služby v tejto oblasti. Princípom služby je objímanie klientov a využívanie dotyku a rozprávania sa k zníženiu stresu. Keďže je to v Česku nová služba, chcem sa poradiť či mám zakladať živnosť keďže to nespadá do žiadnej z kategórii živností. Alebo môžem podnikať bez živnosti. Ďakujem Jarmil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel si založil v r. 2018 společnost s. r. o. , zakoupil osobní automobil, který je veden na jeho společnost. Ve společnosti je manžel jediný zaměstnanec. Osobní automobil využívá k rodinným účelům (dovolená) a k přepravě do zaměstnání. K výkonu svého povolání jej nepotřebuje, pracuje jako programátor IT. 12/2021-05/2023 žijeme odděleně a manžel mi odmítá automobil, tedy osobní vozidlo půjčovat a to i o víkendu (kdy nepracuje).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S manželem jsme oba OSVČ a plánujeme založit ještě s. r. o. Manžel by měl v této společnosti 52% podíl, já 48%. Manžel má z předchozího manželství tři dospělé děti, se kterými nemá dobré vztahy. Já mám z předchozího manželství také tři děti a vztahy velmi dobré. Lze ošetřit v zakládající listině, aby po případném úmrtí manžela jeho děti neměli nárok na jeho podíl? A jak by měla znít tato formulace? Děkuji předem za odpověď. Jitka.