Počet stránek ve webu: 41.896

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj opatrovanec (babička 91 let) vlastní dům a chtěla by ho darovat své jediné dědičce (dceři) již nyní. Tento dům je starý 80 let a již 8 let neobyvatelný, podmočený do 1 m výše stěn a myslíme si, že v brzké době může hrozit spadnutí na vedlejší dům a pozemek jiného vlastníka. Babička bydlí v domově důchodců a její zdravotní stav (pouze ležící s rozvinutou demencí) jí už nikdy nedovolí do tohoto domu jít bydlet.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Poprosil o vzor, jak napsat stažení návrhu na zahájení soudního řízení. Šlo o návrh na zvýšení výživného, ale s dcerou jsme se před zahájením řízení dohodli a rádi bychom stáhli původní návrh na zahájení řízení. S pozdravem Ivan.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2013 nám bylo odcizeno vozidlo. Obdrželi jsme dopis Policie Plzeň, že vozidlo bylo při přepisu odstaveno na policejní parkoviště a spolu s námi na něj uplatňuje nárok poslední kupující z Plzně. My bydlíme v Hlučíně, okr. Opava. Prosím o info, jakou formou a ke kterému soudu, máme podat žádost o rozhodnutí o vlastnictví vozidla. Od posledního majitele známe jméno, příjmení a datum narození, stačí to? Děkuji. Marta

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nějaká firma začala provádět na místním sídlišti výkopové práce, pokládá optické kabely asi. Nikde žádná cedule - kdo kope, jak dlouho, žádná vedoucí osoba, telefon, nic. Veškeré žádné zabezpečení výkopů, v jednom domě bydlí zrakově postižený pán, ten snad už týden nebyl venku, když jsem jednoho pracovníka upozornil, že na chodníku nemá hlína a beton co dělat, sdělil mi, že když tam není dlažba tak to žádný chodník není.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před několika lety (nyní 9/2022) jsem měla soud s bývalým přítelem o péči o dítě, dostala jsem výlučnou péči s nařízeným soudním dohledem OSPOD, kvůli nějakým mým zdravotním problémům. OSPOD tedy chodil na kontroly, můj zdravotní stav je již několik let stabilizovaný, chodím pouze na kontroly. Momentálně OSPOD řekl, že u mě nikdy nenašli problém a dostala jsem papíry na zrušení soudního dohledu, které mám vyplnit a odnést na podatelnu a pak má proběhnout řízení o zrušení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Touto cestou bych rád oslovil Vaši organizaci s žádostí (prosbou) o vyjádření se k chování advokátky protistrany. Jsem poškozeným (účastníkem) přestupkového řízení proti osobě, která dle mého názoru do mé osoby úmyslně najela automobilem a způsobila mi tak úraz. V této souvislosti jsem byl předvolán k výslechu, a jelikož mám k dispozici videozáznam celé věci, nepovažoval jsem za nutné přítomnost právního zástupce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na něčí popud mi bylo ze sice veřejně přístupného, ale pozemku který patří soukromému subjektu, městskou policií odtaženo mé vozidlo, které tam delší dobu parkovalo. Chtěl jsem případ řešit smírem tak, aby mi vozidlo bylo vráceno zpět a zrušen výměr na platbu za odtah a uskladnění. Magistrát mi tuto skutečnost oznámil až po 15 dnech od odtahu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bývalému manželovi (otec dítěte) je strháváno (soudním příkazem) výživné a posíláno na můj bank. účet na dnes (03.09.2022) již 29 letého syna. Velice mne obtěžuje mu výživné každý měsíc vracet na účet zpět. Prosím o radu, jak máme postupovat a platbu zrušit.   Velice Děkuji za odpověď. Eliška.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zneužitím znalosti mé identity jsem se dostal do registrů dlužníků, osoba která spáchala trestný čin byla odsouzena na 6 let - 285 podvedených. Jsem už 10 let (2012-2022) v registrech dlužníků, což vím asi 2,5 roku (10/219). Mám nedokončenou rekonstrukci domu a okolí, potřeboval jsem půjčky, ale všechny zamítnuty.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj dotaz se týká ceny za sepsání darovací smlouvy. Moje maminka mi chce darovat dům se zahradou a nějaké pozemky, které zdědila. Vše bude řešeno jednou darovací smlouvou. Zajímá nás max. cena za poskytnuté služby advokátem. Počítáme s hodinovou konzultací před sepsáním smlouvy, podpis smlouvy, zajištění zápisu do katastru nem. advokátem a ověření podpisu na smlouvě u advokáta. Nevím zda se cena darovací smlouvy odvíjí od ceny za nemovitost či pozemky, nebo jestli je dána sazebníkem případně jakým. Děkuji za upřesnění.