Počet stránek ve webu: 38.451

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním rekrreační objekt (59 m2) na úzkém pozemku o rozměrech 34x12m. Vedlejší pozemek o podobné výměře, je nezastavěný a je nyní na prodej. Potenciální budoucí vlastník by rád na pozemku postavil rekreační objekt. Usiluje na stavebním úřadu o vyjímku z odstupových vzdáleností 10 m mezi rekreačními objekty.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně výstavby rodinného domu v obci, která se nachází v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy.
Chtěl bych si postavit rodinný dům, který by byl kompletně celý podsklepený a aby sklepní okna byla nad terénem ale CHKO Žďárské vrchy mi ty okna ve sklepě nechce povolit nad terénem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji vědět přesné datum vydání aktuálního stavebního zákona §103, stavby do 25m2 bez stavebního povolení a ohlášení.
Děkuji, Hana

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Řeším speciální dotaz na zdravotní pojištění a sociální pojištění. 06/2019 čekáme potomka a s manželkou řešíme rodičovskou dovolenou. U manželky OSVČ, tam je to jasné, má nárok na peněžitou podporu v mateřství PPM, jelikož si platila nemocenskou a po 6 měs. poté na rodičovskou dovolenou plus rodičovský příspěvek.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Máme na rekreační parcele (825 m2) černou stavbu (pergola 35m2) a rádi bychom ji dodatečně zlegalizovali. Jenže paní na stavebním úřadě nám tvrdí, že na celé parcele smí být zastavěno pouze 40m2, s čímž bysme se s chatou nevešli. Jiné informace nám říkají, že pouze ona chata má mít oněch 40m2 a dá se zastavět 50% parcely dalšími stavbami.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zajímalo by mne, zda je možné pronajmout nebytový prostor jako byt. Nebytový prostor je vybaven jako byt (elektřina, plyn, voda, WC, koupelna, kuchyňský kout). V katastru je to vedeno jako nebytový prostor. Nebytový prostor je takto pronajat od roku 2016. Děkuji, Dana

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme majitelé bytu s předzahrádkou (zahrádka je ve vlastnictví členů SVJ, v našem výlučném užívání). Ta sousedí se 2 zahrádkami a veřejným prostranstvím (travnatý prostor s dětským hřištěm, uvnitř domu ve tvaru písmene U). Pro větší soukromí chceme plot vysoký 120 cm zvýšit na 180cm. Máme povinnost žádat něčí odsouhlasení (sousedů, stavební povolení)? Děkuji, Vlaďka

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Může si pojišťovna dovolit oznámit změnu výše pojistného až v první den nového období, kdy je již zaplaceno? Jsem po pojistné události řešené v květnu 2018, úspěšně vypořádání. Pojišťovna vypočítala novou vyšší částku v červnu 2018 až v novém období a neoznámila, zjištěno náhodou přes internet. Dopis dorazil až za týden, mam právo se domáhat okamžitého zrušení smlouvy a vrácení zaplacené částky? Z původních 6.600 Kč mi zvýšili pojistné na 14.900 Kč, po jediné pojistné události, jak se bránit? Děkuji, Maruška

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Od kdy resp. po jakou dobu škola přebírá zodpovědnost za dítě/žáka. Konkrétně se jedná o situaci, kdy základní škola má dvě různé budovy pro výuku, přičemž jedna se nachází v druhé obci. Děti prvního stupně odjíždějí ráno linkovým autobusem v doprovodu učitelky (protože také jede do oné školy) do školy v druhé vesnici. Výuka a oběd jsou v této budově, přičemž do družiny se musí vrátit zpět linkovým autobusem do první vesnice.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Povezu v ČR v autě 3 děti ve věku 7, 6 a 3 roky. Do auta se vejdou na zadní sedadlo jen 2 sedačky. Slyšela jsem, že v tom případě může být jedno z děti pouze na sedadle mezi sedačkami. Prosím o odpověď, kterou použiji v případě kontroly policií na cestě. Děkuji. Vanda