Počet stránek ve webu: 38.420

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Máme na rekreační parcele (825 m2) černou stavbu (pergola 35m2) a rádi bychom ji dodatečně zlegalizovali. Jenže paní na stavebním úřadě nám tvrdí, že na celé parcele smí být zastavěno pouze 40m2, s čímž bysme se s chatou nevešli. Jiné informace nám říkají, že pouze ona chata má mít oněch 40m2 a dá se zastavět 50% parcely dalšími stavbami.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zajímalo by mne, zda je možné pronajmout nebytový prostor jako byt. Nebytový prostor je vybaven jako byt (elektřina, plyn, voda, WC, koupelna, kuchyňský kout). V katastru je to vedeno jako nebytový prostor. Nebytový prostor je takto pronajat od roku 2016. Děkuji, Dana

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme majitelé bytu s předzahrádkou (zahrádka je ve vlastnictví členů SVJ, v našem výlučném užívání). Ta sousedí se 2 zahrádkami a veřejným prostranstvím (travnatý prostor s dětským hřištěm, uvnitř domu ve tvaru písmene U). Pro větší soukromí chceme plot vysoký 120 cm zvýšit na 180cm. Máme povinnost žádat něčí odsouhlasení (sousedů, stavební povolení)? Děkuji, Vlaďka

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Může si pojišťovna dovolit oznámit změnu výše pojistného až v první den nového období, kdy je již zaplaceno? Jsem po pojistné události řešené v květnu 2018, úspěšně vypořádání. Pojišťovna vypočítala novou vyšší částku v červnu 2018 až v novém období a neoznámila, zjištěno náhodou přes internet. Dopis dorazil až za týden, mam právo se domáhat okamžitého zrušení smlouvy a vrácení zaplacené částky? Z původních 6.600 Kč mi zvýšili pojistné na 14.900 Kč, po jediné pojistné události, jak se bránit? Děkuji, Maruška

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Od kdy resp. po jakou dobu škola přebírá zodpovědnost za dítě/žáka. Konkrétně se jedná o situaci, kdy základní škola má dvě různé budovy pro výuku, přičemž jedna se nachází v druhé obci. Děti prvního stupně odjíždějí ráno linkovým autobusem v doprovodu učitelky (protože také jede do oné školy) do školy v druhé vesnici. Výuka a oběd jsou v této budově, přičemž do družiny se musí vrátit zpět linkovým autobusem do první vesnice.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Povezu v ČR v autě 3 děti ve věku 7, 6 a 3 roky. Do auta se vejdou na zadní sedadlo jen 2 sedačky. Slyšela jsem, že v tom případě může být jedno z děti pouze na sedadle mezi sedačkami. Prosím o odpověď, kterou použiji v případě kontroly policií na cestě. Děkuji. Vanda

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na konci 2016 jsem podepsala v dobré víře smlouvu na nájem bytu. Později jsem zjistila, že se nejedná o byt, ale ateliér, tedy nebytový prostor, ve kterém se nesmí bydlet. Na to mě upozornili až na Úřadě práce ČR, kde jsem přišla v lednu 2018 žádat opět na příspěvek na bydlení, který jsem doposud pobírala na minulé adrese. Okamžitě jsem byla vyloučena a příspěvek mně byl odejmut.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Problémů je celkem dost a zaměstnavatel to se mnou nechce nijak řešit, naopak mi za to začal sahat na osobní ohodnocení a pokutovat. Nastoupil jsem do Casina jako krupiér a narazil jsem na pár věcí, které podle mně nejsou v pořádku. Některé i porušují zákon.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu ohledně pozemku a výstavby na něm. 05/2018 jsme zakoupili úzký pozemek (vedený jako ornou půdu) cca 14m široký a 110m dlouhý, o kterém jsme se před koupí informovali na stavebním úřadě dané obce, jestli a jak se tam dá stavět. Stavební úřad nám sdělil, že je pozemek v oblasti určené k zástavbě, že se tam dá stavět, dokonce jsme ukazovali typ stavby a umístění na pozemku, jak bychom to chtěli, v čemž problém nebyl, ale také nás pán informoval o zatížení hlukovou územní studií (za našimi pozemky vede cesta kategorie II. + za ní má být nějaká lehká výroba).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jaké by pro mě mělo důsledky pokud při prodeji bytu zatajím trvalý pobyt cizince, který není evidovaný na evidenci obyvatel, ale pouze na cizinecké policii? Nový majitel nemovitosti na to sám nepřijde. Jde o to, že dotyčný má insolvenci a v případě, že by nemohl jí plnit hrozila by exekuce. Jsem tomu člověku hodně vděčná a pokud bych ho odhlásila, velmi by se mu zkomplikovala životní situace, protože se mu nepodařilo sehnat bydlení s trvalým pobytem.