Počet stránek ve webu: 38.815

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

6 veci bez kterych se smlouva o pujcce neobejdeV dnešní době nejsou krátkodobé půjčky nic neobvyklého. Obrovská spousta lidí je využívá k zaplacení nečekaných výdajů nebo nákupu mobilních telefonů, domácích spotřebičů a další elektroniky. Zaslepení vidinou jejich nového zábavního kousku si často přečtou smlouvu o půjčce jen ve spěchu nebo dokonce vůbec, což je obrovská chyba, které by jim mohla postavit do cesty spoustu nepříjemných překvapení. Co by v takové smlouvě nemělo chybět?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji v důchodu jako OSVČ, mám smlouvu s podnikem na proslovy ve smutečních síních. Může mne fotograf který je také OSVC během obřadu kdy mám já proslov, mne natáčet na video. Já s tím nesouhlasím. Nemám žádnou pracovní smlouvu s fotografem. On tvrdi, ze se mně ptát nebude a bude natáčet. Mám právo s tím nesouhlasit. Děkuji, Eva

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Začínáme být bezradní ohledně našeho stavebního řízení a následně stavebního povolení. Bohužel sousedé nám dělají pořád samé problém. Začalo to už při kreslení naší projektové dokumentace, tedy PD na náš rodinný dům (RD) a teď pořád neustálými námitkami v řízení a teď odvoláním na kraj.

3 1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

Mám stavební parcelu, o rozloze cca 1000 m2, na jejím konci je podsklepen starým sklepem, který mi patří. Do tohoto sklepa má na základě břemene obslužnosti právo vstupu soused, který má ale vstup ze svého pozemku. Dům který chci stavět je mimo plochu sklepu, sousedka, která má břemeno mi nechce stavbu dovolit.
Je účastníkem řízení?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ve škole nás již delší dobu zcela jistě šikanuje pedagog vyučující matematiku. V jednu chvíli nám dával i malé elektrické šoky a před nedávném mě osobně i fyzicky uhodil do hlavy. Celou situaci jsem před dvěma dny nahlásil třídnímu učiteli a ten mi pověděl, že už se situace nebude nikdy opakovat a pokud ano, tak to budeme společně řešit s ředitelem školy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem poškozený zásluhou Zubaře MUDr. JL z Rakovníka, během preventivních prohlídek od 2011 do roku 2016 nic neviděl žádný kazy, říkal že mám zdravé zuby. Vykonával mě pouze dva výkony na zubech tj. extrakci osmičky která byla velmi bolestivá 2014. Druhý výkon v roce 2017 vyplň zubu číslo 26, která držela pouze 2 měsíce. Pak jsem byl u něho na reklamaci.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl jsem jeden velký pozemek který je podle územního pláni určen pro výstavbu obytných malých sídel, prostě stavební parcela pro rodinné domy. Nechal jsem to rozparcelovat, stavební úřad to schválil, jeden z rozparcelovaných pozemku se prodal. Teď ale vyšlo najevo že vedle prodaného pozemku je lesní pozemek, u kterého je uveden že ve vzdálenosti 25 m nelze stavět.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem majitelkou bytu v bytovém domě v areálu, která má předzahrádku, jejíž jsem též vlastníkem. Předzahrádka je v katastru nemovitostí ČR vedena jako ostatní plocha. Předzahrádka sousedí, kromě vedlejší soukromé předzahrádky, s plochami vedenými v katastru nemovitostí jako ostatní plocha, sloužící jako parkovací stání nebo příjezd na ně, na jedné z ploch jsou chodníky. Tyto plochy jsou ve vlastnictví soukromé právnické osoby.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dotaz pro případ rozvodu manželství: manžel zdědil chatu která se prodala za cca 2.000.000 Kč. Peníze mi poslal na účet a já jsem s manželovou babičkou koupila na 1/2 byt. Smlouva a vše kolem bytu je psano na mě a babičku. Jak by to bylo v případě rozvodu. Děkuji. Viktorie

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2017 jsem koupil nemovitost se sloupem VN 22kV na pozemku. Pozemek je svažitý a jsou na něm terasy. V horní části zahrady se nachází zahradní domek. ČEZ mi loni (2018) napsal, že při kontrole zjistili, že některé části stavby porušují normu specifikující ochranné pásma VN. Přesně zahradní domek zasahuje do 4m vzdálenosti ve výjimce (cca 25cm), kterou ČEZ udělil před stavbou.