Počet stránek ve webu: 41.537

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem občanem RF. Mám v ČR trvalý pobyt. Žiji zde již přes 12 let. Zajímá mě, prosím, zda se na mě vztahují sankce EU? Momentálně mám doklad o povolení k trvalému pobytu propadlý již déle než 6 měsíců (doklad má pasový formát). Řádně a včas podle zákonu o cizincích jsem zažádal o jeho prodloužení ještě před uplynutím doby jeho platnosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Tento rok (2022) jsem dokončil maturitní vzdělání. Chtěl bych teď rok zkusit podnikat a další rok se zase přihlásit na školu. Vím tedy, že tento rok nebudu již mít status studenta a musím platit sociální a zdravotní pojištění. Moje otázka tedy hlavně je, jestli se mi po opětovném přihlášení na školu obnoví status student?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Moje přítelkyně včera (29.09.2022) porodila syna a někdo na ní podal anonymní udání, že fetuje. Lékaři tvrdí, že jí udělali testy. V krvi našli metamfetamin a thc, ale výsledky nám nikdo neukázal. Teď jí zastavili laktaci, aby nemohla kojit. Co mám dělat?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám právo na vrácení školného nebo uznání druhého ročníku? 29.8.2022 měl syn udělat opravnou zkoušku a doložit, že si splnil chybějící hodiny z praxe. Zkoušku udělal, doložili jsme, že byl celé prázdniny neschopen, byl připuštěn do 3 ročníku. Škola je soukromá, byla jsem vyzvána k okamžitému zaplacení 14.000 Kč a p. ředitel chtěl, abych mu poslala písemně, že si chybějící hodiny odpracuje během září.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S matkou jsme zhruba do mých pěti let žili s mužem, říkejme mu třeba Adam, za kterého byla vdaná. Tohoto muže mám také psaného v rodném listě, ale vztah otec a dcera nikdy nefungoval, tak, jak by měl. Poté jsme s matkou odešli za mužem, tomu říkejme třeba Petr, u kterého jsem teprve poznala, co je to vztah otec a dcera.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji potvrdit odpověď z banky. V květnu 2022 jsem zaplatila na tento účet omylem, protože se jednalo o podvod.   Požádala jsem o vrácení peněžních prostředků přes svojí banku. Ta skoro tři měsíce nereagovala a když jsem žádala o informaci, zda se podařilo peníze vyžádat. Odpověděli mi, že příjemce odmítl platbu vrátit a tím to pro banku končí. Je to opravdu možné, že odmítnutím vrácení platby je vše skončeno a již se nedá nic dělat? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala na legislativní oporu pro prodej žákovských výrobků ve škole (nižší a vyšší stupeň gymnázia). Konkrétní příklad: žáci vyrábí ve VV výrobky k prodeji na jarmarku pořádaném v rámci Dne otevřených dveří. Vedení školy prodej výrobků nepovoluje s odkazem na legislativu (bez opory v konkrétní pasáži školského zákona). Jarmarky jsou však běžnou součástí propagace škol.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji umístit Mobilheim na můj pozemek. Stavební úřad - celkem by snad nebyl problém, ale - výšky stropů. V "heimu" jsou 2,1m. Úřad chce více. Nevím, zda by to mělo být 2,3. Někde jsem viděl info že: místnosti a prostory rodinného domu, do kterých se vstupuje, mají mít min. 2,1 m. V uvedeném "Heimu" se vlastně vstupuje z venku do obýváku, kuchyně z venku, ale nevím zda se dá tato info použít.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je možné mého otce zbavit svéprávnosti? Od března roku 2022 žil v autě, jako bezdomovec, naší veškerou pomoc odmítl, žebrá u obchodního centra, za vyžebrané peníze kupuje jen cigarety a alkohol, jídlo odmítá i od cizích lidí i od nás.   Nyní se ztratilo i vozidlo neznámo kam a otec přespává u OC na nákupních košíkách. Do azylového domu odmítá jít, protože nechce bydlet s více lidmi.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je obvodní lékař nějak povinnen mi napsat zprávu o úraze. Nikdy dřív jsem u bývalé praktické lékařky nenosila žádné předvyplněné papíry z pojišťovny, ani moje pojišťovna to nikdy nechtěla. Vždy jsem jen poslala zprávy a konečnou zprávu mé pojišťovačce a bylo vyřízeno.   Nyní mi praktický lékař nechce zprávu vydat, pouze na objednání a s vyplněnou žádostí.