Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním na vesnici pozemek zahrady. Můj pozemek je v současné době přístupný jediným způsobem, a to přes pozemek ve vlastnictví obce. Obecní pozemek pro přístup není vedený jako komunikace, je to ostatní plocha (jiná plocha) a fyzicky se jedná o zatravněnou plochu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nabízíme krátkodobý pronájem chaty zkolaudované k osobní (individuální) rekreaci. Můžu takto zkolaudovaný objekt pronajímat? Živnostenský úřad po mně požaduje otevření živnosti ubytovací služby, i když toto není můj hlavní příjem a zároveň chatu chce definovat jako provozovnu, tudíž označení provozovny a kolaudační rozhodnutí o tom, že objekt může být využíván ke krátkodobému pronájmu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Dovoluji si Vás požádat o vzor dokumentu Společenské záruky za vězně. Jsem starobní důchodce a tu žádost budu připravovat za neziskový spolek. Tak věřím, že nám snad dokážete takový vzor darovat. S pozdravem Josef.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mé matce zemřel manžel (můj otčím) a v době jeho úmrtí byla i má matka v nemocnici. Poprosila tedy o zařízení pohřbu a souvisejících záležitostí syna svého zesnulého manžela z prvního manželství. Syn pohřeb zařídil a byli domluveni, že má matka, až se dostane z nemocnice, vyzvedne si urnu s pozůstatky a manžela pochová do hrobu v místě jejich bydliště.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala, zda je vážně nutné dodatečně dělat kolaudaci domu po 35 letech (z roku 1985). Máme dva domy, u obou jsme našli stavební povolení, ale doklad o provedení kolaudace ne. Stavby jsou postavené již dávno. A nyní si nějaký úřad vzpomněl že nemá potvrzení o kolaudaci.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl bych prosbu ohledně žádosti o udělení českého občanství. Nikde jsem nenašel vzor, a tudíž nevím, jak takovou žádost napsat. Chtěl bych znát Váš názor, ohledně úspěšnosti dané žádosti, a proto, pokud dovolíte, napíšu něco o sobě. Jmenují se Miroslav Božik a narodil jsem se v Československu (ve slovenském městě Bánovce nad Bebravou) v roce 1972.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V rámci tzv. zákonného povinného pojištění motorového vozidla tovární značky BMW „POV Premium“ mám u pojišťovny Slavia připojištění poškození čelního skla, střet se zvěří apod. V rámci POV Premium je v ceně pojištění i poškození vozidla vandalismem do částky 30.000 Kč (spoluúčast ve výši 2.500 Kč).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme v zoufalé pro nás neřešitelné situaci. Naše maminka (79 let) je hospitalizovaná v zařízení následné intenzivní péče po 4 měsíčním pobytu na popáleninové klinice v Praze. Už jsme ji nemohli vidět 2 měsíce, maminka podle lékařů je apatická, pesimistická, nespolupracuje. Domníváme se, že by ji pomohla naše návštěva.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Žádám o dodatečné povolení na plot v Novém Bydžově. Jedná se o výšku plotu. Plot je z betonových desek, které se vkládají mezi dva betonové sloupky. Nejdříve Vám popíšu situaci. Na části našeho pozemku je pasivní záplava, proto musí být Náš dům navýšen a jsme cca 120 cm nad terénem. Z tohoto důvodu jsme postavili plot ve výšce 2,5 metru.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlím v malé obci ve Středočeském kraji a přímo u domu se nachází odpadkové kontejnery. Občas se stává, že popeláři přijíždí ještě před 6h a mě vzbudí. Už jsem si stěžoval několikrát policii, věc řešil okresní Odbor správních činností a přesto porušování nočního klidu pokračuje. Chtěl bych podat žalobu u soudu. Je reálné něco dostat? Kolik by stála vaše práce? Nebo co mám vykonat? Předem děkuji za odpověď. Zdraví.