Počet stránek ve webu: 40.205

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl jsem kratší známost. Po asi 2 měsících (nyní 5/2020), kdy jsme se s ohledem na nouzový stav viděli asi 5x, pak u mě strávila nějakých deset dní. Během té doby jsme měli opakovaně nechráněný styk. Za tu dobu jsem si uvědomil, že to není žena, se kterou bych chtěl budovat vztah.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem soudem stanoveným opatrovníkem své babičky, která má Alzheimerovu nemoc, a byla zbavena svéprávnosti. Zajímá mne, zda okamžikem její smrti opatrovnictví zanikne automaticky, nebo zda budu muset o ukončení opatrovnictví žádat u soudu (nebo jiné instituce). Pokud opatrovnictví nadále trvá i po smrti opatrovance (což mi ale nepřipadá logické), jak dlouho? Předem děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem na mateřské dovolené MD a od ledna 2020 jsem hlášená jako OSVČ na vedlejší činnost (dohoda o pracovní činnosti DPČ). Učím cizí jazyky osobně a po Skypu. Polovina zákazníků (5 osob) odmítla nabízenou výuku po Skypu, když byl vyhlášen nouzový stav 13.3.2020, čerpala jsem tedy do dubna kompenzační příspěvek pro OSVČ.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlíme společně v rodinném domě s manželovým synem z prvního manželství. Manžel synovi daroval polovinu domu. Když dostal polovinu domu úplně se změnil a to k horšímu. Psychicky nás týrá, nic nepomůže je sprostý. Manžel je majitelem stavební parcely, kterou prodal. Parcela je vzdálená od našeho domu cca 300 m na volném prostranství.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci se informovat na povinnost úhrady poplatků při ukončení studia na vysoké škole. Původně jsem žádal školu o přerušení studia, ale nebylo mi to umožněno v průběhu semestru. Rozhodl jsem se tedy pro ukončení studia. Platbu jsem měl rozvrženu na měsíční splátky po 4.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlím v řadovém domku, kde máme cca 60 m dlouhou zahradu. Na konci zahrady přibližně 40 m od domu mám postavenou garáž, ke které jsme z výhledu z domu přistavěli 3 kotce do tvaru L. Jsou to typické kotce 3x2 m, kdy máme dva podélně za sebou a jeden je situován svou délkou za roh podél garáže, celková výměra je 18 m2 a výška 3 m.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V obci jsou dva sousedé. První z nich postavil plot na hranici jejich pozemků (v pořádku), ale udělal si boční vjezd tak, že 6m2 zasahuje do pozemku druhého souseda. Tuto část pozemku si navíc vybetonoval a jezdí neoprávněně přes tuto část cizího pozemku. Druhý soused (nový vlastník) se rozhodl oplotit svůj pozemek.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně budoucí přestavby staré chalupy na nový rodinný dům k trvalému bydlení našich sousedů na malé obci, kde máme chalupu. Chtějí starý zbourat a stavět znovu. Zástavba není řadová, mezi stavbami je prostor (zahrada). V minulosti si náš bývalý soused přistavěl ke svému původnímu domu zděnou přístavbu, která je postavená na hranicích s naší zahradou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o právní názor, zda pandemie je živelnou pohromou. V příloze zasílám dopis od pojišťovny, kde je odmítnut nárok na pojistné plnění z důvodu, že klient z důvodu zákazu své vlády nemohl vycestovat z místa svého trvalého bydliště. Děkuji a zdravím. Bernard.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu co bychom mohli udělat pro to, abychom nemuseli propouštět zaměstnance a rušit firmu. V důsledku koronaviru nám poklesla poptávka, takže nejdéle od 17.4. nebudeme mít pro zaměstnance žádnou práci a nebudeme schopni je dál platit. Jsme s. r. o. , tak nevíme, jestli se na nás vztahuje program Antivirus a také na co bychom mohli mít nárok.