Počet stránek ve webu: 40.890

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koupila jsem auto v autobazaru. Na evidenční prohlídce technik náhodou přišel na to, že obě přední pneumatiky neodpovídají velikosti v technickém průkazu. Konkrétně se jedná o jiný profil pneu, který není v TP uveden. Při koupi jsem si toho samozřejmě nevšimla. Mám v tomto případě právo na reklamaci v autobazaru?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zakoupil jsem sluchátka od firmy Apple (přímo přes jejich obchod). Po čtyřech potvrzených reklamacích v jejich autorizovaném servisu (iStyle) jsem začal řešit jejich refundaci. Nicméně vzhledem k tomu, že apple nemá prodejnu v česku mi bylo řečeno technikem na technické podpoře applu, že mám sluchátka donést opět do iStylu, kde oni potvrdí že sluchátka mají danou vadu a kdy bude moct technik z applu zadat požadavek na vrácení peněz.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dne 27.8.2021 jsme zakoupili vozidlo Ford Mondeo 2,2 TDCi Tianium, rok výroby 9/2009, V kupní smlouvě je dodatek, že kupující si vozidlo řádně prohlédl, je seznámen s jeho technickým stavem a bere na vědomí, že na základě ust. § 619 obč. zák. zprostředkovatel neodpovídá u věci použitých za vady vzniklé použitím nebo opotřebením.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Reklamoval jsem televizi (softwarový problém). Reklamace byla vyřízena úspěšně, ale zboží bylo zpět doručeno mechanicky poškozené (prasklá noha) a nemohu jej používat. Dopravu zajišťoval prodejce. Poškození jsem okamžitě po převzetí nahlásil prodejci (telefonicky a po domluvě pak emailem s fotodokumentací). Zpět jsem obdržel email o přijetí mého požadavku ke zpracování na příslušném oddělení, neobdržel jsem však žádný protokol o přijetí reklamace.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

10/2021 jsem potřeboval koupit grafickou kartu a jelikož v obchodech jsou velice drahé nebo nejsou vůbec rozhodl jsem se jí koupit přes inzerci. Konkrétně našel kamarád na inzerci facebooku osobu, která jí prodávala za 700 Kč. Dohodli jsme si po telefonu místo předání, u kterého byl i dotyčný kamarád jako svědek a vše proběhlo v pořádku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem vlastníkem 1/3 lesního pozemku a od druhých dvou vlastníků kupuji jejich podíl. Jsme dohodnuti na ceně, podle vzoru na internetu jsem sepsala kupní smlouvu. Potřebovala bych ale vědět, jestli je napsaná správně a hlavně, jak postupovat dále. Oba vlastníci jsou každý z jiného města, zdravotně omezeni v možnostech běhat po různých místech.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mí rodiče 30 let bydlí v nájemním Baťově domku. Domek v r. 1997 vytopen při povodni, město spravilo. Nyní chtějí odkoupit jako první zájemci. Prosím je zákon, který hovoří o výši ceny pro dlouhodobé nájemce? Můžu za stejných podmínek jako oni koupit i já dcera, která už s nimi nebydlí? Pokud ne, mohou darovat dětem po koupi kdykoliv? Děkuji Terezie.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dva měsíce zpět (9/2021) jsem prodala své auto, shodou okolností mé kamarádce. Auto je staré, z roku 2005, najeto přes 350xxx km. Já osobně jsem ho vlastnila rok a dva měsíce, až na drobné nedostatky nebylo nutné dělat velké opravy. Nikdy jsem neměla problém a ani mi nebylo nikde řečeno, že problém je.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zakoupili jsme sekačku trávy s možností startování pomocí 12 V baterie. Od samého začátku byl problém s nastartováním tohoto stroje pomocí startéru.   Kontrola nabíječky v obchodě bez dokladu = OK, sekačku jsme napájeli po dobu signalizace nabito = nestartovala. Dvakrát tato závada je uznaná servisem a máme na to doklady, že tento problém sekačka měla.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám varnou desku cca 5 měsíců po koupi (záruční době). Během záruční doby se cca 5x vyskytla chyba desky, která zapříčiní nefunkčnost (konkrétně chyba F14 nefunkční řídící jednotka). Nicméně v návodu je uvedeno, že pokud nastane jakákoliv chyba, tak než zavolám servis má se trouba vypnout a zapnout (myšleno odpojit napájení, já to řešil vypnutím jističe).