Počet stránek ve webu: 41.896

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V červenci 2022 jsme měli v provozu mateřskou školku. Učitelka mateřské školky podle svého sdělení konejšila jedno dítě (v té době mu byly 4 a 3/4 roku), zvedla ho a luplo jí v zádech. Takto to zapsala do třídní knihy a já poté do knihy úrazů. Následně byla ještě dva dny v práci (říkala, že ji bolí záda) a pak čerpala plánovanou dovolenou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2017 mi byla přiznána choroba z povolání "iritační dermatitida po pracovní obuvi". I tak jsem byl propuštěn z obecných příčin. Podal jsem žalobu na neplatnost výpovědi a po dvou letech vyhrál. Dostal jsem rentu.   Po dvou letech mi na kontrole na OCHP lékařka oznámila, že zahájí řízení o odebrání renty. Problémy pominuly, na kožní už nechodím. Jak zachránit rentu?

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Manžel je po operaci paty, má za sebou 15 měsíční léčbu, zůstává mu v noze destička a šrouby. Následky: nedřepne si, noha po námaze natéká, má začínající osteoporózu. Může si bolestné vyřídit přes znalce? Proplatí to pojišťovna?   Chodil 3 měsíce o berlích, nesměl došlapovat, starala jsem se o něj já. Má nárok zažádat i o ošetřovné?

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

V květnu 2022 jsem se zaměstnavatelem uzavřela výpověď dohodou (ve které je uvedeno, že výpověď je na podnět zaměstnance), a pracovní poměr mi končí k 30.6.2022. Od 1.7. jsem se chtěla prozatím nahlásit na ÚP. Bohužel jsem měla vážnější úraz a od 7.6. jsem v pracovní neschopnosti, a ta bude trvat minimálně do konce července. Jde mi o to jak je to s ochranou lhůtou?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Spolupracovník mě uhodil do zad, kde se nachází lopatka a začala mě bolet ruka až jsem nemohla hýbat rukou (měla jsem před 2 lety pracovní úraz, že jsem nemohla hýbat s rukou a léčila jsem se s krční páteří). Všichni kolegové se obořili a udělali ze mě feťačku a že jsem si to udělala sama. Dva měsíce jsem s tou rukou byla doma za 60%, ale i tak mě ta ruka bolí a navíc mě začali v práci dělat naschvály.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Stal se mi v práci pracovní úraz a v zápisu o pracovním úrazu jsou uvedeny fakta, se kterými nesouhlasím. V části tohoto dokumentu, kde se já vyjádřím k incidentu uvedu svůj nesouhlas. Rád bych věděl, zda podepíši-li takový dokument, bude to pak bráno třeba jako pokuta od policie?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítel pracuje v kovovýrobě (svářeč) na hale, kde není ani topení. Tudíž nosí pod montérky termoprádlo, protože na hale kde pracuje, je teplota shodná s venkovní teplotou. Dnes (16.11.2021) se dozvěděl, že jim majitel termoprádlo zakázal nosit a neuvedl žádný důvod, proč by ho nemohl nosit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem zaměstnána jako soustružnice ve firmě s deseti zaměstnanci. Na svém pracovišti jsem sama, ostatní zaměstnanci jsou ve vzdálenosti víc jak 3 metry minimálně. Jako ochranné pomůcky při práci u nás platí ochrana sluchu a očí. Zaměstnavatel po nás požaduje nosit roušku i na svých pracovištích, přesto že jsme od sebe v dostatečných rozestupech.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na základě situace Covid zavedl zaměstnavatel směrnici o nošení roušek na pracovišti. Stává se tímto nošení či nenošení roušky pracovně právní spor? Dostala jsem písemnou výtku poté, co mi majitelka komentovala příspěvek na fcb a pár lidí s ní nesouhlasilo. Samozřejmě to nepřizná. Výtku mi předávala s manželem mimochodem bez roušky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji na plný úvazek jako radiologický asistent v kolektivu 3 RTG laborantů a 4 administrat. pracovnic ve spol. s. r. o. Pacienti k nám chodí bez objednání, takže počty pacientů nemůžeme ovlivnit. 03/2020 došlo ke změně zaměstnavatele (z matky na dceru). S tím přišly i změny, bohužel k horšímu.