Počet stránek ve webu: 41.301

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na obecním pozemku se nachází rozeklaná borovice - kleč vysoká cca 6 m, která je u naší zahrady. Zahradu máme plnou jehličí a šišek. Jsou to pouze dlouhé větve s jehličím, naprosto nevzhledné na pohled. Když "kvete", je všude spousta pylu. Stojí zde bytovka, ve které bydlíme. Chtěli by jsme tuto nevzhlednost pokácet, protože je u naší zahrady.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je možné mít přihlášené trvalé bydliště v rekonstruovaném obytném domě, který ještě nemá kolaudaci? Jaké podmínky případně musím splnit, aby to bylo možné? Předem děkuji za Váš čas a ochotu Bohdan.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Moje matka zakoupila dne 20.9.1994 pozemky parc. č. 956 a p. č. 954/1 v obci Krchleby, okr. Šumperk, od tamního obecního úřadu na základě platné kupní smlouvy. R. 2018 mi darovala veškerý majetek včetně uvedených pozemků. Při přepisu v katastru nemovitostí jsem zjistila, že asi r. 1996 byla provedena digitalizace katastrálního území, při kterém bohužel došlo k zániku p. č. 956, pozemek byl přiřazen k parcele jiného čísla, a došlo k posunu hranice p. č. 951/1 v náš neprospěch.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlím v malé vesnici. Dá se zde reálně jezdit maximálně rychlostí 30 km /hod. , jelikož "ulice" jsou velmi úzké. 2021 nadřazené město Plánice nás zaprodalo a povolilo závod Rallye. O tomto nás ani neinformovali a dozvěděli jsme se to až uzavřením jediné příjezdové cesty týden předem a vesnice v den akce tak, že nás kdosi neoznačený odmítl pustit do vesnice a po vesnici se proháněla auta skutečně šílenou rychlosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych Vás poprosil o právní pomoc, či radu ve věci stavby na cizím pozemku. Ale musím začít od začátku a vrátit se hodně do minulosti. Těsně před revolucí, ke konci 80-tých let, vzniklo jakési společenství, jehož jsem byl členem a na základě platných předpisů, jsme si postavili, pro své potřeby, soukromé vlastní řadové garáže.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Plánujeme stavbu domu, ale narazili jsme na problém se sousedem, který nám chce zabránit nebo zdržovat získání stavebního povolení. Oba pozemky jsou aktuálně nezastavěné, přičemž ten jeho je 4 m široký (a asi 100 m dlouhý). Což znamená, že na něm stejně žádný dům postavit nemůže. Z toho důvodu máme v projektu vzdálenost od jeho pozemku jen 2 m.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obec se rozhodla opravit dlážděnou žulovou silnici v historickém centru obce jejím vyasfaltováním. Zvolila tak zřejmě proto, že je to nejjednodušší a nechce se tím více zabývat. Navíc tuším, že tím chce před volbami rychle nabrat body u obyvatel přilehlého senior centra, kteří si na špatný stav komunikace stěžovali. Tento způsob opravy zhyzdí historické centrum obce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji poradit zda a jakou možnost mám se bránit proti Magistrátu Hlavního Města Prahy? Přišlo mi již asi 10 pokut, že jsem porušila ust. § 27 odst. 1písm. r zákona č. 361/200 Sb. o provozu na některých komunikacích a o změnách některých zákonů. ve znění pozdějších předpisů neboť jsem údajně zastavila na silniční vegetaci, kde to není povoleno místní úpravou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na zahradě domu v SVJ máme dva suché stromy, ořešák a břízu. Bříza je nakloněná nad chodník a ořešák je na zeleni v majetku SVJ (s pokácením souhlasí více jak 90% majitelů bytů a pozemku - hlasování proběhlo formou ankety). MÚ nám v tomto případě dělá s kácením problémy, dokonce našemu dodavateli arboretních služeb vyhrožoval pokutou až 1.000.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obecní úřad nám vyvlastnil pozemky. Jedná se o polní cesty, které vedou pouze k lesu. K lesům vedou i jiné veřejné cesty. To vše udělali bez toho, aniž by nás o něčem informovali a bez náhrady odškodnění. Že nejsme již majitelé jsme se dozvěděli v katastru nemovitostí ČR, tedy KN ČR. O cesty se OÚ nestará, měli na vyvlastnění právo? Děkuju za odpověď.