Počet stránek ve webu: 43.147

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych se zeptat, zda vždy soukromá příjezdová komunikace podléhá nadřazenému územnímu plánu nebo je nějaká výjimka ze zákona, kde se dá vyloučení uplatnit. Soukromá komunikace před mým domem je v osobním vlastnictví a vedená jako ostatní plocha. Do budoucna je uvažovaná jako průjezdná na navazující komunikaci což znamená, že bude velice frekventovaná.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím vás o informaci, jak mám dodržovat parkovací řád parkovacího domu schváleným radou města? Patrový parkovací dům je majetkem města, ve spodní části lze parkovat 5 dní a v horní části 14 dní. Po uplynutí této lhůty musí vozidlo opustit parkovací místo, vyjet z parkovacího domu a opět toto vozidlo můžeme zaparkovat v parkovacím domě.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můžete mi prosím poradit přesné znění žádosti na obec o příslib vybudování inženýrských sítí a komunikace. Toto potřebujeme ke stavebnímu povolení. Protože obec tam má i svoje pozemky, tak výstavbu má v plánu, má na to i rozhodnutí o společném povolení. Jsme s nimi na tomto domluveni, oni to zváží a pravděpodobně po nás budou chtít podepsat oboustrannou dohodu, o příspěvku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (2 hlasů)

Potřeboval bych poradit ohledně toho, jestli mám nárok zavolat policii (respektive jestli to bude mít nějaký efekt a policie účinně zasáhne, případně nebudu za prudiče, když bych ji musel volal pravidelně) v případě, kdy sousedi v horním patře již rok a půl PRAVIDELNĚ KAŽDOU NOC BEZ VYJÍMEK během doby vyhrazené pro noční klid, tedy od 22:00 do 6:00 ve VŠECH místnostech nad těmi našimi bouchají dveřmi, skříněmi, dupou, hlasitě mluví.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Jsem majitelkou NEVEŘEJNÉ účelové komunikace, která je opatřena oficiálním zákazem vjezdu bez dodatkové tabulky. Je možné, aby mi obecní úřad zakazoval vjezd na tuto cestu? Údajně zákaz vjezdu platí i pro majitele, protože se jedná o zákaz vjezdu všech vozidel. Smím já, jakožto vlastník a lidé, kteří jsou u mne v nájmu cestu užívat na základě mého souhlasu?

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Kontaktovala mě ČOI, přestože nejsem podnikatel. Šetří podnět, který podal někdo, kdo si na Facebooku ode mně zakoupil přívěsek - korálek. Na základě podnětu udělala inspektorka kontrolní nákup dalšího korálku, který řádně zaplatila na MANŽELŮV účet, který jsem poskytla. Inspektorka mě žádá o zaslání mých identifikačních údajů, aby mohli sepsat protokol a informovat mě o řízení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

2006 jsem na Slovesku dostal pokutu, protože jsem neměl dálniční známku. Nechal jsem si vypsat bloček, ale poté nezaplatil. Nepřišla mi žádná upomínka nebo cokoliv takového.   Je možné, že se při překročení hranice mohu dostat do problémů nebo je tam nějaká promlčecí lhůta? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Je nějaká lhůta, do kdy je nejpozději možné odvolat se k MPSV (odstranění tvrdosti zákona) proti rozhodnutí o nepřiznání PPM? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chystáme výstavbu rodinného domu na pozemku, přes který vede strouha se stálým minimálním průtokem vody. Ta slouží jako přepad z požární nádrže na blízkém městském pozemku. Strouha není evidována v žádných mapách, ani jinde. Pro výstavbu našeho domu je nutné prodloužit řady vodovodu a kanalizace. K tomu potřebujeme povolení města.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Rád bych se zeptal, zda může matka, která má dítě svěřené do trvalé péče, dítěti změnit trvalý pobyt (s ohledem na skutečnost, že jde jen o evidenční údaj státu) bez toho, aniž by si i ona změnila trvalý pobyt. Případně pokud zákon mluví o opaku, tak který § kterého zákona toto zmiňuje.   Velmi děkuji.