Počet stránek ve webu: 42.688

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2005 vznikla účelová komunikace, která byla zajištěna soukromoprávním institutem (věcné břemeno chůze a jízdy). Lze, aby úřad prohlásil tuto komunikaci za veřejně přístupnou účelovou komunikaci bez výslovného ani konkludentního souhlasu? Komunikace slouží výhradně majitelům nemovitostí. Může výslovný souhlas nahradit kolaudace této účelové komunikace (kolaudoval úřad s rozšířenou působností silniční odbor)?

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Chtěla bych se informovat na nedostatečně identifikovaného vlastníka nemovitosti v katastru nemovitostí ČR. Moji předci pravděpodobně vlastnili pozemek, který je uveden v seznamu špatně identifikovaných vlastníků. S jistou dávkou úsilí, bych to byla schopna doložit, ovšem domnívám se, že bych nebyla jako možný dědic první v pořadí. Chtěla bych se tedy zeptat, jak se v tomto případě postupuje.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na Vás s dotazem ohledně územního plánu obce. V roce 2021 vyšel nový návrh územního plánu, proti kterému jsem podala námitku, jelikož mi byl stavební pozemek rozdělen na dva a každý v jiném druhu využití (část jako prostor pro bydlení a část jako prostor pro veřejnou zeleň). O rok později mi byla část veřejné zeleně předělána na zahradu, i přesto, že jsem žádala, aby byl celý pozemek veden kompletně jako plocha pro výstavbu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koupili jsme starší dům, který rekonstruujeme. Kolem plotu vede cca 1 metr široký pruh trávy (ten už k našemu pozemku nepatří), na nějž navazuje silniční komunikace (bez chodníku). Bohužel si zde několik sousedů zvyklo parkovat, takže máme plot neustále obestavěný cizími auty. Kromě toho, že ztěžují údržbu tohoto travnatého pruhu, znemožňují i opravu samotného plotu (parkují opravdu těsně u něj, takže k němu z venkovní strany nemáme přístup).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mohu poprosit o radu, jak vymazat věcná břemena z LV. Dům jsem koupila v roce 2019 a o výmaz břemen jsem se pokoušela několikrát. Na KN mi nakonec poradili, že se jedná o břemena starší 50-ti let a že i když neslouží ke svému účelu, nemohou je vymazat, protože potřebují podpis vlastníka, se kterým jsou věcná břemena spojena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Již delší dobu řešíme v našem bytovém domě problém se soudy, kteří bydlí nad našim bytem. Ustavičně a pravidelně se od sousedů v době nočního klidu se ozývají rány, padání věcí, šoupání nábytku po zemi, velmi hlučné dupání tamních nájemníků. Panelový dům není bytové družstvo ale společenství vlastníků. Byt nad námi, kde řešíme denní porušování nočního klidu je v osobním vlastnictví majitele, který tam má nájemníky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Existuje osoba, která má povolen nájem v obecním bytě od roku 2005. Tato osoba ale od 2014 vlastní rodinný dům. Má kdokoliv právo na nájemní smlouvu obecního bytu v případě, že již má vlastní nemovitost? A může městský úřad povolovat ve smyslu ust. § 2275 zákona č. 89/2012 Sb. OZ, podnájem takové nájemnici, která již má vlastní nemovitost?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřeboval bych poradit se sepsáním dopisu obci, kde je žádám o odstranění větví stromů, které mi rostou přes plot. Párkrát jsem je prosil, aby s tím něco udělali, ale pokaždé se jen vysmějí, že je to dominanta obce a že ty stromy (Lípy) tady byli dřív a nic se řezat nebude.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem zaměstnanec příspěvkové organizace - školy. Zřizovatelem školy je Magistrát města. Před časem vedoucí OŠKaS požádal ředitele všech škol o informaci, jak odměňují své zaměstnance. V duchu "anonymizace" chtěl pan vedoucí informace u ekonoma, školníka, vedoucí ŠJ atd. Podotýkám, že na školách tyto profese vykonává vždy jen jeden člověk.

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

Bydlíme se synem v rodinném domě, který jsme mu darovali. Syn nám chce ještě napsat věcné břemeno. Bylo mu řečeno, že poplatek za tento úkon je 8.000 Kč. Chci vědět, jestli se opravdu za tento úkon platí 8.000 Kč? Ještě mu bylo řečeno, že když máme trvalý pobyt, není třeba dělat věcné břemeno, že i trvalý pobyt nám dává jistotu v domě bydlet a dožít. Je to opravdu tak? Děkuji za odpověď. Stanislava.