Počet stránek ve webu: 39.671

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Starosta obce nám nedovoluje zábor veřejného prostranství přilehlé ulice a spojeného s ním zvláštního užívání komunikace pro umístění mobilního jeřábu nezbytného pro provedení montáže panelů stropu naší stavby povolené stavebním úřadem. Je možné nějakým způsobem přimět obec, aby byl dočasný zábor obcí povolen? Předem děkuji za odpověd'. S pozdravem Pavlína.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V naší obci, v nové satelitní zástavbě, není územním plánem povolen chov hospodářských zvířat. Máme to potvrzeno i stanoviskem úřadu pro územní plánování. Přesto se v naší lokalitě vyskytuje jedna rodina, která na to nedbá a chová hospodářská zvířata. Obec věc odmítá řešit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Při místním šetření ke stavebnímu povolení rodinného domu, tedy RD jsme od ČEVAK r. 2018 (provozovatele kanalizační a vodovodní soustavy města) dostali podmínku udělat kamerovou zkoušku stávající kanalizace na naší parcele plus od plotu ke kanalizačnímu sběrači. Část kanalizace od plotu ke sběrači se nachází na městském pozemku - pod silnicí a pod veřejnou zelení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2009 jsme koupili dům i s přilehlým pozemkem, na kterém byl v 80. letech pro potřeby JZD položen asfaltový povrch. V současnosti je tato „cesta“, dalo by se říci tankodrom, využívána občany vesnice jako průjezdní při jejich cestách do lesa a návštěvách hřbitova a povrch trpí erozí a při silných deštích je vymýván vodou z polí na navazující obecní pozemek.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Po pěti letech (2014-2019) se mi podařilo, že mi byl policií vydán spis mého druha zemřelého při autonehodě. Na koho se mohu obrátit, aby byla nehoda prošetřena? Už jsem se obrátila na okresní státní zastupitelství i krajské. Také nejvyšší státní zastupitelství, které to poslalo znovu krajskému.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V našem městě je pro stavbu rodinného domu potřeba schválení výjimky ze stavební uzávěry. V našem případě podmiňuje zastupitelstvo udělení výjimky tím, že podepíšeme s městem smlouvu o spolupráci, kde od nás požadují vybudovat v lokalitě, kde chceme stavět RD celou infrastrukturu a příjezdovou cestu ke zbývajícím dvěma stavebním pozemkům, které se v lokalitě ještě nacházejí a jsou ve vlastnictví města.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

04/2019 jsme s přítelkyní zakoupili pozemek určený k výstavbě rodinného domu. Když jsme si pozemek prohlíželi, zjistili jsme, že na pozemku se nachází betonová šachta s poklopem a z ní je výpusť na náš pozemek. Na pozemku není zřízeno žádné věcné břemeno.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem členem zastupitelstva jedné malé obce. Jedná se o to, že nespokojená část obyvatelstva si založila Občanský spolek (zapsaný spolek). Začali chodit na veřejná zasedání obce. Založili si webové stránky, kde dávají doslovné přepisy ze zasedání (včetně jmen, kdo zrovna hovoří) a dále si vše nahrávají na notebook a dávají k poslechu na své veřejné stránky a na youtube.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebovala bych poradit ohledně našeho vjezdu k nemovitosti. K naší nemovitosti, když jsme si ji kupovali, vedl jen obecní chodník. Domluvili jsme se se sousedem a ten nám umožnil na úkor svého pozemku rozšířit chodník tak, abychom mohli k domu dojet autem. Starosta obce taktéž souhlasil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jedná se o napojení na obecní sítě vedoucí přes předzahrádky soukromých domů, tedy soukromých pozemků, kde je potřeba se domluvit s konkrétním majitelem na přístupu. Jedná se však i přes tuto situaci stále o obecní sítě, které by pochopitelně neměly být umístěny za hranici soukromých parcel, přesto tomu tak je.