Počet stránek ve webu: 41.537

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Má obecní úřad, který nám poslal písemnou odpověď na naši žádost o informaci dle zákona 106, povinnost tuto odpověď (včetně našich otázek) zveřejnit i na svých webových stránkách?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dle obcí schválené obecnězávazné vyhlášky OZV vznikla mé rodině povinnost uhradit 80.000 Kč za připojení našeho pozemku k vodovodu a kanalizaci (zhodnocení pozemku), přičemž lhůta splatnosti končí 30.11.2022. Uhradili jsme jednorázově 40.000 Kč, více není v našich finančních možnostech. Chceme obec požádat o splátkový kalendář na zbylých 40.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Odeslal jsem správnímu orgánu písemnost emailem. Samozřejmě na email uvedený na webové stránce úřadu. Jedná se o obecní úřad. V 9 hodin byl email přečten a v 10 hodin také. Mám nastaveno v poštovním klientu, aby mě informoval o přečtení, tedy i doručení. Na obecním úřadě má přístup do emailu jen starostka a administrativní pracovnice, nikdo jiný tam není.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Poprosil bych Vás o doporučení optimálního postupu při řešení problému s parkováním sousedových aut na společné jednosměrné cestě. Typicky parkuje dvě osobní auta a jednu nebo i dvě dodávky, vzniká mi problém s vyjížděním z vlastního pozemku, nemluvě o zúžené komunikaci, opakovaného přeparkovávání dodávek atd.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na obecním pozemku se nachází rozeklaná borovice - kleč vysoká cca 6 m, která je u naší zahrady. Zahradu máme plnou jehličí a šišek. Jsou to pouze dlouhé větve s jehličím, naprosto nevzhledné na pohled. Když "kvete", je všude spousta pylu. Stojí zde bytovka, ve které bydlíme. Chtěli by jsme tuto nevzhlednost pokácet, protože je u naší zahrady.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlím v malé vesnici. Dá se zde reálně jezdit maximálně rychlostí 30 km /hod. , jelikož "ulice" jsou velmi úzké. 2021 nadřazené město Plánice nás zaprodalo a povolilo závod Rallye. O tomto nás ani neinformovali a dozvěděli jsme se to až uzavřením jediné příjezdové cesty týden předem a vesnice v den akce tak, že nás kdosi neoznačený odmítl pustit do vesnice a po vesnici se proháněla auta skutečně šílenou rychlosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych Vás poprosil o právní pomoc, či radu ve věci stavby na cizím pozemku. Ale musím začít od začátku a vrátit se hodně do minulosti. Těsně před revolucí, ke konci 80-tých let, vzniklo jakési společenství, jehož jsem byl členem a na základě platných předpisů, jsme si postavili, pro své potřeby, soukromé vlastní řadové garáže.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obec se rozhodla opravit dlážděnou žulovou silnici v historickém centru obce jejím vyasfaltováním. Zvolila tak zřejmě proto, že je to nejjednodušší a nechce se tím více zabývat. Navíc tuším, že tím chce před volbami rychle nabrat body u obyvatel přilehlého senior centra, kteří si na špatný stav komunikace stěžovali. Tento způsob opravy zhyzdí historické centrum obce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na zahradě domu v SVJ máme dva suché stromy, ořešák a břízu. Bříza je nakloněná nad chodník a ořešák je na zeleni v majetku SVJ (s pokácením souhlasí více jak 90% majitelů bytů a pozemku - hlasování proběhlo formou ankety). MÚ nám v tomto případě dělá s kácením problémy, dokonce našemu dodavateli arboretních služeb vyhrožoval pokutou až 1.000.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obecní úřad nám vyvlastnil pozemky. Jedná se o polní cesty, které vedou pouze k lesu. K lesům vedou i jiné veřejné cesty. To vše udělali bez toho, aniž by nás o něčem informovali a bez náhrady odškodnění. Že nejsme již majitelé jsme se dozvěděli v katastru nemovitostí ČR, tedy KN ČR. O cesty se OÚ nestará, měli na vyvlastnění právo? Děkuju za odpověď.