Počet stránek ve webu: 41.896

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem jediná majitelka nemovitosti, jsem zapsaná jako jediný vlastník v katastru nemovitostí ČR. Užívám nemovitost jako letní byt. Mám v přízemí 2 pokoje pro mou potřebu. V 1. poschodí celoročně bydlí můj bratr se svou přítelkyní. Bratr je nyní hospitalizován v nemocnici. Jeho přítelkyně a syn se rozhodli, že po návratu z nemocnice bude bydlet v přízemí, aby nemusel chodit po schodech.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na začátku ledna 2023 jsem měl konflikt se sousedem. Nejprve došlo k hádce a poté jsem neudržel nervy a praštil ho po zadku hráběmi. Soused toto samozřejmě nahlásil PČR a aktuálně je na nemocenské. Policie udělala místní šetření, kde jsem nepotvrdil, že bych ho fyzicky napadl, jen jsem potvrdil, že došlo k hádce. Tato vyhrocená situace proběhla beze svědků na obou stranách.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koncem roku 2021 jsem se rozešel s partnerkou, odstěhovala se k novému příteli a naše dva syny (nyní 7,5 a 5,5 let) jsme si začali střídat po týdnu a v srpnu 2022 soud oficiálně potvrdil tuto střídavou péči. Po odstěhování se mně starší syn svěřil, že ho nynější partner mé bývalé držel pod krkem a bývalá ho ve více případech trestala bitím kopřivami.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem zoufalá z celé situace moc prosím o radu, jestli je vše co napíšu v pořádku. Barunka, nyní 5 let, můj syn "vyženil". Miluju ji stejně jako ostatní vnoučata. V červenci 2021 se svěřila přede mnou a přítelem. Řekla věci, které ukazovaly na zneužívání ze strany jejího otce. Byla ve střídavé péči od léta 2019. Svěřovala se přede mnou a poté i její maminkou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Když se podá trestní oznámení, tak jaká jsou práva toho, kdo trestní oznámení podal? Je možné tato práva konkretizovat? Například právo na účinné šetření v rámci prověřování apod. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám 41 letého synovce, který má 8 letého syna Erička. Když byly Eričkovi 3 roky, zemřela mu maminka. Synovec se o syna staral velmi pěkně a vše bylo v pohodě, než po 2 letech přivedl "macechu". Ona sama má stejně starou holčičku jako je Eriček, ovšem nemá ráda ani Eričk ani svou dceru. Je sprostá, agresivní a všechnu svou hloupost a nedokonalost si vybíjí na dětech.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

16.12.2022 jsem se dostavil k podání vysvětlení na Praze 3 a využil jsem práva nevypovídat. Po dotazu zda mohu obdržet kopii mi bylo odpovězeno, že nemám právo dostat kopii, že si mohu pouze zaslat písemnou žádost, ale vyslýchající mi pak řekl, že ať s tím také nepočítám, že žádost zamítnou.   Nyní jsem se dočetl, že jsem na vyžádání měl dostat kopii, kterou jsem podepsal.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Moji příbuzní mi nabídli pomoc při sklizni hroznů. Jeden den jsem však musela odjet a svěřila jim klíče od sklepa. Po mém příštím příjezdu jsem zjistila, že chybí demižon s obsahem (z dřívější sklizně). Bohužel nemám foto, ale prokazatelně vím, že tam byl, protože jsem před jejich příjezdem přesně u něj stála a mluvila o něm s manželem. Zámek byl neporušen. Jak mohu postupovat? Děkuji vám za radu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítelkyně objednávala přes Facebook marketplace u jedné paní sušičku ovoce. Samozřejmě jí zaplatila předem, ale sušička nikde. Paní pořád slibuje, že ji pošle.   Dnes jsem si prohlížel všechny recenze na tu paní a spousta lidí píše, že okrádá a nikdy věci nepošle. Jde o to, že ta věc byla v hodnotě pouze 350 Kč. Mě osobně o to až tak nejde, ale pokud nás je víc a dělá to ta paní pravidelně, tak by se to mělo řešit. Má smysl vůbec chodit na policii, když nám osobně vznikla škoda pouze 350 Kč?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na Vás s dotazem ohledně falešného udání na OSPOD. Byla jsem udána na OSPOD kvůli týrání dcery a alkoholismu. Vše bylo smyšlené nejspíš za účelem poškození mého dobrého jména. Sociální pracovnice po návštěvě mateřské školy a našeho vysvětlení vše uzavřela a celá věc putovala do archivu. Můj dotaz zní, je možné zjistit člověka, který mě udal i za cenu trestního oznámení?