Počet stránek ve webu: 39.528

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Momentálně jsem v dočasné pracovní neschopnosti, tedy DPN v trvání 1 roku (rakovina prsu). Nemohu se vrátit ze zdravotních důvodů na svoji pozici expedientky (fyzicky náročné). Byl mi schválen částečný invalidní důchod ČID 1 stupně.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu ve věci zaměstnance, který v aktuálním pracovním týmu odvádí dobrou práci, avšak lidsky do týmu zcela nezapadá a nabourává jeho chod a výkon. Má kvality, pro které bych jej chtěl převést na jinou pracovní pozici mimo tento tým. Věřím, že v nové pozici odvede práci dobrou a původnímu týmu se uleví.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2014-2019 pracuji jako HR Specialist v jedné firmě. Ač má moje pozice anglický název, tak náplň práce jsem měl vždy jako personalista. I s tím jsem byl přijat že budu dělat klasického personalistu. Momenátlně nás přebírá nové vedení a to po mě vyžaduje další věci navíc. Tyto práce jsou ve smyslu kreativního zařizování reklamy na nabory zaměstnanců, jednání s grafiky o podobě plakátů na naborové kapaně a další s tím související věci.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zaměstnavatel nabízí transfer do jiné společnosti se zachováním všech stávajících podmínek, které mám momentálně garantované pracovní smlouvou. Já nechci přistoupit na transfer do jiné společnosti. Patří mi jako odstupné - legistaltivní minimum 2+3 měsíce platu, když nepodepíšu přechod do nové společnosti? S pozdravem. Oldřich

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mohu zaměstnat učitelku na tři pracovní smlouvy (učitel, vychovatel, asistent) s celkovou dobou 45 hodin? Děkuji. Ladislava

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji u dopravní společnosti od roku 2004 jako řidič nákladních vozidel. Vedení společnosti se rozhodlo (společnost sídlí v Německu), že svojí pobočku v Lysé nad Labem z organizačních důvodů uzavřou. Chtějí po mě, abych přešel pracovat do Německa pod jejich smlouvu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se informovala na změnu pracovního zařazení. Dělám 15 let na oddělení patologie jako odborný pracovník v laboratorních metodách (mám VŠ vzdělání přírodovědného směru) a vedení mi chce dát podepsat dodatek, kde je uvedena změna pracovního zařazení na "zdravotní laborant." Důvodem je prý změna v zákoně, kdy na oddělení patologie nesmí pracovat JOP (jiný odborný pracovník), ale jen zdravotní laborant.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zaměstnavatel mi ze dne na den, pouze ústně, zrušil smlouvu o pohotovostech (není to má hlavní pracovní smlouva). Je to v pořádku? nemám nárok na odstupné či náhradu ušlé mzdy? Smlouva o pohotovostech byla jako dodatečná smlouva k mé klasické pracovní smlouvě, původně byla na dobu určitou, nicméně po uplynutí doby pokračovala volně dál a zaměstnavatel mi pravidelně vyplácel mzdu za provedené pohotovosti. Děkuji, Mojmír

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji ve firmě která má finanční problémy. Výplaty chodí se zpožděním. Dluží dodavatelům. Majitel chce firmu "uspat" založit firmu novou. Nepotřebným zaměstnancům dát klasickou výpověď s dostupným. Zbytek zaměstnanců (týká se i mne) převést do nové firmy s menší mzdou, aby zachoval provoz. Musím souhlasit s převodem a novou pracovní smlouvu podepsat?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

16. května 2019 mi končí mateřská dovolená, MD. Pracovala jsem jako učitelka na střední škole, smlouva na dobu neurčitou, plný úvazek 21 hod. /týden; předměty český a německý jazyk. Na mateřské dovolené 6 let - 2 děti (2. mateřská dovolená navazovala na 1.). Zaměstnavatel mi nyní nabízí poloviční úvazek; Němčina se již na škole nevyučuje.