Počet stránek ve webu: 39.116

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

21.5.2019 jsem poslal ke Krajskému úřadu odvolání proti usnesení o zastavení řízení Městského úřadu V Aši, Stavebního úřadu a úřadu územního plánování. Do tohoto dvolání jsem nenapsal, že požaduji odpověď do 30 dnů. Jaké má Krajský úřad v tomto případě termíny pro mé informování, popřípadě co musím udělat, abych dostal odpověď. Děkuji s úctou Vlastimil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych položil dotaz ohledně dopravního práva - malé dopravní nehody. Dopravní nehoda se stala na hlavní komunikaci a došlo k ní mezi dodávkou a malým motocyklem. Motocykl jel po hlavní komunikaci a střetl se svým pravým řidítkem se zadním světlem dodávky, která bezprostředně před tím vycouvala do komunikace z vjezdu do nějaké firmy. Argument řidiče dodávky je, že v okamžiku nehody již stál (cca metr v komunikaci).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala, jak mohu řešit situaci, kdy jsem po autonehodě prodala kupujícímu vrak automobilu s tím, že jsem mu při podpisu kupní smlouvy předala společně s vrakem i velký technický průkaz a plnou moc k přepisu. Malý technický průkaz byl zabaven policií při autonehodě a je na úřadu města Chrudim. Registrační značky vozidla jsou uloženy v depozitu, též na úřadu v Chrudimi.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám otázku když podám udání na živnostenský úřad jako osoba na nějakého podnikatele, aby prověřili činnost a tento papír se dostane ven, tedy z úřadu že nějaká paní zná dotyčného v podniku a já za to pak budu ten kterého budou zvát na úřad na přestupky? Je možné se bránit právně. ? Je nějaká ochrana osobních údajů? Děkuji. S pozdravem Pácl.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem majitelkou rekreační nemovitosti, která v době, kdy ji rodiče kupovali (1973) a ještě mnoho let poté byla napojená na malý spádový vodovod s pitnou vodou (dnes 11 odběratelů), který v obci je nejméně od dob první republiky. Podle rozboru, který si dala udělat sousedka, má voda kvalitu kojenecké vody, je v ní však velké množství koliformních bakterií (pesticidy nebyly předmětem rozboru).

5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Náš soused měl dle územního rozhodnutí dokončit stavbu manipulační plochy pro obsluhu zahrady k 31.12.2018. Stavba v těsné blízkosti našeho plotu není dokončena a neodpovídá projektové dokumentaci a navíc je zneužívána, stejně jako jeho zahrada, pro podnikatelské účely stavebníka - dovoz a prodej štěrku, vrakoviště, parkoviště pro bagry a těžkou dopravní techniku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obdržel jsem rozhodnutí správního orgánu, které nebylo vydáno v souladu s § 71 správního řádu ve stanovené lhůtě. Lhůta 30 dnů od zahájení řízení nebyla dodržena. Doba nezbytná k opatření údajů podle § 6 odst. 2 správního řádu uplynula dne 20.08.2018. V souladu s § 71 odst. (3) písm. a) a odst. (4) uplynula lhůta pro vydání platného rozhodnutí dne 19.09.2018.
Je takové rozhodnutí platné? Děkuji, Matouš

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítel si 2017 koupil byt od jeho bývalé přítelkyně. Byt je tedy v jeho osobním vlastnictví. Jeho ex přítelkyně je ze Slovenska, má tedy trvalé bydliště na Slovensku a v bytě který od ní přítel koupil, chtěla zachovat přechodné bydliště. Udajně hlavně kvůli poštovní schránce. Přístup do bytu nemá, klíče také ne, jen od té schránky. Předpokládám, že toto bydliště chtěla zachovat kvůli cizinecké policii.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Uvažuji o koupi pozemku který má jako způsob využití uvedeno "ostatní komunikace" a druh "ostatní plocha". Fakticky je to ale zarostlá zahrada která je oplocená a nedá se na ni ani vejít a po nějaké cestě ani stopy. V inzerátu se píše že "parcela je určena pro zastavění rodinným domem, " i v okolí jsou rodinné domy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala, jak změnit zápis v  na katastru nemovitostí ČR z rodinný dům na bytový dům? Objekt má nyní čtyři bytové jednotky, ale na katastru je vedený jako rodinný dům. Mám informace, že jsou posuzovány výšky, schodiště, oslunění, plošné výměry a také se k tomu vyjadřují příslušné orgány jako hygiena či hasičský sbor. Děkuji, Karla