Počet stránek ve webu: 39.637

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měla bych dotaz ohledně podání udání na osobu, který podniká na černo bez živnostenského listu a živnostenského oprávnění. Jedna se o paní, která dělá gelové nehty, kosmetiku, a prodloužení řas. Dělá to doma po práci a bere si za to peníze. Jelikož já mám ve stejném městě nehtové studio, tak ke mě chodí zákaznice právě od paní, která to dělá jen doma s tím, že mají úplně zničené nehty.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je-li v doporučeném dopisu doručovaném v běžné poštovní obálce určen termín k nějakému úkonu, který nastává dříve než je lhůta pro uložení (fikce doručení) a jeli dopis vyzvednut až po tomto termínu, takže požadavek z něho vyplývající již nelze splnit, je možno vůči adresátovi vyvozovat právní důsledky z takto určeného termínu?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci se Vás zeptat na převod nemovitosti jak formou KUPNÍ smlouvy ze strany mé tety, tak DAROVACÍ smlouvy ze strany mého dědy. Nemovitost je ve spoluvlastnictví dědy 1/2 a mé tety 1/2. Cena, za kterou podíl od mé tety kupuji, je 210.000 Kč. Děda mi svůj podíl daruje.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Poslala jsem 4.9.2019 podnět k prošetření možného zneužití veřejných prostředků ze strany obecního úřadu na krajský úřad - nadhodnocená faktura za služby pro obec. Do kdy bych mohla dostat odpověď, zda se tím nějaký kontrolní odbor zabývá? Dosud nemám ani žádnou reakci na můj podnět. Děkuji, Běla.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Stavební úřad odmítl moji plnou moc pro projektanta, který vyřizuje formality stavebního řízení. Odmítnuta byla proto, že já jsem ho zmocnila na základě mé generální plné moci, kterou mi udělila moje dcera s manželem, kteří žijí trvale v zahraničí. Dcera s manželem tedy vystavili plnou moc pro projektanta.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prodal jsem auto a kupujícímu jsem dal všechny doklady od vozidla a plnou moc, aby auto na sebe přepsal. Po 12 dnech jsem stále vlastník vozidla já a disponuji pouze Kupní smlouvou (nemá ani ověřené podpisy). Jaké mám ze zákona možnosti, abych se vymohl přepsání vozidla i když kupující nabízí tohle auto k prodeji. Děkuji. Petr.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak nepřijít o řidičský průkaz po zjištění drogy v testu a posléze i v krvi. Známému byl na místě řidičský průkaz ponechán. V polovině září 2019 se má dostavit na PČR. Jaké jsou prosím šance a postihy (trestní sazba a zákazy)? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rekonstruuji 70 let starý dům s číslem popísným, který je přistaven ke chlévu, ve kterém jsem udělal dvě obytné místnosti. Chlév je veden jako "jiná stavba" bez čísla popisného a na jiné parcele. Jak mám postupovat, když to chci sloučit v jeden obytný prostor se stejným číslem popisným?

5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Udělal jsem fatální chybu při prodeji starého osobního vozu. Jedná se o vůz z roku 1997 za cenu 13.000 Kč. S kupujícím byla sepsána kupní smlouva a vyřídili jsme plnou moc kupujícímu na přepis, že vše dořeší, jelikož prodej probíhal v pátek odpoledne a obdržel tedy automobil, velký a malý TP a duplikát zelené karty, kupní smlouvu a plnou moc na přepis.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Řeším koupi elektrokola. Obecně jsem zatím došel k pozici, že bych chtěl mít jedno slabší elektrokolo na sport, jedno silné elektrokolo na dojezd a jednu elektromotorku. Zvazuju při tom výběru různé poměry cen, výkonu, dostupnosti, užití a zase ceny ad.