Počet stránek ve webu: 41.896

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Do poloviny roku 2018 jsem byl jednatelem, společníkem a zaměstnancem malé s. r. o. ve funkci ekonoma, který měl na starosti veškerou ekonomiku a účetnictví společnosti. Dále ve společnosti byl další jednatel a tři společníci. Jednatelé rozhodovali samostatně. Po mém skončení jako jednatel a zaměstnanec a odchodu do starobního důchodu v r. 2018 vedl společnost zbylý jednatel, společnost ukončila hlavní činnost.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala na to, pokud chce jednatel rezignovat, jaká je výpovědní doba. Někde jsem četla 1 měsíc, někde se uvádí 2 měsíce. A také od kterého data se toto počítá? Jednatel je zároveň 40% společník a přijetí rezignace si podepsal za sebe jako společník ihned ten den podání rezignace 27.12.2022. Mně jako 60% společníkovi byla rezignace dodána až později, 3.1.2023.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem vlastník lesa a nechal jsem živnostníka v oboru lesnictví vytahat a prodat natěžené dřevo. Po delší době 2-3 měsíce mi zaplatil. Část peněz v hotovosti část na účet. Problém je v tom, že mi odmítá dát třeba i kopie dokladů z prodeje daného dřeva, kde bude jasně uvedeno přesné množství a cena za kolik to prodal. Jsem totiž přesvědčený, že dřevo prodal za víc peněz než uvedl na ručně psaném papíře co jsem od něj dostal.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V současné době pracuji jako OSVČ. Jelikož v rámci práce komunikuji i s obchodními partnery zadavatele, tak mám ve smlouvě s ním ustanovení, že po skončení spolupráce nesmím provádět stejnou činnost pro tyto obchodní partnery po dobu 1 roku. Můj dotaz zní, jestli to platí i pro situaci, kdy bych byl u některého z těchto partnerů zaměstnám jako klasický zaměstnanec, tzn. bez ŽL? Smlouva je na mě, jako živnostníka, tzn. včetně IČ a DIČ.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V první polovině prosince 2022 jsem ze zvědavosti zašel na jednu seznamku. Založil jsem si tam bezplatný účet. Abych se mohl seznamovat, tak bych si musel založit VIP účet. Když jsem se proklikal k zaplacení za VIP, tak jsem zjistil kolik peněz by mě to stálo a tak jsem platbu stornoval. Jenže od té doby mi přišel mail, ve kterém po mě požadují zaplatit, jinak vše předají další instanci.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Společnost s. r. o s jediným jednatelem vlastní vůz ke služebním účelům. Tento vůz řídí jednatel, ovšem nově je z důvodu efektivnějšího využití času jednatele potřeba, aby vůz řídila jiná osoba (OSVČ), která poskytuje služby pro zmíněnou spol. s. r. o na základě smlouvy o poskytování služeb. Součástí smlouvy o poskytování služeb není přeprava osob.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dodavatel el. energie mi zaslal "Oznámení o úpravě cen za dodávku elektřiny, více jak 10 měsíců před koncem platnosti fixní smlouvy, tedy smlouvy na dobu určitou, což je doba trvání smluvního závazku. Předpokládám, že stejná, nebo podobná oznámení přicházejí mnoha dalším spoluobčanům a to nejen těm s podobnou fixní smlouvou u uvedené společnosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám na Vás dotaz ohledně vrácení zálohy, kde developer závažným způsobem porušil rezervační smlouvu, hned dvakrát. V březnu 2022 jsme složili zálohu ve výši 100.000 Kč na byt 1+kk o velikosti 32,1m2 v  developerském projektu.   Byt, dle rezervační smlouvy měl být hotov do 31.3.2024. Minulý týden mi makléřka, která se o prodej bytů v tomto projektu stará zaslala SoSBK, kde je ale podlahová plocha bytu pouze 30,3 m2, což je o více než 5% tolerance, která uvádí RS a dokončení stavby prodloužili o 3 měsíce na konec června 2024.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám uzavřenou smlouvu o dílo na zřízení tepelného čerpadla. Chtěla bych se zeptat, zda mám právo požadovat % sankci za 2 měsíční nedodržení termínu realizace, která nastala v důsledku zpoždění dodávky čerpadel do ČR a kterou zhotovitel nemohl ovlivnit. Ve smlouvě není uvedeno nic o vyšší moci, pouze že realizace nemusí proběhnout v případě nevhodných klimatických podmínek. Děkuji, Nataša.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V současné době reším dlouhotrvající záležitost ohledně stavebního povolení. Spolupracuji s advokátem, který mě kontaktuje pouze v případě fakturace, kde jsou sice vypsány konkrétní položky, ale jelikož mi nechodí úřední korespondence, nemohu nijak ověřit, zda uvedenou službu provedl nebo zda nebyla nadbytečná. Zvažuju proto reklamaci.