Jsem živnostník, poskytuji marketingové služby. S klientkou jsem měla domluvu uzavřenou pouze ústně (práce na cca 10 hodin týdně). Celé léto jsme spolupracovali na dálku, po létě jsme se několikrát sešli osobně. V říjnu 2023 jsem bez předchozího oznámení odletěla do Spojených států amerických, přičemž jsem několikrát avizovala, že práci chci a jsem schopna dělat i nadále.

To však klientka odmítla a spolupráci se mnou ukončila.   Poté, co jsem poslala v listopadu 2023 fakturu za práci odvedenou v říjnu 2023 mi klientka odmítá zaplatit a podmiňuje to osobní schůzkou.   Předala celou věc právníkovi, kterému jsem navrhla schůzku přes videohovor, to však odmítají s tím, že klientka trvá na osobní schůzce. Faktura je na 9.500 Kč. Myslíte, že má smysl situaci dál řešit a najít si právní pomoc? Nebo mám nějaké možnosti? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Pokud byla prokazatelně odvedena fakturovaná práce za říjen, dle mého názoru je faktura oprávněná a její proplacení není podmíněno žádnou osobní schůzkou. Pokud si jste nárokem jista, můžete poslat předžalobní výzvu a případně fakturu odžalovat. Schůzku nemusíte absolvovat. Pokud je protistrana zastoupena advokátem, doporučil bych zvážit právní pomoc.