Počet stránek ve webu: 41.226

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem jedinou majitelkou nemovitosti - řadový rodinný dům. V tomto domě má trvalý pobyt moje dcera, která zde dosud bydlela. Teď se odstěhovala do pronájmu a má v plánu si vzít hypotéku na vlastní bydlení. Je rozvedená, má 4 letou dceru a začala po mateřské dovolené pracovat na klasický zaměstnanecký poměr.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce cca 1980 se má matka rozvedla a v manželství byly dvě děti. Já (v té době 3 roky) a má sestra (v té době 4 roky). Mým zákonným zástupcem byla matka a sestry zákonným zástupcem byl otec. Matka se následně ještě vdala a z manželství má ještě jednoho syna. Nyní matka přišla s dotazem jak to bude s dědictvím až ona nebude.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Řešíme teď složitou rodinnou situaci, kdy na základě darovací smlouvy v roce 2017 byl mému manželovi darován byt jeho matkou těsně před tím, než šla bydlet do domova se sociální službou, jelikož byt bylo nutné spravovat a abychom předešli nějakým složitostem s nakládáním tohoto majetku, byl byt na žádost maminky darován do vlastnictví mému muži.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rodiče mají dvě nemovitosti, chalupu v Jizerských horách a byt 3kk v Praze 11. Už dříve jsme se s rodiči a sestrou dohodli, že já budu mít chalupu a sestra byt. Cenově to neodpovídá a mamka má výčitky, že jedna dostane víc než druhá. Jak postupovat aby bylo vše napůl. A ještě otázka, zda vše řešit za života rodičů a nebo až v dědickém řízení. Děkuji moc Cecílie.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V 11/2021 jsme byli osloveni majitelkou sousedního lesního pozemku a byli jsme obeznámeni s jejím záměrem kácet ve svém lese. Absolvovali jsme tedy společnou obchůzku a dohodli se (ústně), že budeme souhlasit s pokácením stromů ve společné hranici. Tyto konkrétní stromy dřevorubec individuálně označí a bude zřejmá jejich hodnota vzhledem ke zbývajícímu dřevu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Zemřela mi mamka a zůstal po ní rodinný dům. Já a má sestra jsme přímí dědicové. Jelikož se nemůžeme spolu na ceně domluvit, pozval se na ohodnocení baráku soudní znalec. Na zahradě si sestra postavila plechovou garáž, kterou používá jako skladovací prostor k svému podnikání a garáž si dala i do nákladů. Soudní znalec, ale tuto garáž započítal do znaleckého posudku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jde požádat o vydržení části zahrady? Zahrada je oplocená od roku 1957, kdy ji do roku 2002 užívali moji prarodiče a od roku 2002 já, zahrada má přibližně 1000 m2. Obec koupila v 08/2020 sousední pozemek asi 4700 m2, aby na něm vytvořila stavební místa. Převod celého pozemku proběhl bez zaměření hranic.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Soused koupil vedlejší dům s pozemkem a přišel s tím, že část zahrady, kterou užíváme, je jeho. Rodiče našli originál kupní smlouvu a geometrický plán, kdy můj děda tuto část zahrady od bývalého souseda koupil. Tato smlouva ale bohužel nebyla dána na katastrální úřad (proběhlo cca 1970). Nyní soused požaduje zaplacení části pozemku, který už děda koupil. Co máme dělat?   Děkuji za odpověď. Bedřich.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebovala bych zjistit informaci týkající se autorských práv a to ve spojitosti s malbou mých vlastních obrazů. Konkrétně bych chtěla malovat předměty z oblasti módy, např. : lodička na jehlovém podpatku, kabelka, flakonek parfému. Ale, jednalo by se pouze o obrysy těch věcí. A mě by zajímalo, kdybych si vybrala např. ikonickou kabelku od známého návrháře, kterou někteří jedinci poznají už i jen z toho obrysu, protože se jedná o relativně specifický tvar, tak zda už i to je vnímáno jako kopírování, zneužití a pod.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Moje otázka se týká autorského práva k využití filmu jako inspirace pro vytvoření vlastní grafiky (komiksu). Výsledná grafika (komiks) bude jakousi parafrází na film Světáci. Budou na ní zobrazeny podobizny (nikoliv portréty, ale komiksová grafika) tří českých hereček, paní Jiráskové, paní Janžurové a paní Bohdalové. Grafika bude vytištěna na trička pro komerční účely.