Počet stránek ve webu: 43.147

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem jednou ze čtyř účastníků dědického řízení. Zbývající 3 účastníci na mne naléhají, abych se dědictví vzdala (aby tzv. vše zůstalo v jedné rodině - jde o nemovitost). Notářka požaduje, abychom se dohodli. Jaký bude další postup notářství, pokud se svého podílu na dědictví odmítnu vzdát? Děkuji za odpověď. Oldřiška.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlíme v bytovce, kde je nově zavedené SVJ. SVJ chce postavit vrata ke společnému pozemku, ale my s tím nesouhlasíme (rozpory mezi členy, někteří si myslí, že mohou víc než ostatní) a SVJ nám oznámilo, že vrata stejně postaví a my je nebudeme moci využívat (budou na otevření pomocí SMS). A tím pádem nám zamezí přístup na společný pozemek. Mají na to právo? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Soused o patro výš mě už 5x vytopil (koupelnu). Naposledy 2x to bylo z ucpaného odpadu, který se rozhodl vyměnit. Musel jsem si kvůli toho sám rozbit sádrokarton na stropě (na kterém už bylo asi 40 kg suti, kterou jsem musel taky uklidit. Nadále příčku (kapsu), která schovávala odpadní trubky (staré litinové) sádrokarton + obklady, od podlahy ke stropu cca 3,2m.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2/2023 mi tragicky zahynul bratr. Krátce před svou smrtí ve snaze ochránit matčiny úspory převedl téměř vše na svůj soukromý /podnikatelský? / účet. Matka je seniorka v pokročilém věku a nepočínala si opatrně při platbách kartou. Nejsem účastník dědického řízení. Nevěděl jsem, jak se domoci navrácení jejích úspor zpět na matčin účet, až mi bylo porazeno dát jako pohledávku za dědictvím.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Celé roky soused ničí svůj plot na hranici pozemků a to tak, že pletivo je deformované a betonové sloupky vyhnuté k nám, nebo zcela zlomené. V plotu jsou díry. Třetí rok chybí asi 20 m plotu, který odstranil s tím, že bude dělat nový. Není to však reálné. Před pěti lety říkal, že bude dělat fasádu, před deseti kopat kanalizaci atd. Nic z toho se neudálo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2021 jsme koupili chatku se zahrádkou, která je v zahrádkářské kolonii. Před samotnou koupí jsme se informovali ohledně pozemku, na kterém chatka stojí - v našem případě se jedná o pozemek, který byl vykoupený zahrádkářským svazem, hradí se symbolické nájemné zahrádkářskému svazu a dostali jsme písemně, že máme předkupní právo v případě prodeje pozemku zahr. svazem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním pozemek v rekreační oblasti a na něm mi stojí polorozpadlý podružný elektrorozvaděč přibližně z 50. let, který je v něčím soukromém vlastnictví (vedení ani elektrorozvaděč nebyl nikdy převzat do vlastnictví distributora sítě). Původní vlastníci, kteří jej postavili, již nežijí, nedokáži dohledat jak se jmenovali a nevím ani kdo je jeho současným vlastníkem (já jako majitel pozemku? Nebo sousedé, kteří jsou k němu připojeni? ).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Naší společnosti přišel email od PicRights, kde nám společnost sděluje, že jsme neměli autorská práva na využití obrázku na našich webových stránkách - na internetu je této problematiky hodně. Obrázek jsme tam měli cca 3 měsíce a byl převzat z online webu. Obrázek se však týkal exhumace masových hrobů, na kterých se podíval i můj zaměstnavatel, na jehož webu byl obrázek zveřejněn.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V 57 letech se budu podruhé vdávat. Chtěla bych, aby můj současný majetek (byt a RD) v případě mého úmrtí zdědily moje dvě děti z prvního manželství (další děti nemám). Jak to mám právně ošetřit, když to nechci řešit předmanželskou smlouvu a ani zatím dětem darovat. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2020 jsem sepsal vlastnoručně závěť ve prospěch svojí manželky. Podle pravidel vzoru na netu. Tu jsem vlastnoručně podepsal, bez ověření podpisu a uložil v obálce doma. Děti, sourozence a rodiče již nemám, vše jsem odkázal manželce a následně v případě její smrti, její dceři. Já děti nemám, jen bratrance a sestřenice na Slovensku.