Počet stránek ve webu: 41.683

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pokusím se dotaz co nejvíce zestručnit:
- čtvrtek - nebyl jsem doma, pošťák nechal lístek ve schránce, že bude na ZDEJŠÍ poště další den
- pátek - byl jsem na ZDEJŠÍ poště, čakal jsem před poštou 35 minut než se na mě dostala řada (mám svědky), bohužel dle sdělení pošťačky za přepážkou je balíček neznámo kde, mám si zavolat na centrálu dispečinku

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dočetl jsem se ve vaší právní poradně, že autorská práva na knihu zanikají 70 let po smrti autora. Jak je to prosím v případě, že je sice tato lhůta splněna, ale překlad z originálu této knihy (v němčině) byl v roce 2005? Děkuji a jsem s pozdravem Jáchym.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Sousedka si začala dnes (10.11.2022) sadit stromky (smrk omorica). Těsně v blízkosti plotu bez našeho souhlasu. Jak se mohu bránit, jak mám požádat o odstranění, jak tomu mohu zabránit, když není možná dohoda. Kořeny nám budou zasahovat pod náš pozemek a dlažbu a navíc je ze strany, kde nám v budoucnu bude vytvářet stín. Prosím o radu popřípadě kam se mohu obrátit se stížností děkuji Petra.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dovolte, abychom se na Vás obrátili s dotazem a případnou pomocí či důležitou radou ve věci začínajícího sporu o dlouhodobý pronájem pozemku na základě ústní dohody - jde o sousední zahradu na okraji obce XY. Zařízení této zahrady odkoupil můj otec cca v roce 1997. Byl to pozemek ve vlastnictví toho času Pozemkového Fondu s myšlenkou a příslibem všech zúčastněných o pozdější odkup či v případě možnosti o převedení za jiné pozemky, které byly naší rodině vráceny v rámci restitucí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřeboval bych se poradit ohledně hypotéky. Bývalá přítelkyně si brala hypotéku a já jsem jako spoludlužník. Jsem zapsán v katastru nemovitostí ČR jako vlastník 1/2 nemovitosti. Náklady na bydlení jsme platili společně. Zbytek investic platila ona. Teď bych chtěl vyvázat z hypotéky a vyplatit za mou polovinu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Po těžké nemoci amyotrofická laterální skleroza ALS mi minulý týden zemřela maminka. Za života mi darovala svou finanční hotovost cca 500.000 Kč. Nyní po mě bratři žádají vydání této hotovosti. Maminka mi tuto částku dala pravděpodobně za to, že ačkoliv jí mí bratři chtěli umístit do ústavu. Já ji slíbila, že to nedovolím a více jak rok jsem se o ní prokazatelně starala až do posledního dne.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych se zeptat, zda je z právního hlediska možné vkládat na svůj monetizovaný web cizí youtube videa (které mají svou vlastní monetizaci)? V praxi se s tím často setkávám, ale chtěl bych si to ještě ověřit. Děkuji, s pozdravem, Hubert.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V nájemní smlouvě mám uvedeno: "Nájemce se zavazuje hradit pronajímateli za každý kalendářní měsíc trvání nájmu nájemné ve výši 15.000 Kč a zálohy za plnění spojená s užíváním bytu ve výši 5.000 Kč. Plnění spojená s užíváním bytu (tzv. služby) mohou zahrnovat vodné a stočné, dodávky teplé užitkové vody a topení, dodávky energií do společných prostor domu, úhrady spojené se správou, úklidem a údržbou společných prostor domu.".

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S manželem máme společně dům v SJM. Koupili jsme ho za 4.000.000 Kč. 2.500.000 Kč nám na něj přispěla matka manžela v době, kdy už jsme byli manželé. Na zbytek jsme si vzali úvěr a máme splaceno 50 procent. Manžel má jednoho vlastního syna a já dvě děti, které manžela nejsou. Dcera má vlastní život, mého syna jsme vychovali společně. Ze společného domu jsem téměř před rokem utekla díky fyzickým a psychickým útokům manžela.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Po smrti otce byl na notářský úřad pozván můj bratr, na něhož jsme se na pohřebním ústavu rozhodli napsat, že organizuje pohřeb. Já jsem nebyl notářem ani bratrem o jednání vyrozuměn. Že nějaké jednání proběhlo jsem se dozvěděl náhodně po více jak roce. Navštívil jsem notáře a vznesl dotaz na uskutečněné jednání. Notář mi sdělil, že na jednání bratr prohlásil, že otec neměl žádný cennější majetek, proto věc uzavřel a zaslal soudu.