Počet stránek ve webu: 42.116

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na vás s prosbou o právní radu v oblasti vypořádání majetku. S přítelem (druhem) jsme pořizovali pozemek a realizovali výstavbu rodinného domu. Na koupi a výstavbu jsme žádali o hypotéku, kterou ovšem příteli neschválili a tak je hypotéka psaná na mne a mé rodiče, kteří ručí svým rodinný domem (s tím, že až dostavíme a dům zkolaudujeme, změní se zástava na nově postavený dům a účastníkem úvěrové smlouvy bude přítel a já).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj partner vlastní domek. Chceme v něm žít společně, ale je nutné ho zrekonstruovat. Můj partner sám hypotéku nedostane, takže o ni žádáme společně. Oba se zadlužíme až do důchodu s tím, že on je výhradním majitelem nemovitosti. Máme v plánu se časem vzít, ale v té době už budeme čerpat úvěr.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel od své matky dostal darem byt, který byl napsaný jen na něj. Po pár letech se manžel rozhodl byt prodat, a jeho sestra si od něj žádá peníze, z prodeje bytu. Její tvrzení je, že se přece musí rozdělit. Podle mě to tak není, když byl pouze on, jediným vlastníkem bytu. Tudíž bych se chtěla zeptat, zda má jeho sestra právo po něm něco chtít. Předem Vám děkuji za odpověď, s pozdravem Darja.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Požárem sklepních prostor mi byla způsobena škoda na uskladněných věcech. Dle zprávy od HZS byl požár způsoben vznícením akumulátoru v jiné sklepní kóji, která byla určena (je tedy určen i uživatel této sklepní kóje). Je tato osoba odpovědná za škodu, která mi tímto vznikla na uložených věcech v mé kóji? Jakým způsobem případně vzniklou škodu vymáhat v případě, že tato osoba není pojištěná (nájemce bytu a uživatel sklepní kóje, kde vznikl požár) a zdráhá se vzniklou situaci řešit?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlíme v podnájmu v 5-ti patrovém domě, v našem vchodě se na podzim 2022 vyskytly štěnice. Vyskytly se v 5. patře a podle pana deratizátora je viník jasný. Nicméně v lednu 2023 jsme je ve větší míře objevili i my doma ve 2. patře. Zde musím zdůraznit, že bytové družstvo bez problémů hradí veškeré deratizace a chemické přípravky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

16.1.2022 jsem se nastěhovala do nového pronájmu s tím, že se zde smlouva prodlužuje každé tři měsíce. Každé tři měsíce s novou smlouvou došlo ke zdražení nájmu a služeb. Nyní mě čeká další prodloužení smlouvy, kdy už jsme se za tu chvíli celkově dostali k navýšení nájmu o 20,2 %. Mohu se bránit nebo díky těmto krátkým smlouvám může majitel zvyšovat nájem do nekonečna?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koupil jsem dům se zahradou. Přístup k zahradě vede v těsné blízkosti cca 2m od lajny fotbalové plochy. Jiný přístup na zahradu není možný. Každý víkend, když třeba navážím dříví nebo teď naposledy oprava vozidla, abych to nemusel rozdělávat před domem na silnici, na mě vždy přijde jeden člen asi místního fotbalového klubu a vyhrožuje mi, že tam dají zátaras, abych tudy nemohl jezdit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Máme pozemek se spoluvlastníkem skládající se ze 3 parcel. Na jedné parcele my se spoluvlastníkem vlastníme pozemek (zastavěná plocha a nádvoří), na kterém se nachází okrajová část zemědělské stavby jiného dalšího vlastníka s podílem 1/1. 1) Má předkupní právo na pozemek ten kdo vlastní stavbu na tomto pozemku, ale pozemek mu nepatří? Co je nadřazeno pozemek nebo stavba?

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Vede se proti mně exekuce. Jelikož jsem 5 let neplatila zdravotní  pojištění a to od doby zahájení studia. Studovala jsem v zahraničí. Pojištění je pro studenty zadarmo, ale na to se studium v zahraničí musí uznat. Dvakrát jsem poslala žádost o posouzení studia na ministerstvo školství, ale nikdy mi nepřišla odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Maminka zemřela a vlastnila obecní byt. Po úmrtí chce po nás obec vymalovat byt a zaplatit nájem za další měsíc, kdy už tam maminka není. Byt nám policie zapečetila, tak nám neumožnili byt hned vystěhovat a nám řekli na obci, že by jsme měli platit i SIPO energie a plyn. Energie a plyn policie hned, když maminka umřela, tak na bytě vypla. Nelíbí se nám přístup obce, tak žádáme o radu. S pozdravem Bronislava.