Počet stránek ve webu: 42.688

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Tatínek je vážně nemocný. Pokud by došlo na nejhorší a tatínek by zemřel, tak bych zřejmě se sestrou zdědila půlku bytu, ve kterém s maminkou doteď tatínek bydlí. Chtěla bych ale ošetřit to, aby se maminka nebála o svůj byt. Aby já ani sestra nemohla s tou půlkou bytu, co zdědíme, jakkoliv nakládat, dokud tu maminka stále je. (Myslím do její smrti). Jak máme prosím postupovat, jaké jsou možnosti? Domluva se sestrou není moc možná. Předem děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Po smrti mého tatínka jsem si přepsala veškeré platby na své jméno, jen jsem zapomněla na platbu za TV a rozhlas. Dle mého jsem si TV a rozhlas na sebe nepřihlásila, protože pokud ano tak by přišla upomínka, kterou bych okamžitě uhradila. TV a rozhlas jsem si přihlásila nicméně deset let se tyto služby neplatily. Nevím co dělat, mám strach, že mi vznikl dluh a nejspíš i pokuta.   Předem děkuji za radu. S pozdravem Alice.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Při vichřici se vyvrátil vzrostlý strom na mém pozemku na sousedovu dřevěnou kůlnu, 80 let starou. Poškodil kompletně střechu i s trámy. Zjistilo se, že strom měl uhnilé kořeny. Sousedovi jsem slíbila, že to zkusím z pojistky na odpovědnost, ale vzhledem k tomu, že můj pozemek je od mé chalupy oddělen obecní cestou, pojišťovna to zamítla, že to není navazující pozemek k nemovitosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zemřela mi matka. Proběhlo dědické řízení. Jsem jediná pozůstalá dcera. Mamka bydlela v družstevním bytě. Firma, která družstvo zastupuje mi poslala po několika urgencích přeplatek za služby, ale do dnešního dne mi nedodali vyúčtování. I po urgenci po emailu, kde jsem žádala o zaslání výpisu do dnešního dne nemám nic v ruce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Potřebovala bych poradit ohledně koupi podílu nemovitosti. Půjčuji přítelovi, který po rozvodu momentálně vyplácí v rámci majetkového vyrovnání určitou částku za nemovitost bývalé ženě, na toto peníze a raději bych měla nově svůj podíl v nemovitosti.   Na dům splácí přítel úvěr, je v zástavě u banky. Vzhledem k tomu, co vše musí přítel splácet (úvěr, další půjčku od rodiny na vyrovnání), bych raději než jen vyloženě půjčku tu částku jakoby vložila do svého podílu nemovitosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Obracím se na vás s dotazem ohledně dědictví partnerovi babičky. Dovolím si situaci popsat trochu detailněji. Babička vyrostla v chalupě s rodiči a bratrem a v dospělosti byla chalupa jejímu bratrovi přenechána. Bratru se narodil syn a ten až donedávna v chalupě přebýval. Je bezdětný, nemá sourozence, ženu.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Pronajímám svůj byt firmě, která ho pronajímá dál (konkrétně "Tvůj správce"). Na základě plné moci s firmou si na sebe nechali přepsat elektřinu. Následně jsem se dozvěděla, že elektřinu dále přepsali na reálné podnájemníky (o tomto kroku mě vůbec neinformovali), kteří elektřinu řádně neplatili a byl odpojen elektroměr.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Po zemřelém otci proběhne dědické řízení. Macecha jako vypravovatel pohřbu zařizovala odhad nemovitosti. Nicméně jsme od ní zjistili, že zná obsah závěti, kde ona obdrží dům a moje sestra účet po otci. Odhad ji vypracoval znalecký odhadce (její dobrý známý), takže je účelově udělaný co nejnižší v její prospěch, aby vyplácela co nejméně.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Pronajímáme nebytové prostory, kde jsou jen nebytové prostory. Mám dotaz k vyúčtování služby elektřiny, tzn. elektrické energie. V domě jsou 2 hlavní elektroměry a z toho mají 3 prostory podružné měření. Máme od 12/2021 nového nájemníka, který má podružné měření, kde pronájem má za účelem provozování kadeřnictví - barber, kde ohřev vody je přes bojler, plocha užívaného prostoru je 18 m2.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Od r. 1988 se starám o úzký pruh pozemku, který leží mezi mnou a sousedem. Dle katastru se jedná o vodní plochu (bývalý náhon, 361 m2), ve skutečnosti to byl roky neudržovaný a silně zaplevelený pozemek. Nebyly ani jasné hranice pozemku, protože zde nebyl plot (jen zhruba na polovině byl můj plot, ten však byl dle prodávajícího na mém pozemku (což potvrdilo i nedávné geodetické vyměření).