Počet stránek ve webu: 43.147

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych zjistila, na co bych měla mít nárok po rozvodu. Dostala jsem se do situace, kdy je rozvod pro všechny nejlepší řešení. Zkusím popsat fakta, předem se omlouvám, pokud budu odbíhat, jsem ze všeho vcelku rozhozená.   V současné době jednáme o dítě, o rozvod jsem formálně ještě nezažádala.   Majetek žádný nemáme, v dubnu 2010 dostal tehdy ještě přítel hypotéku, příjem stačil, tak jsme neřešili nic více.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem samoživitelka 6 letého dítěte. Otec syna dlouhodobě nenavštěvuje, nejeví absolutní zájem, syn ho téměř nezná. Každý rok řeším dovolenou u moře. Syn má příjmení po otci, tedy se neshoduje s mým. V rozsudku od soudu mám, že je syn svěřen do mojí péče a styk s dítětem s otcem je po dohodě mezi rodiči. Každý rok ale naháním otce, aby se mnou šel na úřad podepsat ověřený souhlas s vycestováním - to je mimochodem jediná komunikace ohledně syna, kterou iniciuji já, protože potřebuji jeho podpis.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na Vás s prosbou, co mám udělat a jakým způsobem bude probíhat rozvod po mém podání návrhu, když manžel nebude souhlasit s prodejem našeho domu ve SJM a nemá na vyplacení poloviny již odhadnutého domu.   Ráda bych se se synem odstěhovala buď do pronájmu anebo do vlastního bytu, ale moje finance na to nestačí, abych platila 1/2 hypotéky a zároveň měsíční náklady na moje bydlení mimo trvalý pobyt.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je možné osvojit si dítě registrovaného partnera? Pokud ano za jakých podmínek je to možné. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel pracuje v rodinné firmě - s. r. o. Ve firmě je jednatelem. Otec má podíl 50%, matka 25%, manžel 25%. Matka s otcem chtějí přepsat jejich podíl na mého manžela, aby byl 100% vlastníkem firmy. Je možné, aby mu podíly darovali, abych já jako manželka na podíly neměla v případě rozvodu nárok? Nebo bychom s manželem museli ošetřit SJM? Můj dotaz je, zda podíly ve firmě jdou darovat nebo musí být udělaný nějaký přepis a podíly darovat nejdou. Děkuji za odpověď Miloslava.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítel řeší situaci ohledně zrušení otcovských práv. Před 14 dny obdržel rozhodnutí o zrušení otcovských práv. Samozřejmě přítel ví a je to tak i v rozsudku, že výživné na nezletilou dceru má pravidelně nadále hradit. Jeho bývalá manželka mu napsala, že si už nepřeje, aby měl s dcerou cokoliv společného a že už ani žádné výživné nechce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je oprávněn otec, který se o dítě nikdy nestaral a vyhýbal se placení výživného, podat žalobu na matku na stanovení výživného soudem pro zletilé dítě studující VŠ? Je to reakce otce na to, kdy studující zletilé dítě podalo žádost o zvýšení výživného otci. Ten se opět snaží udělat vše, aby neplatil a podal žalobu na matku na soudní stanovení výživného a zvýšení matce, která se do plnoletosti o dítě sama starala a platila více, než jeho stále účelově snižované výživné.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Máme vnučku v pěstounské péči. Studuje, je jí 19 let. Matkou je naše dcera, otec není v rodném listě uvedený. Dcera si biologickým otcem nebyla jistá. Nyní jsme podle jednoznačné podoby a krevní skupiny zjistili otce. Vnučka i otec jsou šťastni. Dcera platí státu výživné. Pokud otec chce být uveden do rodného listu, máme první otázku: Je potřeba soud nebo pouze prohlášení na matrice? Druhá otázka: Hrozí otci zpětné doplácení výživného státu, když je vnučka zletilá? Děkuji za odpovědi, Marina.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zajímalo by mě, zda mohu vykonávat autorskou činnost, konkrétně příležitostné psaní článků na web na základě licenční smlouvy, a být současně nezaměstnaná a v evidenci úřadu práce? Pokud ano, je nějaký finanční limit, který nesmím přesáhnout? Případně jiné náležitosti, které si ohlídat? Lze tuto činnost vykonávat i pokud člověk ještě pobírá podporu v nezaměstnanosti? Předem děkuji. S pozdravem Magda.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně alimentů. Jsme s manželem rozvedeni, máme spolu dvě děti, ale vzhledem k životní situaci nemáme s dětmi jinou možnost, než bydlet u mého bývalého manžela v jeho bytě a sdílet s ním prakticky jednu domácnost. Mám i tak nárok na výživné od něho, když jsou děti určené do mé péče?