Počet stránek ve webu: 41.683

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se prosím zeptat, jak se řeší situace, kdy jsem před manželstvím sama na sebe koupila byt - na hypotéku. Splácena bude až za 20 let, tedy v době manželství. Čí dle práva po splacení byt bude? Stále pouze v mém vlastnictvi - dle prvotního nabytí na katastru, nebo bude mít i druhá osoba v manželství nárok na polovinu? Děkuji velmi za vaši odpověď. Svatbu plánují příští rok a nerada bych kvůli bytu řešila předmanželskou smlouvu. Děkuji. Hezký víkend, Matylda.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Moje dcera žije v jedné domácnosti v bytě s kamarádem a svým 12 letým synem. Nemají společnou domácnost (pokladnu) a podílí se na půl pouze nájmem a službami. Jídlo, ošacení a další osobní potřeby si hradí každý sám. Dcera dostává alimenty od svého exmanžela. Její kamarád má 9letého syna, na kterého platí rovněž alimenty.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj partner se rozvedl v roce 2021, s exmanželkou se dohodli na výši výživného pro jejich syna - k dnešku je mu 6 let, má ovšem Downův syndrom - 7000 Kč, stejnou částku platí i rok před tím kdy žili odloučeně. V době jejich odloučení bydlel u rodičů, ve stejném městě (Mnichovice) jako jeho býv. žena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat na zápis nemovitosti do katastru. Manžel dostal darem od rodičů pozemek. V době manželství jsme na něm postavili dům (vzali jsme si na něj státní půjčku ze SFPI). Jak nejlépe situaci vyřešit? Předpokládám, že nejde zapsat na pozemek manžela dům ve SJM. Nebo pokud se mýlím, tak mě opravte. Takže mě napadají tyto varianty:

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na vás s dotazem ohledně dřívějšího ukončení PPM a mateřské dovolené. Od 1.10.2022 jsem na mateřské dovolené a pobírám PPM (na mateřskou jsem nastoupila později - termín porodu jsem měla 17.10.). 5.10. jsem porodila. Chci nastoupit zpátky do zaměstnání 5.12. a po telefonátu s ČSSZ vím, že musím pobírání PPM a mateřskou dovolenou písemně ukončit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Protože již cca 1,5 roku (cca. od 05/2021) s manželem nežijeme, chceme se dát rozvést. Ráda bych se rozvedla "dohodou", ale již několik let mi manžel zatajuje své příjmy. Mám nárok nějak získat potvrzení o jeho příjmu?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Našel jsem si přítelkyni, která není vdaná, ale má 2 letou holčičku se svým přítelem, se kterým nadále nechce setrvávat ve vztahu. On jí vyhrožuje, že jakmile se s ním rozejde, tak se sbalí, ale zároveň si sbalí i dceru a už ji neuvidí.   Vím, že se jedná asi o běžnou patovou situaci a výhrůžku, ale přece jen bych chtěl poradit, co máme s přítelkyní dělat proto, aby jsme mohli žít spolu a v naprostém klidu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S manželem máme společně dům v SJM. Koupili jsme ho za 4.000.000 Kč. 2.500.000 Kč nám na něj přispěla matka manžela v době, kdy už jsme byli manželé. Na zbytek jsme si vzali úvěr a máme splaceno 50 procent. Manžel má jednoho vlastního syna a já dvě děti, které manžela nejsou. Dcera má vlastní život, mého syna jsme vychovali společně. Ze společného domu jsem téměř před rokem utekla díky fyzickým a psychickým útokům manžela.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Moji rodiče se v roce 1995 rozvedli, bohužel nevypořádali společný nemovitý majetek. Zůstala jim chata ve SJM, jak je stále uvedeno KN. Matka navrhovala tenkrát darování potomkům (já a sestra), otec nechtěl, protože měl obavy, abychom jí neprodaly. Od rozvody otec na chatu nejezdí ani se o nestará.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (2 hlasů)

Na základě znaleckého posudku jsou nám doporučeny asistované kontakty. Aktuálně není volná žádná organizace, která tyto kontakty bezplatně nabízí. Můj dotaz zní, zda soud může nařídit rodičům placené asistované kontakty, když se na místě konání a platbě kontaktů nemůžeme dohodnout, případně zda by do placeného zařízení schválil předběžné opatření. Děkuji.