Počet stránek ve webu: 38.774

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dospělý vnuk žije s matkou a mladším bratrem. V květnu 2019 dosáhl plnoletosti a jeho otec mu zřídil účet, na který mu začal posílat výživné, které dříve poukazoval matce dítěte. Polovina výživného byla určena na spoření, které založila matka po rozvodu podle rozhodnutí soudu. Otec poslal vnukovi celé výživné s tím, že matce nemusí vůbec na nic přispívat a všechny peníze si může nechat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak postupovat v mém případě s platbou výživného na plnoletého syna? Jsem rozvedený a soud mi stanovil výši výživného na syna, který t. č. žil s matkou. Teď je již plnoletý (22 let) a u matky se zdržuje minimálně. Po ukončení 3letého oboru pokračoval další dva roky nadstavbovým studiem a tzv. si dodělal maturitu. Po ukončení a úspěšném vykonání maturitní zkoušky se rozhodl pokračovat ročním kurzem. Zde měl v 1. pololetí 181 zameškaných hodin, z toho 3 neomluvené. Dostal důtku třídního učitele.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem registrovaný živnostník v Anglii, kde jsem žil od roku 2018. V posledních letech jsem dost cestoval, nicméně živnost mám stále v Anglii a tam i platím daně. Pokud budu s bývalou partnerkou řešit soudně ustanovení výživného na dceru, jaké informace budou hrát roli na rozhodnutí soudu? Na jakou dobu zpátky musím dokazovat své příjmy a jak se dokazují v tomto případě? Pracuji online na inernetu a nejsem vázán na místo, tudíž pracují I když jsem na cestách. Děkuji, Mojmír

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám přítele který se 04/2018-04/2019 soudí o určení styku s jeho skoro dvouletou dcerou. Nebudu psát, jaké problémy mu dělá jeho bývalá přítelkyně, protože přes rok co s ní není viděl dceru pouze na půdě OSPOD, kde měli setkání po dobu 3 měsíců, pátek co pátek - ať si na sebe zvyknou. Ale bylo to ze strany matky bojkotováno. Jeho bývalá přítelkyně mě nikdy neviděla, ani to nevyžaduji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala, na svá práva v situaci samoživitelky. Aktuálně jsem matka 2 nezletilých dětí (syn - necelé 4 roky, dcera - 7 let) a jsem samoživitelka. Od jejich otce jsem odešla (odchod proběhl z mé strany) 2017. Děti jsme měli ve "střídavé péči" takovým způsobem, že jsme si je střídali ob den/dva dny.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Krajský soud zvýšil výživné bývalému manželovi na zletilou dceru. Ten se zvýšením nesouhlasil, podal odvolání a dceři zasílá původní částku, ne tu zvýšenou. Nám pořád tvrdí, že zvýšení je neplatné, protože podal odvolání. Má ještě doplatit čtyři měsíce zpětně, ale proti tomu se taky odvolal. Jak to tedy je? Děkuji, Martina

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych se zeptal jak postupovat. S manželkou mám 2 děti (5 a 3 roky) a máme společný dům který vlastníme na půl. S manželkou jsme se rozešli v únoru 2019 ale domluvili se jak s dětmi a že budeme zatím bydlet společně v domě a každý budeme přispívat půl peněz na domácnost. 9.4.2019 když jsem byl mimo domov vzala děti a odstěhovala se ke své matce a poslala jen SMS že pokud tam přijedu zavolá na mě policii. Nikdy u nás nedošlo k žádnému fyzickému nasili ani u dětí (s dětmi mám velice výborný vztah).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zažádala jsem o zvýšení alimentů poprvé po 7 letech v souvislosti s přechodem na SŠ. Mám pouze 1 dítě ve věku 16,5 let. Ex je znovu ženatý, společné dítě nemá. Při soudu mi bylo vytknuto, že na proplacení alimentů rok zpětně (vyšší výdaje v 9. třídě) nemám nárok, protože jsem nezažádala dříve, tudíž jsem finančně nestrádala. Příjem ex je cca 32.000 Kč čistého, kdy odměny mu nezapočítala (propláceno cca 2x ročně).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně 19letého syna, který se v polovině dubna 2018 oženil a žije nyní s manželkou (je to cizinka) v pronajatém pokoji v Praze, za který platí 9.000 Kč. Syn řádně studuje a připravuje se na maturitu, která ho čeká tento školní rok a zároveň chodí o víkendech na brigádu, kde si vydělá někdy 11.000 Kč. , někdy 17.000 Kč. Mám ale dotaz ohledně alimentů, které mu chodili od jeho otce. Někdo tvrdí, že na ně má i nadále nárok, ale někdo zase, že tím, že se oženil, nárok tím ztratil. Chtěla bych se tedy zeptat, jak to tedy je? Děkuji, Milena

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Čeká nás zřejmě soudní jednání ohledně výživného pro zletilého syna a potřebovali bychom zhodnotit naše šance v tomto jednání. Syn partnera studuje Masarykovu universitu v Brně, nejdříve absolvoval bakalářské studium v oboru Fyzika-Nanotechnologie, což je velmi atraktivní obor a absolventi jsou velmi žádaní v praxi a toto vzdělání by mu určitě zajistilo skvělou obživu.