Počet stránek ve webu: 43.318

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Nová pravidla oddlužení, insolvenceVšechny zákony postupem času procházejí určitými úpravami, aby odpovídaly neustále se vyvíjející situaci v daném státu. Přesně to se letos (2019) stalo s insolvenčním zákonem č. 31/2019 Sb, který určuje pravidla oddlužení v celé naší republice. Od 1. června letošního roku totiž vyšla novela tohoto zákona, díky které jsou pravidla vyhlášení osobního bankrotu o něco mírnější. Co tyto novinky změní v praxi?

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

bojite se v eshopech platit predemBojíte se v eshopech platit předem? Tak plaťte kartou online, banka pak může stáhnout peníze zpět! Nákupy na internetu dokáží být opravdu velmi výhodné. Eshopy se předhánějí v akcích, nabízejí levnější zboží než kamenné obchody, někdy nabídnou dopravu zdarma. K tomu občas slevové kupóny, třeba i na dvacetiprocentní slevy. Výhodný nákup ale může pokazit platba dobírkou, za niž dáte několik desítek korun navíc. Cenově výhodnější je zaplatit předem. Jenže, dá se eshopům věřit?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

zmeny-od-zari-2016-skolstvi-doprava-eet-krabicky-cigaret-pobocky-cesky-posty-zdravotni-pojisteniZáří 2016 přináší celou řadu změn. Ty největší nastanou ve školství, v dopravě, zdravotním pojištění a zvyknout si také budeme muset na odpudivé obrázky na krabičkách od cigaret. Přibudou pobočky České pošty a začíná nám EET (elektronická evidence tržeb). Co nás tedy čeká a nemine detailně? Počtěte si.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

jak-neprijit-o-penize-pri-pronajmuti-bytu-7-tipuTi šťastnější z vás bydlí v nájmu bez starostí, někteří ovšem mají horší zkušenost. Narazili na nefér pronajímatele, špatně si pohlídali, co si měli pohlídat, nebo dokonce sedli na lep podvodníkům. Důsledky mohou být různé a nezřídka se může stát, že vás malá nepozornost přijde hodně draho. A přitom stačí většinou málo, abyste se nepříjemnostem vyvarovali. Sepsal jsem proto pro vás ty nejčastější chyby, kterých se nájemníci dopouštějí, a které je stály už spoustu peněz.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

spotrebitele-se-mohou-obracet-se-spory-s-obchodniky-na-coi-od-122016-novela-zakona-o-ochrane-spotrebiteleOd pondělí 1.2.2016 mají mít spotřebitelé možnost využít ve sporech s obchodníky mimosoudní řešení prostřednictvím České obchodní inspekce (ČOI). Ta kvůli tomu přijme 18 právníků. Novinku zavedla novela zákona o ochraně spotřebitele. Velcí prodejci tuto možnost zatím spíše vítají.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nejobávanější exekutor v Česku – Tomáš Vrána z Přerova – ve středu rezignoval. Funkci soudního exekutora složil k rukám ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (za ANO). Stalo se tak tři a půl měsíce poté, co na něho ministr podal kárnou žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu. Požadoval Vránovo odvolání.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Se začátkem nového školního roku přijde od září několik změn, které se MAJÍ dotknout prakticky všech. Co bude na podzim jinak než teď? Přečtěte si některé z věcí, které na nás v nejbližší době čekají.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rodiče dětí do 15 let mají nárok na zkrácený úvazek, rozhodl Nejvyšší soud. Nejvyšší soud rozhodl, že rodiče dětí do 15 let, mají nárok pracovat na částečný úvazek. Zaměstnavatel má povinnost jejich žádosti vyhovět s výjimkou stavu, kdy by prokazatelně došlo k ohrožení fungování společnosti či úřadu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dám si jen skleničku a pak pojedu, vždyť je to kousek. Nebo na auto, které jsem právě koupil, udělám povinné ručení až zítra. Tak to jsou přesně situace, které už některé řidiče zruinovaly tak, jako by si vzali hypotéku na dům. Odškodnění za újmy způsobené při nehodách jdou do obřích sum a v těchto situacích vše nakonec zaplatí viník ze svého.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rváče může nově finančně zruinovat, když někoho zmlátí tak, že má dlouhodobější následky. Kromě trestního stíhání za ublížení na zdraví totiž na ně může být uplatněn nový občanský zákoník. Ten zrušil do loňska platné tabulky pro odškodňování a nechává hranici neomezenou. Záleží pak, jak právníci zabojují a jak soudci rozhodnou.