Počet stránek ve webu: 41.537

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji umístit Mobilheim na můj pozemek. Stavební úřad - celkem by snad nebyl problém, ale - výšky stropů. V "heimu" jsou 2,1m. Úřad chce více. Nevím, zda by to mělo být 2,3. Někde jsem viděl info že: místnosti a prostory rodinného domu, do kterých se vstupuje, mají mít min. 2,1 m. V uvedeném "Heimu" se vlastně vstupuje z venku do obýváku, kuchyně z venku, ale nevím zda se dá tato info použít.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

1/2021 jsme dokončili výstavbu rodinného domu (7 měsíců po termínu).   Stavba se protáhla z důvodu nedostatku pracovníků a velkého množství víceprací. S pokutou za prodlení s dokončením jsem počítal ale neměl by se odečíst čas vynaložený na vícepráce? Jinak vícepráce nemáme nějak podložené, psal jsem na papír co se dělalo s tím že po předání to dořešíme.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koupili jsme chatu se zahradou v zahrádkářské kolonii. Chata není zapsaná v katastrální mapě. Stojí tam již dlouho. Rozměrově je větší jak povolených 25m2 pro danou oblast, má 50 m2. Chci se zeptat jestli se to dá nějakým způsobem zlegalizovat? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem vlastníkem RD s pozemkem, který je doposud bez oplocení. Z pozemku je výjezd na veřejnou komunikaci. Jedná se o běžnou veřejnou komunikaci v satelitu za Prahou. Nyní chci postavit vjezdovou bránu, branku a plot na okraji pozemku, který sousedí s veřejnou komunikací. Na protější straně komunikace je chodník a další parcela.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych objasnit situaci ohledně čtení soukromých zpráv na firemním notebooku. V práci v mé nepřítomnosti si prý kolega potřeboval něco vytisknout z mého PC, sedl si k němu a vyskočil na něj soukromý chat (MS teams) na poslední konverzaci z předchozího dne (v 15 hod.), na kterém jsem si psala s mým přítelem. Místo aby ho zavřel, zavolal kolegyni která chat prolistovala skrz na skrz.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych postavit malou stavbu ze dřeva na pozemku, který je v územním plánu obce veden jako louka, pastvina, a je zde připuštěna stavba seníků, a přístřešků pro zvěř. Chtěl bych zde postavit seník o velikosti cca 4x4 m, v přízemí cca 1,8 m vysoké by byl krmelec, do kterého by bylo chystáno seno pro zvěř. V horní části by pak byla "místnost" pro uskladnění potřeb ale také pro nouzové přespání, jelikož to nemám blízko k domu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem vlastníkem pozemku, na kterém stojí stavba dřevěné rekreační chaty, která bohužel není zapsána v katastru nemovitostí. Stavba byla postavena v roce 1968 a pán, který ji stavěl tvrdí, že stavební povolení mu bylo uděleno. Jsem už 5. majitel a dva předchozí jsou po smrti, takže se papír o povolení stavby nepodařilo najít. Mám čestné prohlášení od stavebníka, že povolení měl a mapu vojenského snímkování, kde je v roce 1969 stavba zachycena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je nějak určena minimální šířka vchodu do nebytových prostor v rámci malého 3 bytového domu? Musíme dělit dům ve společném vlastnictví na jednotky (3 vlastníci). Jeden mezonetový byt pravděpodobně budeme dělit na spodní bytovou část a od ní nově oddělenou horní nebytovou část.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Měl bych dotaz týkající se opěrné zdi, která má 1,25 m (je potřeba st. povolení, ale to jsme neměli). 2019 jsme postavili zeď ze ztraceného bednění, která mý výšku 1,25 m v místě sousední parcely (nehraničí s veřejně přístupnými pozemními komunikacemi nebo s veřejným prostranstvím).

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Po jedné straně našeho pozemku jsme při natahování plotu vynechali asi desetimetrovou část, neboť v této části má soused asi 50 cm od hranice našeho pozemku domek. Ale protože chceme zabránit jeho dalšímu vstupu na náš pozemek, rovněž i zabránit vstupu jeho psovi, rádi bychom i zde natáhli plot.