Počet stránek ve webu: 39.858

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

1993 byla zkolaudována stavba našeho rodinného domku a součástí stavby je i sjezd do garáže. Část sjezdu je umístěna na pozemku města - cca 5 m2. Nyní nám majetkový odbor města sdělil, že tento sjezd je černá stavba. Požaduje po nás jednorázovou úhradu za omezení vlastnických práv.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním zahradu, která se nachází v zastavěné části obce. Chtěli bychom si na ní postavit rodinný dům. Na odboru uzemního plánování nám řekli, že to nejde protože pozemek není v uzemním plánu obce. Obec nemá žádná stavební místa a nechala zpracovat nový uzemní plán, do kterého jsme nechali zanést i naši zahradu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním menší pozemek (250 m2) s nově postavenou větší garáží (55 m2) v průmyslové zóně ve Znojmě. Na pozemku v těsné blízkosti garáže je vedeno mnoho inženýrských sítí. Chtěl bych pozemek společně s garáží oplotit z důvodu drobného podnikání. Většinou jsem se s provozovateli sítí domluvil a dostal od nich souhlas s oplocením při dodržení určitých pomínek.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala, jak postupovat s právem stavby v následující situaci. Chceme na mém pozemku s partnerem stavět dům (rekreační objekt v chatové oblasti), ale vlastníkem pozemku jsem pouze já (byl mi darován rodiči), a naopak partner bude žádat o hypoteční úvěr. Já prozatím nejsem výdělečně činná, manželé nejsme a ani jsme spolu doposud nežili v jedné domácnosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vedle mého domu začali předělávat starý domov důchodců. Mám podezření, že se tam chystají vybudovat dům pro sociálně slabé. Když jsem se byl informovat na úřadě, tvrdili mi tam, že o ničem nevi a odkázali mě na majitele nemovitosti. Je zapotřebí při stavbě takového zařízení souhlas sousedů, či jestli je možné se nějak bránit proti tomu, aby tady vůbec něco takového vzniklo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlíme v řadovém domku a soused si chce na svůj dům dát venkovní jednotku klimatizace. Problém je v tom, že jsme řadové domky a jeho venkovní jednotka má být umístěna asi tak 2 metry horizontálně od našeho okna do ložnice. Vertikálně bude asi tak jeden metr pod naším oknem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem vlastníkem stavební parcely sousedící s pozemkem města. Město na tomto pozemku hodlá stavět komunikaci. Má stavební odbor města povinnost mě o tom písemně informovat, zajistit vyměření komunikace, připomínkové řízení. Děkuji Šárka.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně postavené střechy na auta. Velikost je cca 6x7m, tedy něco přes 42 m2. Není dodržen odstup 2 metry od sousední hranice pozemku. Na stavebním uřadě mi tehdy paní řekla, že si budu muset zaplatit 5.000 Kč za výjimku a donést jednoduchý nákres umístění s kulatým razítkem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Soused umístil do ochranného pásma vodovodu mohutný sloup vjezdové brány. Dle zákona č. 274/2001 Sb. o vodovodech a kanalizacích, lze dle § 23, odst. 5) umístit stavbu do ochranného pásma jen se souhlasem vlastníka tohoto vodovodu. Jsme 1/3 vlastníkem uvedeného vodovodu, ke stavbě jsme nedali souhlas.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním pozemek u kterého je příjezdová cesta, kterou vlastní 6 majitelů včetně mě. Na pozemku bych chtěl začít stavět, ale proto je prý nejdříve potřeba povolení přístupové cesty. Obecní úřad souhlasí s napojením pozemku s podmínkou souhlasu všech spoluvlastníků pozemku dělící obecní a můj pozemek.