Počet stránek ve webu: 41.499

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem matka samoživitelka, mám šestiletého syna, v rodném listě RL otec není uveden, ani nejsme v kontaktu. Už několik let žijeme ve spolku, kde i jako dobrovolnice pracuji. Syn má několik mužských vzorů, kdy jeden z nich, může se to nazvat, že "zastává pozici otce", je mým blízkým přítelem a hlavně jsou to velcí parťáci.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

10 let jsem měla trvalé bydliště u partnera, se kterým mám 2 děti, bez manželství. Nemovitost je jeho a veškeré výdaje k bydlení platil on. Z mého příjmu jsem hradila běžné potřeby pro domácnost, školné, školkovné apod. Po 13 letech jsme se rozešli. Děti si dle dohody střídáme po týdnu. Bez soudu. Jsme schopni se domluvit. Náklady na děti si dělíme.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S bývalou přítelkyní máme společného potomka, chlapce, nyní 3 roky. Na začátku říkám, že ještě nemáme žádné rozhodnutí pravomocným orgánem o svěření a péči o dítě. K dotazu: nejsme schopni se domluvit na péči o nezletilé dítě. Na dítě platím řádně výživné a to 5.000 Kč od jeho půl roku života. Na toto výživné jsem používal své úspory, protože vzhledem ke svému měsíčnímu příjmu, bych si toto nemohl dovolit, ale chtěl jsem, aby dítě bylo zabezpečené.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Snacha si našla přítele a chce odvést děti z domova aniž by byli rozvedeni. Syn s tím nesouhlasí. Může je tedy odvést z jejich domova bez synova souhlasu. Děkuji Jitka.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Odcházím od přítele, nejsme sezdáni. Máme 7-mi letou dceru. Chtěla bych mít všechno podchycené a připravené. Proto potřebuji odbornou radu. Budu vděčná za Vaši odpověď. Dotaz zní, zda je potřeba před rozchodem (odchodem) volat třeba na OSPOD a zajišťovat nějaké materiály (dohody o styku dítěte s otcem a určení výživného), nebo to vše mohu vyřešit až pár dní po odstěhování?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám 34 let a bydlím s rodiči v jednom bytě. Nejdříve mě k tomu vedla ekonomická situace, teď tu ale musím bydlet, protože moje máma (67 let, uzdravená onkologická pacientka) potřebuje pomoct s péčí o mého otce s Alzheimerem (78 let, poměrně vysoký a neohrabaný člověk). Někdy je toho na nás hodně a kromě pomoci od státu, bych potřebovala i pomoc od mého jediného bratra, který nám ale vůbec nepomáhá.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítelkyně se rozhodla odejít od manžela. On ji v tom brání stylem, že ona odejít může, ale jejich syn zůstane s ním. Synovi přítelkyně jsou 4 roky. Stěhovala by se zhruba o 25 km dále. Manželovi samozřejmě nebrání syna vidět kdykoliv dle dohody než proběhne soud o péči. Co může udělat?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Opustil mě partner. Jsem pár dní do termínu porodu jeho dítěte a nechal mě v bytě, který si z mateřské nemohu dovolit a nájem platit odmítl. Z dřívějšího vztahu mám syna, což ale pro tuto situaci nejspíš není podstatné. Po porodu budu muset podat k soudu žalobu o určení otcovství a placení výživného, protože partner nebyl ochoten ani dojít se mnou na matriku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Záležitost se týká mého 12-ti letého syna, který žije se svou maminkou již 10 let odděleně. Oni žijí v okrese Zlín, v přidružené malé obci a já žiji v okrese Frýdek-Místek taktéž v přidružené malé obci. Syn byl Okresním soudem ve Zlíně svěřen do péče matky s tím, že mám pravidelný rozšířený styk se synem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o informaci, zda je nutný k provedení medicínského zákroku, který se netýká bezprostředního ohrožení života dítěte, souhlas obou z rodičů. Děkuji, Jaroslav.