Počet stránek ve webu: 42.858

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mamka už s manželem nebydlí cca 2018-2023, stále jsou manželé. O rozvod ještě nebylo požádáno, bydliště má jinde. On bydlí v domě, ve kterém bydleli společně, ten byl jeho už před sňatkem, poté ho společně rekonstruovali, většinou tedy z mamčiných peněz.   Mamka má byt, který už měla před sňatkem. Nově zděděný půl domu, po smrti její maminky 2020.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

  Před manželstvím jsem získal darem nemovitost. Chtěl bych, aby ji celou po mé smrti získala pouze manželka.   Mám zletilé děti z minulého manželství i současného.   Mohu sepsat darovací smlouvu, kterou necháme s podpisama ověřit u CzechPointu a ona si ji uloží do trezoru?   A vytáhne ji teprve po mé smrti?   Prý jí hrozí pokuta 50.000 Kč za nezapsání do Katastru do 30 dnů, ale to akceptujeme.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dědické řízení po mamince, bratr má exekuce, o kterých notář neví. Jednání už proběhlo a na žádost otce se odročilo. Pochopili jsme, že bratr dědictví odmítnout nesmí, jelikož má děti. Já se domnívám, že pokud by se svého podílu vzdal ve prospěch otce, může v případě, že se exekutor o možnosti nabytí dědictví dozví uvalit exekuci např. na byt otce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Řešíme s manželem dědictví po zemřelé mamince. Našli jsme hotovost 1.200.000 Kč. Nevíme zda ji vzít už na první schůzku s notářem (zatím se neozval) nebo zatím jen uschovat. Dále se obáváme toho, že manželova sestra nás bude napadat, že bylo hotovosti určitě více. Jak se toto běžně řeší? Stačí manželovo prohlášení (vypravitel) o výše nalezené hotovosti a toto je pro notáře jednoznačné?? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Tatínek je vážně nemocný. Pokud by došlo na nejhorší a tatínek by zemřel, tak bych zřejmě se sestrou zdědila půlku bytu, ve kterém s maminkou doteď tatínek bydlí. Chtěla bych ale ošetřit to, aby se maminka nebála o svůj byt. Aby já ani sestra nemohla s tou půlkou bytu, co zdědíme, jakkoliv nakládat, dokud tu maminka stále je. (Myslím do její smrti). Jak máme prosím postupovat, jaké jsou možnosti? Domluva se sestrou není moc možná. Předem děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Obracím se na vás s dotazem ohledně dědictví partnerovi babičky. Dovolím si situaci popsat trochu detailněji. Babička vyrostla v chalupě s rodiči a bratrem a v dospělosti byla chalupa jejímu bratrovi přenechána. Bratru se narodil syn a ten až donedávna v chalupě přebýval. Je bezdětný, nemá sourozence, ženu.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Po zemřelém otci proběhne dědické řízení. Macecha jako vypravovatel pohřbu zařizovala odhad nemovitosti. Nicméně jsme od ní zjistili, že zná obsah závěti, kde ona obdrží dům a moje sestra účet po otci. Odhad ji vypracoval znalecký odhadce (její dobrý známý), takže je účelově udělaný co nejnižší v její prospěch, aby vyplácela co nejméně.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2020 zemřel ve věku 90 let můj strýc, bratranec mé maminky. Byl svobodný, bezdětný, jeho jediná sestra zemřela již před cca 2017. Pohřeb jsem zařizovala já. Strýc před smrtí sepsal závěť, kdy veškerý majetek (nemovitost a finanční prostředky) odkázal mně. Pokud je mi známo existuje ještě jedna starší závěť z roku 1979, kde celý svůj majetek odkázal synovci (syn druhé strýcovy sestřenice).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Kdo bude dědit byt po mé matce, když otec a můj jediný sourozenec jí zemřeli. Zemřelý bratr má dospělé děti. Já mám jednoho syna. Matka žije v bytě sama, ale nevím, jestli tam je někdo přihlášený k TP. Zdeňka.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Poraďte mi prosím, jak zjistím bezdlužnost manžela, se kterým nežijeme 10 let ve společné domácnosti. Nyní je nemocný s demencí a mám obavy, aby nepřišel exekutor do domu, který nám - sestře na vozíku a mně darovala naše maminka, která předminulý týden (7/2023) zemřela. Společný majetek s manželem nemáme. Nehledě na to, že každý rok jako soudem určený opatrovník podávám vyúčtování ke kontrole k soudu, my dluhy nemáme a nesmíme mít!