Počet stránek ve webu: 42.413

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V případě úmrtí jednoho se synů, má vdova s dětmi nárok na dědictví po matce jejího zesnulého manžela?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme tři sourozenci. Zdědili jsem družstevní byt. Avšak musí být napsán pouze na jednoho z nás. Moje sestra řekla, že se o to postará a byt přepíše na sebe, byt prodá a peníze rozdělí. Chtěl bych se zeptat, zda-li by nám mohli sebrat tento byt, pokud by se třeba zjistilo, že má sestra dluhy a exekuce a zda-li by to třeba nevyřešilo čestné prohlášení sestry, že nic takového nemá.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zemřel mi manžel, půjde do dědického řízení i můj podnikatelský účet, který je sice na moje jméno, ale disponentem je uveden můj syn, kterému na něho chodí peníze? V závěti manžel napsal jako dědice své děti, i když je dům v SJM. Takže bez mého vědomí mi sebral nárok na dědictví. Mohu tuto závěť napadnout, jako neplatnou?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Partnerovy zomrel otec, v blízkej dobe má na SVK prebehnúť dedičské konanie. Sestra sa snaží prinútiť ho podpísať splnomocnenie v celom rozsahu. Nevieme datum konania, sestra dostala adresu a všetky údaje partnera no nevieme či to uviedla v predbežnom sedení. Partner sa chce zúčastniť konania.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Budu řešit omezení svéprávnosti směrem k nakládání s majetkem (bankovní účet od určité částky, byt v osobním vlastnictví, podpis smluv). Jde o 85 letého člena rodiny trpícího Alzheimerovou chorobou. Pokud soud rozhodne o takovém omezení, může přesto člověk s takovým omezením sepsat PLATNOU závěť, ve které např, odkáže svůj majetek církvi / sektě, která ho dokáže zmanipulovat? Taková situace se aktuálně jeví jako možná. Děkuji za odpověď František.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dceři zemřel 2022 manžel, dědictví již proběhlo, ale poté se zjistilo, že notářka do dědictví neuvedla pojistnou smlouvu, kterou pojišťovna nahlásila. U dědictví se střídaly dvě notářky z důvodu výběrového řízení a teď to hází jedna na druhou. Potřebuji vědět, zda bude dcera znovu platit notářku, jelikož jí v prosinci 2022 řekla (tak dlouho už se to táhne), že nic platit nebude, ale včera (09.05.2023) volala asistentka notářky, že poplatek bude činit 3.000 Kč.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřeboval bych vzor žaloby na určení dědice zůstavitele ze zákona. Dnes (08.05.2023) jsem byl u notáře, kde jsem se s ostatními dědici nedohodl a tak to chci řešit soudní cestou. Byl jsem neprávem vyděděn. Od notáře mám usnesení a do dvou měsíců musím podat žalobu. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mně a bratrovi bylo nedávno oznámeno, že zemřela naše babička, kterou jsme ale nikdy neviděli. Naše již také zemřelá maminka se se svou matkou, z pochopitelných důvodů, dlouhá léta nestýkala. O nás, coby vnoučata babička nikdy nejevila zájem, stejně jako o svou dceru. Nyní jsme ale s bratrem byli předvolání k dědickému řízení právě po zemřelé babičce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pokud by můj manžel chtěl adoptovat mojí dospělou dceru (její biologický otec už nežije), měla by v případě dědického řízení stejná práva jako kdyby byl jejím biologickým otcem? Vlastní děti nemá.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Žiji s partnerem ve společné domácnosti 8 let. Nejsme manželé ani nemáme společné děti. Mé trvalé bydliště je v jiném objektu (nájem, který si stále držím). On i já máme 2 děti (dohromady 4) z předchozích vztahů. Svým dětem chce nechat dům, ve kterém aktuálně žijeme a tudíž s partnerem začínáme hledat společné bydlení jinde, kde bychom spolu dožili.