Počet stránek ve webu: 40.058

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mojí mamince zemřel otec. Dědicové jsou 2, maminka a její sestra, ale sestra má dluhy, které převyšují cenu nemovitosti a maminka se bojí, že z jejího podílu nebude nic, že nedostane ani korunu. Aspoň tak jí to bylo řečeno realitním makléřem, že veškeré peníze co za nemovitost budou, že půjdou do dluhů její sestry. Moc děkuji za odpověď Gebrova.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem většinovým vlastníkem nemovitosti. Nyní došlo k dodatečnému dědickému řízení, ke kterému se přihlásilo 5 dědiců. Jelikož jsem do nemovitosti vložila nemalý obnos (po vichřici nová střecha, omítka, plot a další nutné opravy). Chci uplatnit pohledávku z titulu zhodnocení nemovitosti. Chtěla bych vědět, komu, kdy a kam mám tuto pohledávku doručit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Při projednávání dědictví po naší matce - vdově, jsem se dědictví vzdala ve prospěch mého mladšího bratra. Po několika letech jsem se dověděla, že bratr projednával dodatečně restituční nároky, které se objevily až po uzavření dědictví.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Teď řeším problém v souvislosti s mým chronickým onemocněním a koronavirem. Mám dvě půjčky od ČSOB, které vzorně splácím. Na obou mám sice pojištění pro případ smrti, zase od ČSOB, ale konzultovala jsem s kamarádem likvidátorem jiné pojišťovny a ten mě upozornil na to, že pokud bych zemřela na koronavirus v důsledku svých chronických zánětů dutin a průdušek, pojišťovna by stoprocentně odmítla plnit, a tak by obě půjčky přešly na dědice!

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Žiji s přítelem ve společné domácnosti již 8 let (2012-2020). Trvalý pobyt v jeho nemovitosti ale nemám. Přítel mi chce v závěti odkázat polovinu pozemku a domek. Druhou polovinu by zdědil jeho bratr. Pokud by se jednou bratr přítele rozhodl svůj díl prodat, mám automaticky předkupní právo? Nebo je nutné to v závěti uvést? Děkuji Lenka.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych se zeptat, jak nejlépe postupovat v případě, kdy chci vydědit zadluženou dceru. Mám dvě děti, které by po mé smrti měly dědit. Jde o rodinný dům, polnosti, pozemky, fin. hotovost a další prostředky na spořícím účtě. Bohužel má dcera je zadlužená a zároveň invalidní, takže své dluhy splácí jen srážkami z inv. důchodu a zbývá jí jen zákonem dané minimum, tato strhávaná částka, ale pokrývá jen minimum jejích dluhů a alespoň podle toho, co vím, další exekutoři čekají v řadě.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

12/2019 mi zemřel otec. Zbyli jsme tři dědicové, já, bratr a matka. Měli bychom si v dědictví rozdělit dům a pozemek. Nyní přišel bratr s návrhem, abychom se vzdali svého podílu ve prospěch matky. Chci se zeptat, co by to pro mě znamenalo a zda mě to nemůže nějak poškodit v případném budoucím dědictví po matce. Děkuji Viktor.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S přítelem jsme 2019 koupili chatu, žijeme spolu 10 let (2010-2020) v jedné domácnosti. Přítel má dospělou dceru a já jsem bezdětná. Platíme společně úvěr a děláme i postupně rekonstrukci, každý něco ze svých peněz a výdaje si zapisujeme kolik kdo co zaplatí. 2020 navíc prodáváme MŮJ byt a budeme se stěhovat na chatu, kde budu mít trvalé bydliště.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

U sourozenců platí rovnost mezi "vlastními a nevlastními" (tj. se společným jedním rodičem). Platí totéž při dědictví v 6 tř. u sestřenic a bratranců? Mám dědit po bezdětné vlastní sestřenici, (jediné dceři nežijícího bratra mého otce), ale mám i „nevlastní“ sestřenice (a bratrance) - dědeček se znovu oženil a můj otec měl další sourozence, které měl můj děda s druhou manželkou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byly jsme 3 sestřenice. Má sestřenice č. 1 (vlastní plnorodá) zemřela bezdětná. Má stejný nárok na dědictví jako já i naše sestřenice č. 2, která je sice vlastní ale polorodá? Nikdo jiný z dědiců již nežije. Děkuji Brigita.