Počet stránek ve webu: 41.301

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Oba s manželem máme každý 2 dospělé děti z předchozího manželství. Společné děti nemáme. V průběhu současného manželství jsem od mých rodičů dostala darem nemovitý majetek. Pokud by zemřel manžel dříve než já, dědily by tento mě darovaný majetek manželovi děti? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce cca 1980 se má matka rozvedla a v manželství byly dvě děti. Já (v té době 3 roky) a má sestra (v té době 4 roky). Mým zákonným zástupcem byla matka a sestry zákonným zástupcem byl otec. Matka se následně ještě vdala a z manželství má ještě jednoho syna. Nyní matka přišla s dotazem jak to bude s dědictvím až ona nebude.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Zemřela mi mamka a zůstal po ní rodinný dům. Já a má sestra jsme přímí dědicové. Jelikož se nemůžeme spolu na ceně domluvit, pozval se na ohodnocení baráku soudní znalec. Na zahradě si sestra postavila plechovou garáž, kterou používá jako skladovací prostor k svému podnikání a garáž si dala i do nákladů. Soudní znalec, ale tuto garáž započítal do znaleckého posudku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Dědické řízení, dědíme. Bratr má exekuce, tak se chtěl vzdát dědictví ve prospěch nás. Advokát nás ale upozornil, že pokud se věřitelé nebo exekutor dozvědí, že dědil a i když se vzdal, mohou poté soudně jeho část dědictví vymáhat po nás. Což se nám po soudech nechce chodit. Pokud tedy toto nechceme máme mu ho nechat a půjde to na ty exekuce a to my nechceme.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zdědím rodinný dům, tedy RD po rodičích. Budu tam chtít bydlet s rodinou. Stala bych se majitelkou pouze já, to už vím, když je to dědictví, i když jsem vdaná. Ale až bych pak zemřela, kdo ten RD zdědí? A dále, jak zajistit, aby můj byt (koupený před uzavřením manželství) nedědila manželova dcera z předchozího vztahu? Děkuji za odpověď. Hezký den. Anežka.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Mohu někde zjistit, zda rodiče sepsali závěť? Mohou si to oni sami někde ověřit, pokud si to již nepamatují? Mohu napsat závěť, že žádnou závěť nezanechávám = dělení dle zákona? Děkuji za odpověď. Albert.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2013 byl na mě přepsán rodiči za života rodinný dům, tedy RD. Rodiče mají věcné břemeno doživotního užívání nemovitosti, tedy břemeno dožití. 2015 otec zemřel a poté bez mé přítomnosti matka začala rozdávat bratrovi věci - motorovou pilu, starodávný flašinet, starou motorku, věci z garáže atd. Vše se děje, když nejsem doma. Má na to právo? Matka tvrdí, že si to může dát komu chce, že už jsem dostala dost.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Všechny nemovité věci máme s manželem v SJM, máme 2 děti. Je možné, aby po mé smrti dědil manžel 1/2 a druhá polovina majetku by se nedělila mezi manžela a děti, ale aby dědily pouze děti? Tedy to, co je ve SJM by náleželo 1/2 manželovi a 1/2 dětem? Předem děkuji za odpověď. Alice.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zjistila jsem na katastru nemovitostí, že dům, který je nyní zkolaudován, je zapsán jen na manžela. Hypotéku platím pouze já. Na katastru nemovitostí mi řekli, že v případě mé smrti, děti budou dědit jen 1/4 pozemku. Vše jinak připadne manželovi. Posílám výpisy a prosím, kdyby jste mi sdělili, jak to vlastně je.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem jediný dědic bytu v OV. Mohu během dědického řízení byt pronajmout, protože se musí dál platit a já dva byty těžko zvládnu? Jsem samoživitelka. Pokud to udělám, i když se to nesmí, a čekat na rozhodnutí soudu je časově nepřijatelné, co se může stát a jak na to že tam někdo bydlí mohou přijít? Děkuji Marie.