Počet stránek ve webu: 40.710

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jak postupovat ve věci zrušení otcovství. Bývalý manžel není biologickým otcem mého syna. Po svatbě si ho osvojil a zapsal se tak do jeho rodného listu, kde nikdo uveden nebyl. Při rozvodu všude uváděl, že není jeho biologický otec. Z důvodu jeho nezájmu a ignorantskému chování k synovi a obavám, co by se synem bylo, kdyby se mě něco stalo, bych ráda zrušila otcovství.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

1992 jsem měl milenecký vztah s vdanou ženou a já jsem byl také ženatý. Z tohoto mileneckého vztahu se narodila Martinka. Příjmení Martinky v rodném listě automaticky znělo dle příjmení manžela její matky. Všichni jsme věděli, že otcem jsem já, ale neřešili jsme to. Nyní po 27 letech chceme tento vztah otce s dcerou zlegalizovat. Proto potřebuji poradit jak dále postupovat. Děkuji za odpověď.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Češka s trvalým pobytem na 10 let na Slovensku. Bývalý přítel je Němec, žijící v Hessensku, DE. Přišla jsem s ním do jiného stavu, avšak jsme se v době počátku těhotenství rozešli. Rozešli jsme se v dubnu 2020, po necelém roce a půl. Já jsem se vrátila zpět do ČR, respektive na Slovensko. Můj dotaz zní, jaké si může bývalý přítel nárokovat práva na dítě, výchovu a podobně...a jaké má povinnosti vůči dítěti, tedy pokud:

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (2 hlasů)

Jsem zapsaný jako otec v rodném listě dítěte. Rozhodl jsem se pro anonymní testy otcovství z netu a oznámil to matce dítěte. Matka dítěte s tím nesouhlasí a brání mi udělat stěr z úst dítěte. Tvrdí, že 100% jsem biologický otec dítěte. Já jsem nikdy netvrdil opak, jen jsou okolnosti -> nejistota.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítel si myslí, že má z minulosti jednoho potomka, bohužel matka dítěte od něho v těhotenství odešla a nechce se k němu hlásit, že by to mělo být jeho. Už po porodu se přítel snažil o komunikaci a zjištění, jestli je opravdu otcem dítěte. Bohužel ona si na něho vzala právníka a začali mu různě vyhrožovat, že ho dají k soudu např. za stalking.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Když mi byly 3 roky, rodiče se rozešli a ja se přestala stýkat se svým otcem (který nakonec není můj biologický otec). Až jsem byla starší, zjistila jsem, že moje matka otěhotněla po jedné noci s mužem, kterého pořádně neznala. Řekla mu, že je těhotná, toho to ale nezajímalo a moje mamka to bohužel dál neřešila.

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

Syn si přivedl přítelkyni z Tanzánie, do ČR přicestovala 5.4.2018 a od 12.11.2018 má přechodný pobyt v ČR na 5 let. Syn se s ní bohužel neoženil a přítelkyně otěhotněla. Syn zaplatil za ní zdravotní pojištění a další věci spojené s narozením dítěte si nezjistil. Třeba to, že mají mít dohodu o jménu dítěte.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Syn se narodil 11/17 a s přítelem jsme souhlasně prohlásili na matrice jeho otcovství, v té době věděl, že není biologickým otcem dítěte. Domluvili jsme se na zapsání biologického otce, i ten s tím souhlasí. Jaký je, prosím, co nejjednodušší postup, když jsme všichni tři schopni se domluvit?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Exmanžel je zapsán v rodném listu dítěte, ale není jeho biologickým otcem. Dceři jsou 4 roky. Ještě než se narodila byl informován o skutečnosti, že dítě není jeho. Vzhledem k tomu, že intimní život jsme nevedli několik let z důvodu, že nám vztah neklapal a společný život jsme vedli kvůli našemu společnému synovi (nyní 14 let).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně osvojení dítěte. Mám 3,5 letého syna, který má v RL uvedeného svého pravého otce. 2016-2019 žijeme s mým novým partnerem. S partnerem nejsme svoji, ale chtěl by si syna osvojit. Otec dítěte se již přes rok o syna vůbec nezajímá a alimenty platí tak jak se mu zrovna chce.