Počet stránek ve webu: 41.232

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Kontaktuji Vás ohledně problému v práci s mínusovými hodinami, kde byla překážka na straně zaměstnavatele. Kdy mi neumožnil odpracovat si měsíční fond v určitém počtu hodin, protože mi neudělili počet směn, na který mám nárok, tak abych si to mohla u firmy odpracovat a já bych ráda. Mzdu mi naštěstí vyplácí tak jak má, bez ohledu na mínusové hodiny.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám syna, je mu 15 let a v rodném listu má zapsaného mého bývalého přítele. Jde mi o to, zda je možné do rodného listu zapsat biologického otce. Děkuji za odpověď. Eva.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

S manželkou bychom chtěli dítě, já děti mít nemohu. Můj kamarád se nám nabídnul jako dárce, protože nechceme anonymního dárce. Potřeboval bych poradit, jakým způsobem celou situaci právně vyřešit, pro případ, že by třeba kamarád zjistil, že by to naše dítě pak chtěl. Protože by mohl žádat o uznání otcovství. Je možné aby se vzal práv na dítě ještě před oplodněním? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Synovi je 19 let, od 15-ti let jej mám v péči (momentálně cca 2,5 roku je u svých prarodičů, protože jsem po něm chtěl, aby uklízel atd...puberta). 2,5 roku jsem jej neviděl, ani na svatbě mi nebyl, a teď nedávno jsem se dozvěděl, že jsem celý život neplodný (v mládi jsem měl závažný úraz na genitálu) a když se podívám na kluka, tak absolutně vypadá jako kamarád z mládí a ke všemu já mám krevní skupinu A- matka A+ a kluk B, což logicky nedává smysl.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je možné zrušit otcovství u 12-ti letého dítěte, když prokazatelně nejsem biologický otec? Důvodem jsou neshody s matkou dítěte, která ze mne pouze tahá peníze. Např. synovi jsem udělal účet a když na něj pošlu peníze použije je matka na online kasino. Syna velmi ovlivňuje, takže pro něj jsem vlastně taky jen člověk co nakupuje dárky nebo posílá peníze. Žiju v zahraničí, aktivně se podílet na jeho výchově nejde. A s matkou jen hádky. Děkuji. Emil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Řeším složitou situaci a potřeboval bych poradit s dalším postupem. V létě 2018 se má současná manželka poprvé provdala a s tehdejším manželem počala dítě. Vztah se však prakticky hned po jejich svatbě rozpadl a po několika měsících žádali o rozvod. Anulace sňatku nebyla možná kvůli těhotenství. Koncem roku 2018 jsem se svou současnou manželkou, tehdy těhotnou, začal žít.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je mi 31 let, v rodném listě mám zapsaného nebiologického otce, což jsem se dozvěděl poměrně pozdě, protože jako dítě jsem svůj rodný list nikdy neviděl. Vzal jsem si ho od matky před pár lety. Za otce z rodného listu byla matka vdaná v době mého narození. Tohoto člověka jsem nikdy neviděl, ani na mě neplatil alimenty, ty platil biologický otec, se kterým jsem se vídal.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na Vás s dotazem změny otce v rodném listě. Byla jsem 15 let vdaná. Během manželství se narodily tři děti (aktuálně 14, 9 a 4 roky). Všichni mají v RL jako otce zapsaného bývalého manžela. Nejstarší a nejmladší mají jiného (stejného) biologického otce, se kterým všichni žijeme a v červnu 2022 se budeme brát.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jak postupovat ve věci zrušení otcovství. Bývalý manžel není biologickým otcem mého syna. Po svatbě si ho osvojil a zapsal se tak do jeho rodného listu, kde nikdo uveden nebyl. Při rozvodu všude uváděl, že není jeho biologický otec. Z důvodu jeho nezájmu a ignorantskému chování k synovi a obavám, co by se synem bylo, kdyby se mě něco stalo, bych ráda zrušila otcovství.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

1992 jsem měl milenecký vztah s vdanou ženou a já jsem byl také ženatý. Z tohoto mileneckého vztahu se narodila Martinka. Příjmení Martinky v rodném listě automaticky znělo dle příjmení manžela její matky. Všichni jsme věděli, že otcem jsem já, ale neřešili jsme to. Nyní po 27 letech chceme tento vztah otce s dcerou zlegalizovat. Proto potřebuji poradit jak dále postupovat. Děkuji za odpověď.