Počet stránek ve webu: 38.774

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám hlavní pracovní poměr u svého zaměstnavatele, chtěl bych provozovat e-shop který dokáže generovat jen pár stovek (ev. tisíc) Kč měsičně. Rád bych to měl jako vedlejší zdroj příjmu pro mě. Je mi jasné že si musím založit nějakou živnost. Kolik to bude stát měsíčně, když mám HPP? A jak se postupuje? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Náš zaměstnavatel koupil za deset milionů korun program pro systém docházky, který i po 2 letech příprav absolutně nefunguje. Vyhazuje chyby a píše téměř na každou směnu, že neodpovídá zákoníku práce. Problém je v nastavení zakoupeného programu. zaměstnavatel to ovšem vehementně popírá a požaduje změnit směny.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

06/2018-06/209 jsem pracoval u zaměstnavatele na pozici skladníka. V únoru 2019 jsem nastoupil na rekvalifikaci obsluhy cnc centra. Rekvalifikace byla placená přes dotaci. Bohužel jsem v práci nastoupil na úplně jiný systém a technologií než jsem dělal na kurzu a proto jsem se rozhodl dát výpověď. Zaměstnavatel mi nyní vyhrožuje, že po mě bude požadovat 15% z částky rekvalifikace.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji jako učitelka anglického jazyka na gymnáziu a ředitel mi oznámil, že mi sníží pracovní úvazek. Bohužel mi ho snížil již dva předešlé roky a to nejprve na 19 a pak na 16 hodin a já jsem to v dobré víře, že mi úvazek opět navýší na plný, tj. 21 hodin, podepsala. Ovšem nyní mi úvazek chce snížit na 15 hodin s odůvodněním, že se přihlásilo málo dětí a tudíž je málo hodin pro všechny angličtináře (otevře jen 4 třídy namísto 5).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zaměstnavatel mé manželky ji vystavil pro Úřad práce potvrzení o výši mého průměrného měsíčního výdělku, které je několikanásobně nižší než příjmy, které ji byly vypláceny. Z tohoto důvodu ji hrozí razantní snížení podpory. Posílám níže konkrétní údaje i zdůvodnění zaměstnavatele, které dodal na výzvu Úřadu práce, jenž mu písmeně sdělil své pochybnosti o správnosti jeho výpočtu. Registraci uchazeče o zaměstnání z počátku února 2019 předcházely tyto pracovní smlouvy se stejným zaměstnavatelem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o právní radu ohledně ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele dohodou. Jsem zaměstnaná u větší společnosti. V poslední době (asi půl roku) dochází ke změnám na mém pracovišti. Pracovní náplní je pomoc zákazníkům s jejich požadavky na call centru. Součástí pracovní smlouvy je i však cenové porovnání, které předáváme na prodejní tým /předávky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Výpovědní lhůta v případě výpovědi dle §52 písm. e) : chtěla jsem se zeptat na mzdové nároky zaměstnance od okamžiku, kdy nemůže pro svoji zdravotní nezpůsobilost konat práci, do doby skončení pracovního poměru (2 měsíční výpovědní lhůta). Po tuto dobu zaměstnavatel nemůže připustit, aby zaměstnanec konal zakázané práce a jiné práce pro něj nemá (§103 odst. 1 písm. a) zákoníku práce), a podle mého názoru není splněna ani podmínka §208 zákoníku práce (nejedná se o překážku na straně zaměstnavatele, ale o překážku na straně zaměstnance).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ukončila jsem pracovní poměr poslední den zkušební doby. Druhý den jsem nastoupila na nemocenskou, tedy dočasnou pracovní neschopnost, DPN. Kdo mi pláti prvních 14 dní? Nemám v tom žádnou zkušenost a zaměstnavatel prý nemá povinnost uži jo platit. Můžete mi prosím poradit? Děkuji, Hana

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Do konce 2/2019 jsem byla zaměstnána jako asistentka nákupního oddělení, mj. jsem i objednávala zboží u dodavatelů. Asi měsíc po skončení výpovědní lhůty (4/2019) jsem byla kontaktována bývalým nadřízeným, že jsem v průběhu zaměstnaneckého poměru objednala víc zboží, než jsem měla (než firma využije, prodá).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme zaměstnání na hlavní pracovní poměr HPP přes úřad práce ÚP na obci. Jako náplň práce - úklid veřejného prostranství. Jsme tam od září 2018, dělali jsme těžkou práci. Ta skončila a staly jsme se obětí šikany. Třeba jsme šly sekat hřbitov, pak druhý den po nás vystartovala, že neumíme kolem sebe a byly tam i sprostě slova a že máme sekat vše - i to co se nikdy nesekalo. My jsme nové a nevíme co se kde má sekat a nikdo nám nic neřekl, nezaškolil nás o rozsahu sekání travního porosu.