Počet stránek ve webu: 39.858

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych obdržela informaci a radu, jak je to se školením o víkendu, tedy mimo pracovní dobu. Pracuji ve školství jako učitelka. Rozhodla jsem se dobrovolně absolvovat 6 denní školení (rozšiřuji si vzdělání, prohlubuji si kvalifikaci). Probíhá vždy o víkendu (3 víkendy: 1x v lednu, 2x v březnu).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji jako řidič autobusu u společnosti RegioJet. Mimo základního platu dostáváme i nenárokové osobní ohodnocení (OH). V mém případě je to cca 5.500 Kč. V srpnu 2019 firma zrušila stevardky, avšak chtěla zachovat stejnou úroveň služeb, včetně obdržení horkých nápojů zdarma, které stevardka během jízdy roznášela.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji na pozici řidičky autobusu MHD a nyní jsem v dočasné pracovní neschonosti DPN. Důvodem bylo psychické zhroucení se a zánět šlachy na noze. Lékařka mi doporučuje změnu zaměstnání z důvodu psychické zátěže (jsem samoživitelka, onemocněli mi rodiče, kteří se synem pomáhali a teror ze strany bývalého partnera).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám smlouvu na dobu určitou, která mi konci 31.12.2019, mám už od firmy vytisklé v pořadí druhé prodlužování od 1.1.2020. což by bylo v pořádku.   Akorát jsem v situaci, kdy vím, že mě firma od 1.1. potřebuje. Jde to udělat takto? Nové prodloužení nepodepíšu, přijdu s novým rokem normálně do práce (nadřízený mě nezastaví v práci) a tímto se má smlouva stane z doby určitě na dobu neurčitou automaticky?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Od potencionálního zaměstnavatele jsem obdržela návrh smlouvy k pozici Technik kvality. Je v něm obsažen tento bod: "Zaměstnanec a zaměstnavatel se dohodli, že zaměstnavatel může od zaměstnance požadovat výkon práce přesčas nad 150 hodin ročně a nad 8 hodin týdně a zaměstnanec tímto s výkonem práce přesčas nad uvedený rozsah souhlasí."

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Náš zaměstnavatel vždy na výplatních páskách uvádí hodinový fond daného měsíce bez ohledu na skutečně odpracované hodiny. Mé zaměstnání je sezónní a tak zhruba půl roku pracuji měsíčně cca 200 hodin a dalšího půl roku cca 130 hodin. Vždy na stejný platový výměr složený se základu a provizí z prodeje, který se celoročně nemění.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci nastoupit k Policii ČR, ale provozuji živnostenskou činnost, které se vzdát nechci. U PČR mi bylo sděleno, že živnost musím před nastoupením do služebního poměru ukončit a poté požádat o povolení s provozováním živnostenské činnosti. Z hlediska toho, že s klienty mám podepsané smlouvy na určité doby, nemohu živnost ukončit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych se zeptat jaká mám práva a povinnosti při použití propustky k lékaři jako doprovod přítelkyně? Šel jsem s přítelkyní na mamologii a následně na onkologiii. Potvrdili mi tam propustku a u zaměstnavatele jsem s ní nepochodil, že prý je to ryze ženská záležitost a přítelkyně se tam tedy mohla dopravit sama autobusem, nebo jsme to mohli vyřešit v osobním volnu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu ohledně pracovní doby, která zasahuje do nočních hodin.   Vyšly jsme zaměstnankyním vstříc, aby mohly odpoledne dříve domů za dětmi, aniž by musely žádat o zkrácenou pracovní dobu. Povolili jsme jim tedy práci od 4 hodin ráno. Jenže se na tento čas vztahuje noční příplatek. Dá se to vyřešit nějakou dohodou nebo jinou formulací pracovní doby?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám otázku ohledně zaškolování nového kolegy. Jsem povinna při nástupu nového kolegy na stejnou pracovní pozici jej zaškolovat? Myslím, že je to povinnost mého nadřízeného a ve smlouvě to nemám. Případně existuje přesto postih, pokud toto odmítnu? Děkuji, Vilma.