Počet stránek ve webu: 42.116

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2021 jsme s manželem (manžel uveden jako dlužník, já jako spoludlužník) uzavřeli hypoteční smlouvu, která fixuje úrokovou míru po dobu 2 let (tedy do konce tohoto roku) na hodnotu platnou v té době.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měla bych dotaz ohledně svatby. Začali jsme s přítelem řešit svatbu, ale přítel se mi přiznal, že má dluhy na zdravotním, sociálním a daních. Jak by to bylo v případě, že bychom se vzali, přešel by dluh na mě? Nebo se to dá nějak právně ošetřit? Další by bylo, jak by to bylo v případě, že bychom to chtěli řešit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Můj dotaz se dotýká majetku manželů, tedy SJM. Když jsem vstupoval do manželství, měl jsem dluh z prvního manželství, kdy jsem o tomto informoval mou stávající ženu. Nesdělil jsem přesnou částku.   Bohužel dluhy se během druhého manželství ještě nakupily a já se teď budu se ženou rozcházet. Je možný i rozvod.   Lze nějakým dokumentem ošetřit, abych ženu s dětmi ochránil, aby dluhy šly pouze za mou osobou, kdy do dnešního dne jsme žádný takový nesepsali. Děkuji za odpověď. Max.

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

Po dohodě s manželem chceme zúžit SJM - bankovní účty. Co potřebuji za dokumenty až půjdu k notáři a kolik je odměna notáři při částce na účtech 5.000.000 Kč, částka na účtu se počítá ta, která tam je v den podpisu? Děkuji Šarlota.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak postupovat v případě, když chci darovat automobil své vdané dceři, které by nespadalo do společného jmění manželů. Jedná se mi o postup v prodejně. Koupit auto na sebe, tzn. zaplatit a sjednat v prodejně i pojistné za odpovědnost u pojišťovny a potom přepsat na magistrátu auto na dceru s předložením darovací smlouvy. Nevím, jestli je to správné řešení. Lze to i jinak a více efektně? Děkuji za radu. Zdraví Simona.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se prosím zeptat, jak se řeší situace, kdy jsem před manželstvím sama na sebe koupila byt - na hypotéku. Splácena bude až za 20 let, tedy v době manželství. Čí dle práva po splacení byt bude? Stále pouze v mém vlastnictvi - dle prvotního nabytí na katastru, nebo bude mít i druhá osoba v manželství nárok na polovinu? Děkuji velmi za vaši odpověď. Svatbu plánují příští rok a nerada bych kvůli bytu řešila předmanželskou smlouvu. Děkuji. Hezký víkend, Matylda.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2014 můj přítel koupil dům, kde jsem mu dala 250.000 Kč, 1/10 hypotéky. Já jsem do hypotéky nemohla vstoupit, jelikož jsem byla teprve dva měsíce zaměstnaná. 2016 jsme se vzali, ale dům v katastru nemovitostí ČR byl dál veden na manžela, i když jsme všechno platili spolu. 2020 jsme začali přestavovat dům a vzali si druhou hypotéku, tentokrát společně.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S manželem spolu žijeme 20 let (2002-2022). Za trvání našeho manželství začal podnikat jako fyzická osoba. Po ukončení podnikání uložil peníze z této činnosti na několik účtů např. akcie, podílové listy a různé jiné. Jednalo se o několika milionové částky. Já sama k nim nemám přístup. Z prvního manželství má dceru. V poslední době manžel vážně onemocněl a lékaři mu nedávají téměř žádné šance.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Může manžel, který je nyní na odd. LDN, darovat půl domu vnučce? Dům je ve společném vlastnictví nás obou, bez mého souhlasu? Děkuji Ilona.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S manželkou jsme koupili byt na hypotéku ještě před svatbou. Byt je psaný na mě. Byt ještě nebyl v osobním vlastnictví, ale družstevní, musela se doplatit anuita. Po svatbě cca šesti měsíců jsem doplatil anuitu a převedl byt do osobního vlastnictví. Majitelem jsem Já. Chci se zeptat, jestli má manželka nárok na byt či ne. Předem děkuji za odpověď.