Počet stránek ve webu: 42.677

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Během manželství jsem na svém spořících účtu malými měsíčními částkami našetřila částku, která je určena na mimořádné platby, jako je oprava domu, auta, koupi nábytku apod. Musím manželovi úspory vyplatit, když vím, že nemají být na něco do společné domácnosti nýbrž je chce dát synovci, popřípadě si je chce v hotovosti ponechat pro sebe?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před manželstvím si pár vezme společný úvěr a peníze z úvěru investují na rekonstrukci domu, který je výhradním vlastnictvím jednoho z páru. Rekonstrukce započne před manželstvím a dokončí se během manželství a to tak, že polovina domu (hrubá stavba) je dokončena před manželstvím a zbytek v manželství. Manželství se po čase rozpadlo a vlastník nemovitosti nadále splácí úvěr.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám s manželkou, se kterou mám tři malé děti, uzavřenou předmanželskou smlouvu o režimu oddělených jmění a chci s teď koupit byt. Plánuji ho koupit pouze ze svých peněz a hypotéky pouze na mě. Do smlouvy o koupi bytu budu chtít, aby bylo pouze mé jméno. Chci, aby byt byl pouze v mém vlastnictví, a to teď, ale hlavně po tom, co bych se případně rozvedl.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera se seznámila s přítelem v době, kdy měl koupený pozemek na stavbu domu a měl vyřízené stavební povolení a hypotéku. Vše tudíž pouze na jeho jméno. Stavbu domu pak ale už od začátku absolvovali spolu a dcera do domu investovala také své peníze.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel si za trvání manželství před 18 lety (2005) z našich společných peněz pořídil byt. Ten opět z našich společných peněz spravil a pronajímá ho. Tvrdí mí, že je náš společný. Vše si spravuje sám, pronajímá, peníze z pronájmů, bere jako VÝHRADNĚ SVÉ příjmy. Nedávno si pořídil další, zas jen na sebe, prý že mě k tomu nepotřeboval, že budu muset být až při případném prodeji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zdědila jsem dům, který společně s manželem rekonstruujeme. Ráda bych polovinu manželovi darovala, abychom dům vlastnili společně. Jaký by byl potom vlastnický vztah - dům by byl součástí SJM nebo bychom byli spoluvlastníky? Narazili jsme na problém s případným dědictvím: Pokud by manžel zemřel a zemřeli i naše tři děti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám SJM se svým manželem - jde o zahradu o rozloze 1787 m2. Protože nemáme společné děti a chtěla bych ochránit manžela v případě, že bych zemřela dříve než on, aby nemusel pak z této zahrady vyplácet mé děti v dědickém řízení - chtěla bych se tohoto SJM vzdát ve prospěch manžela. Tzn. , že by byl pouze on výlučným vlastníkem této zahrady. Jak bychom měli postupovat?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2021 jsme s manželem (manžel uveden jako dlužník, já jako spoludlužník) uzavřeli hypoteční smlouvu, která fixuje úrokovou míru po dobu 2 let (tedy do konce tohoto roku) na hodnotu platnou v té době.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měla bych dotaz ohledně svatby. Začali jsme s přítelem řešit svatbu, ale přítel se mi přiznal, že má dluhy na zdravotním, sociálním a daních. Jak by to bylo v případě, že bychom se vzali, přešel by dluh na mě? Nebo se to dá nějak právně ošetřit? Další by bylo, jak by to bylo v případě, že bychom to chtěli řešit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Můj dotaz se dotýká majetku manželů, tedy SJM. Když jsem vstupoval do manželství, měl jsem dluh z prvního manželství, kdy jsem o tomto informoval mou stávající ženu. Nesdělil jsem přesnou částku.   Bohužel dluhy se během druhého manželství ještě nakupily a já se teď budu se ženou rozcházet. Je možný i rozvod.   Lze nějakým dokumentem ošetřit, abych ženu s dětmi ochránil, aby dluhy šly pouze za mou osobou, kdy do dnešního dne jsme žádný takový nesepsali. Děkuji za odpověď. Max.