Počet stránek ve webu: 38.420

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním hostessingovou agenturu (s. r. o.), která zajišťuje hostesky na zahraniční veletrhy, stále jsem ovšem studentkou vysoké školy. Mám nyní dvě pochyby, na které bych se Vás ráda optala. V případě, že uzavírám smlouvu například se Španělskou firmou na veletrh, který se koná ve Švýcarsku, vzniká mi zde povinnost danit příjem dle španělské či švýcarské legislativy, či je můj příjem zcela osvobozen od daně zahraničních států? Děkuji, Zdenka

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Fyzické osobě podnikající bude v květnu 2019 přiznán starobní důchod. Této osobě zůstanou z podnikání neprodejné zásoby. Jakými způsoby lze zásoby vypořádat, aby mohla být podnikatelská činnost ukončena, a daňová povinnost byla co nejnižší? Děkuji, Mirek

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dotaz ohledně daní pro přítele. Budem podávat české daně, ale přítel v roce 2018 pracoval v Čechách jen do července. A od srpna 2018 je v Německu. Já si našla daně na internetu, vše jsem tam vyplnila co potřebuji, ale nevím kam napsat dítě, na které si manžel uplatňoval úlevu v práci a od toho srpna do prosince vlastně už neměl, kdy nepracoval v Čechách. Může si to dítě uplatnit od srpna do prosince 2018? Děkuji, Lucka

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně pronájmu nemovitosti §9 a daně z příjmu fyzických osob. Nemovitost, kterou chci pronajmout je stará budova a vybavení je rovněž staré. Budu moci do výdajů za účelem pronájmu zahrnout stavební úpravy nemovitosti, nákup nábytku a zařízení, např. darling na vodu, boiler, úpravu venkovního okolí nemovitosti, myslím zpevnění příjezdové cesty k nemovitosti, atd?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz týkající se daní z příjmu. Vlastním podíl v zemědělském družstvu (podíl mi byl darován matkou), zažádal jsem o vypořádání podílu (2012). Každý rok po dobu 10-ti let mi posílají částku 25000 kterou daním. Může tuto částku uplatnit jako příjem i manželka? Máme SJM a manželé jsme od roku 1997, oba zaměstnanci.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji na HPP jako učitel. Tvorbou posudků na literární díla jsem si za rok 2018 přivydělal 4.400 Kč hrubého (32 hodin, srážková daň činila 660 Kč). Jiné příjmy nemám. Musím vyplňovat daňové přiznání, nebo stačí, když ho zpracuje můj zaměstnavatel za výdělky na HPP? Předpokládám správně, že psaní posudků je považováno za autorskou činnost? Děkuji, Svatopluk

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel je důchodce a do 3.1.2018 ve vedlejším poměru podnikal v zemědělství. Po ukončení podnikání mu přišlo vyúčtování přiznaných dotací za rok 2017 v částce 25.537 Kč. Musí podávat daňové přiznání a odvody na sociální a zdravotní pojištění? Děkuji, Jana.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním polovinu činžovního domu, který jsem nabyla dědictvím 2013. Druhou polovinu vlastní moje teta, jíž byl podíl domu darován v roce 1982; druhá polovina patřila mé matce, po níž jsem ji právě zdědila. O účetnictví se vždy starala maminka, která neuplatňovala odpisy, ale náklady na opravy a rekonstrukce účtovala jako ztrátu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2018 jsem si zažádala o vyplácení důchodu za minulá období, pravidelně vyplácená částka důchodu je nižší než 439.000 Kč. Celkově s vyplacenou jednorázově částkou je více než 439.000 Kč. Musím platit daň nad tuto částku? Zákon č. 586/1992Sb. , par. 4 odst. 1, pis. h jednorázový doplatek se nedaní. Domnívám se správně, že nepodléhá dani? Jsem osvobozena od daní z důchodu, musím to hlásit u FÚ? Mám pouze českou státní příslušnost, trvalý pobyt pouze v České republice od roku 2018. Musím vyplňovat u FÚ?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Som Slovenka žijúca v Prahe. Trvalé bydlisko mám na Slovensku. V roku 2018 som pracovala pre českého zamestnávateľa formou DPP. Cca 4 mesiace, mesačne mzda neprekročila 10.000 Kč. Potom som pracovala pre slovenského zamestnávateľa formou DPČ cca 2 mesiace (mzda 1200 a 420 euro). Neviem, v ktorom štáte mám podať daňové priznanie. Poraďte mi, prosím. Vopred Vám ďakujem. Děkuji, Milena