Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (4 hlasů)

Koncem roku 2020 nás svolalo vedení firmy. Předmětem schůzky bylo to, že někdy v lednu, únoru roku 2020 pořídili jakési testy na koronavir covid 19, tzn. C-19. A že nás chtějí v lednu 2021 při nástupu do práce testovat, což nás nemálo odmítlo. Po chvíli zastrašování se většina lidí vzdala, pár nás ale zůstalo stát za názorem, že pokud nás chtějí testovat, tak testy nebudou z nosu, ale ze slin či krve.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Žiji v Argentině (mám zde trvalou rezidenci), ale ani v České Republice jsem se z trvalého pobytu neodhlásila. Občanství mam české. Mám možnost pracovat zde v Argentině pro českou firmu, která má však obavy, jaké vícenáklady a povinnosti by pro ní z tohoto svazku plynuly. A zároveň bych já ráda věděla, co z toho vyplývá i pro mě. Např. :

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Pracuji jako administrátor pro firmu, která sídlí ve Velké Británii. Firma nemá pobočku v ČR a ani zde není registrovaná. Ráda bych se teď z ciziny vrátila a začala pracovat dálkově z České Republiky. Lze pracovat jako OSVČ a fakturovat tuto zahraniční firmu? Četla jsem, že to už je ale Švarcsystém.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Já a tři další kolegyně z práce, jsme se po pracovní době domluvily, že se dne 13.12.2020 sejdeme v restauraci a večeří oslavíme zakončení roku. Naše zaměstnavatelka nám teď vyhrožuje tím, že pokud bychom onemocněly, tak jí budeme hradit ušlý zisk a dále, že nám za toto jednání vezme v tomto měsíci odměny. Ráda bych se proto zeptala, zda má na něco takového právo. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V prosinci 2020 jsem si podala z FKSP požadavek na vánoční pobyt na horách, který mi p. ředitel povolil. Po několika dnech byl penzion z důvodu Covidu uzavřen a pí. vedoucí mi nabídla náhradní termín v novém roce 2021. Škola však tuto kompenzaci nechce proplatit z důvodu, že příspěvek se musí čerpat v ten rok fv, na který je určený.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji ve firmě Mercedes Daimler vyrábějící autobusy. Ještě minulý rok 2019 byl velký objem práce a firma zaměstnávala k nám kmenovým zaměstnancům velké množství tzv. externích pracovníků. Nástupem koronavirové krize pochopitelně objem práce klesal (nezájem o cestovní autobusy), až došlo k situaci, že firma propustila všechny externí pracovníky a zůstali jsme jen my, kmenoví, kterých je bohužel pořád mnoho, a tak firma neprodlužuje roční smlouvy a šetří tzv. kde se dá.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji poradit v situaci, kdy vzhledem k probíhající pandemii a nastavení osobního lockdownu z důvodu ochrany zdraví, kdy je v domácnosti blízká osoba z rizikové skupiny (autoimunitní onemocnění), zamítnul zaměstnavatel možnost využít home office, ačkoliv charakter práce tuto možnost zcela 100% umožňuje a vykonávaná práce není nijak omezena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je možné, aby po mě zaměstnavatel požadoval vydáním vnitřního předpisu povinnost informovat přímo svého nadřízeného o tom, že jsem se nechala testovat včetně výsledku testu, že jsem covid-pozitivní, nebo že jsem primárním kontaktem osoby covid-pozitivní, nebo že se u mě jen vyskytují příznaky tohoto onemocnění?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem zaměstnancem hotelu v Praze, který je uzavřen. Hotel se údajně otvírat ani nebude. Do konce října 2020 pobírám 60% platu, který zabezpečil stát programem antivirus. Protože majitel hotelu je zahraniční investor, nechce nám vyplatit odstupné a ukončit s námi pracovní poměr, ale teď zahájil taktiku válka nervů, kdo z koho, čímž nás chce donutit rozvázat pracovní poměr dohodou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Lze krátit stravné na služební, je-li na letence uvedeno ON BOARD: MEAL.   Zaměstnavatel to bere jako poskytnutí bezplatného stravování. Děkuji. S pozdravem Zdeněk.