Počet stránek ve webu: 43.133

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V pracovní smlouvě mám napsáno: "Zaměstnavatel přijímá zaměstnance do pracovního poměru na pracovní pozici/funkci IT průvodce pro zákazníky. Konkrétní popis pracovních činností, které se zaměstnanec zavazuje vykonávat pro zaměstnavatele je vymezen v pracovní náplni v Katalogu pracovních pozic." Po celou dobu zaměstnání (1,5 roku) pomáhám zákazníkům s IT problémy výhradně na dálku z kanceláře nebo domova.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych znala váš názor. Absolvovala jsem pracovní pohovor, kde jsem byla vybrána do užšího výběru a následně jako hlavní adept na zaměstnání na pozici Finanční účetní. Panu jednateli jsem se natolik líbila, že mi ještě nabídl zvýšení platu, aby se mi lépe přemýšlelo, zda jim na zaměstnání kývnout. Jsem skoro dva roky po insolvenci, která byla řádně ukončena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můžu nosit zvukové nahrávací zařízení v práci a pořizovat zvukovou nahrávku mé pracovní doby, kdy není účelem šíření nebo zveřejňování, pouze pro právní ochranu mé osoby, pro případy kdy jsou porušovány moje práva, kdy potřebuju dokázat jaká byla skutečnost, jestli že je uváděna jinými osobami lživě, a to aniž bych o nahrávání informoval osoby vyskytující se v té době v mé blízkosti?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji jako PRAKTICKÁ sestra na plný úvazek u jednoho zaměstnavatele (veřejná nemocnice). Mohu současně pracovat na poloviční úvazek jako VŠEOBECNÁ sestra na plný úvazek u jiného zaměstnavatele? Jakou maximální sazbu mohu mít u jednoho zaměstnavatele a u dvou různých zaměstnavatelů za stejnou pozici? Díky za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V současné době jsem těhotná, nástup na mateřskou mám možný začátkem května 2024. Jsem již 2,5 roku zaměstnaná pod agenturou Randstad, se kterou má uzavřenou smlouvu firma, pro kterou pracuji. Tato firma se rozhodla s agenturou ukončit smlouvu a nabídnout mi práci pod novou agenturou, kde byly výrazně nevýhodně pracovní podmínky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zaměstnavatel mě posílá na vstupní lékařskou prohlídku ke svému smluvnímu lékaři. Firma, pro kterou pracuji sídlí v Praze, tam mají i smluvního lékaře. Vykonávám práci z domova (administrativa), jsem z Moravy a proto jsem se chtěla se zaměstnavatelem domluvit, zda bych mohla tuto prohlídku absolvovat u svého praktického lékaře. Umožňuje to zákon? Předem děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Jsme nově vznikající Domov pro seniory a v domově budou tyto pracovní pozice: Ředitelka, vedoucí úseku hospodářská správy, ekonomka,   vrchní sestra, všeobecná sestra, pracovník přímé obslužné péče, sociální pracovnice, koordinátor sociálního úseku, aktivizační pracovník,   pracovník úklidu, prádelenský pracovník, švadlena, vedoucí kuchyně, kuchař/ka, pomocná síla v kuchyni, údržbář.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je legální občas přespat v kanceláři, pokud to majitel objektu povolí? Našel jsem rozporuplné informace. Majitel se odvolává na to, že na povolení přespání nemá oporu v zákoně - pokud není budova zkolaudována jako obytná, pak mu údajně hrozí pokuta od stavebního úřadu za využívání objektu, které není v souladu s určením. Je zde ale nějaký právní rozdíl mezi "přespáním" a "bydlením"?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracovala jsem v jednom supermarketu. V červenci 2023 jsem potřebovala z rodinných důvodů neplacené volno. Nebylo to nic neobvyklého. Kolegyně ho také dostala a to z důvodu stěhování. Původně že ano, ale pak, že mám přijít do práce jinak mám nedovolenou absenci. Do práce jsem nešla, bylo to důležité. Nikdo se mi neozval a až na konci měsíce jsem dostala dopis, že mám jít podepsat ukončení smlouvy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V polovině listopadu 2023 mi bude končit rodičovská dovolená a nezískala jsem pro dítě místo ve školce. Zaměstnavatele jsem požádala o neplacené volno do čtyř let věku. Po dvou měsících nemám od zaměstnavatele žádné vyjádření. Po urgenci z mojí strany mi bylo řečeno, že mi nemohou vyhovět ani mojí žádost zamítnout. Čekají, až jak dopadnou věci týkající se rozpočtu.