Počet stránek ve webu: 42.413

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Otci v práci chybně od počátku počítali insolvenci, kdy mu od července 2021 do výpočtu nezahrnuli manželku a posílali mu tak nižší zbytek z výplaty a na insolvenci odcházela vyšší částka. Jaký nárok má nyní otec? Firma u níž je zaměstnán si to přehazuje z vedení na účetní a naopak.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji na pozici sociální pracovnice v domově seniorů. V náplni práce nemám řízení služebního vozidla. Ale je tam věta, že plním příkazy ředitelky. Přesto nám byly zřízeny referenční zkoušky. Chápu, že na sociální šetření je potřeba jezdit autem, s tím problém nemám, ale naše paní ředitelka se rozhodla, že jako sociální pracovnice budeme vozit klienty na výlety vozem vw transportér.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji jako servisní technik a mám k dispozici služební automobil i pro soukromé účely. V pracovní smlouvě mám uvedeno, že místem výkonu práce je ČR, pracoviště nemám pevně specifikované. Adresa sídla firmy je v Praze a adresa mého bydliště je v Kouřimi. Někdy vyjíždím za zákazníkem přímo z domova a někdy jedu nejprve do sídla firmy a poté až za zákazníkem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nastoupila jsem před necelým měsícem (3/2023) do nového zaměstnání s tříměsíční zkušební dobou a zjistila jsem, že jsem těhotná (po letech snažení jsem na začátku prvního trimestru). Nevím, kdy to oznámit svému zaměstnavateli, vzhledem k tomu, že pracuji v odvětví, kde se sterilizuje formaldehydem. Jedná se o látku, se kterou by se těhotné neměli konfrontovat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Potřebuji se poradit ve spojitosti s přiřazováním pracovních odpovědností. Pracuji v jedné firmě jako technolog obrábění. Smlouvu mám uzavřenou na pracovní pozici technolog obrábění. Zaměstnavatel mi teď ale začíná přidávat odpovědnosti a projekty z jiného odvětví technologie. Jedná s o odvětví elektro. Nejde o to, že bych to znalostmi nezvládnul.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Má zaměstnavatel právo mi kontrolovat batoh? Při příchodu na vrátnici jsem nucen si nechat prohlédnout batoh. Při odchodu bych to pochopil, ale při příchodu mi to přijde špatně. Na vrátnici není ani rám na detektor kovů, ani se nepoužívá ruční přístroj na kontrolu jako třeba na letištích. Dřív se používal, ale hodně lidí si stěžovalo, že je to protiprávní, proto to pak rychle přestalo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj dotaz se týká záležitosti ohledně placení manka po inventuře. V polovině září 2022 jsem nastoupila do květinářství, nejdříve jen jako prodavačka, od 1.11.2022 jsem byla do 31.12.2022 jako vedoucí. Nyní jsem dostala informaci, že by se měla během února udělat velká inventura skladu a manko, které tam nejspíš je, bych měla zpětné platit, i když už v podniku nepracuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dostala jsem příležitost pracovat na dobu určitou (5,5 měsíce) na projektovém pracovním místě na ministerstvu vnitra pod zákoníkem práce. Bylo mi ale sděleno, že nesmím zastávat funkci jednatele. Tento zákaz se ale vztahuje jen na zaměstnance ve služebním poměru, což já nebudu. Mám pravdu?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracoval jsem na smlouvu o zajištění zotavovací akce pro organizaci pořádající letní tábory. Ve vedení nastaly spory a já pod novým vedením nadále nechci spolupracovat, protože se mi nelíbí vize. Mám však konkurenční doložku, která je pravděpodobně neplatná, protože je jednosměrná. Potřebuji poradit, jestli je možnost, že tuto doložku soud rozváže či nikoliv.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl bych dotaz ohledně zákona 234/2014 (zákon o státní službě). Zda-li se tento zákon týká vojáků z povolání. V tomto zákoně je uvedeno, § 2, odst. 2, že se netýká zaměstnance zařazeného v bezpečnostním sboru, Generálním štábu Armády České republiky. Mám na mysli standardního vojáka z povolání, který není pod výše uvedenou složkou Gen. štábu.