Počet stránek ve webu: 42.859

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Jsme nově vznikající Domov pro seniory a v domově budou tyto pracovní pozice: Ředitelka, vedoucí úseku hospodářská správy, ekonomka,   vrchní sestra, všeobecná sestra, pracovník přímé obslužné péče, sociální pracovnice, koordinátor sociálního úseku, aktivizační pracovník,   pracovník úklidu, prádelenský pracovník, švadlena, vedoucí kuchyně, kuchař/ka, pomocná síla v kuchyni, údržbář.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je legální občas přespat v kanceláři, pokud to majitel objektu povolí? Našel jsem rozporuplné informace. Majitel se odvolává na to, že na povolení přespání nemá oporu v zákoně - pokud není budova zkolaudována jako obytná, pak mu údajně hrozí pokuta od stavebního úřadu za využívání objektu, které není v souladu s určením. Je zde ale nějaký právní rozdíl mezi "přespáním" a "bydlením"?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracovala jsem v jednom supermarketu. V červenci 2023 jsem potřebovala z rodinných důvodů neplacené volno. Nebylo to nic neobvyklého. Kolegyně ho také dostala a to z důvodu stěhování. Původně že ano, ale pak, že mám přijít do práce jinak mám nedovolenou absenci. Do práce jsem nešla, bylo to důležité. Nikdo se mi neozval a až na konci měsíce jsem dostala dopis, že mám jít podepsat ukončení smlouvy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V polovině listopadu 2023 mi bude končit rodičovská dovolená a nezískala jsem pro dítě místo ve školce. Zaměstnavatele jsem požádala o neplacené volno do čtyř let věku. Po dvou měsících nemám od zaměstnavatele žádné vyjádření. Po urgenci z mojí strany mi bylo řečeno, že mi nemohou vyhovět ani mojí žádost zamítnout. Čekají, až jak dopadnou věci týkající se rozpočtu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Pracuji v kanceláři, která není dobře zvukově izolovaná. Moje kancelář se nachází nad kanceláří vedení. Slyším jak se vedení nepěkně až vulgárně vyjadřuje k podřízeným - i k mé osobě, slyším pomluvy, i to jak se dopředu rozhoduje o výběrových řízení na obsazení sl. míst. Myslím, že toto jednání je protiprávní. Mohu prolomit zásadu na ochranu os. a rozhovory nahrát, případně použít?

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Zaměstnavatel je v řízení o insolvenci, přičemž nebylo soudem ještě rozhodnuto. Ověřil jsem si veškeré dostupné podmínky vyplacení mzdových nároků Úřadem práce, jako je maximální měsíční částka v rozhodném období, dále jen tři měsíční mzdy. V poslední mzdě i odstupné, maximální celková částka atd. Nedokážu ale najít kompletní seznam položek, které ÚP neproplatí, i když jsou na výplatní pásce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji v galerii a dne 27.7.2023 jsem obdržela dopis od paní ředitelky ve kterém mi sděluje, že mi odebrala osobní ohodnocení, vystavila mi nový platový výměr a zároveň mi dala vytýkací dopis č. 1. Paní ředitelka mi v něm oznamuje, že jsem si neplnila své pracovní povinnosti pokud jsem seděla za pokladnou po dobu, kdy jsem měla ortézu na noze, kterou jsem ale také v průběhu dne sundávala a lidi prováděla na patře, kde je pokladna.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dne 26.5.2023 mi skončila rodičovská dovolená, tedy RD (do 3 let věku dítěte). Zaměstnavatel trval na návratu do zaměstnání k 1.5.2023. Bohužel jsem neměla možnost zajistit hlídání pro děti a musela nabídku odmítnout. Dohodli jsme se na neplaceném volnu do 4 let věku dítěte. Zároveň jsem si prodloužila rodičovský příspěvek do května 2024.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Naše firma už dlouhé roky pracuje pro velkou společnost v ČR jako externí zpracovatel mezd pro jejich cca 12.000 zaměstnanců. Firma má sice vlastníka v Německu, ale jedná se o českou firmu. Děláme mzdy pro jejich české zaměstnance, komunikujeme s českými úřady v souladu s českou legislativou. V popisu práce nemáme uvedenou žádnou jinou znalost jazyka než Češtinu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem učitelka na střední škole. Nově mi byl přiznán invalidní důchod 3. stupně (jsem po chemoterapii – CLL, 60 let). Mám podepsanou pracovní smlouvu v rozsahu 8 vyučovacích hodin týdně. Ředitel školy soudí, že nesmím pracovat více než 6 hodin týdně (vychází z toho, že základní úvazek činí na střední škole 21 hodin a zbytkový pracovní potenciál je u 3. stupně invalidity 30%) a eventuální inspekce by na toto mohla poukázat.