Počet stránek ve webu: 40.205

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem pracující důchodkyně (71 let), pracuji jako pokladní v marketu a mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. V době nouzového stavu jsem doma (překážka ze strany zaměstnavatele). Nouzový stav kvůli pandemii koronavirus COVID-19 ale končí a já se ptám, jak to bude podle nařízení pokračovat dál a jak platí " riziková skupina " lidé nad 65 let v tomto mém případě.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj dotaz spočívá v tom, jestli má restaurace právo odkazovat své hosty na placené záchody v budově, ve které se nachází. Poplatek za záchod není později restaurací uhrazen. Předem děkuji za odpověď. Oldřich.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracoval jsem do 31.12.2019 ve firmě (říkejme A) jako zaměstnanec - Technik a správce IT. Od 1.1.2020 jsem ve zkušební době u jiné firmy v jiném městě. Jelikož mi ale nevyhovuje přemýšlím o podnikání stále v oboru IT. Jak jsem se dozvěděl, firma, ze které jsem odešel (A), po mém odchodu rozpustila oddělení IT techniků a všechny zákazníky - jejich správu přeprodala jiné firmě (B).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme PO s 7 zaměstnanci. Nyní máme zavřenou prodejnu kvůli epidemii koronaviru maloobchod. Je možné nyní uplatnit krizové znění §209 Zákoníku práce a vydanou vnitřní směrnicí vyplatit po celou dobu zákazu prodeje 60% mzdy?

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.50 (2 hlasů)

Pracuji na ZŠ jako vychovatelka, škola mě přijala 1/2019 bez potřebného vzdělání, které si doplňuji v podobě CŽV (cena za tento kurz je 20.000 Kč). Paní ředitelka mě přijala na 1 rok (zkušební doba) a nyní mi smlouvu prodloužila o 2 roky (do 29.1.2022). Paní personální mi nyní řekla, že se se mnou dále už počítat nebude.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V příloze zasílám Dohodu o poskytování stipendia a o sjednání setrvání v pracovním poměru a dále svojí pracovní smlouvu. Dotaz: Po podepsání pracovní smlouvy jsem asi asi po 4 měsících nastoupila na mateřskou dovolenou a dál na rodičovskou dovolenou, která mi konči po 3 letech t. j. 9.4.2020 rodičovský příspěvek jsem si prodloužila ještě o rok do 9.4.2021.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych obdržela informaci a radu, jak je to se školením o víkendu, tedy mimo pracovní dobu. Pracuji ve školství jako učitelka. Rozhodla jsem se dobrovolně absolvovat 6 denní školení (rozšiřuji si vzdělání, prohlubuji si kvalifikaci). Probíhá vždy o víkendu (3 víkendy: 1x v lednu, 2x v březnu).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji na pozici řidičky autobusu MHD a nyní jsem v dočasné pracovní neschonosti DPN. Důvodem bylo psychické zhroucení se a zánět šlachy na noze. Lékařka mi doporučuje změnu zaměstnání z důvodu psychické zátěže (jsem samoživitelka, onemocněli mi rodiče, kteří se synem pomáhali a teror ze strany bývalého partnera).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chci nastoupit k Policii ČR, ale provozuji živnostenskou činnost, které se vzdát nechci. U PČR mi bylo sděleno, že živnost musím před nastoupením do služebního poměru ukončit a poté požádat o povolení s provozováním živnostenské činnosti. Z hlediska toho, že s klienty mám podepsané smlouvy na určité doby, nemohu živnost ukončit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Mám otázku ohledně zaškolování nového kolegy. Jsem povinna při nástupu nového kolegy na stejnou pracovní pozici jej zaškolovat? Myslím, že je to povinnost mého nadřízeného a ve smlouvě to nemám. Případně existuje přesto postih, pokud toto odmítnu? Děkuji, Vilma.