Počet stránek ve webu: 38.420

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním hostessingovou agenturu (s. r. o.), která zajišťuje hostesky na zahraniční veletrhy, stále jsem ovšem studentkou vysoké školy. Mám nyní dvě pochyby, na které bych se Vás ráda optala. V případě, že uzavírám smlouvu například se Španělskou firmou na veletrh, který se koná ve Švýcarsku, vzniká mi zde povinnost danit příjem dle španělské či švýcarské legislativy, či je můj příjem zcela osvobozen od daně zahraničních států? Děkuji, Zdenka

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2013 jsem si s dalšími dvěma osobami otevřel pohostinství. Pohostinství bylo vedeno na moji živnost a další dvě osoby byly oficiálně vedeny jako moji zaměstnanci na DPP, avšak jsme se dohodli, že pohostinství máme "na třetiny" a každý má stejnou rozhodovací pravomoc, jako zbylí dva.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji ve státní příspěvkové organizaci od prosince 2013; při nástupu jsem podepsala pracovní smlouvu na dobu určitou jednoho roku s 3měsíční zkušební lhůtou s tím, že když bude zaměstnavatel spokojen, po roce mi prodlouží smlouvu na dobu neurčitou. Pracovala jsem jako referent a již po půl roce mi ředitelka díky mým schopnostem (praxe 25 let) a přístupu nabídla funkci vedoucí a smlouvu na dobu neurčitou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

U českého e-shopu jsem zakoupila dvě dětské postele. Po uhrazení částky balíky v pořádku dorazily. Nechala jsem je manželem složit, u skládání jsem já osobně nebyla. Když jsem přijela domů, zjistila jsem, ze postele jsou úplně jiné. Uplatnila jsem reklamaci u českého e-shopu. Bylo mi sděleno, že jsou od polského výrobce a ze pokud chci, postele se mají demontovat, následně budou vyměněné za nové.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych se zeptal jak vymazat společnost v. o. s. z obchodního rejstříku, co všechno k tomu potřebuji. V "mladické nerozvážnosti" jsme s kamarádem založili společnost v. o. s. , kterou jsme však nikdy nezačali provozovat. Pouze jsme ji zapsali do OR. Nyní je společnost v likvidaci, kde jsem já jmenován likvidátorem. Jak mám postupovat při žádosti o výmaz z OR?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nechala jsem si 2016 lakovat zadní víko kufru ve smluvním servisu mé pojišťovny v rámci havarijního pojištění. Před několika měsíci se v laku po celé délce předělu kufru objevily bublinky. Nyní uběhlo od práce autoservisu 22 měsíců. Mám ještě právo na reklamaci? V autoservisu mi řekli, že již právo na reklamaci nemám. Dále mi řekli, že za to stejně neručí, jelikož je to starší auto a mohla tam být nějaká skrytá rez, která se po čase takto projevila.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme rodina s dvěma syny, 12 a 16 let. Bydlíme v domě, který je celý v majetku manželky, neboť ho zdědila po svých rodičích. K domu patří ještě přilehlá zahrada a truhlářská dílna, kterou jsem ovšem již stavěl já v době začínajícího manželství před 22 lety (1996). Jsem truhlář a tato dílna je jediným zdrojem mé obživy. Pracuji v ní jako živnostník a vyrábím zde nábytek.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Navštívil jsem v Hradci Králové jednu nejmenovanou provozovnu, která ze zabývá brašnářstvím plus výměnou zipů ve všem možném, úpravou a opravou oděvů, batohů, tašek, patentů atd. Potřeboval jsem vyměnit zip v pracovním oděvu a něco zašít. Samotná výměna zipu cca 300, - Kč, což, když vezmete v potaz, že zip stojí nějakých 40 Kč, není zrovna málo. Samozřejmě jsem potřeboval do svého účetnictví daňový doklad.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2016 - duben 2018 jsem provozoval e-shop s digitálními produkty (hrami na PC a Xbox). Provoz tohoto e-shopu jsem ukončil.
Nyní jsem začal podnikat v jiné oblasti a nabízím lidem - domácnostem možnost změnit dodavatele elektřiny a zemního plynu na dodavatele, který zvítězil v elektronické aukci společnosti eCENTRE, která je ve svém oboru lídrem na českém trhu, a využít tak nejnižších možných cen energií (elektřiny a zemního plynu).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

1.4.2019 jsem prodal své auto. Dnes (12.04.2019) 8.4.2019 mně kupující kontaktoval s tím, že na autě se rozsypala spojka a oprava bude stát 7 tisíc. Auto jsem prodal za 6 tisíc Kč. Jako důvod uvedl to, že při koupi nemohl slyšet hlučnou spojku, protože výfuk byl prasklý a dělal hluk. S autem odjel po podpisu smlouvy. Ve smlouvě jsem uvedl závady, které mi byly v den prodeje známy. Nic jsem nezatajil.