Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před časem jsem využila služeb společnosti ClaimCloud (SkyCloud s. r. o. IČ: 04903641), která se zabývá vymáháním kompenzací za zpoždění či zrušení letů s tím, že se o nic nebudu muset starat a že i kdyby došlo až na soudní řízení, nebudu muset v případě prohry nic platit. Souhlasila jsem. Jako odměnu firma žádala 25% z vymožené částky + DPH.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o informaci, jak mohu postupovat v případě, že jsem vozidlo předal k provedení záruční opravy do autorizovaného servisu (Mercedes Benz) a tato oprava již 3 měsíce trvá a stále není provedena? A neustále poslouchám, že stále není dostupný náhradní díl (údajně poloosa k zadní nápravě).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Po smrti svého otce jsem zdědila podíl v bytě, který obýval se svou druhou ženou (v bytě spolu bydleli přes 30 let). Ráda bych ji podíl darovala. Musím platit daň? Děkuji Alice.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Firma Printify (fakturační adresa v Litvě, tedy EU) fakturuje mé firmě (ČR) za zboží cenu včetně DPH. Toto DPH následně Printify odvádí Českému státu. Má firma zboží prodá za konečnou cenu s DPH koncovému zákazníkovi v ČR. Otázka zní: jak zaúčtovávat faktury od Printify a hlavně jakým způsobem žádat z těchto faktur DPH zpět?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem učitelkou na základní škole, a tak mám "klasický" příjem a daňové vypořádání vždy řešíme s poradkyní, která k nám přijde do školy. Jen podepíšeme papíry a je hotovo. Chtěla bych však začít přispívat na stránky Učitelnice.cz, kde za své výtvory můžete získat jisté finanční ohodnocení. Každý měsíc stránka vystaví fakturu, avšak neodvádí za autory daně.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem OSVČ, plátce DPH. V obchodním majetku mám odepsaný automobil, pořízený 2017 s odpočtem DPH. Mám dotaz ohledně vyřazení vozu z obchodního majetku z pohledu DPH, a daně z příjmů. Pokud nebude auto dále využíváno k ekonomické činnosti, a účelem je jeho následný prodej, je nutno při vyřazení vozidla z provozu zaplatit DPH z částky obvyklé ceny tohoto ojetého vozidla, nebo jen daň dle & 10 ZDP po prodeji vozidla? Není mi úplně jasná souvislost s koeficienty odpočtu do 5 let.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je možné provozovat chovnou stanici psů na zahradě rodinného domu, kde bydlí v nájmu syn z prvního manželství mojí ženy. Zkoušel jsem najít v dostupných zdrojích nějaké předpisy, které by toto upravovaly. Poslal jsem dotaz na kynologický svaz a bylo mi sděleno, že je to dotaz pro advokátní kancelář. Dost mě to udivilo, protože by to tam snad měli znát, který právní předpis upravuje kynologickou činnost.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem OSVČ, plátce DPH, paušální výdaje (60%). Pokud začnu fakturovat firmě v USA, podle toho co jsem už zjistil, tak na faktuře bude částka v USD, DPH bude 0. Ohledně faktury a daňového přiznání jsem se chtěl zeptat:

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pan stavitel mi nacenil a provedl rekonstrukci domu dle nabídky. Při realizaci ale použil jiné (menší) rozměry trámů než byly v nabídce. Neměl jsem stavební dozor (myslel jsem, že zařizuje stavitel) a proto jsem na problém nedošel dřív. Když jsem chtěl provést kolaudaci, na kterou jsem potřeboval i stavební dozor, tak mi stavitel oznámil, že on žádný stavební dozor nemá a že si ho mám dodatečně sehnat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji poradit, jedná se o službu duly k porodu. Dula, kterou jsem předem kontaktovala, tak nestihla k porodu jako můj doprovod dojet a poté si naúčtovala do faktury za své služby toto: "rezervační poplatek termínu za doprovod k porodu 5.000 Kč" podotýkám, že nic jsem předem nepodepsala, byla jsem pouze s ní na osobní schůzce, na které mi to ani nesdělila, pouze jsme si povídaly.