Počet stránek ve webu: 39.266

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Když klient podepíše Rezervační smlouvu/SOSBk na nemovitost a při následné prohlídce před uzavřením kupní smlouvy zjistí, že rozměry sprchového koutu neodpovídají prováděcí dokumentaci, která mu byla předložena, resp. jsou i jiné drobné odchylky vynucené na stavbě při provádění jelikož architekti udělali chybu, mám právo na uplatnění reklamace na jakost výrobku a nebo nějaký jiný typ reklamace? Jde o to, že není ještě vlastníkem. Děkuji Ivo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Od mé stavební spořitelny mi dorazil dopis, ve kterém mi oznamuje, že stavební spoření bude ukončeno a nabízí výhodný úvěr. Jako důvod ukončení uvádějí : "Vaše smlouva o stavebním spoření je již po vázací době a Vaše úroková sazba z vkladů převyšuje aktuální podmínky dostupné na trhu pro smlouvy o stavebním spoření po vázací době."

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel je živnostnik, provedl rekonstrukci koupelny dle smlouvy o dílo v řádném termínu. Odvedl víceprace které ve smlouvě nebyly a na které slovně upozornil majitele, že za ně neručí a tudíž si za ně neúčtuje žádnou finanční částku (udělal to tzv. z dobré vůle pro jméno firmy). Dílo předal a majitel společně s manželem podepsali předávací protokol, ve kterém je uvedeno, že dílo přebírá bez výtek a bez nedodělků.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám e-shop. Posílám prostřednictvím české pošty jako doporučené psaní osvobozené od DPH 21%.   Účtuji zákazníkovi stejnou částku jako mě pošta. Mohu to taky poslat s nulovou sazbou DPH? S pozdravem Radim.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Po zakoupení chaty jsme při dešti zjistili, že do chaty teče. Někde je děravá střecha, prodávající tuto skutečnost zatajil. Přitom o vadě musel vědět, protože je na střeše poteklý trám vodou a je mírně plesnivý. Jde tedy o dlouhodobou záležitost. Jak máme postupovat? Je možné požadovat slevu z kupní ceny?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně zakoupeného výrobku Thermomix v hodnotě 35.000 Kč. Pro snadnější pochopení případu jsem si dovolil přiložit korespondenci v příloze. Bohužel společnost Vorwerk mi odepsala jejich nesouhlasné stanovisko s reklamací. Zajímal by mne váš pohled, zda-li mám jako spotřebitel šanci tento spor vyhrát.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Reklamoval jsem televizor, který se mi z reklamace vrátil poškozený. S obchodem jsem se dohodl, že mi zboží vrátí do původního stavu, ale požadují, že si mám podat další reklamaci. Vím, že toto již není reklamace, ale uplatnění žádosti o náhradu škody dle § 2944 zákona č. 89/ 2012 Sb. , občanský zákoník.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

7/2015 jsem prodala 1/2 dvojdomku 1927 po celkové renovaci - rozvody, střecha, podlahy, omítky, zateplení - v rámci Zelená úsporám. Nyní se ozvali majitelé, že dřevo v podkroví je napadené dřevomorkou, podlahy se propadají a podlaží je neobyvatelné. Žádá úhradu. Ale já bych raději volila odstoupení od smlouvy, nechala to opravit a pak dům znovu prodala.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych Vás požádat o radu ohledně provozování vázané živnosti - Psychologické poradenství a diagnostika. Jak jsem se již dočetla, podmínkou je VŠ vzdělání ve studijním oboru psychologie a v případě jednooborového studia 1 rok praxe v oboru a v případě víceoborového studia 3 roky praxe v oboru.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bývalá maželka mi v rámci vypořádání SJM vyplatí částku 350.000 Kč. Musím tuto částku danit? Děkuji, Viktor.