Počet stránek ve webu: 41.537

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měl jsem sjednanou smlouvu na dobu určitou 36 měsíců na odběr plynu u poskytovatele ARMEX ENERGY. Poslední rok před koncem vypršení lhůty mi však cenu zvýšili i s doplatkem, který jsem uhradil. 2x jsem podával reklamaci, ani jednou nebyla uznána. Dostal jsem vyrozumění, že mění obchodní podmínky, ale podle občanského zákoníku § 1751 odst. 1 má vždy přednost smlouva před změnou obchodních podmínek.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koupila jsem ojetý vůz a po pár dnech jsme zjistili, že auto nám prodali se skrytou vadou, o které věděli. Dali jsme na reklamaci, která nebyla vyřízena do 30-ti dnů a závada odstraněna nebyla. Poslala jsem tedy písemně odstoupení od smlouvy a prodejce mi chce vystavit smlouvu o odkoupení vozidla. Nevím proč, ale moc se mi to nezdá, já jim auto neprodávám, ale vracím.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Uvažuji o koupi stavební parcely, kterou je nutné zatím brát "pouze" jako investici, jelikož se na ní zatím nedá stavět. Důvod je ten, že zatím k pozemku neexistuje příjezdová komunikace a tudíž ani sítě zatím nevedou k hranici pozemku. Majitel předmětného pozemku v inzerátu slibuje, že výstavba bude možná do tří let.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

My jako firma (s. r. o.) jsme zákazníkovi (s. r. o.) prodali stavební stroj. Stroj byl prodán na dotace a kupní smlouva neobsahuje žádnou návaznost na naše obchodní podmínky, pouze se řídí všeobecnými ustanoveními NOZ.   Na stroj poskytujeme 2 roky záruční dobu. Zákazník 10 dní před koncem záruční doby oznámil závažný problém, kdy bude nutné stroj skoro rozpůlit a vyměnit vadný díl.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vybrala jsem si koně, kterého jsem chtěla koupit. Majitelé ho inzerovali jako zdravé zvíře a chtěli po mě co nejrychleji poslat na zvíře zálohu a že zbytek ceny se doplatí při koupi. Zálohu ve výši 63.000 Kč jsem jim odeslala, bohužel se ještě ten den prostřednictvím mé veterinářky zjistily zdravotní vady koně a na základě toho chci od koupě odstoupit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Od dubna 2019 u mne probíhá kontrola z FÚ za zdaňovací období 2016. V únoru 2022 mi byl zaslán dodatečný platový výměr, proti kterému jsem se odvolal. FÚ opět začal s doplněním a výslechy svědků. V květnu 2022 po nás chtěl sepsat otázky pro svědka v zahraničí. Do dnešního dne nemáme, žádnou odpověď. Chtěl jsem se zeptat jak to bude s úroky a penále, Vztahuje se zde na tento případ §160 d. ř. , nebo § 70 daň. řádu. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

K životnímu jubileu jsme obdrželi dárkový poukaz bez udání termínu do hotelu Rekovice v Trojanovicích s platností do 26.7.2023 v hodnotě Kč 4.500 Kč. Tento poukaz však nemůžeme využít, protože odlétáme na delší dobu do USA. Na dotaz, zda můžeme poukaz vrátit nám bylo sděleno:

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem OSVČ a firma, mi nechce vyplatit poslední fakturaci po ukončení mé spolupráce. Fakturoval jsem každý měsíc asi rok v kuse práci vyvojáře (částka dle písemné dohody) + provize z prodeje systému zákazníkům firmy (ústní dohoda), což mi bylo vždy na konci měsíce ústně odsouhlaseno, fakturace byla schválena a vyplacena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manželka se přihlásila na řidičský kurz a zaplatila polovinu poplatku (12.000 Kč). Šla na první jízdu a instruktor (který je majitelem školy) byl netrpělivý, arogantní a stresující. Při registraci podepsala žádost a poskytla lékařskou dokumentaci, ale neobdržela žádnou smlouvu. Nyní chce kurz zrušit a požádat o vrácení peněz. Recenze instruktora v online prostředí nejsou dobré a potvrzují její obavy. Má nárok na vrácení peněz v plné výši, i když na stránkách autoškoly uvádí storno poplatek 5.000 Kč?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem OSVČ (český občan), neplátce DPH. Provozuji ubytovací služby (krátkodobé ubytování) - žádný Booking, Airbnb nic takového nemám. atd. Provozuji zde v ČR. Host platí rovnou mě. Chodí ke mně čeští občani, někdy se ale ohlásí cizinec, a cizinec platí rovnou mně. Pokud mi platí cizinec zda zůstanu i nadále jako neplátce DPH? Děkuji za odpověď Břetislav.