Počet stránek ve webu: 40.710

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byli u mě topenáři udělat nový rozvod topení. Vše bylo domluveno ústně, bez smlouvy o dílo. Při smluvním ujednání byla domluvena cena za jimi navrhnutá tělesa, rozvod, bourací práce apod. Když přijeli, dodali 2 menší tělesa než bylo domluveno a odmítli dělat bourací práce, že nemají vybavení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji v ČR jako student na dohodu o provedení práce DPP s výdělkem do 10.000 Kč za měsíc a uplatňuji také prohlášení k dani u tohoto zaměstnavatele. Chtěla bych podepsat smlouvu u dalšího zaměstnavatele, který však sídlí na Slovensku a vyplácí tak odměny v EUR - smlouva je navíc formou "Autorské roční smlouvy".

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zakoupili jsme sekačku trávy s možností startování pomocí 12 V baterie. Od samého začátku byl problém s nastartováním tohoto stroje pomocí startéru.   Kontrola nabíječky v obchodě bez dokladu = OK, sekačku jsme napájeli po dobu signalizace nabito = nestartovala. Dvakrát tato závada je uznaná servisem a máme na to doklady, že tento problém sekačka měla.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat na podmínky převodu nemovitostí (cca 5x), které patří slovinskému občanovi na českou společnost s. r. o. , která mu také patří (jediný společník). Většina nemovitostí je splacena, na jedné je hypotéka. Předem děkuji za odpověď. Ilona.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Objednal jsem pobyt na chalupě, přes server tippobyt.cz. Z uvedené ceny nebylo jasné, že platba zálohy 5.000 Kč je pouze provize tippobytu za zaslání kontaktu na majitele objektu. Nyní, s ohledem na pandemickou situaci, požaduji storno objednávky a návrat zálohy. Výzva k platbě zněla následovně:

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám přerušenou činnost OSVČ. Chystám se ji obnovit. Je stanovena nějaká lhůta, která by stanovila jak dlouho musím aktivně činnost vykonávat před tím, než jsem oprávněn žádat o kompenzační bonus pro OSVČ (související s omezením činnosti nařízením vlády ČR)?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám varnou desku cca 5 měsíců po koupi (záruční době). Během záruční doby se cca 5x vyskytla chyba desky, která zapříčiní nefunkčnost (konkrétně chyba F14 nefunkční řídící jednotka). Nicméně v návodu je uvedeno, že pokud nastane jakákoliv chyba, tak než zavolám servis má se trouba vypnout a zapnout (myšleno odpojit napájení, já to řešil vypnutím jističe).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním a provozuji internetový obchod www.onlyforcars.cz. Dnes (22.10.2021) se mi ozvala paní majitelka e-shopu www.allforcars.cz, který provozuje jako OSVČ na své jméno. Napsala, že název mého e-shopu je zavádějící a dá se zaměnit s jejím, že je to protiprávní a může to ničit její e-shop.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Od ledna 2021 pronajímám byt. Nájemné je 5.500 Kč. Já nepracuji, jsem doma a pobírám příspěvek na péči o osobu blízkou ve výši 19.200 Kč. To je můj jediný příjem. Daň za pronájem budu odvádět na daňovém přiznání za rok 2021? Nikde jsem se nedobrala jak daň vypočítat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na Vás s dotazem, zda jste schopni zjistit zda jsem v právu či nikoli. Jedná se o spor se sázkovou společností o neuznání výhry u kurzového live sázení. Nestalo se tak poprvé a nedá mi to nechat to takto dal být. Jen tak se rozhodnou zpětně anulovat daný tip a neuznat výhru. Píši, že příležitost už byla uskutečněna a čas tiketu uložení byl třeba o vteřinu později.