Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Kvůli neshodám v rodině se rodiče mojí družky rozhodli, že dcera družky bude bydlet u nich. Dceři bylo nedávno 16 a rodiny jsou od sebe vzdálené 400 km. Celou věc ale neřešili žádným svěřením do opatrovnictví, nebo čímkoliv podobným, družku jednoduše obešli.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Chci se s manželem rozvést a odstěhovala jsem se se synem k rodičům. Důvodem byly určité vztahové problémy a následně nevěra z mé strany, tudíž jsem manželství rozvrátila já. S přítelem jsme spolu. S manželem nyní chceme podepsat dohodu, že syn bude v mé péči, ale rozvádět se prozatím nebudeme, protože s tím manžel nesouhlasí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Má žena je alkoholička. Ona tedy tvrdí, že není. Během 07/2017-07/2020 byla 2x v psychiatrické léčebně, 3x v protialkoholní léčebně. Vždy z vlastní vůle, ovšem pod mým nátlakem, že od ní odejdu, bohužel to jinak nešlo. Závislost bohužel a psychické narušení osobnosti, mají v rodině. Máme 5 letou dceru.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Po rozvodu máme dohodu o střídavé péči na obě děti a stanovené výživné. Jedno z dětí příští rok nabyde zletilosti. Stanovené výživné na tuto osobu je ve výši 3.000 Kč od otce a 2.000 Kč od matky. Jak se prosím postupuje v případě nabytí zletilosti? Střídavá péče je zletilostí automaticky zrušena (osoba již může "přebývat" po dohodě s rodiči kdekoliv)? Je dané zákonem, že výživné je posíláno na účet vyživované osoby?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj otec je opatrovníkem bratra, který nemůže manipulovat s penězi (je zbaven svéprávnosti k právním úkonům), přesto si neustále bere půjčky, i když je v registrech dlužníků, není možné mu v tom jakkoliv zabránit. Po určité době začnou chodit dopisy a soudní rozhodnutí o zaplacení dluhů včetně všech dalších poplatků.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Náš spádový OSPOD absolutně nespolupracuje, nevyšel nijak vstříc a nezískala jsem tím pádem žádnou odpověď.   Máme s manželem dvě děti, 2 roky a 8 let. Zkusím napsat tři dotazy a k nim trochu vysvětlení:

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dospělého syna z prvního manželství, kterému je teď 45 let. Od svých 4 let biologického otce neviděl, nejevil o něho zájem. Z nynějším manželem jsme spolu 41 let. Chci se zeptat, zda může proběhnout adopce, a zda-li potřebujeme souhlas biologického otce syna. A jak máme postupovat, nemáme žádné informace o biologickém otci, kde bydlí a jestli ještě žije. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Několikrát jsem zde četla, že soud při rozhodování o péči o nezletilé dítě zvažuje citové vazby na rodinu a také kdo o dítě převážně pečuje. Můj dotaz tedy spočívá v tom, jak se tohle posuzuje, na základě čeho? A jak se případně v budoucnu může výhradní péče jednoho rodiče změnit na střídavou?

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

S přítelem jsme spolu 2015-2019. Máme 10 měsíční dceru. Nejsme manželé. Na začátku našeho vztahu se léčil z alkoholismu v psychiatrické léčebně v Jihlavě. To, že je alkoholik jsem ze začátku netušila, nebylo to na něm poznat. Tenkrát ještě pracoval v Anglii a po jedné naší hádce se propil až do stavu, kdy si musel udržovat hladinku, aby to s ním neseklo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Prosím vás nyní o informace na několik otázek, které jsou závažné pro život mé dcery. Pokud se nyní chystáme s přítelem rozejít a on mi neustále vyhrožuje, že mohu okamžitě odejít, ale naši půlroční dcerku nesmím odvést s sebou. Pokud mám zajištěné bydlení v pronajatém bytě a dostatek financí na vedení dobrého života, mohu s dcerkou odejít ihned?