Počet stránek ve webu: 42.688

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dvě děti ve věku 8 a 12 let, které mám s expartnerem ve střídavé péči - týden a týden a to pouze na základě naši domluvy po rozchodu. Takto fungujeme už pět let (2018-2023). V poslední době si u starší dcery všímám, že by raději byla u mě a když se snažím, aby to otci navrhla, řekne, že se ho bojí a že by na ni byl naštvaný.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Když mi bylo asi 12 let, máma si našla přítele, kterého si pak vzala a ten mě a mou sestru následně osvojil, v mém rodné listě byl on zapsán jako můj otec a můj biologický byl z rodného listu úplně vymazán. Bohužel i veškeré vztahy se na 10 let přerušily.   Dnes jsem již dospělá je mi 29 let a s mým biologickým taťkou se již přes 8 let vídáme a jsme v kontaktu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych si osvojit zletilou vnučku (ročník 1993). Moje dcera, její matka, zemřela v jejích 17 letech. Od té doby jsem se o ní starala já /jsem její kmotra/. Její biologický otec se o ní ani o její ochrnutou matku v té době nestaral a ani na ni neplatil. Staral se jen o jejího bratra. V současné době mi to vnučka oplácí a pomáhá mi /je mi 73 let/.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Našel jsem si přítelkyni, která není vdaná, ale má 2 letou holčičku se svým přítelem, se kterým nadále nechce setrvávat ve vztahu. On jí vyhrožuje, že jakmile se s ním rozejde, tak se sbalí, ale zároveň si sbalí i dceru a už ji neuvidí.   Vím, že se jedná asi o běžnou patovou situaci a výhrůžku, ale přece jen bych chtěl poradit, co máme s přítelkyní dělat proto, aby jsme mohli žít spolu a v naprostém klidu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Požádám Vás o radu ohledně střídavé péče u našich nezletilých dětí. Je možné, žádat soud o střídavou péči ve chvíli, kdy se teprve chystám pronajmout byt ve městě, kde bydlí naše děti s manželkou a já momentálně bydlím v jiném městě?   Dále by mě zajímalo, jestli je potřeba soudu dokládat mé a manželčiny příjmy v případě kdy jsme oba 0SVČ a ani jeden z nás nežádá o alimenty? Předem děkuji, Felix.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Příběh je poněkud komplikovaný. Zeptám se pouze, zda bylo možné v srpnu 2021 nařídit dle §452 odebrání dítěte z rodiny na základě podání návrhu OSPOD, ačkoliv podnět na zahájení řízení o změnu péče podal OSPOD již v lednu 2021 a soud zahájil řízení v březnu 2021 a v červnu stanovil datum jednání o změnu péče?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj bratr je od r. 2017 částečně zbaven svéprávnosti, jeho opatrovnice je sestra. Můj bratr je zbavený práv nakládat s finančními prostředky, uzavírání smluv a jednáním s institucemi. Od roku 2017 byl také sestrou umístěn do psychiatrické léčebny v Petrohradě, ze které si ho sestra před par týdny vzala domů, po dobu pobytu mu sestra (opatrovnice) zpronevěřovala invalidní důchod, ke kterému měla přístup, tento problém už jsem nahlásil na policii a je v to řešení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Jsem na rodičovské dovolené ještě do října 2023, syna ještě večer a v noci kojím (v noci beze mne neusne), manžel uspávání ani nezkouší, všeobecně příliš času synovi nevěnuje, navíc od po-pá pracuje do cca 16-17h, 2x může mít home office, ale při něm nezvládá syna hlídat. Přesto mi manžel vyhrožuje střídavou péčí, je to vůbec v tomto případě možné?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před dvěma měsíci (2/2022) se k nám přistěhovala uprchlická ukrajinská maminka s dětmi. Nejstarší dceři je 13 let a začala chodit zde do 8. třídy. Rády by, aby dokončila základní vzdělávání tady u nás a pokračovala na střední škole. Nicméně rodina se plánuje vrátit co nejdříve zpět na Ukrajinu. O dívku bych se starala já jako cizí osoba.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byla jsem soudem zvolena opatrovníkem tatínka, který leží po cévní příhodě v nemocnici. Jsem jeho jediná dcera. Bohužel jsem zjistila, že se jako jeho dcera v nemocnici představuje paní, která byla dcerou jeho druhé manželky (ta již přes 20 let nežije). Zajímalo by mě, zda mohu na základě opatrovnictví omezit poskytování informací od lékařů. A taky, zda by mohla chtít zrušit mé opatrovnictví a žádat o to sama a případně, jak se bránit. Děkuji Beáta.