Počet stránek ve webu: 43.133

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je možné osvojit si dítě registrovaného partnera? Pokud ano za jakých podmínek je to možné. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byli jsme kontaktování OSPODem, že mé sestře odeberou (pravděpodobně dnes (23.01.2024) či v příštích dnech) její 2 děti. Telefonicky nám bylo sděleno, že se musíme v nejbližších dnech rozhodnout, zda děti vezmeme do naší péče (ať už já - její sestra, či matka/babička). Výzva OSPODu zněla velice urgentně a upozornili nás na to, že pokud se rozhodneme, že děti nepřevezmeme, či se nevyjádříme včas, budou děti předány do dětského domova a nám zanikne jakákoliv možnost se o děti v budoucnu přednostně ucházet.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu a postup k osvojení syna, který je již zletilý. Byl z mého předchozího manželství. Nosí již manželovo jméno (naše příjmení), vlastního otce nemá (zemřel). Žádnou rodinu ze strany bývalého manžela (babičku, dědu, sourozence) také nemá, s nevlastním otcem a také mým manželem žil od svých 5ti let. S manželem další děti nemáme. Manžel nemá vlastní děti. Potřebuji poradit jak postupovat, nebo, kdo by nás v této oblasti mohl zastupovat. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj 13 letý syn byl svěřen v lednu 2023 do mé péče soudem. V březnu 2023 bez mého vědomí a bez komunikace s OSPODem bývalý manžel požádal o změnu a svěření syna do jeho péče na základě synova přání. Byla jsem proti, ale syn trval na svém, tedy jsem souhlasila. Otec synovi nasliboval spousty věcí, které nedodržel. Syn by se chtěl nyní vrátit. Jeho otec s tím souhlasí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dvě děti ve věku 8 a 12 let, které mám s expartnerem ve střídavé péči - týden a týden a to pouze na základě naši domluvy po rozchodu. Takto fungujeme už pět let (2018-2023). V poslední době si u starší dcery všímám, že by raději byla u mě a když se snažím, aby to otci navrhla, řekne, že se ho bojí a že by na ni byl naštvaný.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Když mi bylo asi 12 let, máma si našla přítele, kterého si pak vzala a ten mě a mou sestru následně osvojil, v mém rodné listě byl on zapsán jako můj otec a můj biologický byl z rodného listu úplně vymazán. Bohužel i veškeré vztahy se na 10 let přerušily.   Dnes jsem již dospělá je mi 29 let a s mým biologickým taťkou se již přes 8 let vídáme a jsme v kontaktu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych si osvojit zletilou vnučku (ročník 1993). Moje dcera, její matka, zemřela v jejích 17 letech. Od té doby jsem se o ní starala já /jsem její kmotra/. Její biologický otec se o ní ani o její ochrnutou matku v té době nestaral a ani na ni neplatil. Staral se jen o jejího bratra. V současné době mi to vnučka oplácí a pomáhá mi /je mi 73 let/.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Našel jsem si přítelkyni, která není vdaná, ale má 2 letou holčičku se svým přítelem, se kterým nadále nechce setrvávat ve vztahu. On jí vyhrožuje, že jakmile se s ním rozejde, tak se sbalí, ale zároveň si sbalí i dceru a už ji neuvidí.   Vím, že se jedná asi o běžnou patovou situaci a výhrůžku, ale přece jen bych chtěl poradit, co máme s přítelkyní dělat proto, aby jsme mohli žít spolu a v naprostém klidu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Požádám Vás o radu ohledně střídavé péče u našich nezletilých dětí. Je možné, žádat soud o střídavou péči ve chvíli, kdy se teprve chystám pronajmout byt ve městě, kde bydlí naše děti s manželkou a já momentálně bydlím v jiném městě?   Dále by mě zajímalo, jestli je potřeba soudu dokládat mé a manželčiny příjmy v případě kdy jsme oba 0SVČ a ani jeden z nás nežádá o alimenty? Předem děkuji, Felix.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Příběh je poněkud komplikovaný. Zeptám se pouze, zda bylo možné v srpnu 2021 nařídit dle §452 odebrání dítěte z rodiny na základě podání návrhu OSPOD, ačkoliv podnět na zahájení řízení o změnu péče podal OSPOD již v lednu 2021 a soud zahájil řízení v březnu 2021 a v červnu stanovil datum jednání o změnu péče?