Počet stránek ve webu: 41.270

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před dvěma měsíci (2/2022) se k nám přistěhovala uprchlická ukrajinská maminka s dětmi. Nejstarší dceři je 13 let a začala chodit zde do 8. třídy. Rády by, aby dokončila základní vzdělávání tady u nás a pokračovala na střední škole. Nicméně rodina se plánuje vrátit co nejdříve zpět na Ukrajinu. O dívku bych se starala já jako cizí osoba.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byla jsem soudem zvolena opatrovníkem tatínka, který leží po cévní příhodě v nemocnici. Jsem jeho jediná dcera. Bohužel jsem zjistila, že se jako jeho dcera v nemocnici představuje paní, která byla dcerou jeho druhé manželky (ta již přes 20 let nežije). Zajímalo by mě, zda mohu na základě opatrovnictví omezit poskytování informací od lékařů. A taky, zda by mohla chtít zrušit mé opatrovnictví a žádat o to sama a případně, jak se bránit. Děkuji Beáta.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Byla jsem ustanovena opatrovníkem své matky. Chceme založit opatrovnickou radu, ale nevíme, co všechno musí obsahovat zpráva pro soud ze schůze o ustavení opatrovnické rady. Můžete nám prosím poradit? Nikde na internetu jsem konkrétní informace nedohledala. Děkuji, Marika.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám 7 letou dceru, její biologický otec se již 5 let (2017-2022) nezajímá. 6 let žijeme s přítelem, kterého dcera bere jako tátu. Svého biologického otce si nepamatuje. Bio otec alimenty neplatí, nenapíše, nezavolá. Jak postupovat v případě, že by přítel chtěl dceru adoptovat? Nevím, jestli by bio otec souhlasil, má svou rodinu, zájem nemá, ale přesto si nejsem jistá, jestli by z trucu nedělal problémy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem čerstvě rozvedená, v listopadu 2021 byly naše 3 děti ve věku 15, 11 a 8 let po dohodě svěřeny do střídavé péče, v které se střídáme po týdnu. Jeden den po rozvodu mě bývalý manžel postavil před hotovou věc, že se chystá přestěhovat 120 km daleko k nové přítelkyni, a dal mi 'na vybranou', jestli děti půjdou s ním, nebo zůstanou se mnou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (2 hlasů)

Moje dcera žije nyní na Gozo /Malta/, kde se stará o 5 letého syna, který zde chodí do školy. Otec dítěte je také občan ČR. Syn se narodil v Brně. Rodiče spolu nežijí a otec nijak nepřispívá finančně, chtěl střídavou péči. Vzhledem k tomu, že dcera kvůli zaměstnání potřebuje občas hlídaní, tak na to přistoupila. Bylo to jenom jejich rozhodnutí a když začal v 5 letech chodit vnuk do školy musela podepsat souhlas o střídavé péči a zastupování.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně osvojení dětí mé přítelkyně. Žijeme společně již 7 let. Vím, že to řeší soud, ale chci se zeptat co proto mám udělat, co a jak napsat návrh k věcně a místně příslušnému soudu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manželka mi vyhrožuje rozvodem, byla 9 měsíců na neschopence pro údajné zhroucení. Já se rozvádět nechci a naše dcery 5 a 9 let také nesouhlasí. Do jaké míry ovlivňuje rozhodnutí děti soudu, když si nepřejí, aby se rodiče rozvedli, zda to bere soud v potaz? Jaký nárok na byt má manželka, který byl pořízený v manželství, ale z prostředků získaných před manželstvím (manželka nedala na byt ani haléř)?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Exmanželka má naše 2 děti ve své výhradní péči, nyní jsme se ale dohodli na střídavé péči týden/týden a rádi bychom to měli soudně posvěceno. Pokud je takováto žádost založena na společné dohodě obou rodičů, přičemž jsme se i oba dohodli na výši výživného, které budu platit já a je dokonce vyšší, než mi bylo při rozvodovém řízení určeno soudem při výhradní péči matky, lze takovouto žádost považovat za formalitu v tom slova smyslu, že soud toto nebude vůbec přezkoumávat a nebude třeba znovu procházet nějakým soudním řízením?

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem od exmanželka 13 let. Dceři je 15,5 roku a už nechce k tátovi chodit. Chtěla bych se zeptat, zda tam musí i když nechce nebo ji mám nutit. Bojí se, že pokud mu řekne, že už tam nechce, tak začne vyhrožovat soudem a sociálkou. Přihlíží se už na věk dítěte, když už k otci nechce? Moc děkuji.