Počet stránek ve webu: 43.319

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Když je soudem dán opatrovník obec a daná osoba se chce oženit, jak postupovat a jak zrušit opatrovnictví obce. Může převzít opatrovnictví nad nesvéprávnou osobou manželka? Mohu poprosit o radu. Děkuji Alena.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dne 20.4.2024 jsem s pracovníkem ČSOB pojišťovny uzavřel pojistnou smlouvu distančním způsobem, tedy po telefonu. Jednalo se o pojištění vozidla (havarijní + povinné ručení). Uzavřenou smlouvu však pracovník pojišťovny neposlal na můj email, který jsme si jasně odsouhlasili, ale poslal jej na email třetí osobě. I když tou třetí osobou je můj vlastní syn, se kterým bydlíme společně v jednom domě a zná mé osobní údaje vč. rod. čísla, mám za to, že ani můj syn by neměl vědět jaké smlouvy uzavírám.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vzhledem k povaze své práce si hledám vlastní klientelu. Ráda bych posílala newslettery a emaily obecně co nejvíce lidem. Bývalý přítel z bývalé práce dostal k dispozici moře kontaktů (byl na obchodní pozici). Mohu použít dané kontakty (emailové adresy), aniž by mi něco hrozilo - v případě, že by někdo začal zkoumat, kde jsem k danému kontaktu přišla?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

S mamkou si chceme vzít úvěr na dům. Mamka má zdravotní problémy a kdyby nám úvěr vyšel, tak by nemohla jet podepsat smlouvu. Mamka má větší část domu napsanou na sebe a já mám menší. Prý jde udělat plná moc ověřená podpisem, generální plná moc nebo je ještě jiný dokument na to. Tak se chci zeptat, jestli to tak opravdu jde nebo tam musí být se mnou při podpisu. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Ivona.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Během veřejného jednání zastupitelstva byl jedním zastupitelem (není člen rady obce) zveřejněn osobní údaj, a to údaj - výše odměny ředitele školy, který schválila rada obce. Tím se osobní údaj (výše odměny) dostal k široké veřejnosti občanů obce, a taky bude zveřejněn v zápisu zastupitelstva obce, které sice bude anonymizováno, ale všem již bude jasné, že se jedná o údaj týkající se ředitele školy a jeho výše odměny.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Zvažujeme různé možnosti, jak zabránit vstupu do budovy podniku cizím osobám. Jednou z možností je koupě kliky, která se otevře až po zadání předem nahraného otisku prstu zaměstnance. Je takovéto opatření v souladu s GDPR? Otisk prstu je nahraný jen v softwaru kliky, společnost ho nebude jinak používat, nebude se ani sledovat kdo a kdy do budovy vstoupil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V současné době hledám nové bydlení a tak reaguji na spousty inzerátů.   Co mě hodně a trochu i negativně překvapilo jsou dotazy makléřů na národnost, rodinný stav a podobné věci, které nevím zda jsou v pořádku se ptát uchazečů o bydlení. Chápu, že poptávka po bytech v Praze je obrovská a tak asi rozhodují maličkosti.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Rád bych se zeptal, jestli je legální v hotelové recepci žádat o předložení OP a opsat si číslo OP nebo si průkaz oskenovat? Jedná se o citlivé údaje, na jejichž základě může kdokoli například požádat o úvěr na mé jméno, což se jednomu mému kolegovi opravdu stalo. Děkuji předem za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bohužel, se nám na našem hrobě začali ztrácet věci (výzdoba). Rádi bychom nainstalovali fotopast, která umí zaznamenávat obraz i zvuk. Jen bych ráda věděla zda v tom není problém po právní stránce? Děkuji, s pozdravem Andrea.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebovala bych plnou moc na absolutní zastupování mého bývalého manžela všude na dobu neurčitou. Konkrétně vyzvedávání zásilek na poště, úřady, soudní obsílky kvůli dluhům apod. Co k tomu vše potřebuji? Díky Adéla.