Počet stránek ve webu: 40.890

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme zoo a u permanentek vyžadujeme k prokázání totožnosti u návštěvníků číslo OP, která je napsaná i na té permanentce. Pokladní vezme kartu, zkontroluje se OP návštěvníka a poté ho pouští do zoo. Je to zákonné chtít číslo OP po návštěvnících a uvádět je na permanentky. Děkuji za odpověď, Tamara.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlím v bytovém panelovém domě, ve kterém je 16 bytových jednotek. Soused v prvním si patře si nainstaloval bezpečnostní kameru. Ostatní majitelé a nájemníci, kteří chodí kolem jeho bytu s tím rozhodně nesouhlasí, což on nerespektuje. Na čí straně je pravda? Smí si bez souhlasu ostatních kameru  instalovat?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2006 jsem nedoplatil půjčku, která vedla k následné exekuci. Exekuce byla vypořádána, zápis v registrech vymazán. Stejná banka mi po více jak 10 letech od původní půjčky poskytla hypotéku. Problém je v tom, že stejná banka na mne vede v interních registrech informaci o výše zmíněné exekuci.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji v obchodě s oblečením. Jsme malá firma do 20 zaměstnanců, všichni spolu víceméně dobře vycházíme. Majitelka mě poslední dobou obtěžuje zprávami týkající se mého osobního života. Například, že se nesmím nikde veřejně vyjadřovat o tom, že si myslím, že plošné nošení roušek je k ničemu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mé nevlastní tchyni je 85 let a má demenci. Velmi se brání pečovatelské službě i jakémukoli pobytu v léčebně. Trvá na svém pobytu doma, kde žije sama a jakoukoli pomoc cizími osobami odmítá. Nyní bere pouze léky na tlak (k tomu ji každé ráno telefonuji, aby nezapomněla), volám ji denně každé 2-3 hodiny, někdy mi volá i častěji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlíme v panelovém domě a soused si nainstaloval digitální kukátko, které nahrává audio i video záznam a také funguje jako IP kamera. Soused má byt přímo naproti našemu a po otevření našich dveří monitoruje i část našeho bytu, tedy naše soukromí. Dotazovali jsme se ostatních sousedů a těm to vadí taktéž, i když na patře nebydlí a kukátko je monitoruje jen když projdou kolem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

07/2015 mě člen rodiny obvinil z krádeže sedmi tisíc v rodinném obchodě. Podle přijatých faktur za ten den, se jasně dokázalo, že taková tržba nebyla toho dne možná. Bývala to malá provozovna cukrárny. Dotyčná osoba se mi druhý den přišla omluvit a řekla, že si to vymyslela. Zřejmě se musela přemarkovat a tím tak vznikla údajná ztráta.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám právo, jako syn otce, který má ještě jedno dítě, se kterým se nestýká zjistit nějakým způsobem, kdo je tato osoba a zda je tato osoba opravdu mým biologickým sourozencem? Zcela náhodně jsem zjistil, že přes právní uznání otcovství ve skutečnosti otcovým biologickým potomkem není a chtěl bych znát pravdu a moci ji ověřit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bývalý přítel poslal do mého zaměstnání mail pod svým jménem s nepravdivými a hanlivými informacemi o mé osobě a dále pod smyšleným fb profilem, který ovšem za den smazal poslal přes fb stránky zaměstnavateli i mé osobní foto, opět s hanlivými a lživými informacemi. Na základě těchto jsem byla bez udání důvodu propuštěna.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Pracuji v jedné pražské nemocnici jako recepční v kartotéce a zaměstnavatel nám pořídil nový telefonní přístroj se sluchátky. Nadřízená by ráda, aby se naše pracovní hovory nahrávaly. S kolegyní s tím ale nesouhlasíme, přestože pracujeme jak máme, telefon k soukromým hovorům nevyužíváme.