Počet stránek ve webu: 41.896

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat, jestli je možné právní cestou požádat o změnu příjmení za trvání manželství a aby se nevztahovalo na manžela, který je cizinec. Vzali jsme se v Kolumbii a poté zaregistrovali sňatek v ČR, ale žijeme ve Španělsku. Manžel je kolumbijec a nikdy neměl s ČR nic společného. Při zaregistrování sňatku v ČR jsem si změnila příjmení na příjmení manžela.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji zjistit, jakým způsobem mohu zastupovat tatínka, který má demenci. Potřebuji momentálně hlavně vyřizovat věci s lékaři, konzultovat jeho zdravotní stav, objednávat k lékaři, být tam s ním a mluvit za něj, pokud toho ten den není schopen. Zatím se u lékařů vyjádřit dokázal, aspoň z většiny, když si na něj lékaři udělali čas a dali mu prostor.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zapůjčila jsem známému můj osobní automobil jako prostředek k dopravě do zaměstnání. O této zápůjčce jsme sepsali smlouvu a nechali úředně ověřit. Mám ofocený i jeho Občanský průkaz a doklad o bydlišti v Čechách. Jelikož je známý cizinec – Maďar, nemohl si osobní vůz převést na svoje jméno, protože nesplňoval 6 měsíční podmínku pobytu v Čechách.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Žijeme už 25 let (od 1997) v domě, který postavil manželův děda a žije tu s námi bohužel manželova teta, které už je 77 let a patří jí 1/3 domu. Tuto třetinu po ní zdědí její jediná dcera, která tady má celé ty roky trvalé bydliště, i když tady vůbec nebydlí a občas matku jen navštěvuje. Trvalé bydliště tady mají i její 3 děti a ona tvrdí, že děti mají trvalé bydliště tam, kde matka.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Potřeboval bych od Vás poradit ohledně GDPR, moc se v tom nevyznám. Píši vzpomínkovou knížku z jedné vojenské roty pro kluky, kteří tam sloužili a chtěl jsem se zeptat, jak je to s uváděním třeba celého jména, fotografie atd. u lidí ještě žijících a u lidí, kteří už nežijí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Potřebuji poslat dopis majiteli nemovitosti o informování o nadměrném hluku a tím i o vyřešení problému. V příloze je návrh dopisu a podpisový arch ostatních občanů obce.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na Vás s dotazem, jestli mám někde zastání, kdy kolegyně v kanceláři si pořídila audionahrávku mého hlasu, kde si stěžuji na kolegyni, která nic nedělá a jen celý den prosedí na telefonu a ode mne se očekává, že budu pracovat za ni.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Na základě čeho se dá podat u soudu návrh na znesvéprávnění? Dík.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně zastupování tatínka, kterému je 86 let a trpí demencí a již není schopen racionálně přemýšlet. Ještě než se jeho stav zhoršil a v době, kdy byl při mysli mě udělil úředně ověřenou plnou moc, abych jej zastupovala ve všech úředních a osobních záležitostech a to bez omezení.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chodím do církve. Posílal jsem anonymně ze svého telefonu SMSky. Dotyčný si mě vyhledal, mě a mé přátele a poslal moje zprávy. Následně ve sboru mi domlouval, že jsem se něčeho špatného dopustil. Tomu, kdo mě práskl jsem napsal co mi způsobil a čeho se dopustil. On to kazateli poslal znova a řekl to dalším lidem a další lidi to řekli. Takže se domnívám, že došlo k zásahu do mého soukromí a korespondence, rodinného života. Porušení autorského zákona a GDPR? Děkuji.