Počet stránek ve webu: 40.287

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bývalý přítel poslal do mého zaměstnání mail pod svým jménem s nepravdivými a hanlivými informacemi o mé osobě a dále pod smyšleným fb profilem, který ovšem za den smazal poslal přes fb stránky zaměstnavateli i mé osobní foto, opět s hanlivými a lživými informacemi. Na základě těchto jsem byla bez udání důvodu propuštěna.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Pracuji v jedné pražské nemocnici jako recepční v kartotéce a zaměstnavatel nám pořídil nový telefonní přístroj se sluchátky. Nadřízená by ráda, aby se naše pracovní hovory nahrávaly. S kolegyní s tím ale nesouhlasíme, přestože pracujeme jak máme, telefon k soukromým hovorům nevyužíváme.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Už asi 10 let (2010-2020) bydlím s manželkou a třemi dětmi na konci malé vesnice, na konci slepé ulice. Kolem nás jsou domy, ve kterých nikdo nebydlí, jsou využívány jako chaty, kromě jednoho, ve kterém bydlí dva mladí pánové. Po dvou letech jsme zjistili, že si pánové pořizují fotografie toho co děláme venku, popř. na naší zahradě.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se informovat, zda má zaměstnavatel právo vyžadovat soupis soukromých vozů všech zaměstnanců včetně registrační značky za účelem srážek ze mzdy za parkování v areálu společnosti? Parkování je upraveno vnitřní směrnicí. Do areálu je volný příjezd (jsou zde další firmy).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zjistila jsem, že mám negativní záznam v Solusu od společnosti Home Credit, u nichž jsem měla úvěr. Záznam mi bude smazán v 5/2021, ale já chtěla docílit smazání záznamu teď kvůli bydlení. Požádala jsem společnost Solus o výmaz a samozřejmě mi odpověděli, že na to nemám nárok. To samé mi odpověděl i ÚOOÚ.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcery (7. třída) se zúčastnily lyžařského výcviku pořádaného školou, kde byl předem rodičům emailem zaslán řád lyžařského kurzu. V jednom z bodů bylo uvedeno: "mobilní telefony, notebooky, PC nechte doma". A dále bylo uvedeno. "Porušení řádu se trestá podle stupně až vyloučením z lyžařského kurzu".

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vedení naší neziskové společnosti požaduje, abychom zveřejnili svou fotografii v cloudovém programu, který jsme nedávno začali používat. Zdůvodnění je, aby si prý mohl spojit danou osobu se jménem. Případně, že budeme nosit cedulky se jménem a fotkou na oděvu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bývalý přítel mé manželky o sobě napsal knihu a do ní dal fotografii, na které je vyfocen s mou manželkou. Je možné, aby tam tu fotografii dal bez toho, aby s tím má manželka souhlasila? Nikdo se jí na to ani nezeptal. Pokud to možné není, co s tím můžeme dělat? Děkuji za odpověď. S pozdravem Radim.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na vás s dotazem ohledně možnosti omezení svéprávnosti mého syna, kterému je 29 let. 2011-2019 nadměrně užívá alkohol, v současné době se podruhé léčí ze závislosti v PN Bohnice. Všechno, co kdy měl, propil, hmotné věci i peníze, uzavřel několik nevýhodných až lichvářských půjček, které nesplácí, hrozí mu nebo již má řadu exekucí.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Firma PODA, poskytující připojení k internetu, na mě požaduje tyto údaje: Jméno a příjmení (poskytl jsem),   bydliště (poskytl jsem),   rodné číslo (poskytl jsem),   telefon+email (poskytl jsem),   číslo OP (zatím jsem neposkytl).   Můžete mi sdělit zda-li i na číslo OP má právo a jestli to pro mě neznamená riziko, poskytnout vlastně všechny osobní údaje?