Počet stránek ve webu: 42.688

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bohužel, se nám na našem hrobě začali ztrácet věci (výzdoba). Rádi bychom nainstalovali fotopast, která umí zaznamenávat obraz i zvuk. Jen bych ráda věděla zda v tom není problém po právní stránce? Děkuji, s pozdravem Andrea.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebovala bych plnou moc na absolutní zastupování mého bývalého manžela všude na dobu neurčitou. Konkrétně vyzvedávání zásilek na poště, úřady, soudní obsílky kvůli dluhům apod. Co k tomu vše potřebuji? Díky Adéla.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Obracím se na Vás s prosbou o právní radu ohledně fotopasti. Dne 10.6.2023 došlo na adrese kde bydlíme, k umístění fotopasti jedním z našich sousedů v bytovém domě. Tato fotopast je umístěna na stromě, na pozemku, který mají zmínění sousedé v užívání (byt mají pronajatý, k bytu je zahrada). Strom je těsně na jeho hranici.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Soused používá nemovitost k podnikání a má nainstalované kamery co zabírají mé vchodové dveře a jedno z oken a komunikaci před domem, i přes můj nesouhlas kamery nainstaloval jak se mohu bránit, děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat, zda se některý z účastníků nedopustil trestního jednání podle §182 trestního zákoníku 40/2009 Sb. Popíšu situaci: Pan X si e-mailově pracovně dopisoval s paní Y. Obsah této e-mailové korespondence není, si myslím, důležitý, ale došlo k výměně několika pracovních e-mailů.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dne 11.1.2023 se stala dopravní nehoda, při které zemřel můj přítel. Z neznámých příčin vjelo jeho auto do protisměru, kde se střetlo s protijedoucím vozidlem. Spolujezdec přítele utrpěl šok a lehký otřes mozku, řidič protijedoucího vozidla měl vážnější poranění nohou, nicméně je už delší dobu doma a měl by být úplně v pořádku.

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (3 hlasů)

Celý příběh začal, když se moje matka (73 let) dostala na uzavřené oddělení psychiatrie, kde se dostala vlastní vinou (hospitalizována pro léčbu anémie a zde onemocněla covidem). Byla dána na uzavřené oddělení, kde jsem byla informována, jak moje matka zdemolovala celý pokoj, vytrhávala si infuzi a byla sprostá a vulgární k celému personálu nemocnice.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Včera (17.02.2023) byl zveřejněný článek o mě, který je naprosto lživý a urážlivý. Píší mi kamarádi a rodina ohledně článku, který viděli včera (17.02.2023) na seznamu, jestli je to pravda.   Nevím, jak se mám bránit, nejen, že se stydím, co tam pan Radim Vaculík napsal, ale je to snůška lží. Prosím Vás o radu, jak se proti tomu bránit. Předem děkuji  Věra.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat, jestli je možné právní cestou požádat o změnu příjmení za trvání manželství a aby se nevztahovalo na manžela, který je cizinec. Vzali jsme se v Kolumbii a poté zaregistrovali sňatek v ČR, ale žijeme ve Španělsku. Manžel je kolumbijec a nikdy neměl s ČR nic společného. Při zaregistrování sňatku v ČR jsem si změnila příjmení na příjmení manžela.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji zjistit, jakým způsobem mohu zastupovat tatínka, který má demenci. Potřebuji momentálně hlavně vyřizovat věci s lékaři, konzultovat jeho zdravotní stav, objednávat k lékaři, být tam s ním a mluvit za něj, pokud toho ten den není schopen. Zatím se u lékařů vyjádřit dokázal, aspoň z většiny, když si na něj lékaři udělali čas a dali mu prostor.