Počet stránek ve webu: 39.528

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji jako mzdová účetní a současně eviduji pozemky, včetně pachtovních smluv, kupních smluv, soupisu členů družstva. Při odesílání pachtovného a dividend na účty fyzických osob, na mě náš ředitel požaduje, abych při předání příkazu k úhradě účetní, přiřazovala k č. ú. fyzickou osobu (vlastníka účtu evidovaného v mém PC).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám účet na instagramu. Zde mi napsala kamarádka, že jí údajně píše člověk z nějakého profilu, a nabízí ji, že když pošle nahé fotky, zaplatí ji za ně. Do toho rozesílá nejenom jí mé nahé soukromé fotografie, které jsem kdysi fotila příteli, se kterým stále jsem a v žádném případě jsem fotky nikomu neposílala já ani on!

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Splatila jsem svůj závazek u společnosti, která mě dala do registru dlužníků Solus. Svůj závazek mám již splacený, předčasně. Obrátila jsem se na Solus s dotazem na vymazání, bylo mi sděleno, že nikoli. Nicméně internetové diskuse jsou jiného názoru. Chtěla jsem zažádat o hypotéku, bohužel budu muset 3 roky tedy čekat, než mě odstraní.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Už několik let pronajímáme chalupu pouze o prázdninách. Máme vytvořenou jednoduchou smlouvu o pronájmu a bohužel se nám množí situace, kdy se nám ubytuje malý počet osob, třeba 5 a pak je v chalupě 15 osob (nájemci chaty nás tedy podvádí). Máme to ve smlouvě jasně stanovené, že bez našeho vědomí nesmí být další osoby v objektu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Lze zveřejnit na internetu video nebo fotografii vozidla, na kterých by byla jasně čitelná SPZ nebo takové video porušuje GDPR???  

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bývalý přítel zveřejňuje moje fotky bez mého souhlasu. Kontaktovala jsem ho ať je ihned smaže, nadále je zveřejňuje. Mám od dubna 2019 podané trestní oznámení. Denně mi píše SMS v různých intervalech. Zveřejňuje na Facebooku naše společná fota. Nepřeji si to, nesouhlasím s tím. Cítím se poškozená.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Píši knihu mapující život jednoho známého člověka, ten již nežije. Mohu však v knize psát o lidech, kteří jsou stále naživu? Je to víceméně odborná kniha, takže informace v ní budou pravdivé a vše se tak stalo. Ovšem některým lidem se to nemusí líbit. Nerad bych psal zkratkami, nebo měnil příjmení apod.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nedávno jsem byla zastavana policejní hlídkou z důvodu běžné silniční kontroly. Vše jsem měla v pořádku, ale policista si mě vyhledal v nějakém jejich systému a zjistil, že jsem se v minulosti dopustila přestupku. Začal mě s touto okolností konfrontovat a vyžadovat vysvětlení. Jak k přestupku došlo, proč jsem se přestupku dopustila a vynášet i svoje osobní názory. Toto bych asi přešla, pokud by se mnou nebyla v autě jiná osoba.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

30.6.2019 jsem ukončil pracovní poměr ve firmě. S personalistkou jsme se dohodli, že si výplatnici za měsíc červen vyzvednu osobně v sídle firmy. To proběhlo 12. července 2019. O předání výplatnice jsme sepsali „Potvrzení o předání“. 14. července mě upozornila známá, že vidí moji výplatnici připevněnou na nástěnce, která je umístěna v chodbě vedoucí od domovních dveří k výtahům domu, ve kterém bydlím.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se s Vámi poradila s nastalou situaci v zaměstnání. Potřebovala bych vědět, zda se mohu nějak bránit. Psala jsem si po Skype s kolegou v kanceláři. Ten poté odešel na oběd a naše kolegyně si celou konverzaci přečetla, okopírovala a vytiskla. To pak předala panu řediteli.