Počet stránek ve webu: 42.688

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Maminka je vlastník velkého pozemku a v něm vlastní 100m čtverečních její sestřenice a takto je to zapsáno i v katastru. Problém je v tom, že oni nemají k pozemku žádný přístup. Využívali přístup po pozemku, který je v katastru uveden jako ostatní plocha, ne cesta. Tento přístup využívají již minimálně 30 let, ale v katastru na něj nemají žádné oprávnění, tedy žádné věcné břemeno.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlíme 39 let (1984-2023) v bytovce, která zde stojí již skoro 50 let. Celou dobu se na příjezd k domu používá cesta jiného vlastníka. Dům byl dříve statní majetek a od roku 2000 v mém vlastnictví. S majitelem jsou stále nějaké dohady. Po celou dobu používání cestu udržujeme, opravujeme, kupujeme materiál na opravu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Bydlíme v menší obci nedaleko Kladna s dobrou obslužností ku Praze a proto začíná naše obec být velmi dobrá adresa a rozrůstá se velkým tempem. Před rokem 2000 se dva bratři rozhodli postavit si spolu dvojdomek s jedinou možnou příjezdovou cestou přes pozemek jednoho z nich ku druhému.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Budu darovat synovi dům s velkou zahradou a chci si zajistit neomezeně přístup a využívání zahrady pro sebe a mého muže. Jak formulovat do darovací smlouvy?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zakoupil jsem penzion s věcným břemenem. Jedná se o: Věcné břemeno umístění a provoz elektrorozvodného zařízení. Toto zařízení patří společnosti ČEZ: V reálu to znamená, že mám na budově penzionu dvě elektrické rozvodny (skříně). Když pominu vzhled těchto skříní, někdy tyto skříně vydávají nepříjemný zvuk.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koupili jsme pozemek, přes který vede vedení vysokého napětí - historicky, desítky let. Toto vedení resp. jeho ochranné pásmo zabírá cca 2 000 m2 z cca 18 000 m2. V katastru nemovitostí však žádné břemeno zapsáno není a ČEZ tvrdí, že to není nutné, pokud byla stavba dokončena před určitým datem (cca 1990? ). Zatím nám nebyly předloženy žádné dokumenty, že stavba vůbec legálně existuje - stavební povolení, kolaudace apod.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V blízkosti nemovitosti, které jsem vlastníkem je budováno logistické centrum InPark Alpha Holubice s. r. o. Nyní před dokončením stavby se na mě obrátili s žádostí o uzavření smlouvy o věcném břemeni, jelikož 2 moje pozemky zasahují do přilehlé komunikace (polní cesta).   Podrobnosti smlouvy ještě neznám, nicméně věcné břemeno víceméně snižuje hodnotu nemovitosti. Můžete mi prosím poradit, jestli postup firmy je správný a co mám eventuálně od firmy požadovat. Předem děkuji. Ivona.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz, jak zajistit dodávku pitné vody do své domácnosti. Zahájil jsem realizaci samostatné přípojky pro můj dům, ale to potrvá cca 3 měsíce. Doposud jsem byl připojen přes společnou stěnu ze suterénu sousedního domu a platby jsme řešili odpočtovým vodoměrem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem vlastníkem nemovitosti. Bývalý manžel má břemeno na dožití. Myslím, že dělá věci, které samovolně nemůže, ovlivňuje to moji existenci i myslím, že může ohrožovat nemovitost, kterou vlastním. Neposkytuje podklady k nemovitosti. Také léta omezuje moje práva v užívání movitých věcí. Jak je možné se bránit proti tomu a jak ochránit sama sebe?

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Prosím o vysvětlení ohledně placení energií u služebnosti bytu. Před nějakou dobou zemřel manželce tatínek a maminka zůstala sama. V rámci dědického řízení byla nemovitost přepsána na manželku a byla zřízena služebnost bytu a pozemku ve prospěch maminky. Dosud bylo vše v pohodě, babička celou nemovitost obývá sama a de facto se nic nezměnilo.