Počet stránek ve webu: 40.457

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Je mi 22 let, jsem student politologie a chtěl bych se zeptat, jak mám postupovat v případě, že otec nereaguje na mé výzvy předat mi mé věci, které jsou v mém vlastnickém právu? Jedná se o dva byty, automobil, tři garáže. Velkou překážkou je, že otec drží všechny mé dokumenty, které dokazují mé vlastnické právo etc.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Koupili jsme starší dům (cca 1920), u kterého přes prakticky celý pozemek vede vysoké napětí do 35 kV. V katastru nemovitostí ČR není žádné věcné břemeno zapsáno a v kupní smlouvě bylo od majitele čestné prohlášení, že nemovitost a pozemky, které jsou předmětem prodeje nejsou zatíženy věcným břemenem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V Katastru nemovitostí je zapsán můj bratr jako vlastník nemovitosti (RD) a pozemku (zahrada). V tomto RD nyní žijí naši společní rodiče (věk 80). V KN je zapsáno jako omezení vlastnického práva věcné břemeno bytu a věcné břemeno užívání ve prospěch našich rodičů. Nyní bratr bude velice malou část pozemku prodávat obci z důvodu výstavby chodníků, ale při této příležitosti chce zrušit výše uvedená omezení vlastnického práva.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o vysvětlení pojmu "realizovat právo bydlení v domě a užívání zahrady s jinou další osobou". Rád bych věděl, jestli to znamená trvalé využívání domů, nebo jestli to platí i pro občasné využití domu a zahrady. Děkuji Adam.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Mám v plánu koupit pozemek 885/2 a potřebuji pro zřízení přípojek vodovodu a kanalizace tyto přípojky vést přes další 2 pozemky paní majitelky, které nekupuji a tyto jí zůstanou. Z tohoto důvodu potřebuji sepsat smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene a právu provést stavbu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V darovací smlouvě nemovitosti mám zakotveno věcné břemeno doživotního užívání celé nemovitosti tak, jak jsem jí užívala před darováním. Obdarovaný však toto ustanovení nehodlá brát na zřetel. Nastěhoval se do nemovitosti i se svojí přítelkyní a jejími dětmi a neustále mě omezují v užívání. Proto prosím o radu jak a kde mám začít s ulatňováním svého práva? Děkuji. Bronislava.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Darovací smlouvou mě byl převeden dům s věcným břemenem a po roce se můj děda rozhodl, že mi nemusí přispívat na energie, ale to už jsem vyřešil podle Občanského zákoníku §151, a potřebuji vědět jestli mám právo mu notářsky zaplombovat odpočtový elektroměr, aby jsme mohli v klidu při každoročním zúčtování vše v klidu vyřešit, protože i když jsem elektrikář a nainstaloval jsem mu odpočtový elektroměr mě nevěří.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Vlastníme nemovitost s pozemkem, který je ze všech stran obklopen pozemkem jiného vlastníka. Nikdy nebyl problém s přístupem na náš pozemek, protože sousedské vztahy byly velmi dobré. V současné době nemovitost prodáváme a vlastník okolního pozemku nesouhlasí se zřízením věcného břemene přístupu na náš pozemek.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Vlastním dům, ve kterém bydlím 2009-2019 se svým partnerem (nejsme manželé). Mám dva syny. Chtěla bych, aby v případě mého úmrtí mohl můj partner dožít v 1. patře domu (náš současný byt) do konce jeho života. Mám zřídit na tento byt věcné břemeno nebo služebnost? Jaký je vlastně rozdíl mezi věcným břemenem a služebností? A obojí se vkládá do katastru nemovitostí ČR, tedy KN? Děkuji Iva.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ke své nemovitosti mám zřízené břemeno jízdy a chůze po cizím pozemku. Mohu si část daného pozemku, po kterém budu jezdit upravit bez svolení vlastníka nemovitosti, kde mám zřízené břemeno? Jedná se o úpravu nájezdu. Nyní je tam hrbol, přes který je špatný přejezd a je nutné vykácet křoví.   Děkuji za odpověď. Kamila.