Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám na Vás otázku na možnost pracovat na pozici sociální pracovnice během studia. Hlásím se na pozici sociální pracovnice do domova pro seniory a nemám dokončené vzdělání. Sice mám státnice úspěšně za sebou, ale bakalářskou práci nemám obhájenou.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měla bych dotaz zda manžel Ir, který před vypuknutím koronaviru létal každý pátek do ČR, zůstal celý víkend a v pondělí zase odletěl, může být považovaný za pendlera? Dělal to tak dva roky a plánuje v tom ještě alespoň rok pokračovat než se za námi do ČR přestěhuje. Manžel pracuje v UK, v Londýně kde má firmu, nemá zde trvalý pobyt, ale plánuje si zde zařídit přechodný.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Stal se mně v práci pracovní úraz a mám trvalé následky. Zaměstnavatel mi nabídl místo, na které nechci nastoupit. Pracovala jsem jako sestra u tělesně a mentálně postižených a jelikož mám poškozenou ruku, bojím se o své zdraví a chci ze sociálních služeb úplně odejít. Pokud to místo odmítnu, mám nárok na 12 měsíční odstupné a na rentu? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Od srpna 2019, má zaměstnanec 2 pracovní smlouvy u jedné firmy, jedna na 80% - na dobu určitou ukončena k 30.5.2020, neprodloužena, ukončena. Druhá na 20% - doba neurčitá. Podaná výpověď k 31.5.2020, a konec druhého poměru k 31.7.2020. Od 1.6. tedy trvá PP pouze na 20%, - nařízená docházka od 10:00-12:06, denně - záměr.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem pracující důchodkyně (71 let), pracuji jako pokladní v marketu a mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. V době nouzového stavu jsem doma (překážka ze strany zaměstnavatele). Nouzový stav kvůli pandemii koronavirus COVID-19 ale končí a já se ptám, jak to bude podle nařízení pokračovat dál a jak platí " riziková skupina " lidé nad 65 let v tomto mém případě.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj dotaz spočívá v tom, jestli má restaurace právo odkazovat své hosty na placené záchody v budově, ve které se nachází. Poplatek za záchod není později restaurací uhrazen. Předem děkuji za odpověď. Oldřich.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracoval jsem do 31.12.2019 ve firmě (říkejme A) jako zaměstnanec - Technik a správce IT. Od 1.1.2020 jsem ve zkušební době u jiné firmy v jiném městě. Jelikož mi ale nevyhovuje přemýšlím o podnikání stále v oboru IT. Jak jsem se dozvěděl, firma, ze které jsem odešel (A), po mém odchodu rozpustila oddělení IT techniků a všechny zákazníky - jejich správu přeprodala jiné firmě (B).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsme PO s 7 zaměstnanci. Nyní máme zavřenou prodejnu kvůli epidemii koronaviru maloobchod. Je možné nyní uplatnit krizové znění §209 Zákoníku práce a vydanou vnitřní směrnicí vyplatit po celou dobu zákazu prodeje 60% mzdy?

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.50 (2 hlasů)

Pracuji na ZŠ jako vychovatelka, škola mě přijala 1/2019 bez potřebného vzdělání, které si doplňuji v podobě CŽV (cena za tento kurz je 20.000 Kč). Paní ředitelka mě přijala na 1 rok (zkušební doba) a nyní mi smlouvu prodloužila o 2 roky (do 29.1.2022). Paní personální mi nyní řekla, že se se mnou dále už počítat nebude.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V příloze zasílám Dohodu o poskytování stipendia a o sjednání setrvání v pracovním poměru a dále svojí pracovní smlouvu. Dotaz: Po podepsání pracovní smlouvy jsem asi asi po 4 měsících nastoupila na mateřskou dovolenou a dál na rodičovskou dovolenou, která mi konči po 3 letech t. j. 9.4.2020 rodičovský příspěvek jsem si prodloužila ještě o rok do 9.4.2021.