Správní právo, přestupky
- Uložil(a): Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
- Kategorie: Obce, orgány obce, občané
Rád bych Vás poprosil o právní pomoc, či radu ve věci stavby na cizím pozemku. Ale musím začít od začátku a vrátit se hodně do minulosti. Těsně před revolucí, ke konci 80-tých let, vzniklo jakési společenství, jehož jsem byl členem a na základě platných předpisů, jsme si postavili, pro své potřeby, soukromé vlastní řadové garáže.
- Uložil(a): Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
- Kategorie: Správní řízení a rozhodnutí
Plánujeme stavbu domu, ale narazili jsme na problém se sousedem, který nám chce zabránit nebo zdržovat získání stavebního povolení. Oba pozemky jsou aktuálně nezastavěné, přičemž ten jeho je 4 m široký (a asi 100 m dlouhý). Což znamená, že na něm stejně žádný dům postavit nemůže. Z toho důvodu máme v projektu vzdálenost od jeho pozemku jen 2 m.
- Uložil(a): Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
- Kategorie: Obce, orgány obce, občané
Obec se rozhodla opravit dlážděnou žulovou silnici v historickém centru obce jejím vyasfaltováním. Zvolila tak zřejmě proto, že je to nejjednodušší a nechce se tím více zabývat. Navíc tuším, že tím chce před volbami rychle nabrat body u obyvatel přilehlého senior centra, kteří si na špatný stav komunikace stěžovali. Tento způsob opravy zhyzdí historické centrum obce.
- Uložil(a): Mgr. Šárka Ocelíková (právník)
- Kategorie: Přestupky, pokuty
Potřebuji poradit zda a jakou možnost mám se bránit proti Magistrátu Hlavního Města Prahy? Přišlo mi již asi 10 pokut, že jsem porušila ust. § 27 odst. 1písm. r zákona č. 361/200 Sb. o provozu na některých komunikacích a o změnách některých zákonů. ve znění pozdějších předpisů neboť jsem údajně zastavila na silniční vegetaci, kde to není povoleno místní úpravou.
- Uložil(a): Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
- Kategorie: Obce, orgány obce, občané
Na zahradě domu v SVJ máme dva suché stromy, ořešák a břízu. Bříza je nakloněná nad chodník a ořešák je na zeleni v majetku SVJ (s pokácením souhlasí více jak 90% majitelů bytů a pozemku - hlasování proběhlo formou ankety). MÚ nám v tomto případě dělá s kácením problémy, dokonce našemu dodavateli arboretních služeb vyhrožoval pokutou až 1.000.000 Kč.
- Uložil(a): Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
- Kategorie: Obce, orgány obce, občané
Obecní úřad nám vyvlastnil pozemky. Jedná se o polní cesty, které vedou pouze k lesu. K lesům vedou i jiné veřejné cesty. To vše udělali bez toho, aniž by nás o něčem informovali a bez náhrady odškodnění. Že nejsme již majitelé jsme se dozvěděli v katastru nemovitostí ČR, tedy KN ČR. O cesty se OÚ nestará, měli na vyvlastnění právo? Děkuju za odpověď.
- Uložil(a): Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
- Kategorie: Obce, orgány obce, občané
Před mým RD je na pozemku, který patří městu je umístěn reklamní poutač firmy Krásno s nabídkou "Krkoviček apod.". Přenosná tabule je zde umístěna už asi 10 let, stará sestra tuto situaci neřešila, já po přestěhování do RD v minulém roce to chci vyřešit, protože s umístěním tabule nesouhlasím.
- Uložil(a): Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
- Kategorie: Obce, orgány obce, občané
V roce 2014 jsem koupil RD se zahradou, ale nyní se ukázalo, i když to není zřejmé a vidět na oplocení, že část zahrady 25 m2, je na městském pozemku a to nyní chce, abych jej odplotil z důvodu narovnání vlastnických vztahů. Na mapě katastru to tak bohužel je. Toto oplocení je zde ale cca 100 let, dle informací od místních.
- Uložil(a): Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
- Kategorie: Obce, orgány obce, občané
2019 jsme od obce koupili pozemek ke stavbě rodinného domu s tím, že si přípojky k novostavbě rodinného domu vybudujeme sami. Koncem roku 2021 jsme podali žádost o souhlas s napojením našich přípojek na veřejný řad. Stavbu rodinného domu chceme realizovat na jaře 2022. K našemu údivu jsme se dověděli, že chce obec v dané lokalitě vybudovat inženýrské sítě sama s možností napojení na veřejný řad.
- Uložil(a): Mgr. Lukáš Mohyla (právník)
- Kategorie: Obce, orgány obce, občané
Mám chalupu v obci XXX, okr. Kolín. Chalupa bohužel stojí na hranici pozemku a okolo ní je silnička spíš cesta a od srpna 2021 po ní starosta povolil PIDu podle mého točnu on tvrdí, že je to normální doprava pro občany. Autobusy jsou to velké ale jezdí prázdné. První jede 5.30 a to se opakuje 12-14x denně, chalupa začne rezonovat a v oknech drnčí skla.