Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Česká firma, plátce DPH, pracuje pro slovenskou firmu s registrací k DPH na Slovensku. Jedná se o potrubářské práce na nemovitosti v České republice - multifunkční fotbalový stadion. Jak má česká firma fakturovat, s DPH nebo reverse charge? Děkuji za odpověď. Evelína.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Já a můj bratr jsme se za života rodičů dohodli na vypořádání majetku. Já jsem dostala darem nemovitost. Na základě její odhadnuté ceny jsem polovinu ceny vyplatila bratrovi. Vyplacení jsem financovala hypotékou uvalenou na tuto nemovitost. V této nemovitosti mám trvalé bydliště, i zde dlouhodobě bydlím.  

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vyplnila jsem nevědomky chybně přiznání daně z nemovitostí. Chtěla bych vše napravit. Jak mám postupovat a jaké penále mi hrozí? Vztahovalo by se na mně milostivě léto. Předem děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V r. 2021 jsem koupil, jako fyzická osoba nepodnikající, starší byt (> 20 let) v bytovém domě a oddělenou garáž. V r. 2022 jsem je začal pronajímat. Kupní cena v kupní smlouvě byla ale uvedena jako celková a zahrnovala byt, garáž, podíl na pozemku a společných prostorech domu, i pozemek pod garáží.   Pokud to chápu správně, mohu jako náklad uplatnit odpis pouze vlastního bytu a garáže, tj. musím celkovou cenu rozdělit znaleckým posudkem.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pokud mám základ daně za minulý rok 35.000 Kč (byla jsem na rodičovské dovolené a měla jsem pár brigád na DPP), tak nemá pro mě cenu uplatňovat slevu na manžela? Podmínky splňujeme. Vím, že můj základ je malý, ale myslela jsem, že bych měla mít nárok na nějaký daňový bonus či vratku kvůli této slevě, není to tak? Když jsem vyplňovala v automatickém online formuláři, ukázala se mi sleva 0 Kč. Děkuji, Ema.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji na dohodu o pracovní činnosti DPČ. Dočetla jsem se o tom, že minimální vyměřovací základ nemusí být dodržen v případě, že pečuji o dítě do sedmi let. Toto jsem řešila s pojišťovnou, kde mi bylo řečeno, že mě nemůžou přihlásit jako státního pojištěnce z důvodu toho, že tam je právě ten příjem. Potom, ale vůbec nerozumím tomu, proč se v zákoně hovoří o vyměřovacím základu, myslela jsem, že ten vyplývá z nějakého příjmu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Prosím o radu, jestli mám platit daň z příjmu nebo spíš, jestli musím podat daňové přiznání, když jsem dostala dividendy z akcií Erste bank, akcie vlastním od května 2022. Jedná se o dividendy v hodnotě jen 863 Kč. Mám informace, že musím podat přiznání vždy, když se jedná o zahraniční akcie a banka mi má vystavit potvrzení pro finanční úřad, ale v bance mi řekl pán za přepážkou, že tak malá částka se nemusí přiznávat a žádné potvrzení nedávají.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem starobní důchodce a dříve jsem provozoval pizzerii. Mám na to živnostenský list. Pizzerii jsem pronajal na dobu neurčitou. Živnostenský list  stále mám. Mám příjmy z pronájmu pizzerie zdanit dle § 7, nebo § 9? Potřebuji kvalifikovaný písemný rozklad, kterým mohu operovat na FÚ. Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V roce 2015 na podzim mi byla ukončena účelová daňová kontrola FÚ na FO. Závěr: pokuta včetně doplatků, penále a úroků v řádu 1-3.000.000 Kč (už si přesně nepamatuji). Současně (s dnem doručení dopisu z FÚ) jsem zavolal do banky, kde jsem měl rozesplácený úvěr RSS, že přerušuji podnikání, nemám prostředky na splácení a jdu se registrovat na ÚP.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat ohledně přiznání daně z příjmu a prodeje podílu rodinného domu a orné půdy u domu, kdy jsem podíl zdědila po otci a ten v nemovitosti žil více jak 30 let. Podíl si bude kupovat bratr za 1.000.000 Kč. Chci se zeptat, zda se v takovém případě platí daň z příjmu za prodej nemovitosti a pokud ne, jestli se musí tento příjem uvádět do přiznání? Děkuji moc za odpověď.