Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (3 hlasů)

Vlastním s. r. o. a jsem jediným majitelem/vlastníkem/jednatelem. Moje s. r. o. je plátcem DPH. Ke své činnosti jsem si na firmu koupil ojetý osobní automobil. Při jeho koupi jsem neuplatňoval odpis DPH. Automobil jsem koupil před jedním rokem za kupní cenu 334.000 Kč. Polovinu ceny jsem zaplatil ihned převodem z firemních peněz, na druhou polovinu jsem si vzal bankovní úvěr, který jsem tento měsíc předčasně zaplatil.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Syn mně (matka) daroval 2021 byt. Koupil nový od developera v roce 2019 na hypotéku, cena bytu byla v roce 2019 4.200.000 Kč. Z důvodu vážného onemocnění v rodině budu muset zřejmě byt v roce 2023 prodat. Můj předpoklad prodejní ceny bytu (3+1, u Prahy, terasa i balkon atd. nový) je cca 6.700.000 Kč. Na bytě je zástava - hypotéka cca 1.400.000 (hypotéka psaná na syna).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebovala bych vědět, jestli otec, který má syna každý sudý víkend a každou lichou středu má právo na daňový odpočet na dítě ("sleva na dani na dítě")? Respektive může se zkusit domluvit mezi sebou, že dny o kterých ho má ve své domácnosti a žije v ty dny s ním tam může chtít po druhé straně vyplatit poměrnou část odpočtu? To samé i odpočtu školkovného? Alimenty platí řádně ve výši 4.000 Kč na 6 letého.   Děkuji moc Nina.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych se zeptal ohledně příštích kroků s placením daní. Jsem Slovenský občan a od 30.4.2022 jsem nezaměstnán. Byl jsem zaměstnán v ČR 3 roky. Sídlím s trvalým pobytem a vlastním byt (který mám už 15 let) a od té doby hledám práci v zahraničí, mimo zóny EU. V tomto případě Egypt z důvodů osobních, kde se momentálně nacházím.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

FÚ chce po mě zpětně doplatit daň z příjmu prodeje bytu, kdy jsem v něm neměl nikdy trvalé bydliště a ani jiné bydlení nevlastním, bydlím v jiném nájmu, byt jsem po celou dobu 2015-2021 vlastnil já sám, zde můj postup:
- v 10/2015 koupil družstevní byt, tedy družstevní podíl bytu

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Má právo správce daně požadovat prohlášení o majetku fyzické osoby, která je členem s. r. o. s daňovou pohledávkou?

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Před 1 rokem (10/2021) jsem nakoupil akcie Apple. A 29.9.2022 na stejném účtu opět nakoupil akcie Apple, které jsem prodal 5.10.2022. Mohu pro daňovou povinnost zaúčtovat obchod z 29.9.2022-5.10.2022, nebo musím vždy použít FIFO? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pokud vlastním u jednoho českého (investičního) zprostředkovatele akcie Apple a vytvořím si u téhož zprostředkovatele další účet a opět koupím akcie Apple. Slučují se při prodeji tyto akcie pro daňovou povinnost? A nebo pokud otevřu další účet u jiného zprostředkovatele a opět koupím akcie Apple. Při prodeji akcií pro daňovou povinnost se opět slučují první a druhý zprostředkovatel a nebo se zaúčtují separátně? Děkuji za odpověď.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním nemovitost, kterou jsme rekonstruovali a chtěla bych ji prodat. Nemovitost jsem nabyla darem v druhé polovině roku 2013, nemám tam vedené trvalé bydliště. Žiji trvale v zahraničí, kde jsem také plátcem daní. Vyděsila mě teď ovšem výše daně z prodeje v Čechách (15%), kvůli které by mi po odečtení výdajů na rekonstrukci v podstatě nic nezbylo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Od dubna 2019 u mne probíhá kontrola z FÚ za zdaňovací období 2016. V únoru 2022 mi byl zaslán dodatečný platový výměr, proti kterému jsem se odvolal. FÚ opět začal s doplněním a výslechy svědků. V květnu 2022 po nás chtěl sepsat otázky pro svědka v zahraničí. Do dnešního dne nemáme, žádnou odpověď. Chtěl jsem se zeptat jak to bude s úroky a penále, Vztahuje se zde na tento případ §160 d. ř. , nebo § 70 daň. řádu. Děkuji.