1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V darovací smlouvě nemovitosti mám zakotveno věcné břemeno doživotního užívání celé nemovitosti tak, jak jsem jí užívala před darováním. Obdarovaný však toto ustanovení nehodlá brát na zřetel. Nastěhoval se do nemovitosti i se svojí přítelkyní a jejími dětmi a neustále mě omezují v užívání. Proto prosím o radu jak a kde mám začít s ulatňováním svého práva? Děkuji. Bronislava.

ODPOVĚĎ:
Máte možnost zvážit požadavek vrácení daru pro nevděk, případně byste se musela obrátit na soud, aby přesně vymezil rozsah užívání věcného břemene nebo rovnou uložil obdarovanému povinnost nevyužívat nemovitost tak, abyste byla obtěžována. Doporučuji pro bližší rozbor věci navštívit občanskou poradnu v místě Vašeho bydliště nebo se obrátit na advokáta, jejichž seznam najdete na www.advokatikomora.cz.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Obdarovaný brání původnímu majiteli užívat věcné břemeno doživotního užívání nemovitosti